Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Mazda (https://forum.4tuning.ro/124-masina-mea-mazda.html)
-   -   mazda rx7 (https://forum.4tuning.ro/124-masina-mea-mazda/36842-mazda-rx7.html)

ciprian20 26-03-07 14:34

salutare
 
am o mazda rx7 din 82..arata bine dar asi vrea so modific..sai trag o vopsea rosie adevarata;) bari fata,spat,eleron,praguri....nu prea mult ca strica...dar nu prea stiu pe cineva care se pricepe in adevaratul sens al cuvitului tuning!!!eu nu asi da o mazda rx7 nici pe una din ziua de azi chear daca e ia mai batrina..intoarce lumea capul dupa ea...mai ales fetele;) asi dori niste sfaturi unde asi putea so modific...????ast sugesti.va multumesc

sorinaprilia 29-03-07 20:07

Re: mazda rx7
 
[QUOTE=ciprian20;818605]am o mazda rx7 din 82..
Salut!Ai motor original pe ea?Si daca ai,de care (12a,13b)...Spune-mi si mie daca ai pe cineva cu piese pt ea?Sau daca stii pe cineva care aduce piese SH.SORIN 0744 334 789 (da un BEEP)

Tengu 03-04-07 15:55

Re: mazda rx7
 
https://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=36392

Check this out.... spuneti-mi ce doriti pt masinile voastre...

Cheers !

sorinaprilia 04-04-07 21:43

Re: mazda rx7
 
te inteleg,dar eu am una din 82 din prima generatie cu motor de 323.Ea avea in dotare motorul 12a sau13 b.Daca afli ceva zi-mi si mie.Multam!

Xerius 11-07-07 23:32

Re: mazda rx7
 
Quote:

Originally Posted by sorinaprilia (Post 834009)
te inteleg,dar eu am una din 82 din prima generatie cu motor de 323.Ea avea in dotare motorul 12a sau13 b.Daca afli ceva zi-mi si mie.Multam!


Pm Tengu, el cred ca poate sa te ajute cu ceva piese, eventual un motor..

axela 06-08-07 13:54

Re: mazda rx7
 
tengu sia deschis si magazin de piese si poti lua cu incredere de la el ...eu miam luat motor..

sorinmrx 18-03-08 22:09

Re: mazda rx7
 
Buna!Sorin sunt.Am luat un rx7 din 1985 prima generatie cu motor 12A si am probleme cu compresia.Spune-mi si mie unde se afla acest magazin,sau de unde imi pot cumpara un motor in stare buna sau segmenti noi.Te rog mult!NR meu este 0744334789

sorinmrx 21-03-08 23:13

Re: salutare
 
Quote:

Originally Posted by ciprian20 (Post 818525)
am o mazda rx7 din 82..arata bine dar asi vrea so modific..sai trag o vopsea rosie adevarata;) bari fata,spat,eleron,praguri....nu prea mult ca strica...dar nu prea stiu pe cineva care se pricepe in adevaratul sens al cuvitului tuning!!!eu nu asi da o mazda rx7 nici pe una din ziua de azi chear daca e ia mai batrina..intoarce lumea capul dupa ea...mai ales fetele;) asi dori niste sfaturi unde asi putea so modific...????ast sugesti.va multumesc

salut! sorin din bucuresti sunt.am si eu una la fel.ar cam trebui sa discutam mai multe.nr meu de mobil 0744334789

Vuf_RX8 07-09-08 20:58

Re: mazda rx7
 
Daca vrei un rebuild la motor stoc sau pentru tuning cauta-ma pe mess: vuf_rx8

kalass 20-12-09 13:02

Re: mazda rx7
 
Buna baieti am si eu un Rx7 prima generatie motor original12A si daca ma puteti ajuta unde aflu un magazin de piese pt ea?

kalass 11-02-10 02:42

Re: mazda rx7
 
buna baieti daca vreti sa vindeti rx 7 le cumpar eu,ofer maxim 750euro fara motor doar daca e original

valib 17-06-10 17:50

Re: mazda rx7
 
mai ai masina?


All times are GMT +2. The time now is 02:19.

- Copyright 2026 4Tuning