Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > MITSUBISHI > Masina mea Mitsubishi

Reply
 
Thread Tools
Old 15-07-12, 02:56   #31
caelios

Stage 2
 
caelios's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 40
Default Re: MITSUBISHI ECLIPSE 3000 24V

Quote:
Originally Posted by Esperache View Post
S-o fi referit la un potential de eventuale modificari; sa fim realisti: un kit biturbo ar schimba radical aceasta masina ... cu toate ca o dezavantajeaza tipul tractiunii si cutia de viteze automata ...
Esperache, hai sa fim realisti. In afara de dezavantajele enumerate de tine, ar fii si costurile enorme ce ar depasii 10.000usd. In america sunt foarte putini cei ce au facut acest lucru. Eclipse generatia 3 e si va fii o masina ce vrea sa para o masina sport. Precum si Hyundai Coupe .Asa ca varianta cea mai ok pt ceva performante ar fii cumparartea unui 3000gt vr4 daca tot se vrea un coupe din gama Mitsubishi.
Pe acest forum sunt multi pusti ce a vazut de prea multe ori F&F

Last edited by caelios; 15-07-12 at 02:58.
caelios is offline   Reply With Quote
Old 15-07-12, 13:56   #32
alin_bmx
Renault Driver

Stage 5
 
alin_bmx's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 801
Member of:
[RENAULT]
Default Re: MITSUBISHI ECLIPSE 3000 24V

"Pe acest forum sunt multi pusti ce a vazut de prea multe ori F&F"-printre care te numeri si tu,te rog nu mai abera,plimba ursu' si vezi fast and furious...vad ca'ti place d'aia ti-ai adus aminte...
__________________
Un 19 din '97---> https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...a/page-35.html
alin_bmx is offline   Reply With Quote
Old 19-07-12, 09:43   #33
LAV77
Mitsubishi Driver

Stage 5
 
LAV77's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 389
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: MITSUBISHI ECLIPSE 3000 24V

Quote:
Originally Posted by Esperache View Post
S-o fi referit la un potential de eventuale modificari; sa fim realisti: un kit biturbo ar schimba radical aceasta masina ... cu toate ca o dezavantajeaza tipul tractiunii si cutia de viteze automata ...
Povesti. Motorul 6G72 de pe eclipse nu e acelasi lucru cu motorul 6G72 biturbo de pe 3000gt (dodge stealth). Conversia aspiratului la turbo, in general, implica costuri mult prea mari. Idealul e sa iei motorul de pe 3000gt si sa faci un transplant. Dar e non-sens, oricum o sa te retina transmisia, etc.
Daca ai luat masina asta pentru "liniute pe centura" sau curse de drag nu ai facut o alegere prea buna. Masina este superba, are suficienta putere si cuplu pt. zi de zi sau relaxare de week-end, asa ca nu ai facut deloc o alegere proasta, daca asta a fost scopul achizitiei.
__________________

WSR
LAV77 is offline   Reply With Quote
Old 19-07-12, 11:23   #34
caelios

Stage 2
 
caelios's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 40
Default Re: MITSUBISHI ECLIPSE 3000 24V

Quote:
Originally Posted by alin_bmx View Post
"Pe acest forum sunt multi pusti ce a vazut de prea multe ori F&F"-printre care te numeri si tu,te rog nu mai abera,plimba ursu' si vezi fast and furious...vad ca'ti place d'aia ti-ai adus aminte...
Copilul, te las pe tine sa visezi cai multi si mult potential la aceasta masina. Eu cand ma uitam cat de slaba e cutia si cat de restrans e "tiuningul'' la acest motor, tu nici macar nu stiai sa tii ''covrigul'' in mana. Noroc ca ai vazut in FF un eclipse si de aici ai plecat cu ideea ca ce tare poate fii acest model.
caelios is offline   Reply With Quote
Old 20-07-12, 14:52   #35
alin_bmx
Renault Driver

Stage 5
 
alin_bmx's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 801
Member of:
[RENAULT]
Default Re: MITSUBISHI ECLIPSE 3000 24V

Quote:
Originally Posted by caelios View Post
Copilul, te las pe tine sa visezi cai multi si mult potential la aceasta masina. Eu cand ma uitam cat de slaba e cutia si cat de restrans e "tiuningul'' la acest motor, tu nici macar nu stiai sa tii ''covrigul'' in mana. Noroc ca ai vazut in FF un eclipse si de aici ai plecat cu ideea ca ce tare poate fii acest model.
Suferi rau de tot,cred ca faci parte din categoria aia a laudatotilor care sunt vai steaua lor,povestesc intamplarile altora si asa mai departe.Ti-am mai spus...ai luat ceva in gura si nu mai dai jos,tine pentru tine ce sti,nu ma intereseaza cunostintele tale de 2 bani.
alin_bmx is offline   Reply With Quote
Old 22-07-12, 19:43   #36
caelios

Stage 2
 
caelios's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 40
Default Re: MITSUBISHI ECLIPSE 3000 24V

Quote:
Originally Posted by alin_bmx View Post
Suferi rau de tot,cred ca faci parte din categoria aia a laudatotilor care sunt vai steaua lor,povestesc intamplarile altora si asa mai departe.Ti-am mai spus...ai luat ceva in gura si nu mai dai jos,tine pentru tine ce sti,nu ma intereseaza cunostintele tale de 2 bani.
Copil coclit ce esti. Diferenta dintre noi e exact ce-ai descris mai sus, dar in alta versiune. Vai de steaua ta. Mai bine decat sa stai pe net, mai bine cauta ceva de munca sa stragi cateva milioane sa-ti repari junghiul ala ruginit si poate reusesti asa sa-ti faci itp si asigurare, nu de alta dar cred ca e vai de pingelele tale ( sau mai ai si alte incaltari?)de cat ai mers pe jos, asta in eventualitatea in care te mai milogeai de unul si de altul sa-ti mai care hoitul sa nu uiti senzatia pe care o ai intr-o masina.

Asta e ultimul post adresat tie.

p.s. succes cu munca.
caelios is offline   Reply With Quote
Old 25-07-12, 11:57   #37
w0lf09tuner

Stage 1
 
w0lf09tuner's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 17
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: MITSUBISHI ECLIPSE 3000 24V

sa o stapanesti sanatos! masina are potential dar ai nevoie de multi $..e una in tara de 600 de cai ca a ta tot din state adusa..Eclipse 3 e o masina care arata foarte bine tunata,nu e neaparat o masina de performanta dar se poate scoate destul din ea..Eclipse 1 si 2 GSX sunt masini performante pentru liniute,wrc etc etc..zicea cineva mai sus de Fast and Furious ca daca ai vazut acolo un Eclipse ca fuge asta nu inseamna ca asa e si in realitate..Eclipse 1 si 2 au motor 4G63T,acelasi motor de pe EVO,tractiune fata sau 4x4..daca nu e masina de performanta nu stiu ce sa mai zic...0-100 in 6.5 sec. stock
w0lf09tuner is offline   Reply With Quote
Old 30-03-13, 01:54   #38
AndreiAlex

Stage 4
 
AndreiAlex's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 210
Default Re: MITSUBISHI ECLIPSE 3000 24V

Salut!
Am si eu o intrebare.
La Eclipse 3G unde poti vedea consumul mediu/instant si range?
Unde sunt afisate?
Multumesc!
AndreiAlex is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -