Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Volkswagen (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen.html)
-   -   Golf 4 TDI (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen/329757-golf-4-tdi.html)

B777TLB 31-07-12 12:55

Golf 4 TDI
 
7 Attachment(s)
Salut forumisti si noi "colegi" de curand sunt proprietarul unui fabulos GOLF 4

Despre noua mea papusa pot spune ca este nascuta in 06.2002 a fost cumparata de un roman de noua si a plecat cu ea in germania pentru ca acolo locuieste...masina a fost inamntriculata in tara in 2002 deci eu nu am platit nicio taxa....

Dar sa va spun mai multe despre ea

Este un Golf 4 1.9 TDI motor AXR de 101 CP din 2002 cu 165000km
In lista de obtiuni se gasesc:
Interior:
Geamuri electrice fata/spate
AC manual
Scaune reglabile si incalzite
Oglinzi electrice si heliomate
Computer de bord cu afisaj electronic mic
Cotiera spate
Interior Gri deschis
Exterior:
Jante aliaj 15" incaltate cu gume Brigstone noi
Spalatoare faruri

Astea mi.au trecut prin minte momentan....bijuteria m.a costat 4000E si mi.a cam secat conturile pe criza asta....planuri sunt multe bugetul este destul de redus...pentru cei ce se asteapta la modificari masive in scurt timp sa nu astept la acest thread....iar celor pasionati de volkswagenul lor le pot spune doar ca de curand traiesc un vis....

Astept parerile voastre opiniile fie ele bune sau rele....astept sfaturile voastre si mai ales idei noi.....

ssno0py 31-07-12 16:24

Re: Golf 4 TDI
 
frumoasa masina, sa o stapanesti sanatos. Imi plac jantele si interiorul cu alb. 10+ :).

marius3030 31-07-12 17:38

Re: Golf 4 TDI
 
foarte frumoasa si intretinuta este..as putea spune ca la interior este chiar impecabila!(la ext este mai greu de dat cu parerea asa usor)!:D
s-o stapanesti sanatos si cat mai multi km alaturi de ea!!!

B777TLB 31-07-12 17:45

Re: Golf 4 TDI
 
multumesc frumos....exterior nu e excelenta are cateva mici zgarieturi de la crengi pe partea dreapta...proprietarul mi.a spus ca de la un gard viu destul de inalt si sotia parca foarte aproape de el....oricum sper sa fie bine in continuare...multumesc inca odata

B777TLB 01-08-12 10:26

Re: Golf 4 TDI
 
cineva sa puna folie autorizata pe geamuri laterale si luneta cat mai ieftin sa fie si din Bucuresti?....cel mai ieftin am gasit 280lei....stiti ceva orice sfat ma poate ajuta

sOund 01-08-12 22:18

Re: Golf 4 TDI
 
Cam la banii astia se gasesc. Vezi ca era cineva (firma) pe forum care punea la 250ron. Cauta la bazar

B777TLB 02-08-12 10:17

Re: Golf 4 TDI
 
mersi frumos...oricum de curand am descoperit ca trebuie neaparat sa schimb uleiul si filtrele....o sa verific si distributia ca sa fiu eu linistit....trebuie sa vina si primul drum la mare si nu vreau sa am probleme....asa ca o sa se duca niste bani pe toate astea....

Tweety_rzw 07-08-12 15:25

Re: Golf 4 TDI
 
Cat de bine poate sa arate si mai ales interiorul sa ai grija de masinuta !

B777TLB 07-08-12 15:49

Re: Golf 4 TDI
 
mersi frumos.....cu siguranta acum e pe maini bune:D

byJoKeR 09-08-12 21:57

Re: Golf 4 TDI
 
Incearca sa scapi de stergatorul de pe spate

GopPo 11-08-12 01:58

Re: Golf 4 TDI
 
:lol::lol::lol:
de ce tu l-ai dat jos???
de ce sfatuiesti pe altii sa faca ceva ce tu nu ai facut???
ala e in viziunea ta primul element care trebuie modificat la o masina stock???
:lol::lol::lol:

tlb-le tu mai intai pune-o la punct dpdvr mecanic si dupa poti sa incepi cu ceva usor...ca de ex s-o cureti pe spate de litere
dupa mine prima modificare care se face unei masini este un drop dupa posibilitati, fie ca e fixa, reglabila sau flex style (nu recomand)

byJoKeR 11-08-12 06:14

Re: Golf 4 TDI
 
Am scapat de stergator, eu spun ca nu are nici un rost stergatorul ala acolo si se vede destul de urat.
Nu ar fi primul element dar asta nu necesita bani. Bafta

B-99-SAA 12-08-12 12:29

Re: Golf 4 TDI
 
Frumoasa, sa te bucuri de ea! Spor la treaba! :)

B777TLB 19-08-12 23:24

Re: Golf 4 TDI
 
Quote:

Originally Posted by GopPo (Post 5133623)
:lol::lol::lol:
de ce tu l-ai dat jos???
de ce sfatuiesti pe altii sa faca ceva ce tu nu ai facut???
ala e in viziunea ta primul element care trebuie modificat la o masina stock???
:lol::lol::lol:

tlb-le tu mai intai pune-o la punct dpdvr mecanic si dupa poti sa incepi cu ceva usor...ca de ex s-o cureti pe spate de litere
dupa mine prima modificare care se face unei masini este un drop dupa posibilitati, fie ca e fixa, reglabila sau flex style (nu recomand)

Gop daca ma crezi nici nu stiu ce sa fac....literele le am intr.o punguta in torpedou...sunt in cumpana nu stiu ce sa zic parca le.as pune inapoi am vazut pe unele si dadea bine....oricum daca le voi pune sg le pun cu dublu adeziva sa le pot da jos usor....sincer la partea mecanica nu am absolut nicio problema...doar EGR e putin infundat functioneaza 75-80% asa ce spune diagnoza...dar trebuie doar curatat....cand vine vb de stergatoru ala....sincer nici eu nu l.am folosit....nu ii vad folosul dar acum parca altele sunt prioritatile si cred ca o mica perioada o sa mai stea acolo....cand vine vorba de suspensie...aici e marea problema...masina fiind diesel cu jantele actuale pe 15...tipa e grea si e foarte joasa...am atins cu ea peste tot...la mare chiar am atins peste limitatoarele alea de viteza de *** care in costinesti sunt din asfalt...deci momentan njt ce sa fac cu suspensia...probabil daca schimb jantele si eventual sa pun o reglabila...dar in primu rand jantele....

B777TLB 19-08-12 23:25

Re: Golf 4 TDI
 
Quote:

Originally Posted by byJoKeR (Post 5132323)
Incearca sa scapi de stergatorul de pe spate

o sa incerc in viitorul destul de apropiat dar momentan nu prea am timp...mersi pentru sfat


All times are GMT +2. The time now is 00:05.

- Copyright 2024 4Tuning