Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > MAZDA > Masina mea Mazda

Reply
 
Thread Tools
Old 26-03-07, 14:34   #1
ciprian20

Stock
 
ciprian20's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 2
Default salutare

am o mazda rx7 din 82..arata bine dar asi vrea so modific..sai trag o vopsea rosie adevarata bari fata,spat,eleron,praguri....nu prea mult ca strica...dar nu prea stiu pe cineva care se pricepe in adevaratul sens al cuvitului tuning!!!eu nu asi da o mazda rx7 nici pe una din ziua de azi chear daca e ia mai batrina..intoarce lumea capul dupa ea...mai ales fetele asi dori niste sfaturi unde asi putea so modific...????ast sugesti.va multumesc
ciprian20 is offline   Reply With Quote
Old 29-03-07, 20:07   #2
sorinaprilia

Stock
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5
Default Re: mazda rx7

[QUOTE=ciprian20;818605]am o mazda rx7 din 82..
Salut!Ai motor original pe ea?Si daca ai,de care (12a,13b)...Spune-mi si mie daca ai pe cineva cu piese pt ea?Sau daca stii pe cineva care aduce piese SH.SORIN 0744 334 789 (da un BEEP)
sorinaprilia is offline   Reply With Quote
Old 03-04-07, 15:55   #3
Tengu

Stage 5
 
Tengu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 806
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: mazda rx7

https://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=36392

Check this out.... spuneti-mi ce doriti pt masinile voastre...

Cheers !
Tengu is offline   Reply With Quote
Old 04-04-07, 21:43   #4
sorinaprilia

Stock
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5
Default Re: mazda rx7

te inteleg,dar eu am una din 82 din prima generatie cu motor de 323.Ea avea in dotare motorul 12a sau13 b.Daca afli ceva zi-mi si mie.Multam!
sorinaprilia is offline   Reply With Quote
Old 11-07-07, 23:32   #5
Xerius
Nissan Driver

Stage 5
 
Xerius's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 353
Member of:
[Nissan]
Default Re: mazda rx7

Quote:
Originally Posted by sorinaprilia View Post
te inteleg,dar eu am una din 82 din prima generatie cu motor de 323.Ea avea in dotare motorul 12a sau13 b.Daca afli ceva zi-mi si mie.Multam!

Pm Tengu, el cred ca poate sa te ajute cu ceva piese, eventual un motor..
Xerius is offline   Reply With Quote
Old 06-08-07, 13:54   #6
axela

Stage 5
 
axela's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 433
Default Re: mazda rx7

tengu sia deschis si magazin de piese si poti lua cu incredere de la el ...eu miam luat motor..
axela is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 22:09   #7
sorinmrx

Stock
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8
Default Re: mazda rx7

Buna!Sorin sunt.Am luat un rx7 din 1985 prima generatie cu motor 12A si am probleme cu compresia.Spune-mi si mie unde se afla acest magazin,sau de unde imi pot cumpara un motor in stare buna sau segmenti noi.Te rog mult!NR meu este 0744334789
sorinmrx is offline   Reply With Quote
Old 21-03-08, 23:13   #8
sorinmrx

Stock
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8
Default Re: salutare

Quote:
Originally Posted by ciprian20 View Post
am o mazda rx7 din 82..arata bine dar asi vrea so modific..sai trag o vopsea rosie adevarata bari fata,spat,eleron,praguri....nu prea mult ca strica...dar nu prea stiu pe cineva care se pricepe in adevaratul sens al cuvitului tuning!!!eu nu asi da o mazda rx7 nici pe una din ziua de azi chear daca e ia mai batrina..intoarce lumea capul dupa ea...mai ales fetele asi dori niste sfaturi unde asi putea so modific...????ast sugesti.va multumesc
salut! sorin din bucuresti sunt.am si eu una la fel.ar cam trebui sa discutam mai multe.nr meu de mobil 0744334789
sorinmrx is offline   Reply With Quote
Old 07-09-08, 20:58   #9
Vuf_RX8

Stage 3
 
Vuf_RX8's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 107
Default Re: mazda rx7

Daca vrei un rebuild la motor stoc sau pentru tuning cauta-ma pe mess: vuf_rx8

Last edited by Vuf_RX8; 07-09-08 at 21:02.
Vuf_RX8 is offline   Reply With Quote
Old 20-12-09, 13:02   #10
kalass

Stage 1
 
kalass's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 11
Default Re: mazda rx7

Buna baieti am si eu un Rx7 prima generatie motor original12A si daca ma puteti ajuta unde aflu un magazin de piese pt ea?
kalass is offline   Reply With Quote
Old 11-02-10, 02:42   #11
kalass

Stage 1
 
kalass's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 11
Default Re: mazda rx7

buna baieti daca vreti sa vindeti rx 7 le cumpar eu,ofer maxim 750euro fara motor doar daca e original
kalass is offline   Reply With Quote
Old 17-06-10, 17:50   #12
valib
Banned

Stage 5
 
valib's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,348
Default Re: mazda rx7

mai ai masina?
valib is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -