Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > MITSUBISHI > Masina mea Mitsubishi

Reply
 
Thread Tools
Old 16-06-06, 10:16   #31
B-69-TAU

Stage 5
 
B-69-TAU's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,730
Member of:
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
Default Re: 2001 Eclipse

doamne senzationala masina, parca e rupta din fast and furios
pozele cu interiorul m-au dat gata! sunt criminale, de ca nu ii faci niste pleoape la faruri? nu crezi ca ar da mai bine? nu ar mai zambi asa cum o face acum!
__________________

Last edited by B-69-TAU; 19-06-06 at 02:27.
B-69-TAU is offline   Reply With Quote
Old 18-06-06, 19:57   #32
dexter_20

Stage 5
 
dexter_20's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 2,117
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: 2001 Eclipse

Chiar asa! Prea zambareatza la cat de furioasa este ea in realitate.
dexter_20 is offline   Reply With Quote
Old 19-06-06, 03:29   #33
megacrazy

Stage 2
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 45
Default Re: 2001 Eclipse

Deci poze cu schimbari:

- in interior am scos treburile de aluminiu cel putin majoritatea din ele. Am netezit suprafetele unde erau si le-am vopsit cu o vopsea care luceste tot felul de culori la soare. Fara lumina este neagra. Ma saturasem de ele ca aratau lipite.

- Schimbator/frina/pedale sparco. Piele italieneasca si la schimbator si la frina de mana

- Schimbat locurile din spate cu negru/piele

- instalat nou dvd player pioneer (ecran de 7 in loc de 6.5), tv tuner si back up camera. Navigatia ramine.

- Spoiler nou din carbon (vopsit bineinteles)

Ramane de instalat inca o toba speciala intre toba care este acum si motor pt ca treburile sint mult prea galagioase...d-asta e trapa in toba in poza. Cam atit pt acum.

Cit despre faruri ramin cum sint pt moment. Nu exista pleoape care arata bine. Plus nu am de gand sa am stickere pe masina...gen pleoape. Plus fiecare masina zimbeste in felul ei...asta ca un peste mort









megacrazy is offline   Reply With Quote
Old 19-06-06, 03:29   #34
megacrazy

Stage 2
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 45
Default Re: 2001 Eclipse


megacrazy is offline   Reply With Quote
Old 19-06-06, 15:48   #35
B-69-TAU

Stage 5
 
B-69-TAU's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,730
Member of:
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
Default Re: 2001 Eclipse

o mica bijuterie!
nu te-ai gandit sa tragi capota peste faruri? nu ar merge mai bine asa?
B-69-TAU is offline   Reply With Quote
Old 19-06-06, 20:43   #36
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: 2001 Eclipse

misto detectoru de radar ...acolo sunt admise??
HoricutzWSR is offline   Reply With Quote
Old 19-06-06, 21:57   #37
megacrazy

Stage 2
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 45
Default Re: 2001 Eclipse

Dupa cum am zis...din pacate nu prea exista alternative pt farurile din fata, in special ca sint facute de mine. Nu o sa ma apuc sa fac scimbari majore acolo pt ca banii sint investiti mai bine in alte parti

Detectoarele de radar sint admise. Oricum sint foarte putin politisti cu radare p-aici...banuiesc ca nu sint asa de flamanzi sau calici ca in alte locuri. Mai sint din cand in cand da in locuri foarte vizibile...si usor de evitat.
megacrazy is offline   Reply With Quote
Old 21-06-06, 00:28   #38
B-83-DAC

Stage 5
 
B-83-DAC's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,443
Thumbs up Re: 2001 Eclipse

Masina arata de milioane si sincer sunt lasat masca de cat de frumos si atent este lucrata.In opinia mea singura schimare ar fi la spate si anume evacuare dubla.Cred ca putina simetrie acolo nu strica deloc si ar da mult mai bine.
B-83-DAC is offline   Reply With Quote
Old 25-06-06, 11:47   #39
AdiNX

Stage 5
 
AdiNX's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,058
Default Re: 2001 Eclipse

da... cu o evacuare dubla ar arata mult mai bine; un sfat si de la mine: incearca un eleron putin mai mare
AdiNX is offline   Reply With Quote
Old 29-06-06, 01:44   #40
fishbone

Stage 5
 
fishbone's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 643
Member of:
[Moderators]
Default Re: 2001 Eclipse

Pareri despre modificarea recenta la interior? Nu-mi place, in principiu urasc orice reflecta prea multa lumina in mod inuti. Eu as fi optat pe acele piese sa fie un metal slefuit. Stainless steel sau ceva ce sa se potriveasca cu restul. Astfel, din ce vad in poze cam strica feng shui-ul ce-l aveai pana acum.
Ok, modificari vizuale avem. Turbo pe cand? Arata agresiva, trebuie sa si alerge pe masura
__________________
Subaru Legacy GT Stage 2
fishbone is offline   Reply With Quote
Old 29-06-06, 09:15   #41
megacrazy

Stage 2
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 45
Default Re: 2001 Eclipse

Quote:
Originally Posted by fishbone
Pareri despre modificarea recenta la interior? Nu-mi place, in principiu urasc orice reflecta prea multa lumina in mod inuti. Eu as fi optat pe acele piese sa fie un metal slefuit. Stainless steel sau ceva ce sa se potriveasca cu restul. Astfel, din ce vad in poze cam strica feng shui-ul ce-l aveai pana acum.
Ok, modificari vizuale avem. Turbo pe cand? Arata agresiva, trebuie sa si alerge pe masura
Nu iti plac treburi care reflecta lumina inutil da vrei treburi de aluminiu...interesanta parere . Au fost de aluminiu inainte si sint o porcarie. Simplu.

Cit despre turbo, curand. Sint alte treburi care trebuiesc facute mai intai...ceea ce am si facut. Daca ai citi lista de modificari ai realiza treaba asta

Toba dubla este o idee interesanta. Singura problema este ca se pierde putere degeaba. Poate 2 de diametru mai mic...
megacrazy is offline   Reply With Quote
Old 29-06-06, 15:38   #42
fishbone

Stage 5
 
fishbone's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 643
Member of:
[Moderators]
Default Re: 2001 Eclipse

Okay, atunci sa reformulez ideea. Luciul acela seamana cu abtibildele de prost gust, pe langa faptul ca dupa cum am spus strica imaginea generala care o aveai pana acum. Polished steel nu inseamna neaparat ca trebuie sa fie ca oglinda si sa fie capabila prietena sa-si puna machiajul folosind componenta respectiva. Poate avea si un finisaj similar cu nuanta titanului. Acel curcubeu multicolor nu se potriveste cu niciuna din celelalte elemente din masina si ma refeream la ideea ca multicolora te distrage, cel putin din ce arata pozele.
Evacuarea dubla e si aceea o idee, dar eu as argumenta ca daca-ti tragi un sistem de evacuare custom, e arhisuficienta una singura. Mai bine una mai mare decat 2 mai mici care au potentialul sa mareasca back pressure la punctul unde se despart daca nu e calculata bine faza.
Peste lista de componente m-am uitat, imi exprimam doar ... entuziasmul? Nerabdarea?

Last edited by fishbone; 29-06-06 at 15:44.
fishbone is offline   Reply With Quote
Old 18-07-06, 13:53   #43
Mihaitza_tdi

Stage 5
 
Mihaitza_tdi's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,233
Default Re: 2001 Eclipse

Super super arata masina!!!!nu mai vb de int care la fel arata si el!!ce sa zik...felicitari!!
Mihaitza_tdi is offline   Reply With Quote
Old 04-08-06, 20:49   #44
Sl1V3R

Stage 5
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,013
Default Re: 2001 Eclipse

Super masina.Facuta cu bun gust.Intr-adevar ar merge un eleron ceva mai mare si sa pui un neon.Apropo daca stai in Long Island poate te vedem intr-un viitor film 2f2r
Sl1V3R is offline   Reply With Quote
Old 02-09-06, 00:46   #45
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default Re: 2001 Eclipse

belea si masina si proprietarul
SirNenea is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -