Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HONDA - ACURA > Masina mea Honda - Acura

Reply
 
Thread Tools
Old 29-11-07, 13:46   #31
doggz
Honda Driver

Stage 5
 
doggz's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 396
Member of:
[Honda]
[4 Speed Squad]
Default Re: 94 Civic Honda

Corect Urban Racing, nici eu nu vad sensul sa-i pui GPL la un CRX...dar ma rog fiecare cu pasarica lui...
doggz is offline   Reply With Quote
Old 29-11-07, 15:53   #32
MS83WOW
Honda Driver

Stage 5
 
MS83WOW's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 323
Member of:
[Honda]
Default Re: 94 Civic Honda

sa pui gaz pe o honda? mai bine te sinucizi, pe mine toata lumea ma intreaba cat consuma a mea si ca nu e prea mult, da mai bine umblu mai putin da cand merg sa mearga (si nici asa nu umblu mai putin, nu ca as avea bani de nu stiu ce sa fac cu ele)
MS83WOW is offline   Reply With Quote
Old 29-11-07, 20:52   #33
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: 94 Civic Honda

Quote:
Originally Posted by MS83WOW View Post
sa pui gaz pe o honda? mai bine te sinucizi, pe mine toata lumea ma intreaba cat consuma a mea si ca nu e prea mult, da mai bine umblu mai putin da cand merg sa mearga (si nici asa nu umblu mai putin, nu ca as avea bani de nu stiu ce sa fac cu ele)
do yourself a favour and shut the f... up!cand vrei te iau cu mine-n masina o tura, pe GPL, sa vedem ce parere iti faci....merge sau nugandeste-te ca, cu un plin la GPL fac tot cam cati km faci tu pe benzina,dar faza e ca pe mine ma costa de 3 ori mai putin....dar nah....fiecare cu resursele lui...daca tie iti cara taticu' bani cu sacu' iti permiti sa arunci afirmatii de genu : "sa pui GPL pe o honda?mai bine te sinucizi"!ti-am zis...cand ai timp da-te cu o honda pe gaz reglata bine bine,nu instalatie din aia ieftina, si spune-mi apoi diferentele,mister smart guy!hai ca m-am enervat!
fasso is offline   Reply With Quote
Old 30-11-07, 01:51   #34
MS83WOW
Honda Driver

Stage 5
 
MS83WOW's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 323
Member of:
[Honda]
Default Re: 94 Civic Honda

am vazut destule pe gaz, dupa un timp se ***e si poti sa arunci masina, am lucrat pe un mitsubishi de 3500 cm3 care avea gaz, acolo sa vezi durere de cap, sau cand ti se ***e valva sau o lasi pe contact si iti scapa tot gazu, cand o sa am bani o sa imi cumpar un ferrari si o sa pun GPL pe ea daca mere mai bine asa si apropo de bani sa sti ca eu lucrez pt bani aia nimeni nu arunca dupa mine cu bani
MS83WOW is offline   Reply With Quote
Old 30-11-07, 01:52   #35
MS83WOW
Honda Driver

Stage 5
 
MS83WOW's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 323
Member of:
[Honda]
Default Re: 94 Civic Honda

am inteles ca asa ai luat masina nu? de nu avea gaz iti puneai?
MS83WOW is offline   Reply With Quote
Old 30-11-07, 14:34   #36
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: 94 Civic Honda

mah nu-mi puneam dar nu neaparat din cauza ca dauna motorului,ci pentru ca nu imi permiteam sa cumpar o instalatie de gaz!asa am luat-o,merge super,no problems at all si stai linistit,cand e cazul merge si pe benzina dar rareori cand ma mai provoaca vreun maimutzoi!nu sunt genul coxar,prefer consumul mic
fasso is offline   Reply With Quote
Old 30-11-07, 18:27   #37
MS83WOW
Honda Driver

Stage 5
 
MS83WOW's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 323
Member of:
[Honda]
Default Re: 94 Civic Honda

intradevar daca o ai de ce sa nu o folosesti, da de pus nu mi-as pune nici in ruptul capului, daca e o instalatie mai serioasa nu iti scoti banii in veci, un fost coleg mi-a povestit ca fiul lui vroia sa cumpere o masina gpl in olanda ca acolo statea tipu da asa taxe erau de il rupeau, intr-un fel e prostie, daca o ai reglata bine nu polueaza ca benzina, da instalatiile astea care se gasesc pe la noi sunt de rahat, 2 ani am fost inspector la o statie itp si am vazut destule, cam la 25% care erau pe gpl le iesea fumul, instalatii proaste si oameni prosti, sti cum e cand ceva merge bine romanau trebe sa mai regleze ceva la ea sa nu mearga chiar asa de bine si pe la noi toata lumea se pricepe la toate
MS83WOW is offline   Reply With Quote
Old 30-11-07, 18:31   #38
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: 94 Civic Honda

Quote:
Originally Posted by MS83WOW View Post
sti cum e cand ceva merge bine romanau trebe sa mai regleze ceva la ea sa nu mearga chiar asa de bine si pe la noi toata lumea se pricepe la toate
aici iti dau perfecta dreptatehai sa nu-i mai poluam topicul omului ca de aceea s-a inventat messu
fasso is offline   Reply With Quote
Old 11-05-08, 19:02   #39
topi

Stage 3
 
topi's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 110
Default Re: 94 Civic Honda

Nu mai fiti asa de rai mai copii si mii de scuze ca nu am mai intrat pe aici de multa vreme ,dar am fost ocupatin ultima vreme .
topi is offline   Reply With Quote
Old 11-05-08, 19:03   #40
topi

Stage 3
 
topi's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 110
Default Re: 94 Civic Honda

Vreau sa va anunt ca de cand am cumparat masina si pana acum ,na am avut mari probleme cu Honda si a mers saraca in jur de 14000 de km.
topi is offline   Reply With Quote
Old 11-05-08, 19:05   #41
topi

Stage 3
 
topi's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 110
Default Re: 94 Civic Honda

Probleme am avut cu un prost de a dat cu spatele si nu sa asigurat ,acrosand un pic usa din dreapta si cu un prost de la asigurari , care nu i-mi da ok-ul pentru reparatii , pe motiv ca necesita reconstituirea evenimentului.
topi is offline   Reply With Quote
Old 11-05-08, 19:08   #42
topi

Stage 3
 
topi's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 110
Default Re: 94 Civic Honda

Sa va fereasca sfintii sa va loveasca careva de este asigurat la Ardaf ca mori cu ei de gat . Daca ala nu se prezinta la reconstitiure si sunt sigur ca nu va venii ,nu i-mi ramane decat sa il dau in judecata .
topi is offline   Reply With Quote
Old 11-05-08, 19:08   #43
topi

Stage 3
 
topi's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 110
Default Re: 94 Civic Honda

Si asta dupa ce trec 90 de zile , doar in romania este posibil asa ceva.
topi is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 21:32   #44
topi

Stage 3
 
topi's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 110
Default Re: 94 Civic Honda

In sfarsit ,am reusit si eu sa schimb distributia la honda .
topi is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 21:33   #45
topi

Stage 3
 
topi's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 110
Default Re: 94 Civic Honda

Am ramas masca ,masina avea distributia originala si avea 162.000 km.
topi is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -