Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 15-11-12, 07:05   #31
bogdyAR

Stage 5
 
bogdyAR's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 700
Member of:
[VW]
Default Re: White Pasat B4 TDI

ce va mai place voua sa va jucati cu focul...sau mai bine zis cu arcurile taiate...
eu unu consider ca este o tampenie sa le tai atata timp cat poti gasi de cumparat doar arcuri sport si le pui pe suspensia normala...
acuma nah...fiecare cum stie...
bogdyAR is offline   Reply With Quote
Old 16-11-12, 19:35   #32
CaDDy
VW Driver

Stage 5
 
CaDDy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,239
Member of:
[VW]
Default Re: White Pasat B4 TDI

Quote:
Originally Posted by bogdyAR View Post
ce va mai place voua sa va jucati cu focul...sau mai bine zis cu arcurile taiate...
eu unu consider ca este o tampenie sa le tai atata timp cat poti gasi de cumparat doar arcuri sport si le pui pe suspensia normala...
acuma nah...fiecare cum stie...
Stiu bogdy. dar nu am vrut sa ma risc , pentru ca am ET mic la jante.. si nu stiam cat de mult imi coboara cu arcuri sport... asa am potrivit din aproape in aproape, ca sa fiu ok

Si asa... pe fata la unele denivelari mai mari , imi atingea la aripi , ca erau jantele iesite cam 1deget in afara pe fata

pe spate .. e numai bine

Stiu ca nu e nici sigur , nici recomandat , nici .. nimic de bine dar pana la anu cand schimb cu totul si iau reglabila , nu e asa rau
__________________
Built Thread
CaDDy is offline   Reply With Quote
Old 16-11-12, 19:53   #33
AndRei88GUL

Stage 4
 
AndRei88GUL's Avatar
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 208
Default Re: White Pasat B4 TDI

Quote:
Originally Posted by bogdyAR View Post
ce va mai place voua sa va jucati cu focul...sau mai bine zis cu arcurile taiate...
eu unu consider ca este o tampenie sa le tai atata timp cat poti gasi de cumparat doar arcuri sport si le pui pe suspensia normala...
acuma nah...fiecare cum stie...
focu? noi cu flexu numa )
AndRei88GUL is offline   Reply With Quote
Old 17-11-12, 17:46   #34
AndRei88GUL

Stage 4
 
AndRei88GUL's Avatar
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 208
Default Re: White Pasat B4 TDI

caddy , nu stii cumva ce tip de becuri sunt in far pe lunga si scurta la passat ? h1 sau h7 ?

ca as vrea sa le schimb ca asa un galben urat lumineaza , ca o dacie
AndRei88GUL is offline   Reply With Quote
Old 17-11-12, 23:05   #35
CaDDy
VW Driver

Stage 5
 
CaDDy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,239
Member of:
[VW]
Default Re: White Pasat B4 TDI

Quote:
Originally Posted by AndRei88GUL View Post
caddy , nu stii cumva ce tip de becuri sunt in far pe lunga si scurta la passat ? h1 sau h7 ?

ca as vrea sa le schimb ca asa un galben urat lumineaza , ca o dacie
mai ... nush sincer , si eu le-am schimbat... dar problema nu e la becuri din cate am citit pe forumuri , e la far in sine

din cate am auzit de pe la majoritata .. farurile stock de passat modelul nostru nu sunt cele mai "luminoase " ... eu mi-am pus xenon pe scurta ... si lunga... nici nu mai stiu sa o folosesc... nici nu eram fan

Poate un philips blue-vision sau Night Vision ... ar ajuta , dar nu stiu cat de mult ... eu am avut dinastea pe Gollf ... si sincer nu am vazut o mare diferenta fata de normal , dar pe golf aveam lupe ...
CaDDy is offline   Reply With Quote
Old 18-11-12, 21:59   #36
AndRei88GUL

Stage 4
 
AndRei88GUL's Avatar
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 208
Default Re: White Pasat B4 TDI

apelez la xenon , ca la cat costa becurile halogen iau mai gata o chinezarie de xenon )
AndRei88GUL is offline   Reply With Quote
Old 19-11-12, 08:20   #37
AndRei88GUL

Stage 4
 
AndRei88GUL's Avatar
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 208
Default Re: White Pasat B4 TDI

e vreo firma kitul tau xenon ? de unde l-ai luat si este de 35 sau 55 w ?
AndRei88GUL is offline   Reply With Quote
Old 19-11-12, 09:46   #38
mareo

Stage 5
 
mareo's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 2,507
Default Re: White Pasat B4 TDI

Arata foarte frumos un B4 cat mai jos..
Dar ce ai facut in ultima poza in photoshop pe la roti?
mareo is offline   Reply With Quote
Old 20-11-12, 21:50   #39
CaDDy
VW Driver

Stage 5
 
CaDDy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,239
Member of:
[VW]
Default Re: White Pasat B4 TDI

@Andrei - nu iti sugerez chinezarii ... ca nu sunt chiar asa bune , si poti lua ceva bun la bani ok ...
Ca instalatie .. sugerez ( si probabil toti avem ) instalatia de 35W .. cea de 55W solicita prea mult si nu vrea nimeni sa aiba probleme cu electrica fumegand
Eu am xenoanele de 2 ani , fara probleme , puse de un baiat de pe forum - TEO

@mareo
- da am photoshopat un pic ( defapt e paint de-a dreptul ) , sa scot niste chestii , dar nu mi-au iesit la perfectie dar din avion nu se vede ... ma enerveaza la culme ca am niste puncte de rugina . si am incerct ( din nou - in paint ) sa o cobor .. dar degeaba
Am urmarit si topicul tau .. imi place foarte mult ce ai facut cu matizul si nu credeam ca o sa vad unul asa , si sa arate si asa de bine... simpplu si de efect !
CaDDy is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -