Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HONDA - ACURA > Masina mea Honda - Acura

Reply
 
Thread Tools
Old 22-09-10, 21:36   #61
Starty

Stage 5
 
Starty's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 462
Member of:
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: 94 Civic Honda

da-l in judecata pe proprietarul magazinului pt teava aia, dar si pe parintii idiotului cu scuteru, si in primul rand incerca sa mergi la presa daca ai vreo cunostinta sa mediatizezi ceva... ca altfel nu obti nimic
sorry pt masina, dar bine ca ai scapat cu bine, altii nu au zile din mai putin..
__________________
What tha?!?!?
Starty is offline   Reply With Quote
Old 23-09-10, 07:57   #62
Urban_Racing
Honda Driver

Stage 5
 
Urban_Racing's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,492
Member of:
[Honda]
Default Re: 94 Civic Honda

Poti sa il dai pe ala in judecata pt 10000 de tevi daca are autorizatie de la primarie nu prea ai ce sa ii faci , si chiar daca nu are face el cumva , tot cu parintii da si chiar daca o sa castigi o sa fie f greu
__________________

WHEN TURBO SPINS THE BULLSHIT ENDS!!!
Urban_Racing is offline   Reply With Quote
Old 24-09-10, 08:01   #63
topi

Stage 3
 
topi's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 110
Default Re: 94 Civic Honda

Stiu asta pentru ca am mai patit-o cu niste hoti de biciclete ,am prins hotii si ei au scapat cu amenda penala si eu am ramas cu bicicleta furata.
Cred ca asa am sa trag si cu masina,are sa imi dea bani dar nu are de unde ....
topi is offline   Reply With Quote
Old 05-12-10, 15:09   #64
topi

Stage 3
 
topi's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 110
Default Re: 94 Civic Honda

Am decis sa mai scriu ceva din patania mea cu accidentul,pentru ca pana acum nu am recuperat decat 500 de euroi . Faza dura este alta; dupa multe discutii cu tatal copilului sa mai trimita ceva bani ,am decis sa il sperii un pic cu politia si tribunalul .
Am mers la postul de politie pe raza localitatii unde sa produs accidentul sa fac o copie dupa procesul verbal si am avut surpriza sa aflu ca de fapt nu a fost nici un accident in data de 24 august.
Seful de post nu a consemnat in registru accidentul , copilul nu a fost sanctionat nici macar cu o amenda , practic nu sa intamplat nimic.
Am mers apoi la seful politei rutiere , am explicat cum au stat lucrurile ,l-a sunat pe seful de post si a ramas sa ma duc a 2 a zi din nou la postul de politie .
A 2 a zi ,zis si facut ,eu la postul de politie in speranta ca se va rezolva situatia, dar surpriza; un agent de politie din localitate care foarte intrigat de cele intamplate cu o zi inainte , i-mi intinde o foaie de hartie si spune pe un ton rastit ..............*****ie acolo ; Declaratie ............
Pai ce declaratie mai nene ca eu am dat o declaratie cand sa produs accidentul............
Pai nu ,ca trebuie sa zici ca abia acum ai aflat cine este autorul accidentului ca altfel nu poti sa il dai in judecata ca au trecut deja 60 de zile.
Si eu ma ridic si plec in speranta ca un avocat ma va lamuri.........si dupa ce am fost pe la 3 avocati ...........am fost lamurit bustean .Mai bine ma rog de tatal copilului sa i-mi dea banii cu vorba buna...........
Si stau si ma intreb daca nu era mai bine daca nu mai evitam eu nimic ?????
Vorba unui membru de pe forum .......;In tara asta facerea de bine este fu...e de mama !!!!!!!
Aviz amatorilor ;decat sa planga mama ...........sa planga masa mai bine !!!!
topi is offline   Reply With Quote
Old 06-12-10, 19:51   #65
fokerix

Stage 5
 
fokerix's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 440
Member of:
[DACIA]
[Honda]
Default Re: 94 Civic Honda

Romania ...urata situatie.
fokerix is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -