Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HONDA - ACURA > Masina mea Honda - Acura

Reply
 
Thread Tools
Old 27-08-07, 10:27   #61
Urban_Racing
Honda Driver

Stage 5
 
Urban_Racing's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,492
Member of:
[Honda]
Default Re: prelude '93

Quote:
Originally Posted by marian cristian View Post
AM URMARIT THREAD-UL PANA ACUM SINGURA PROBLEMA LA O HONDA PRELUE ESTE CA ESTE O MAJINA NEBUNA. ZZGLOBIE):d ARE UN TOV DE AL MEU.TOT ASA ADUSA DIN ITALIA LA 100 DE EURO SI NU JTIU CU CINE A VB EL SI CE COMBINATII ARE CA MAJINA V-A FI INSCRISA FARA NICI O PROBLEMA...SI CUBANI PUTINI.... LA BANI ASTIA ESTE SUPER BINE SI ARATA EXCELENT UNA CA ATA ESTI PE AUTOVIT 7500 DE EURO......SI DE TOP SPEED CEL MAI MULT LA DAT 210..NU MAI VROIA LA 2.0L 133 DE CAI UN TURBO SI KM ATAT DAR UN V-TEC E BAZA DAK NU MA INSEL ARE IN JR DE 188 DE CAI V-TEC IN REST NUMAI BINE......AAAAA LASA-MI SI MIE UN MESAJ CU ID-UL TAU DE MESS.... MS
Meshtere mananci maro! cu 100 de oiro nici gargara de analiza nu itzi iei! vad ca eshti foarte documentat despre Vtec
Urban_Racing is offline   Reply With Quote
Old 22-10-07, 21:49   #62
!41!
Banned

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,397
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Honda]
Default Re: prelude '93

am de 2 saptamani un ford fiesta de vanzare cu care umblu zilnic si mi se parea ca merge destul de bine DAR cand am dat o tura cu preludele parca mergeam cu ferarri nu tre sa dati reply ... i just love my honda!
!41! is offline   Reply With Quote
Old 23-10-07, 09:41   #63
Urban_Racing
Honda Driver

Stage 5
 
Urban_Racing's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,492
Member of:
[Honda]
Default Re: prelude '93

ce ai facut cu inmatriculatu pana la urma ?!
Urban_Racing is offline   Reply With Quote
Old 23-10-07, 11:25   #64
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: prelude '93

Quote:
Originally Posted by Urban_Racing View Post
Meshtere mananci maro! cu 100 de oiro nici gargara de analiza nu itzi iei! vad ca eshti foarte documentat despre Vtec
vezi ca s-a corectat putin mai jos si a scris 1000 de euro
fasso is offline   Reply With Quote
Old 23-10-07, 22:04   #65
!41!
Banned

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,397
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Honda]
Default Re: prelude '93

Quote:
Originally Posted by Urban_Racing View Post
ce ai facut cu inmatriculatu pana la urma ?!
nimic ...umblu cu numere expirate asa mai rar ... daca vedeti ca nu mai scriu nimik sant dupa gratii
!41! is offline   Reply With Quote
Old 27-10-07, 12:02   #66
willy_d

Stage 5
 
willy_d's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 336
Cool Re: prelude '93

nu se scot taxele de inmatriculare stati linistiti...prea multe interese

guvernu zice cam asa...mai bine iti cumperi o masina noua,decat una second-h. care e mai buna ..ceva de genu
__________________
.orice vis dispare daca e fabricat in romania.
willy_d is offline   Reply With Quote
Old 27-10-07, 15:51   #67
!41!
Banned

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,397
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Honda]
Default Re: prelude '93

nu merge dupa guvern santem in europa deja ..mai repede sau mai tarziu le vor egaliza pt masinile noi cu second ..reprezentantii u.e. au precizat clar ! e ok taxa oricat de mare atat timp cat nu e discriminatorie pt produsele importate din interiorul uniunii fata de cele fabricate in romania! asa ca daca va fi 4000 de euro taxa la logan atunci inscriu si eu honda cu 4000 desi e imposibil sa ramana asa
!41! is offline   Reply With Quote
Old 28-10-07, 00:27   #68
willy_d

Stage 5
 
willy_d's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 336
Default Re: prelude '93

chiar daca reduc din taxe, reduc maxim 3-400 euro...o sa vedem,pana in decembrie tre` sa reduca ...dar de scos nu cred ca scot..
multi asteapta sa se scoata,dar nu cred ..

bafta cu masina , e frumoasa
willy_d is offline   Reply With Quote
Old 28-10-07, 03:41   #69
Nicknamed_13


Stage 5
 
Nicknamed_13's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 921
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: prelude '93

Problema este alta. Imaginati-va ca daca ar pune taxa numai cateva sute de euro (asa mi se pare normal sa platesti ceva nu sa fie inexistenta), la aceiasi bani dc sa iti iei mai stiu eu ce masina model 2000 care de abia se misca. Iti iei un VTEC din 89 si ZBORI. Masina usoara, rapida, securitate mica (sa fim seriosi ca CRX EF este slaba la impacte frontale)......si abia atunci va incepe nebunia mai rau pe strazi si pe sosele, fatalitati mai multe etc. Deci eu zic ca este ai restrictii. Dar cel mai corect ar fi regula nu mai veche de 2000. PUNCT! Si in 2012 urci la masini mai noi de 2004 si tot asa. Si asa se vor curatza strazile de jafuri si lumea va avea grija mai mare de masinile care le au, nu le vor mai handralii in halul in care le handralesc acum (9000rpm cand zona rosie incepe la 7500rpm pe motor aproape stock), pt ca masinile mai noi nu se repara de orice nea' Caisa care a fost scapat in cap peste o cheie de 10 si s-a trezit mester.
Dar sigur, este mai usor sa iei banii de la om decat sa ai o legislatie asa cum trebuie.
__________________
"WARNING!!!! Objects seen in the mirror appear to be losing!"

"Let's try it again from a roll"

Honda Prelude H22A JDM Spec
https://forum.4tuning.ro/127-masina-mea-honda-acura/56205-93-prelude-type-jdm-2-2i-vtec-h22a.html
Nicknamed_13 is offline   Reply With Quote
Old 28-10-07, 08:54   #70
Urban_Racing
Honda Driver

Stage 5
 
Urban_Racing's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,492
Member of:
[Honda]
Default Re: prelude '93

Quote:
Originally Posted by Nicknamed_13 View Post
Problema este alta. Imaginati-va ca daca ar pune taxa numai cateva sute de euro (asa mi se pare normal sa platesti ceva nu sa fie inexistenta), la aceiasi bani dc sa iti iei mai stiu eu ce masina model 2000 care de abia se misca. Iti iei un VTEC din 89 si ZBORI. Masina usoara, rapida, securitate mica (sa fim seriosi ca CRX EF este slaba la impacte frontale)......si abia atunci va incepe nebunia mai rau pe strazi si pe sosele, fatalitati mai multe etc. Deci eu zic ca este ai restrictii. Dar cel mai corect ar fi regula nu mai veche de 2000. PUNCT! Si in 2012 urci la masini mai noi de 2004 si tot asa. Si asa se vor curatza strazile de jafuri si lumea va avea grija mai mare de masinile care le au, nu le vor mai handralii in halul in care le handralesc acum (9000rpm cand zona rosie incepe la 7500rpm pe motor aproape stock), pt ca masinile mai noi nu se repara de orice nea' Caisa care a fost scapat in cap peste o cheie de 10 si s-a trezit mester.
Dar sigur, este mai usor sa iei banii de la om decat sa ai o legislatie asa cum trebuie.
frate deci kiar aveam alta parere despre tine tzi`am mai urmarit posturile! deci poate greshesc yo dar kiar vad ca u vb f bine lb romana nu potzi fi altceva decat roman! deci taxa de inmatriculare o fentezi in N moduri dar sa nu ai voie mashina mai veke de 2000 cum zici u .....!? nu tzi se pare putzin absurd !? poate vtecu ala de care zici u daca priveshti putzin mai departe de motor vezi shi o stabilitate buna shi nishte frane bune deci yo care shtiu cum am reushit sa imi iau civicurile shi shtiu ca mi`am rupt de la gura sa imi impuna sa imi iau mashina de dupa 2000 ...adica ce sa fac sa imi donez vreun organ ceva shi poate ca nici atunci .... shi sa nu po` sa imi iau mashina shi sa ma simt k un iobag shi k un sclav cu mai multzi stapani ....mai ales cand vad dacii din 80 care zboara tablele de pe ele shi la fiecare curba mai pierd cate un shurub shi au ITP shi toate actele valabile shi cu toate astea un crx nu e destul de sigur pt drumurile noastre unde totzi tziganii au tuareguri shi Q7 cand te vad cu un crx sau un civic un T18 , T20 un FC multe multe mashini mai vekiutze sa tzipe dupa tine uite infractoru sau ce ?! deci kiar am luat foc foarte tare pt ca shtiu ce sacrificii am facut pt mashina kiar daca in 3-4 ani o sa ii fac majoratu yo tzin mult la ea shi am bagat multzi bani in ea deci daca o sa se dea o lege de genu care zici u o sa fiu primu la shtirile de la ora 5 care o sa apara ca la shtirile de la americani "why do black people kill cops" (a nu se intzelege ca sunt rasist) shi ash mai zice multe dar ma opresc totushi aici pt a putea pastra totushi un minimi de bun simtz!
__________________

WHEN TURBO SPINS THE BULLSHIT ENDS!!!
Urban_Racing is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 21:39   #71
!41!
Banned

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,397
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Honda]
Default Re: prelude '93

de mult am vrut sa conduc un civic. am dus duminica unu din germania , nu chiar de care as fi vrut dar e civic after all..civic sedan eg8, motor 1,5 i 16v (d15b)
190km/h i am dat maxim si merge destul de bine desi mai are de invatat pana la prelude

un link :
https://www.youtube.com/watch?v=A9-vHJGPZCk
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG00406.JPG
Views:	100
Size:	425.2 KB
ID:	549324  
!41! is offline   Reply With Quote
Old 29-05-08, 04:12   #72
Nicknamed_13


Stage 5
 
Nicknamed_13's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 921
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: prelude '93

Frumos. Am avut unul. Consuma foarte bine.

@Urban. Abia acum ti-am vazut raspunsul de mai sus.... As putea sa raspund dar mai are rost?
Nicknamed_13 is offline   Reply With Quote
Old 29-05-08, 08:37   #73
Urban_Racing
Honda Driver

Stage 5
 
Urban_Racing's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,492
Member of:
[Honda]
Default Re: prelude '93

Noi sa fim sanatosi! Eram si yo nervos )
Urban_Racing is offline   Reply With Quote
Old 29-05-08, 14:29   #74
!41!
Banned

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,397
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Honda]
Default Re: prelude '93

si asa toata lumea se cerata pe forumu asta , macar noi cu hondele sa ne intelegem nu?!
!41! is offline   Reply With Quote
Old 30-05-08, 09:09   #75
Urban_Racing
Honda Driver

Stage 5
 
Urban_Racing's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,492
Member of:
[Honda]
Default Re: prelude '93

Pai sa sti ca din cati baieti am cunoscut cu honde si kiar si cei de aici de pe forum! toti sunt numai baieti de treaba! Nu ar trebui sa existe certuri si divergente intre noi! Gata cu offu
Urban_Racing is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -