Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HONDA - ACURA > Masina mea Honda - Acura

Reply
 
Thread Tools
Old 27-10-11, 11:40   #61
yulasinio
Honda Driver


Stage 5
 
yulasinio's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,101
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: Racing Honda CRX (VTM)

Incearca calculatorul de la MFactory, la ei gasesti gear ratios pentru ce vrei.
http://www.teammfactory.com/gear-calculator
yulasinio is offline   Reply With Quote
Old 27-10-11, 12:32   #62
cren

Stage 3
 
cren's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 158
Default Re: Racing Honda CRX (VTM)

Quote:
Originally Posted by yulasinio View Post
Incearca calculatorul de la MFactory, la ei gasesti gear ratios pentru ce vrei.
http://www.teammfactory.com/gear-calculator
Multumesc prietene am vazut mai demult dar este o problema,se fac doar in set de 10 chituri altfel nu fac custom.
Ce vreau eu ar fi un raport de 6.6-6.8 dar trebuie sa mai gasesc cativa interesati de asa ceva sa pot sa comand este vorba de cateva mii bune de euro.
cren is offline   Reply With Quote
Old 27-10-11, 15:03   #63
Ciocolata

Stage 3
 
Ciocolata's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 139
Default Re: Racing Honda CRX (VTM)

Nu e putin cam scurt ? adica nu stiu exact ce-ti trebuie tie dar de 6.33 cred ca o sa ai o acceleratie spaima, cat despre pret... iti mai iei un crx mai tavalit de banii aia ) . Banuiesc ca la acceleratia aia o sa montezi si niste frane pe masura si un Launch Control. Bafta multa, esti pe drumul cel bun, dupa parerea mea o sa iasa ceva bun de tot.
__________________
Ciocolata is offline   Reply With Quote
Old 27-10-11, 17:34   #64
RADU DOM

Stage 3
 
RADU DOM's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 121
Default Re: Racing Honda CRX (VTM)

buna!!! As dori si eu la anu sa particip la VTM ai putea sa ma ajuti ce trebuie sa am pe masina ,rezervor,centuri ,volan,scaun e nevoie sa fie omologate? eu le am dar nu mai au omologare ,tu ce ai avut cand ai inceput?multumesc mult
RADU DOM is offline   Reply With Quote
Old 27-10-11, 18:04   #65
cren

Stage 3
 
cren's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 158
Default Re: Racing Honda CRX (VTM)

Quote:
Originally Posted by RADU DOM View Post
buna!!! As dori si eu la anu sa particip la VTM ai putea sa ma ajuti ce trebuie sa am pe masina ,rezervor,centuri ,volan,scaun e nevoie sa fie omologate? eu le am dar nu mai au omologare ,tu ce ai avut cand ai inceput?multumesc mult
Prietene tot ce ai pe masina trebuie sa aiba omologare incepand cu scaun si terminand cu instinctorul,ai nevoie de hans,costum omologat si foarte multi bani
Daca vrei te mai pot ajuta cu ceva informatii privind setarea masini pe fiecare proba pe care am fost si eu pentru ca difera de la etapa la etapa,eu am mers pe basbaite anul asta dar la anul se schimba total problema vreau sa pun pe asfalt cat mai mult din putere.
cren is offline   Reply With Quote
Old 27-10-11, 19:58   #66
RADU DOM

Stage 3
 
RADU DOM's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 121
Default Re: Racing Honda CRX (VTM)

ok.masina mea a mai participat la VTM 2006-2007 dar nu mai au omologar.hans nu stiam ca e nevoie la vtm.am stingatoare trebuie sa fie noi,sunt firme care le incarca cu acte nu sunt bune?
RADU DOM is offline   Reply With Quote
Old 28-10-11, 05:04   #67
cren

Stage 3
 
cren's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 158
Default Re: Racing Honda CRX (VTM)

Quote:
Originally Posted by RADU DOM View Post
ok.masina mea a mai participat la VTM 2006-2007 dar nu mai au omologar.hans nu stiam ca e nevoie la vtm.am stingatoare trebuie sa fie noi,sunt firme care le incarca cu acte nu sunt bune?
Cu stingatoarele o mai scalzi dar la restul trebuie sa ai omologare in termen.Ai tot timpul pana incep etapele.
cren is offline   Reply With Quote
Old 01-12-11, 12:57   #68
giany_TM

Stage 5
 
giany_TM's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,762
Default Re: Racing Honda CRX (VTM)

Salutare omule ...ia zi mai faci ceva in legatura cu cv??ca nu poate omul sa o mai tina prea mult si oricum e best are final drive 4,9 in ea de la M FACTORY ,zic eu un pret bun pntr un produs bun plus ca beneficiezi si de LSD ,nu de alta dar ma cam bate gandul sa mio opresc chiar pentr mine ca nu prea e de ratat si la anul poate ma ai concurent la VTM.
__________________
giany_TM is offline   Reply With Quote
Old 01-12-11, 16:49   #69
cren

Stage 3
 
cren's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 158
Default Re: Racing Honda CRX (VTM)

Quote:
Originally Posted by giany_TM View Post
Salutare omule ...ia zi mai faci ceva in legatura cu cv??ca nu poate omul sa o mai tina prea mult si oricum e best are final drive 4,9 in ea de la M FACTORY ,zic eu un pret bun pntr un produs bun plus ca beneficiezi si de LSD ,nu de alta dar ma cam bate gandul sa mio opresc chiar pentr mine ca nu prea e de ratat si la anul poate ma ai concurent la VTM.
maine trimit bani spre tine vezi ca vreau si planetare.
restul de ce am nevoie o sa iau noi .
cren is offline   Reply With Quote
Old 08-12-11, 11:58   #70
giany_TM

Stage 5
 
giany_TM's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,762
Default Re: Racing Honda CRX (VTM)

Salutare omule ....am nevoie de la tine de adresa complecta si un nr de tel ca sa stiu unde sa pun pachetul ....trimite un pm te rog cu toate astea ...o zi buna sa ai.
giany_TM is offline   Reply With Quote
Old 15-12-11, 20:37   #71
giany_TM

Stage 5
 
giany_TM's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,762
Default Re: Racing Honda CRX (VTM)

Salutare ALINE ....,azi a plecat transportul spre RO ,deci in 5,6 zile vine MOSUL la tine cu ceva cadouri ....vezi sa fi pe faza.
giany_TM is offline   Reply With Quote
Old 16-12-11, 04:50   #72
cren

Stage 3
 
cren's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 158
Default Re: Racing Honda CRX (VTM)

Quote:
Originally Posted by giany_TM View Post
Salutare ALINE ....,azi a plecat transportul spre RO ,deci in 5,6 zile vine MOSUL la tine cu ceva cadouri ....vezi sa fi pe faza.
Multumesc MOSULE
cren is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -