Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 19-08-12, 23:26   #16
B777TLB

Stage 4
 
B777TLB's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 214
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 4 TDI

Quote:
Originally Posted by B-99-SAA View Post
Frumoasa, sa te bucuri de ea! Spor la treaba!
multumesc frumos
B777TLB is offline   Reply With Quote
Old 19-08-12, 23:30   #17
B777TLB

Stage 4
 
B777TLB's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 214
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 4 TDI

am lipsit cateva zile....am avut binemeritatul "concediu" ...va multumesc pentru sfaturi le iau in considerare si sper sa iasa cv frumos din masina asta pe viitor....problema actuala sunt banii care aproape ca lipsesc....plecarea asta la mare m.a lasat numai cu datorii

masina nu a primit mare lucru...doar au fost schimbate becurile din plafoniera...din portiere si portbagaj....toate fiind inlocuite cu leduri albe neon...nu am poze mai noi imi cer scuze dar promit ca o sa aduc si unele poze...

masina in schimb m.a multumit maxim pe drumu pana la costinesti...consumu a fost pe placul meu...si ea s.a tinut destul de bine...pot spune bucurosc ca al meu golf 4 pe drumu la intoarcere a fost depasit doar de un m3 si un Q7 care aveau undeva la 200km/h...in rest nimic nu a trecut inaintea noastra....


astept in continuare sfaturile voastre dar si parerile fie ele pro sau contra....ma bucur sa impartasesc impresiile si modificarile mele aici cu voi
__________________

EVERY DAY I SEE MY DREAM
B777TLB is offline   Reply With Quote
Old 20-08-12, 22:44   #18
AkexVl

Stock
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1
Thumbs up Re: Golf 4 TDI

Frumoasa masinuta
AkexVl is offline   Reply With Quote
Old 21-08-12, 11:09   #19
B777TLB

Stage 4
 
B777TLB's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 214
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 4 TDI

Quote:
Originally Posted by AkexVl View Post
Frumoasa masinuta
mersi frumos
B777TLB is offline   Reply With Quote
Old 21-08-12, 15:01   #20
Ioanaa
Opel Driver

Stage 5
 
Ioanaa's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 299
Member of:
[RENAULT]
[Opel]
Default Re: Golf 4 TDI

frumoasa masina sa o stapanesti sanatos:*
Ioanaa is offline   Reply With Quote
Old 21-08-12, 15:25   #21
B777TLB

Stage 4
 
B777TLB's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 214
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 4 TDI

Quote:
Originally Posted by Ioanaa View Post
frumoasa masina sa o stapanesti sanatos:*
multumesc frumos...si tu la fel fara incidente:*
B777TLB is offline   Reply With Quote
Old 23-08-12, 12:08   #22
B777TLB

Stage 4
 
B777TLB's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 214
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 4 TDI

am si eu o problema ajutati-maaa

in semnalizarile din aripile fata imi intra apa la fiecare ploaie sau spalare...si se aburesc rau de tot...stie cineva cum le pot scoate mai usor de acolo sa le pot face ceva??

raman dator pentru o solutie buna....
B777TLB is offline   Reply With Quote
Old 23-08-12, 12:13   #23
GopPo

Stage 5
 
GopPo's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,678
Member of:
[VW]
[Opel]
Default Re: Golf 4 TDI

exista semnalizari aripi, nu aripi fata, nu exista vw golf cu semnalizari aripi spate
exista doar o modalitate de scos lucasurile din aripi, nu exista mai greu sau mai usor!
teoretic pe partea din spre usa bagi usor o surubelnita dreapta (cu o carpa pe ea ca sa nu lasi urme pe caroserie) si ridici

p.s: toate lucasurile se aburesc
GopPo is offline   Reply With Quote
Old 23-08-12, 13:25   #24
B777TLB

Stage 4
 
B777TLB's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 214
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 4 TDI

Quote:
Originally Posted by GopPo View Post
exista semnalizari aripi, nu aripi fata, nu exista vw golf cu semnalizari aripi spate
exista doar o modalitate de scos lucasurile din aripi, nu exista mai greu sau mai usor!
teoretic pe partea din spre usa bagi usor o surubelnita dreapta (cu o carpa pe ea ca sa nu lasi urme pe caroserie) si ridici

p.s: toate lucasurile se aburesc

mersi gop.ule ) am zis sa explic destul de clar sa nu existe vre.o nelamurire pentru cineva....

zici k e prins printr.un simplu "click" acolo? la mine se aburesc rau de tot si vreau neaparat sa le fac ceva....

multumesc frumos pentru sfat
B777TLB is offline   Reply With Quote
Old 03-09-12, 10:35   #25
B777TLB

Stage 4
 
B777TLB's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 214
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 4 TDI

Am lipsit cateva zile...

Datorita amicului Gop problema semnalizarilor a fost remediata...usor de dat jos...siliconate si totul este excelent....asa ca multumim Gop


intre timp din cauza bugetului extrem de redus masina nu a primit modificari mari...leduri smd albe la numar....placuta de inmatriculare din fata lipita cu dublu adeziva ( pentru placuta din spate nu am mai avut suficienta banda dublu adeziva daca e cineva generos dar cu una de calitate raman dator de cinste )

planurile pentru viitorul apropiat sunt destul de mari sper sa ma ajute si finantele....tot primesc oferte de asa zise "combinatii" pentru cd-playere, jante 17" si ma tot oftic ca nu le pot concretiza momentan...
B777TLB is offline   Reply With Quote
Old 03-09-12, 10:51   #26
GopPo

Stage 5
 
GopPo's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,678
Member of:
[VW]
[Opel]
Default Re: Golf 4 TDI

Quote:
Originally Posted by B777TLB View Post
Am lipsit cateva zile...

Datorita amicului Gop problema semnalizarilor a fost remediata...usor de dat jos...siliconate si totul este excelent....asa ca multumim Gop
npc

nu mai zice amicul Gop ca-ti sare lumea in cap si o sa ai topicul plin de offtopicuri

oricand ai nevoie de-o informatie...dac-o detin, te help cu placere!
GopPo is offline   Reply With Quote
Old 03-09-12, 15:19   #27
B777TLB

Stage 4
 
B777TLB's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 214
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 4 TDI

am vazut ca ce e pe aici ne omoram intre noi....asta este...oamenii sunt stresati in perioada asta...dar nu are rost sa o tinem asa continuuu

P.S. Vand carlig de remorcare daca este cineva interesat il astept cu un pm...pretul este super ok iar produsul este nou nout...
B777TLB is offline   Reply With Quote
Old 24-09-12, 11:26   #28
Alexgarage

Stage 2
 
Alexgarage's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 29
Wink Re: Golf 4 TDI

Foarte frumoasa masinuta mai ales interiorul,
totusi incearca sa scapi de husa aia de pe volan si sa-l imbraci in piele (parerea mea!)
Multi km fara probleme si sa o stapanesti sanatos!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Diffuser golf4.jpg
Views:	84
Size:	1.90 MB
ID:	2560865  
Alexgarage is offline   Reply With Quote
Old 30-09-12, 12:13   #29
B777TLB

Stage 4
 
B777TLB's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 214
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 4 TDI

Am lipsit cv timp de pe forum pentru ca am avut probleme cu pc.ul dar si pentru ca modificari nu au venit asupra masinii mele pentru ca banii nu se tin prea tare dupa mine in perioada asta...

Intre timp insa proastele se tin dupa mine si spun asta pentru ca acum o saptamana o blonda la 30 anisori...cu o vectra pe bulgaria mi.a facut o modificare neasteptata la masina.
Va vine sa credeti sau nu statea linistit la semafor pe prima banda cand din parcare cu spatele iese bulgaroaica direct in usa dreapta spate si in aripa dreapta spate...nu conteaza cearta si nici injuraturile de dupa important este ca tipa avea cunostinta la un service din zona iar pana a2a zi masina mea era ca noua

Am cateva poze cu modificarea temporara adusa masinii mele....dar si o poza cu masina bulgaroaica asta ca sa va puteti feri in trafic de dansa ca e pericol mare
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_1203.jpg
Views:	87
Size:	59.8 KB
ID:	2566381   Click image for larger version

Name:	IMG_1204.jpg
Views:	74
Size:	73.4 KB
ID:	2566382   Click image for larger version

Name:	IMG_1205.jpg
Views:	88
Size:	63.7 KB
ID:	2566383  

Click image for larger version

Name:	IMG_1206.jpg
Views:	80
Size:	53.7 KB
ID:	2566384  
B777TLB is offline   Reply With Quote
Old 30-09-12, 12:17   #30
B777TLB

Stage 4
 
B777TLB's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 214
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 4 TDI

Quote:
Originally Posted by Alexgarage View Post
Foarte frumoasa masinuta mai ales interiorul,
totusi incearca sa scapi de husa aia de pe volan si sa-l imbraci in piele (parerea mea!)
Multi km fara probleme si sa o stapanesti sanatos!!
Multumesc frumos pentru aprecieri si pentru urari...

Sincer si eu am in plan imbracarea volanului in piele sau schimbarea lui cu unul in 3 spite singura problema fiind banii...momentan nu stau prea bine cu banii dar pe viitor sigur se va schimba aceasta problema...

Iar despre poza pusa de tine...m-am gandit la o evacuare dubla dar parca nu asa...am vazut la cv pe un golf 4 o evacuare dubla draguta...insa nu stiu sigur ce va fi la mine...probabil la primavara
B777TLB is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -