Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 06-02-11, 12:18   #91
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default Re: VW PASSAT 1.9 TURBO DIESEL

Quote:
Originally Posted by JusT_SaY_BoBo View Post
alta viata cu folii!
eu zic sa te incordezi putin,gandeste-te putin,daca nu iti pui xenon acum,daca nu iei cauciucuri de vara si mai strangi ceva cati bani iti ies??nu iti ajung de jante?
Lasa frate jantele astea...merg.Am probleme mari cu luminile...merg cu faza lunga si nu deranjez pe nimeni,parca's pozitii.Trebuie sa-mi iau neaparat xenon.Jantele o sa vina si ele,dar mi s-a dus entuziasmul pentru ele,cand am vazut care e treaba.Am o tripla pe spate care are e fisurata si a intrat praf in ea,,se vede foarte urat,trebuie schimbata si aia...sunt alte prioritati decat jantele.O sa-mi iau cauciucuri pe 50 si o sa fac magie.
vinyl is offline  
Old 06-02-11, 12:39   #92
valitataye


Stage 5
 
valitataye's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 3,465
Member of:
[Competitor CNCA]
[SEAT]
[4Tuning International]
Default Re: VW PASSAT 1.9 TURBO DIESEL

Vezi daca ii iei cauciucuri pe 50 sa nu ramana acel spatiu intre aripa si janta mai mare o sa se vada nasol
valitataye is offline  
Old 06-02-11, 13:20   #93
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default Re: VW PASSAT 1.9 TURBO DIESEL

O sa am in vedere....cat de curand schimb si cauciucurile....e cam gata cu iarna..dupa cum vad...SPER !
vinyl is offline  
Old 06-02-11, 14:13   #94
JusT_SaY_BoBo
VW Driver

Stage 5
 
JusT_SaY_BoBo's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 2,353
Member of:
[VW]
Default Re: VW PASSAT 1.9 TURBO DIESEL

Quote:
Originally Posted by vinyl View Post
O sa am in vedere....cat de curand schimb si cauciucurile....e cam gata cu iarna..dupa cum vad...SPER !
pff
sa nu faci greseala sa ii pui talon de 50 o sa fie muuult mai joasa masina si o sa ai un spatiu enorm intre janta si aripa eu am avut talon de 50 pe janta pe 15 dar totusi e polo...
__________________
My Baby


Vand odorizante California Scents!!! 20 ron bucata!!! Just_Say_Bobo@yahoo.com
JusT_SaY_BoBo is offline  
Old 06-02-11, 14:45   #95
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default Re: VW PASSAT 1.9 TURBO DIESEL

Ok,raman la 65.

Masina asteapta un sticker cu 4Tuning si o instalatie xenon .Fierbe dupa ele...mai ales dupa sticker...
vinyl is offline  
Old 13-02-11, 15:32   #96
victorradu

Stage 3
 
victorradu's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 105
Default Re: VW PASSAT 1.9 TURBO DIESEL

interesanta masina ta.pacat ca stam in romania unde bugetul e mai restrans.ce ti as putea sugera este sa sari in 18 inch jantel,pe 17 e un compromis.la modul ca dc pui 17 sa fie ceva cu interior negru sa dea impresia de mai mare si aici sunt niste modele de ales,insa nu foarte multe.faza cu prioritatile e adevarata.trebuie sa rezolvi problemele care tin de siguranta,dupa aia poti sa sari in aspect.eu ti as sugera sa te uiti la un set de jante +cauciucuri sh,in felul asta in loc sa dai 40-50 mil,vei da 10-15mil cu totul.
legat de evacuare pot sa ti sugerez urmatorul lucru si ti spun din experienta.in topicul meu e mai pe indelete schimbarea asta
evacuarea sta in felul urmtor,trebuie sa schimbi toba ta cu alta mai mica decat cea stock.dc iei borla ar fi 350-400ron tobaq,apoi traseele stanga dreapta se vor face in mod egal si nu cu mai mult fum in stanga sau dreapta.aici mai intervine 200-300ron dc pui inox si sudura,plus manopera,mai adaugi tipsurile stanga dreapta 150-200ron si o sa ajungi ca mine la 900ron,sau poate tu fiind din provincie le scoti mai ieftin,mai ales ca mai e si criza).
legat de difuzor poti sa faci treaba asta si custom,sa ti taie si apoi sa ti faca cineva terminatia din fibra apoi o vopsea negru mat cu bumper,si vezi atunci unde iesi.la tine e mai simplu.eu nu m as complica si as lua doar difuzorul.la mine ptr operatiunea asta trebuia sa iau si bara spate ca difuzorul e mai lung la cel gti fata de standardde aceea am mers pe partea custom.
succes cu masina si parerea mea ar fi sa rezolvi siguranta,apoi sa mergi pe jante sh pe 18,pui un set de arcuri sa o cobori sa nu stea cocotata de 30mm eibach sau h&r si cam gata cu ea.interesanta partea cu folia si n fata...asa vroiam si eu ,insa de vreo 3 ori m au oprit...numai ca sa ma verificebine ca nu o aveam pusa.
succes.

Last edited by victorradu; 13-02-11 at 15:35.
victorradu is offline  
Old 13-02-11, 19:26   #97
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default Re: VW PASSAT 1.9 TURBO DIESEL

Am gasit niste jante BBS la un pret acceptabil,pe 17.Mai mari ..pe drumurile noastre nu isi au rostul.Oricum si cu 17 te zguduie putin.
Evacuarea dubla nu e o prioritate ci doar un moft.Nu ma ajuta cu nimic,nici macar cu un sunet,decat in sarcina mare,posibil,dar nu garantez.Nu cred ca o sa bag fibra pe ea,nu stiu pur si simplu,am o retinere.E ca si cum ai pune un kit M pe un BMW,dar nu AfterMarket,ci facut din fribra.Nu e o diferenta?Nu cade altfel?Nu are aceeasi linie...aceeasi calitate.Cand o sa am posibilitatea ,o sa achit cei 300 ron cu tot cu TVA pentru o fusta de W8,la reprezentanta,dar poate pana atunci gasesc SH.Evacuarea incluzand manopera+materiale...m-ar duce undeva la ~500 RON.
Dupa ce voi schimba jantele,masina se va intrista cu siguranta din cauza suspensiei,dar o sa studiez piata.Tot ce tine de suspensie pe spate,se cam duce...usor usor...iar acum nu stiu preturile,pentru cele OEM si cele sport,gen H&R sau Eibach,daca sunt apropiate cu siguranta voi merge pe suspensie sport..
Multi au zis sa imi vopsesc bandourile+fustele in culoarea masinii...dar nu am sa o fac.Pur si simplu imi place asa.O sa pun o folie lucioasa pe plafon (nu si pe capota,mi se pare kitch).Merg pe combinatia de culori dintre ce a masinii si negru.Cu folia,nu am avut probleme pana acum.Am omologare.
Multumesc pentru parerile tale sincere.

Nu s-a mai scris nimic despre masina,pentru ca nu s-a mai schimbat nimic la ea,din lipsa de fonduri.Cand nu produci nimic,mi se pare normal sa nu ai prentii prea mari intr-un timp asa scurt.

Am primit stickerul cu 4Tuning,dar nu l-am lipit inca,dar urmeaza.
Planurile pe luna asta: Jante+ Xenon.
Pe martie: Subwoofer+statie
Pe aprilie:Un sistem NOS.. Hai ca glumeam
vinyl is offline  
Old 15-02-11, 16:37   #98
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default Re: VW PASSAT 1.9 TURBO DIESEL

Ghinion...
Oricum urmeaza un polish...nu iese in nici un caz,sper doar sa nu se vada asa de tare....nu cred ca am sa bag kit pe ea niciodata.

+ O poza cu interiorul..seara,cam neclara,dar imi place contrastul.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	040320071382.jpg
Views:	234
Size:	394.7 KB
ID:	1875318   Click image for larger version

Name:	PICT0014.jpg
Views:	285
Size:	31.0 KB
ID:	1875382  

Last edited by vinyl; 15-02-11 at 17:06.
vinyl is offline  
Old 15-02-11, 19:19   #99
Detman
Fiat Driver

Stage 5
 
Detman's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 3,228
Member of:
[Fiat]
[VW]
Default Re: VW PASSAT 1.9 TURBO DIESEL

urata zgarietura de la usa. bine zici, tu nu o sa bagi chit niciodata, poate doar persoanele care o sa iti vopseasca usa. nu stiu cat de mult ai stat pe langa persoane care vopsesc ca sa vezi cum se vopseste o masina integral, sa vezi ca poate sa fie orice fel de masina, tot intra chit. din cate vad eu e indoita tabla...
ar fi frumos sa pui o suspensie si niste jante , ceva mai mari, cum ziceai mai sus, BBS.

spor.
Detman is offline  
Old 15-02-11, 19:53   #100
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default Re: VW PASSAT 1.9 TURBO DIESEL

Quote:
Originally Posted by Detman View Post
urata zgarietura de la usa. bine zici, tu nu o sa bagi chit niciodata, poate doar persoanele care o sa iti vopseasca usa. nu stiu cat de mult ai stat pe langa persoane care vopsesc ca sa vezi cum se vopseste o masina integral, sa vezi ca poate sa fie orice fel de masina, tot intra chit. din cate vad eu e indoita tabla...
ar fi frumos sa pui o suspensie si niste jante , ceva mai mari, cum ziceai mai sus, BBS.

spor.
Nu mai vreau BBS-urile alea..am pus ochii pe altele,cu buza,asa cum ii sta bine unui break.
Masina are vopseaua ok.Crezi ca se merita sa o vopsesc integral pentru o zgarietura adanca?
Iar de vopsit,doar portiera....iese diferit ca nuanta fata de restul masinii.
Stai linistit ca nu ii pun vre-un sticker acolo...sa o acopere..o sa ii fac eu ceva....

Quote:
Originally Posted by valitataye View Post
Urata zgarieturaCum de sa intamplat
E mai veche zgarietura,dar nu s-a vazut in pozele care le-am pus...probabil facuta cu un cui,sau o cheia de vre-un suparat....nu-mi pot da seama...

Last edited by vinyl; 15-02-11 at 19:59.
vinyl is offline  
Old 15-02-11, 21:19   #101
Detman
Fiat Driver

Stage 5
 
Detman's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 3,228
Member of:
[Fiat]
[VW]
Default Re: VW PASSAT 1.9 TURBO DIESEL

un vopsitor bun cu vopsea de calitate iti face vopseaua sa iti iasa la fel ca pe aripa si pe usa din spate, in cel mai rau caz, se face cu pierdere.
Detman is offline  
Old 15-02-11, 21:33   #102
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default Re: VW PASSAT 1.9 TURBO DIESEL

O mica spalatura,ca avea nevoie si..merita.
Poza este facuta cu telefonul...scuze

Quote:
Originally Posted by Detman View Post
un vopsitor bun cu vopsea de calitate iti face vopseaua sa iti iasa la fel ca pe aripa si pe usa din spate, in cel mai rau caz, se face cu pierdere.
Ce te face sa crezi ca voi gasi unul prin apropiere? ))
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Image001.jpg
Views:	138
Size:	284.6 KB
ID:	1875920  
vinyl is offline  
Old 18-02-11, 14:36   #103
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default Re: VW PASSAT 1.9 TURBO DIESEL

Poza cu stickerul 4TUNING.Scuzati claritatea,sunt cu telefonul.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Image008.jpg
Views:	83
Size:	250.4 KB
ID:	1879876   Click image for larger version

Name:	Image007.jpg
Views:	85
Size:	223.2 KB
ID:	1879877  
vinyl is offline  
Old 18-02-11, 20:13   #104
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default Re: VW PASSAT 1.9 TURBO DIESEL

Ma ajuta si pe mine cineva cu un virtual tuning?
Mi-am comandat niste pleoape pentru faruri,si nu stiu daca sa le fac in culoarea masinii,sau negre.
Ma ajuta cineva?
Pe poza asta as vrea daca se poate sa fie facuta modificarea...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	SDC10068.jpg
Views:	151
Size:	70.3 KB
ID:	1880374  
vinyl is offline  
Old 18-02-11, 21:32   #105
quick_silver2

Stage 5
 
quick_silver2's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 3,414
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: VW PASSAT 1.9 TURBO DIESEL

Quote:
Originally Posted by vinyl View Post
Poza cu stickerul 4TUNING.Scuzati claritatea,sunt cu telefonul.
Parerea mea ca ar fi aratat mai bine fara.
quick_silver2 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -