Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 07-06-08, 19:59   #106
°SFC°

Stage 4
 
°SFC°'s Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 179
Default Re: vw golf 3

Fratilor lasa-ti omul in pace, fiindca prost nu-i ala care cere, prost ii ala care da!

Succes la vanzare!
°SFC° is offline   Reply With Quote
Old 07-06-08, 21:14   #107
bogmotorsport
VW Driver

Stage 5
 
bogmotorsport's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 748
Member of:
[VW]
Default Re: vw golf 3

Quote:
Originally Posted by Sebastian.C View Post
Scuza-ma ca ma bag, dar din ce an e masina? Nu stiu ce avea golful ala pe care l-ai vazut cu 3890, dar e foarte scump... La banii aia gasesti Golf 4 din 98.. Iti zic sigur, deoarece cu 3500 si-a luat un prieten si chiar arata bine. Si eu tot Golf 3 vreau sa imi iau si mi se pare enorm 3890 de euro cat ai gasit tu in Germania. In jurul sumei de 2000 de euro gasesti Golf 3 impecabil in germania, an 94-96. Iti zic sigur. Am fost in septembrie anul trecut si am vazut.
as vrea sa vad la banii aia ce golf 4 iti ieicazan cu siguranta si poate iti face cadou si o trompeta sa canti in jurul ei...ce gasesti pe mobile sau pe autoscout ca asta stie toata lumea e una iar cand mergi in germania e alta...un golf 3 sub 2500 slabe sanse sa gasesti sa fie bun si dupa cum ziceam mai bagi o gramada in el numai consumabile ca nu e neaparat sa fie stricat...dupaia drumul catre germania ,cazare bani cheltuiti pana gasesti masina ca poate de aici gasesti una 2 si nu iti plac la locul faptei dupa care actele facute acolo cu nr,motorina sau benzina pana in tara plus taxe si figuri aici asigurari etc etc dar la 16 ani asa e tot ce vezi e si roz
bogmotorsport is offline   Reply With Quote
Old 07-06-08, 21:22   #108
bogmotorsport
VW Driver

Stage 5
 
bogmotorsport's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 748
Member of:
[VW]
Default Re: vw golf 3

Quote:
Originally Posted by °SFC° View Post
Fratilor lasa-ti omul in pace, fiindca prost nu-i ala care cere, prost ii ala care da!

Succes la vanzare!
prost poti sa zici cand isi ia teapa dar un golf intretinut aici gasesti in 4 mii minim si dupa cum am zis am schimbat toate consumabilele care au ajuns ceva +cateva componente pe exterior care au costat si alea asa ca eu zic ca isi justifica banii.de ex numai jantele care sunt noi au costat 14 mil+2 cauciucuri noi 4 mil deja sunt 18 mil care in euro vine in jur de 500 plus consumabilele trece cu siguranta de 5 mii dar eu vroiam atat...as fi vrut sa o dau sa-mi iau un logan nou pe firma sa umblu cu el sa nu o alerg dar am mers cu unul nou azi si m-a dezamagit complet...masina mea de 13 ani merge de zeci de ori mai bine iar in cazul asta cred ca o voi tine si imi voi lua alta pe langa asta
bogmotorsport is offline   Reply With Quote
Old 13-06-08, 13:48   #109
KTA87
BMW Driver

Stage 5
 
KTA87's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,331
Member of:
[VW]
[Opel]
[BMW]
Default Re: vw golf 3

Salut, tin sa precizez ca imi place cum se prezinta masinuta ta
Imi place ca e stock. Am vazut ca ai schimbat stopurile. Aici, nu ma pronunt. Daca iti plac, e ok.
Eu, daca daca ar fi sa modific ceva la masina, asta i-as face:
Eagle eyes sau angel eyes, cum vrei sa le zici, dar DOAR modelul din poza. Mi se pare mai tare ca orice!
Bafta in continuare!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	G3-angel-eyes-site.jpg
Views:	179
Size:	17.2 KB
ID:	561855   Click image for larger version

Name:	vw_golf_3_black.jpg
Views:	124
Size:	35.1 KB
ID:	561856  
__________________
By the way are you watching, how the world says goodbye?
KTA87 is offline   Reply With Quote
Old 14-06-08, 11:11   #110
bogmotorsport
VW Driver

Stage 5
 
bogmotorsport's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 748
Member of:
[VW]
Default Re: vw golf 3

Quote:
Originally Posted by KTA87 View Post
Salut, tin sa precizez ca imi place cum se prezinta masinuta ta
Imi place ca e stock. Am vazut ca ai schimbat stopurile. Aici, nu ma pronunt. Daca iti plac, e ok.
Eu, daca daca ar fi sa modific ceva la masina, asta i-as face:
Eagle eyes sau angel eyes, cum vrei sa le zici, dar DOAR modelul din poza. Mi se pare mai tare ca orice!
Bafta in continuare!
da iti multumesc de aprecieri...stopurile sa stii ca in realitate vin mult mai bine...o prinde bine...cat despre tuning as putea sa-i fac mai multe dar deocamdata nu vreau...ca sa-ti faci o idee as vrea sa-i mai pun:
-folie
-sa vopsesc capota si plafonul negru
-xenon
-poate faruri cu angel eyes am un model fain de faruri(eu aduc piese de tuning pe comanda)
-ori semnalizari clare in bara cu proiectoare iar daca nu umplu locul de semnalizari iar in locul grilelor din bara de sub proiectoare pun prize de aer
-daca vor face drumurile mai bune si o suspensie mai joasa
-arcade pe aripi
-praguri
si ar mai fi multe....
bogmotorsport is offline   Reply With Quote
Old 16-06-08, 18:36   #111
liwiu_evo

Stage 4
 
liwiu_evo's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 291
Default Re: vw golf 3

Quote:
Originally Posted by bogmotorsport View Post
vw golf 3 GL
motor 1,8,90cp,an fabr 1994
servodirectie,trapa,AC
cat consuma?
liwiu_evo is offline   Reply With Quote
Old 16-06-08, 21:30   #112
bogmotorsport
VW Driver

Stage 5
 
bogmotorsport's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 748
Member of:
[VW]
Default Re: vw golf 3

Quote:
Originally Posted by liwiu_evo View Post
cat consuma?
din plin in plin
bogmotorsport is offline   Reply With Quote
Old 16-06-08, 23:11   #113
liwiu_evo

Stage 4
 
liwiu_evo's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 291
Default Re: vw golf 3

Quote:
Originally Posted by bogmotorsport View Post
din plin in plin
, nu, ma interesa cat la % consuma motorul de 1.8, deoarece cochetez cu ideea unei "noi" masina(desi pt mine va fi prima).
liwiu_evo is offline   Reply With Quote
Old 16-06-08, 23:14   #114
rares22

Stage 5
 
rares22's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 558
Default Re: vw golf 3

ba fratilor nu mai vb ca niste tate dalea kare nu au ce face va dati pareri la pret si la cum arata masina dar voi nici makar nu ati vazuto cum sta pe sosea
rares22 is offline   Reply With Quote
Old 17-06-08, 20:16   #115
Shuba88
VW Driver

Stage 5
 
Shuba88's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 364
Member of:
[VW]
Default Re: vw golf 3

Nush de ce se leaga lumea de stopuri
Eu cand am vazut masina prima chestie ce miau sarit in ochi erau stopurile. Sunt bestiale. Cum zice si proprietarul arata mult mai bine in realitate.
Cat despre pret, eu zic pacat sa o vinzi
Oricum exagerezi un pic, fiindca un vecin si-a adus Golf 3 din Germania, vazut pe mobile la 1000de euro, si masina arata aproape perfect.A avut un singur proprietar acolo si masina nu a fost forjata apartinund unei doamne. Este din 95' motor de 1,6 parca. Ii trebuie schimbat uleiul, si puntea spate (un pic mai grav)... apropo, si-a luat si jante la 250 de euro....mai trebuie inmatriculata ..asteapta 1 iulie.
Sa nu ma intelegi gresit.. Nu exagerezi la pretul pe care il ceri (parerea mea este ca merita masina banii), exagerezi cu masinile aduse de dinafara.
__________________
While I was waiting there for my mind to turn clear, I was listening to the blood rushing through my ears, and there was something else that I could hear.. Have you seen the girl with the red hat, she got lost one day, and never came back, turned here back on the world and black and white, now she walks with bunnies hopping at here side...
Shuba88 is offline   Reply With Quote
Old 17-06-08, 21:38   #116
bzsa

Stage 5
 
bzsa's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,231
Member of:
[VW]
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: vw golf 3

de unde ti-ai cumparat si la ce pret buza de sub bara fata
mersi
bzsa is offline   Reply With Quote
Old 17-06-08, 22:04   #117
bogmotorsport
VW Driver

Stage 5
 
bogmotorsport's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 748
Member of:
[VW]
Default Re: vw golf 3

Quote:
Originally Posted by Shuba88 View Post
Nush de ce se leaga lumea de stopuri
Eu cand am vazut masina prima chestie ce miau sarit in ochi erau stopurile. Sunt bestiale. Cum zice si proprietarul arata mult mai bine in realitate.
Cat despre pret, eu zic pacat sa o vinzi
Oricum exagerezi un pic, fiindca un vecin si-a adus Golf 3 din Germania, vazut pe mobile la 1000de euro, si masina arata aproape perfect.A avut un singur proprietar acolo si masina nu a fost forjata apartinund unei doamne. Este din 95' motor de 1,6 parca. Ii trebuie schimbat uleiul, si puntea spate (un pic mai grav)... apropo, si-a luat si jante la 250 de euro....mai trebuie inmatriculata ..asteapta 1 iulie.
Sa nu ma intelegi gresit.. Nu exagerezi la pretul pe care il ceri (parerea mea este ca merita masina banii), exagerezi cu masinile aduse de dinafara.
cu preturile din afara sa stii ca nu exagerez...depinde de noroc cum le gasesti dar crede-ma ca dupa cum ai spus si tu la 1000 de euro trebuie schimbata puntea spate asa ca nu e chiar ieftina...eu ce am vazut pe dincolo nu prea gasesti unul intr-o stare ok la banii astia...si dincolo e plin de ciurucuri ca nu degeaba le dau la banii astia ca stai linistit ca neamtul nu e prost si nu creste nici el in spatele casei euro,in copac...fiecare masina isi justifica pretul cu defectele ei.ca m-ai gasesti cate un pont e altceva dar si acolo traiesc oameni mai saraci care vor sa cumpere masini mai ieftine iar ponturile le iau mai repede decat noi care suntem la o distanta destul de mare...fiecare cu norocul lui
bogmotorsport is offline   Reply With Quote
Old 17-06-08, 22:07   #118
bogmotorsport
VW Driver

Stage 5
 
bogmotorsport's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 748
Member of:
[VW]
Default Re: vw golf 3

Quote:
Originally Posted by bzsa View Post
de unde ti-ai cumparat si la ce pret buza de sub bara fata
mersi
am ,luat-o noua dar daca ai vento nu stiu daca vine cea de golf 3....dar gasesti in magazinele de piese auto,aduci pe comanda de vento vr6....nu cred ca ajunge mai mult de 150 de lei
bogmotorsport is offline   Reply With Quote
Old 24-06-08, 18:55   #119
Nel'

Stage 5
 
Nel''s Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 509
Default Re: vw golf 3

mult mai frumoasa in realitate!!!
Nel' is offline   Reply With Quote
Old 30-06-08, 21:40   #120
strik3ru

Stage 5
 
strik3ru's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 594
Default Re: vw golf 3

Dude chiar arata super misto masinutza. Cand te-am vazut Sambata nu te mai pierdean din oglinda asa de mult imi placea. Stopurile aprinse arata de nota 20 si masina per total e impecabila. Cosiderati un upp de la mine pentru o masina buna. Masinuta mea nu era completa ca e spoilerul la lipit, da poate ne mai vedem prin trafic. Spor la vanzare si inca o data zic. Estetic masina este impecabila.
strik3ru is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -