Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Masina mea Ford

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 13-04-11, 11:13   #91
NORBERTYNO

Stage 5
 
NORBERTYNO's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 414
Default Re: Ford Mondeo mk2 2.0i - "NFS-ul is in Town"

Quote:
Originally Posted by CJ-07-SRX View Post
acesta este un forum unde fiecare isi posteaza opinia si punctul de vedere...
de ce ti-ai mai prezentat masina daca nu esti in stare sa suporti niste critici?

ca sa fiu si eu on-topic.. apreciez timpul si bataia de cap care ai depus-o sa ajungi cu masina in stadiul in care este acum, dar , fara suparare, masina nu este pe gustul meu.
s-au mai punctat elementele care nu imi plac si de altii (eleronul,priza de aer, farurile, lipsa suspensiei, jantele etc.)

ca o sugestie .. ai putea inlocui farurile acelea (care sunt chiar kitchoase) cu unele morette (am atasat si o poza)

in rest.. bafta!
A mai aparut inca un cunoscator...Am acceptat criticile pt k altfel nu am cum dar unii au depasit demult limita bunului simtl cu toate k le-am explicat ca nu ma intereseaza cum le place lor sa fie o masina...mai asati-ma fratilor cu farurile vostre retro CU FORMA DE OCHELARI,priza de pe capota nu o vezi doar la mine ci la foarte multe modele auto la fel si farurile si eleronul etc...v-ati intrebat daca mie imi plac mastile alea hidoase care se numesc faruri?NU-MI PLAC SI NU MERITA NEAM 500-600 EURO UN SET DE FARURI CARE NICI MACAR NU AU GEAMURI CLARE!!!
Bafta si tie si multumesc pt parerea ta care spus-o altii si nu era nevoie s-o mai argumetezi si tu...
__________________

"Criticile nu-si au rostul cand vine vorba de gusturi..."

NORBERTYNO is offline  
Old 13-04-11, 11:22   #92
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Ford Mondeo mk2 2.0i - "NFS-ul is in Town"

Quote:
Originally Posted by NORBERTYNO View Post
A mai aparut inca un cunoscator...Am acceptat criticile pt k altfel nu am cum dar unii au depasit demult limita bunului simtl cu toate k le-am explicat ca nu ma intereseaza cum le place lor sa fie o masina...mai asati-ma fratilor cu farurile vostre retro CU FORMA DE OCHELARI,priza de pe capota nu o vezi doar la mine ci la foarte multe modele auto la fel si farurile si eleronul etc...v-ati intrebat daca mie imi plac mastile alea hidoase care se numesc faruri?NU-MI PLAC SI NU MERITA NEAM 500-600 EURO UN SET DE FARURI CARE NICI MACAR NU AU GEAMURI CLARE!!!
Bafta si tie si multumesc pt parerea ta care spus-o altii si nu era nevoie s-o mai argumetezi si tu...
inainte sa comentezi mai bine uitete ce masina are...are un Ford Mondeo MK1 chiar foarte reusit...poate inveti ceva de el.
NightClubRacer is offline  
Old 13-04-11, 11:25   #93
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Ford Mondeo mk2 2.0i - "NFS-ul is in Town"

Daca tie iti place propria creatie,felicitari.
Sper ca te-ai convins ca restul lumii nu apreciaza ..deci trebuie sa te resemnezi...ca e un KITCH !
aleks,de ce nu ii inchizi topicul omului ?
vinyl is offline  
Old 13-04-11, 11:28   #94
NORBERTYNO

Stage 5
 
NORBERTYNO's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 414
Default Re: Ford Mondeo mk2 2.0i - "NFS-ul is in Town"

Sincer nu ma intereseaza ce masini au altii si nici nu comentez daca exista ceva ce nu-mi place la masina vreunuia pt k nu sunt genul care sa critic atat timp cat gusturile sunt diferite...si-a facut masina asa cum i-a placut lui pt k e masina lui ..nu a altuia si dak eu ii spun k nu-mi plac farurile alea sau altceva de la masina si ii zic sa le faca altfel ..fii sigur ca nu le va face ..asa ca nu are rost sa comentez doar k sa-mi pierd timpul tastand niste cuvinte sau pareri care nu-si au rostul...
NORBERTYNO is offline  
Old 13-04-11, 11:28   #95
Silencer Power

Stage 5
 
Silencer Power's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 928
Default Re: Ford Mondeo mk2 2.0i - "NFS-ul is in Town"

Mie-mi plac foarte mult consola si chestia aia de pe volan.

Deci inca un plus!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Ford-Mondeo-2-0-i-16v-150-cp.jpg
Views:	178
Size:	176.9 KB
ID:	1963473  
Silencer Power is offline  
Old 13-04-11, 11:31   #96
NORBERTYNO

Stage 5
 
NORBERTYNO's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 414
Default Re: Ford Mondeo mk2 2.0i - "NFS-ul is in Town"

Quote:
Originally Posted by vinyl View Post
Daca tie iti place propria creatie,felicitari.
Sper ca te-ai convins ca restul lumii nu apreciaza ..deci trebuie sa te resemnezi...ca e un KITCH !
aleks,de ce nu ii inchizi topicul omului ?
Dar de ce nu-ti vezi tu de treaba ta nu inteleg...esti cumva vreun ZEU ..esti IDOLUL cuiva sau vreun mare EXPERT IN TUNING AUTO...esti cumva RECUNOSCUT IN ALTE TARI PT CE AI REALIZAT? sau esti un simplu sofer posesor unei masini stoc...
NORBERTYNO is offline  
Old 13-04-11, 11:33   #97
NORBERTYNO

Stage 5
 
NORBERTYNO's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 414
Default Re: Ford Mondeo mk2 2.0i - "NFS-ul is in Town"

Quote:
Originally Posted by Silencer Power View Post
Mie-mi plac foarte mult consola si chestia aia de pe volan.

Deci inca un plus!
sunte-ti de ras oameni buni (unii dintre voi )daca te uitai mai atent la poze observai ca unele sunt mai vechi si unele mai noi..dar nu tre' sa-ti dau tie explicatii...nu mai comenta aiurea daca nu stii cum arata masina la interior in momentul de fata
NORBERTYNO is offline  
Old 13-04-11, 11:34   #98
Silencer Power

Stage 5
 
Silencer Power's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 928
Default Re: Ford Mondeo mk2 2.0i - "NFS-ul is in Town"

Boss, mai bine o masina stock, decat ce ai tu, crede-ma.

ps: "Daca nu esti cu noi...esti impotriva noastra!"
Silencer Power is offline  
Old 13-04-11, 11:42   #99
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Ford Mondeo mk2 2.0i - "NFS-ul is in Town"

Quote:
Originally Posted by NORBERTYNO View Post
Dar de ce nu-ti vezi tu de treaba ta nu inteleg...esti cumva vreun ZEU ..esti IDOLUL cuiva sau vreun mare EXPERT IN TUNING AUTO...esti cumva RECUNOSCUT IN ALTE TARI PT CE AI REALIZAT? sau esti un simplu sofer posesor unei masini stoc...
Doar un bagator in seama posesor a unei masini stock.
Apropo ca sa nu mai fie stock,nu imi vinzi eleronu tau?
vinyl is offline  
Old 13-04-11, 11:52   #100
NORBERTYNO

Stage 5
 
NORBERTYNO's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 414
Default Re: Ford Mondeo mk2 2.0i - "NFS-ul is in Town"

Quote:
Originally Posted by vinyl View Post
Doar un bagator in seama posesor a unei masini stock.
Apropo ca sa nu mai fie stock,nu imi vinzi eleronu tau?
Banuiam eu..atunci cred ca ar trebui sa comentezi in topicurile unde isi descriu baietii masinile stoc...imi pare rau eleronul nu e de vanzare,abia am gasit modelul daca vreti sa ne luam la misto o putem face dar nu cred ca are rost pt ca va veti lua singuri la misto...era o vorba veche dar nu are rost s-o spun ...doar o voi aplica
NORBERTYNO is offline  
Old 13-04-11, 11:57   #101
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Ford Mondeo mk2 2.0i - "NFS-ul is in Town"

O intrebare am...
Cine ar trebui sa iti spuna ca masina ta e un kitch ,ca tu sa il crezi?Sincer acum...
vinyl is offline  
Old 13-04-11, 12:13   #102
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Ford Mondeo mk2 2.0i - "NFS-ul is in Town"

Deci...pentru mine e foarte clar ca in ciuda sfaturilor date , nu avem cu cine discuta. Omul e presedinte de club [ un wannabe club ]. Daca o sa da-ti click pe siteul lui veti gasi indicii foarte clare despre modul de gandire asupra acestui fenomen.O sa citez cateva fraze preluate de acolo :

Quote:
1. Fiecare membru al "STREET PHANTOMS" trebuie sa aiba parasolar si sticker cu insemnele clubului.
Culmea e ca membri activi pe forum sau chestii de genul , nu am vazut

Quote:
Pentru ca totul sa fie asa cum trebuie,fara probleme si fara sa atragem "curcanii" pe capul nostru,va rog sa cititi si sa respectati pe cat se poate,niste reguli de baza
Quote:
MOTTO : "SUNTEM UNICI PRIN CEEA CE REPREZENTAM SI
NIMENI NU VA FI CA NOI SAU NOI CA ALTII..."
Asta as dori sa stiu si eu ce reprezinti , pentru ca pana acum sincer nu reprezinti decat "prost gust" in materie de tuning. cam asta deduc de aici cel putin eu. Au venit oameni si si au expus parerea cu argumente si tu inca mai consideri ca noi suntem cei rau intentionati.

Vestea buna e ca totusi , stagiile in care a fost masina uneori chiar dadea bine mai ales cu ultimul eleron [ ultima poza ] , iar prima bara daca se mai umbla putin la ea , iesea ceva dragut si la fel de deosebit.

http://street-phantoms.ucoz.net/forum/4-14-1

Last edited by DEVIL's Style; 13-04-11 at 12:18.
DEVIL's Style is offline  
Old 13-04-11, 16:35   #103
Silencer Power

Stage 5
 
Silencer Power's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 928
Default Re: Ford Mondeo mk2 2.0i - "NFS-ul is in Town"

Deci, ca sa inteleaga toata lumea. Initial masina nu a avut eleron, dupa care a avut unul micut, finut, ok, dupa care unul mai mare, insa nu exagerat.
A stat omul nostru, s-a gandit inainte de culcare, a parcat masina in locuri publice sa urmareasca reactia trecatorilor, s-a mai uitat la F1 si BINGO!!!, a stiut ce trebuie sa faca: "Trebuie sa pun un eleron cat casa, asta sigur o sa atraga privirile!!!"

Nu am nimic cu tine, dar cand stii ca ai un pârţ sub capota, sa pui un eleron care cred ca merge si pe un avion nu mi se pare exagerat, ci prostie de-a dreptul!
Silencer Power is offline  
Old 14-04-11, 23:02   #104
goshy

Stage 5
 
goshy's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,249
Default Re: Ford Mondeo mk2 2.0i - "NFS-ul is in Town"

Quote:
Originally Posted by Silencer Power View Post
Deci, ca sa inteleaga toata lumea. Initial masina nu a avut eleron, dupa care a avut unul micut, finut, ok, dupa care unul mai mare, insa nu exagerat.
A stat omul nostru, s-a gandit inainte de culcare, a parcat masina in locuri publice sa urmareasca reactia trecatorilor, s-a mai uitat la F1 si BINGO!!!, a stiut ce trebuie sa faca: "Trebuie sa pun un eleron cat casa, asta sigur o sa atraga privirile!!!"

Nu am nimic cu tine, dar cand stii ca ai un pârţ sub capota, sa pui un eleron care cred ca merge si pe un avion nu mi se pare exagerat, ci prostie de-a dreptul!
a avut eleron a la dacia 1310 te rog frumos, sa specificam

in cocluzie, nu doar eu am spus-o, majoritatea o spun, nu e reusita DELOC, pacat de banii care i-ai bagat in ea
am mai spus-o si inca imi sustin parerea: suspensie si jante si astea ii dau aspect masinii, nu ceea ce ai facut tu

spuneai candva ca ai avut jante polish si ai mers cu ele iarna... pai daca ai jante cu buza polis si mergi cu ele iarna poti sa faci ce vrei cu jantele alea, nu se merge iarna cu ele, si jantele cu buza polish sunt pretentioase, bibilite tot timpul
__________________

VolksWagen Bora variant 1.9 TDI
https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...-bora-tdi.html


Reconditionez jante, polish, sablat, indreptat, vopsit... Materiale profesionale!
https://www.facebook.com/pages/Recond...09226669120009

Last edited by goshy; 14-04-11 at 23:05.
goshy is offline  
Old 15-04-11, 09:13   #105
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: Ford Mondeo mk2 2.0i - "NFS-ul is in Town"

Sunt pus intr-o postura bizara (vezi solutiile de mai jos) din vario motive:
1 - topicul ramane deschis
2 - voi inchide topicul


Motivele - CIRC FRATEEEEEEEEEE, stimate posesor de Ford Mondeo Mk2 benzinar ... cand ai deschis acest topic BANUIESC ca ai citit si regulamentul .... el se afla A I C I .... o parte din el suna asa:
Quote:
dand dovada de maturitate in posturi, de discutii constructive si de indrumari pozitive pentru ceilalti!
Experienta, sfaturile si cunostintele se DISCUTA nu se IMPUN !
Trecand peste acest aspect ... ACCEPTA comentariile negative ..... intr-o situatie de viata cand unul iti spune ca esti beat .... poate e nebun, cand iti zic mai multi .... ar trebui sa dea de gandit (ce metaforic sunt azi ), asadar ... fie faci cum vrei cu masina ta, e bunul tau, sunt banii tai fie pleci urechea si primesti un sfat ... fie el si unul pe care nu l-ai vrea sa auzi/vezi. Inceteaza si tu cu caterinca la adresa altor useri ai forumului, cum ii atrag atentia lui MARIAN sa inceteze (stie el mai bine de ce).

PS: "pumnii mei minte nu are", " sa ma c.. in gusturile unora" sunt metehne si ideologii de maidan, daca se va continua asa voi recurge la stoparea circului.

Va urez spor la postat insa intr-o maniera civilizata indiferent de parerile de aprobare sau dezaprobare!

END
__________________
Ford Mondeo MK3 DuratecHE --- BMW E46 FL 320D --- Daewoo Cielo Executive DOHC 16V
uita-te bine in oglinda, aparentele insala
NWZeu is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -