Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW - Alte serii

Reply
 
Thread Tools
Old 15-12-07, 20:54   #76
zarathustra

Stage 5
 
zarathustra's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 550
Default Re: E31 - 850 Csi

dar ce-i rau cu x-drive-ul ca eu nu sunt bmw-ist si nu cunosc hibele ascunse(si sincer eu xdrive vreau sa comand - 335xi coupe)
zarathustra is offline   Reply With Quote
Old 15-12-07, 21:17   #77
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: E31 - 850 Csi

Quote:
Originally Posted by zarathustra View Post
dar ce-i rau cu x-drive-ul ca eu nu sunt bmw-ist si nu cunosc hibele ascunse(si sincer eu xdrive vreau sa comand - 335xi coupe)
nu cred ca are vreo problema doar rostul lui , care e c-am inutil... nu stiu de cate ori te vei baga cu masina in asa zapada incat sa fie nevoie sa traga si fata ca sa iesi de acolo, iar chestia ca are o stabilitate mai buna pe drum, acum sa fim seriosi , daca un M3 RWD tractiune spate sta lipit de drum , de ce nu ar sta si un 335 ?
__________________
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 16-12-07, 09:49   #78
zarathustra

Stage 5
 
zarathustra's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 550
Default Re: E31 - 850 Csi

mai am si un mercedes e270 si mazda si un nissan patrol - toate tractiune spate(nissanul are 4x4 dar nu permanent) si sincer sunt foarte nesigure masinile pe timp de iarna. m-am gandit ca daca-l iau xdrive imbin utilul cu placutul... oricum nu am gasit client pana acum si buyback-ul la noi este la pamant(cei de la bmw mi-au oferit 11.000 pentru Mazda) asa ca am timp sa ma mai documentez putin pe tema asta(daca aveti vreun pont sau stiti vreo firma serioasa care face si buyback va rog sa-mi spuneti si mie ca ma chinui de ceva timp sa dau Mazda). scuze florian pentru devierea de la topic.
__________________
Mazda RX-8, Rosu metalizat - vanduta
BMW 335xi coupe, Negru Metalizat
zarathustra is offline   Reply With Quote
Old 16-12-07, 23:19   #79
LAZAR_FLORIAN

Stage 2
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 55
Smile Re: E31 - 850 Csi

Quote:
Originally Posted by zarathustra View Post
mai am si un mercedes e270 si mazda si un nissan patrol - toate tractiune spate(nissanul are 4x4 dar nu permanent) si sincer sunt foarte nesigure masinile pe timp de iarna. m-am gandit ca daca-l iau xdrive imbin utilul cu placutul... oricum nu am gasit client pana acum si buyback-ul la noi este la pamant(cei de la bmw mi-au oferit 11.000 pentru Mazda) asa ca am timp sa ma mai documentez putin pe tema asta(daca aveti vreun pont sau stiti vreo firma serioasa care face si buyback va rog sa-mi spuneti si mie ca ma chinui de ceva timp sa dau Mazda). scuze florian pentru devierea de la topic.
)))))
NU AI D C SA TE SCUZI,CHIAR NU MA DERANJEAZA ATAT TIMP CAT NU DEVIEM DE LA MASINI.SINCER EU ZIC SA IEI X-DRIVE(BUT THAN AGAIN,WHERE IS THE FUN??????)
LAZAR_FLORIAN is offline   Reply With Quote
Old 26-12-07, 20:39   #80
manolica76

Stage 5
 
manolica76's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 451
Default Re: E31 - 850 Csi

pana la urma ai montat scula aia de nush cati g...???
salutari de peste mari si tari...
manolica76 is offline   Reply With Quote
Old 29-12-07, 17:16   #81
Turbo110

Stage 5
 
Turbo110's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,717
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: E31 - 850 Csi

Quote:
Originally Posted by LAZAR_FLORIAN View Post
MERSII
ORICUM DUPA CE AM PUS ACEL REPLY PT COSS_MIN,AM INTRAT SI EU PE SITE-UL INDICAT DE EL,NU DE ALTA DAR COSS_MIN FACEA SUBTIL CU OCHIUL,))))))))
PAI TOCMAI CA SCRIE CA ESTE M8
EL A DAT RASPUNSUL LA INTREBAREA DE CE NU A FOST PUSA SIGLA DE M8 PE EL SI II ZICE CSI.
PLUS DE ASTA CA MI-AM INSCRIS SI EU MASINA IN REGISTRY )))))
PAI DACA NU ESTE M8 CUM DE APARE ACOLO????????????
DAR CUM ZICE COSS_MIN STIU AIA CEVA)))))))
ACUMA SPER SA NU SE SUPERE SI SA O IA CA ATARE SI II MULTUMESC SINCER CA IN LOC SA VINA CU UN ARGUMENT PUTERNIC CONTRA A VENIT CU UNUL PRO M8 ,DE CARE HABAR NU AVEAM
diferentele intre csi si 850 I constau in : alta electronica , alta admisie , alta transmie la CSI e manuala si raportu la grup difera , plus sistemu de franare cat si suspensia . Nu te mai uita in gura la toti ai o masina superba sa o stapanesti sanatos !
__________________
Nothing to display
Turbo110 is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 18:48   #82
Billy c25xe

Stage 5
 
Billy c25xe's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 846
Default Re: E31 - 850 Csi

Eu din cate stiu 850csi este E31s si este un M Power din toate punctele de vedere!
Billy c25xe is offline   Reply With Quote
Old 31-12-07, 05:09   #83
flipMo

Stock
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 8
Default Re: E31 - 850 Csi

Salut ,multe felicitari si toata admiratia pentru fani de serie 8,si nu in ultimul rind domnului Lazar ,pentru implinirea visului(daca nu e mult spus) dar eu cred ca numai ca vis se poate categorisi o astfel de realizare.Si tin sa ma inclin cu tot respectul domnului Lazar Florin care da dovada de o pasiune neantalnita (poate) printre ronamii mondenii ce se preteaza a pierde cateva clipe din viata pe aici pe net pentru a readuce in actualitate seria8 multumesc dumnule Lazar si sper sa va mai citesc gandurile din cand in cand.Revin si eu cu o problema veche personala ,care consta in intrbarea si rugamintea de a ma sfatui,care dintre voi mai bine o-ti sti,la ce sa ma uit si ce s-ar putea observa la cumpararea unei asemenea bijuteri(chiar daca este un simplu 850-840)sper ca nu deranjez cu acasta intrbare,poate chiar o deviere a discutiei ,tot m-am informat pe saituri si pagini web dar cred ca sfaturile si cunostintele posesorilor sunt de multe ori mai eficace ,aici este singurul loc unde pot vorbi in limba mea si mi-se pare mie cu oamenii destul de informati.va rog daca se poate sa dezbatem ceva ajutator,sigur cunostintele multora dintre voi vor ajuta extrem de mult atunci cand planuiesti sa iei o astfel de masina la mana a doua si pe la un pret de 10000 euro,obtiune pe care o am eu de exemplu si care mi se pare din ce in ce mai riscanta,din ce aprofundez cautrile si intrebarile pe la cunoscuti(care ma tot demoralizeaza cu raspunsuri din ce in ce mai credibile ,consum ,piese scumpe ,masina paguboasa,multe bube de fabricatie,chesti peste care pot trece ,ca stiu la ce ma bag si ca vreau masina,dar mai sunt multe intrebari fara raspuns ce ma tot sperie).astept un raspuns ,multumesc anticipat
flipMo is offline   Reply With Quote
Old 02-01-08, 00:29   #84
WBL-87

Stage 5
 
WBL-87's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 304
Default Re: E31 - 850 Csi

ce faci cu taxa pana la urma ?
WBL-87 is offline   Reply With Quote
Old 02-01-08, 05:45   #85
Doctorul

Stage 5
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 311
Default Re: E31 - 850 Csi

Felicitari maestre pentru masina!
Doctorul is offline   Reply With Quote
Old 02-01-08, 14:43   #86
LAZAR_FLORIAN

Stage 2
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 55
Smile Re: E31 - 850 Csi

Quote:
Originally Posted by flipMo View Post
Salut ,multe felicitari si toata admiratia pentru fani de serie 8,si nu in ultimul rind domnului Lazar ,pentru implinirea visului(daca nu e mult spus) dar eu cred ca numai ca vis se poate categorisi o astfel de realizare.Si tin sa ma inclin cu tot respectul domnului Lazar Florin care da dovada de o pasiune neantalnita (poate) printre ronamii mondenii ce se preteaza a pierde cateva clipe din viata pe aici pe net pentru a readuce in actualitate seria8 multumesc dumnule Lazar si sper sa va mai citesc gandurile din cand in cand.Revin si eu cu o problema veche personala ,care consta in intrbarea si rugamintea de a ma sfatui,care dintre voi mai bine o-ti sti,la ce sa ma uit si ce s-ar putea observa la cumpararea unei asemenea bijuteri(chiar daca este un simplu 850-840)sper ca nu deranjez cu acasta intrbare,poate chiar o deviere a discutiei ,tot m-am informat pe saituri si pagini web dar cred ca sfaturile si cunostintele posesorilor sunt de multe ori mai eficace ,aici este singurul loc unde pot vorbi in limba mea si mi-se pare mie cu oamenii destul de informati.va rog daca se poate sa dezbatem ceva ajutator,sigur cunostintele multora dintre voi vor ajuta extrem de mult atunci cand planuiesti sa iei o astfel de masina la mana a doua si pe la un pret de 10000 euro,obtiune pe care o am eu de exemplu si care mi se pare din ce in ce mai riscanta,din ce aprofundez cautrile si intrebarile pe la cunoscuti(care ma tot demoralizeaza cu raspunsuri din ce in ce mai credibile ,consum ,piese scumpe ,masina paguboasa,multe bube de fabricatie,chesti peste care pot trece ,ca stiu la ce ma bag si ca vreau masina,dar mai sunt multe intrebari fara raspuns ce ma tot sperie).astept un raspuns ,multumesc anticipat
DA-MI MESAJ CU NR TAU DE TEL SI TE SUN EU SI VB CATE-N LUNA SI-N STELE DE SERIA 8,CAT DESPRE INSCRIS ASTEPT NU MA GRABESC.
)))) AM ASTEPTAT 4 ANI SA CUMPAR MASINA ASTA ASA CA NU MA DERANJEAJA SA MAI ASTEPT INCA 2 ANI
LAZAR_FLORIAN is offline   Reply With Quote
Old 02-01-08, 20:30   #87
flipMo

Stock
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 8
Default Re: E31 - 850 Csi

merci de raspuns.nu locuiesc in tara si imi este mai acesibila inmatricularea circa 1500-2000 pt una adusa din alta tara ,dar in acelasi timp sunt aici in Spania multe nationale dar mi-e o frica de ele ca sunt cam forjate, dar pe masura puterilor mele de cumparare, in acelasi timp ma cam apucat febra aia cand vrei ceva si toate mi se par super oferte .numarul meu este 627699701 mersi .mi-ar fi de mai mult folos vorbele tale scrise ca asa as putea sa le citesc si ras citesc pana prind si cel mai mic sens .multumesc inca odata.
flipMo is offline   Reply With Quote
Old 05-01-08, 22:04   #88
flipMo

Stock
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 8
Default Re: E31 - 850 Csi

salut!am 2 intrebari:1)cutia automata in 4 trepte de pe 850ci cu motorul M70 (primul motor Ci) o avea un consum mai ridicat pentru ca are doar 4 trepte? eu am auzit ceva de cutie ca ar fi ceva mai speciala,dar nu imi aduc aminte pe unde. Iar a doua intrebare ar fi despre 840Ci: spune nenea care a facut site-ul www.e-31.de ca primul tip a fost inlocuit cu motorul de 4400 (care a suplinit micile defecte ale motorului de 4000cc)stie cineva mai multe despre asta?am aceste doua intrebari majore pentru ca am ca variante 2 masini cu caracteristicile astea.ce ziceti? v-am bagat in ceata? scuze, cam dispun de calitatea asta din cand in cand.cam rarut lumea pe aici .cred ca suntem cam putini.mi-ar place daca reusesc sa-mi iau pana in vara un 8,sa ne intalnim mai multi pe langa bucuresti.
cu CSI in frunte, bineinteles. macar pe rampa .daca"jmecherii"de la inmatriculari nu se razgandesc.pa
flipMo is offline   Reply With Quote
Old 06-04-08, 00:31   #89
flipMo

Stock
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 8
Default Re: E31 - 850 Csi

azi i-am spalat pielea.am ramas singur pe aici dar tot simt nevoia sa dovedesc ceva!.mai dati si voi semne de viata!e31.1995.unic(pentru mine)
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Image067.jpg
Views:	477
Size:	507.7 KB
ID:	504974   Click image for larger version

Name:	Image068.jpg
Views:	300
Size:	469.5 KB
ID:	504975   Click image for larger version

Name:	Image069.jpg
Views:	321
Size:	478.5 KB
ID:	504976  

Click image for larger version

Name:	Image070.jpg
Views:	465
Size:	440.2 KB
ID:	504977   Click image for larger version

Name:	Image089.jpg
Views:	857
Size:	507.7 KB
ID:	504978   Click image for larger version

Name:	Image093.jpg
Views:	554
Size:	660.4 KB
ID:	504979  

Click image for larger version

Name:	Image091.jpg
Views:	445
Size:	640.3 KB
ID:	504980   Click image for larger version

Name:	Image096.jpg
Views:	205
Size:	622.6 KB
ID:	504981   Click image for larger version

Name:	Image099.jpg
Views:	500
Size:	503.0 KB
ID:	504982  

flipMo is offline   Reply With Quote
Old 06-04-08, 13:03   #90
gelu_r

Stage 5
 
gelu_r's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,442
Default Re: E31 - 850 Csi

foarte frumoasa...cat ai dat pe ea?
cam cat consuma?
gelu_r is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -