Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 08-01-11, 08:02   #61
cata_golf

Stage 5
 
cata_golf's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 963
Member of:
[VW]
Default Re: mk2 top zustand!!!

salut faina masina a mai avut alt topic pe 4tuning da vreau sa te intreb dc o vinzi ca am gasit pe autovit un anunt cu masina ta...
cata_golf is offline   Reply With Quote
Old 08-01-11, 11:01   #62
Gti_edition

Stage 5
 
Gti_edition's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 3,349
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[Pole Position Racers]
Default Re: mk2 top zustand!!!

Quote:
Originally Posted by cata_golf View Post
salut faina masina a mai avut alt topic pe 4tuning da vreau sa te intreb dc o vinzi ca am gasit pe autovit un anunt cu masina ta...
vroiam sa o fac pe asta 1,9tdi dar ma duce prea mult asa imi i-au direct un golf3 sau vento diesel
Gti_edition is offline   Reply With Quote
Old 08-01-11, 13:45   #63
balann_jointt

Stage 5
 
balann_jointt's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,178
Member of:
[VW]
Default Re: mk2 top zustand!!!

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
mai bine te abtineai pentru ca,nu a fost nimic off topic,pur si simplu am discutat de tema table dublate....este un forum,fiecare isi exprima parerea si experienta iar propritarul masinii trage concluziile pe care le vrea
nu m-am certat,nu nimic....s-a discutat
nu sunt autocunoscator dar am fost in tema,insa una din dorintele mele pe 2011 a fost sa scap de umbra ta si sa iti vina mintea ca esti degeaba

as mai putea sa mai aduga una alta insa nu are rost ca tot degeaba si chiar nu vreau sa intru in off topic
mersi de intelegere,mai ai 10 luni din an,poate poate
bine "SEFU" te las in pace daca te hotarasti sa stai maimult pe la sectiunea OPEL ca cu VW nu mai ai nici o treaba si nici nu ai avut ! asa ca daca nu mai vad posturi stupide te las in pace astea 11 LUNI si ceva din anu asta! Vezi ca in dictionaru de unde ai invatat romana sunt trecute si lunile anului suntem in ianuarie deci ar mai fii 11 luni bafta ...Bozgore
__________________
golf GTi KR ---- golf VR6 ----
balann_jointt is offline   Reply With Quote
Old 08-01-11, 17:46   #64
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: mk2 top zustand!!!

Quote:
Originally Posted by balann_jointt View Post
bine "SEFU" te las in pace daca te hotarasti sa stai maimult pe la sectiunea OPEL ca cu VW nu mai ai nici o treaba si nici nu ai avut ! asa ca daca nu mai vad posturi stupide te las in pace astea 11 LUNI si ceva din anu asta! Vezi ca in dictionaru de unde ai invatat romana sunt trecute si lunile anului suntem in ianuarie deci ar mai fii 11 luni bafta ...Bozgore
o sa fiu si aici si la opel...pentru ca am avut si am cu ce
nu ruine si cacaturi ce ai tu la vanzare si stai cu ele de cand ma stiu
opingar dobitoc ce esti,tipic romanesc,de fapt TIGAN
sau mai bine de fapt smecheras de dorobant,nimic altceva

am vorbit frumos cu tine dar tu te crezi zorro...mda
pare rau total de tine sa stii,mai bine inca odata iti repet pune banii deoparte si trimite datoria
mersi,
__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html

Last edited by soosy; 08-01-11 at 18:00.
soosy is offline   Reply With Quote
Old 08-01-11, 18:10   #65
bogdy.ghetto

Stage 5
 
bogdy.ghetto's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,199
Member of:
[Ghetto Cult]
Default Re: mk2 top zustand!!!

usor cu topicul omului ca il stricati si nu merita chiar e o masina frumoasa! Gogaie!https://www.youtube.com/watch?v=cw8-87ma41M
bogdy.ghetto is offline   Reply With Quote
Old 09-01-11, 00:53   #66
balann_jointt

Stage 5
 
balann_jointt's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,178
Member of:
[VW]
Default Re: mk2 top zustand!!!

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
o sa fiu si aici si la opel...pentru ca am avut si am cu ce
nu ruine si cacaturi ce ai tu la vanzare si stai cu ele de cand ma stiu
opingar dobitoc ce esti,tipic romanesc,de fapt TIGAN
sau mai bine de fapt smecheras de dorobant,nimic altceva

am vorbit frumos cu tine dar tu te crezi zorro...mda
pare rau total de tine sa stii,mai bine inca odata iti repet pune banii deoparte si trimite datoria
mersi,
Bine Bozgore te salut si ma retrag ca esti prea cizelat pt mine ... ! Rog un moderator sa faca curat continuam pe pm! Sunt in Timisoara pt cateva zile tare mi-ar placea sa ne intalnim ...
balann_jointt is offline   Reply With Quote
Old 24-01-11, 19:51   #67
Gti_edition

Stage 5
 
Gti_edition's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 3,349
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[Pole Position Racers]
Default Re: mk2 top zustand!!!

Din fericire pentru masina si pentru mine,nu o mai vand si ca sa scap de consumul de benzina am trecut pe GPL...multi or sa zica ca am stricat masina..bla bla..ideea este ca injumatatesc bugetul pt carburant si asta ma incanta pt buzunarul meu.In alta ordine de idei masina merge mai bne pe gpl decat pe benzina. Cateva poze cu noua suspensie pe masina si noile jante bbs
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Fotografie0095.jpg
Views:	111
Size:	551.7 KB
ID:	1837935   Click image for larger version

Name:	Fotografie0096.jpg
Views:	123
Size:	549.4 KB
ID:	1837936   Click image for larger version

Name:	Fotografie0097.jpg
Views:	75
Size:	434.8 KB
ID:	1837937  

Click image for larger version

Name:	Fotografie0103.jpg
Views:	172
Size:	420.8 KB
ID:	1837938   Click image for larger version

Name:	Fotografie0104.jpg
Views:	146
Size:	451.1 KB
ID:	1837939  
Gti_edition is offline   Reply With Quote
Old 24-01-11, 20:24   #68
AR 89 YOJ

Stage 4
 
AR 89 YOJ's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 191
Default Re: mk2 top zustand!!!

Foarte frumoasa masina,sa ai parte de ea,foarte bine da cu suspensiile,io zic sa ii tragi ceva jante 7,5 fata-9J spate ar da criminal
AR 89 YOJ is offline   Reply With Quote
Old 24-01-11, 20:52   #69
b08ygs
Dacia Driver

Stage 5
 
b08ygs's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 5,180
Member of:
[DACIA]
[Old School Cars]
Default Re: mk2 top zustand!!!

Sati in in zona Baneasa? Alegera cu GPL-ul este justificata in mizeria asta de tara si in vremurile astea cacaioase..... de ce sa dai 5 lei pe litru de benzina cand poti sa mergi cu 2:50 poate si mai putin, depinde de gazarie.... Adevarat se uzeaza putin(putin putin) mai repede motorul, dar nu e panica

Mi-se pare mie? Sau e putin ridicata de spate? Ce suspensie ai acum? Cea reglabila prezentata cu cateva pagini in urma?
__________________

Pasionat de fiarele vechi care merg mai spectaculos ca plasticele de ultima generatie....
O batrana din '76
b08ygs is offline   Reply With Quote
Old 24-01-11, 21:34   #70
Balaurr

Stage 5
 
Balaurr's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,843
Member of:
[VW]
Default Re: mk2 top zustand!!!

da frumos cu bbs-urile......

ce bani te-a dus gazul?..pe criza asta automat trebuie ceva economic si gazul mi se pare cea mai buna alegere,daca imi poti da prin PM mai multe date despre gpl ar fi ok,bafta
__________________
Garaj mecanica si tuning-evacuari custom,trasee intercooler,upgrade turbo,swapuri motoare cutii IN SPECIAL 1.8T,revizii,probleme mecanice...https://www.facebook.com/pages/BLR-G...3155710?ref=hl
Chip tuning de cea mai buna calitate,mai nou si in bucurestihttp://powertechperformance.ro/
Contact la...... tel 0764458473
Balaurr is offline   Reply With Quote
Old 24-01-11, 22:44   #71
o_kh3

Stage 5
 
o_kh3's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,663
Member of:
[VW]
Default Re: mk2 top zustand!!!

Quote:
Originally Posted by b08ygs View Post
Adevarat se uzeaza putin(putin putin) mai repede motorul, dar nu e panica
banuiesc ca ce ai zis tu mai sus nu are legatura cu montarea instalatiei gpl ci cu faptul ca acum isi permite sa faca mai multi km!?!?
o_kh3 is offline   Reply With Quote
Old 24-01-11, 23:10   #72
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: mk2 top zustand!!!

Quote:
Originally Posted by Gti_edition View Post
Din fericire pentru masina si pentru mine,nu o mai vand si ca sa scap de consumul de benzina am trecut pe GPL...multi or sa zica ca am stricat masina..bla bla..ideea este ca injumatatesc bugetul pt carburant si asta ma incanta pt buzunarul meu.In alta ordine de idei masina merge mai bne pe gpl decat pe benzina. Cateva poze cu noua suspensie pe masina si noile jante bbs
mda,ar fi fost pacat sa dai masina ca greu gasesti asa ceva in stare asta si cine stie pe unde ajungea
oricum si daca gaseai alta si faci sa fie ca la carte,cea ce ii original aia ii baza

legat de gpl nu stiu ce sa zic,cam pacat dar este o varianta,fiind fortat de tara asta....ce sa faci
bafta cu ea

Quote:
Originally Posted by o_kh3 View Post
banuiesc ca ce ai zis tu mai sus nu are legatura cu montarea instalatiei gpl ci cu faptul ca acum isi permite sa faca mai multi km!?!?
o_kh3 este si dovedit ca pe gpl uzura este mai mare....din cate am inteles din cauza arderii,gazul are o ardere diferita de benzina si de aici incep belele in timp
gazul ii o varianta dar diferenta nu este mare in cazul in care nu se umbla mult cu masina
cu 1l de benzina mergi mai mult decat 1l de gaz....iar diferentele simtitoare apar dupa 200-300km...acum la 1-200km fiind de vreo 30 lei...eu zic ca pana la urma nu merita dar in timp este diferenta si iti scoti si investitia in gpl
soosy is offline   Reply With Quote
Old 24-01-11, 23:23   #73
o_kh3

Stage 5
 
o_kh3's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,663
Member of:
[VW]
Default Re: mk2 top zustand!!!

cam in cat timp apar belele si dupa cati km?atat vreau sa stiu!

eu am avut masina cu gpl 3 ani de zile mers zilnic cu ea pe gpl! si ghici ce nu am avut belele!
__________________
dezmembrez golf 1 gti

Quote:
Originally Posted by sharky-vw View Post
....inainte sa comentezi..invata sa scri.....
o_kh3 is offline   Reply With Quote
Old 25-01-11, 08:38   #74
bolidu'
Dacia Driver

Stage 5
 
bolidu''s Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,899
Member of:
[DACIA]
[Dacia Rally Team]
Default Re: mk2 top zustand!!!

Problemele se manifesta la nivelul scaunelor si supapelor de evacuare.Se uzeaza mai repede pe gaz decat pe benzina.Dar semnele de defectiune apar cam dupa 100000 km deci pt o masina de zii cu zii se prea merita investitia, si mai ales pe un 1,6 de golf 2 care parca ar fii facute sa reziste o viata!
bolidu' is offline   Reply With Quote
Old 25-01-11, 08:57   #75
Gti_edition

Stage 5
 
Gti_edition's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 3,349
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[Pole Position Racers]
Default Re: mk2 top zustand!!!

am avut o pisica 2,0 24v care avea gpl de 2 ani,a mai stat si la mine si nu avea nici pe dreaq,Am pus gpl aceeasi instalatie clasica pe jeep de 5,2 v8 si nu am avut probleme,nici cel care a luat-o de la mine asta vara nu are probleme si este super multumit. Cat am stat la montarea instalatiei il sunau pe patron oameni cu ML, E klass din 2007 sa faca programari la montaj gpl. Cat am stat eu acolo cam 2,5 ore cred k luase 6 programari de montaj.Deci majoritatea oamenilor se indreapta catre gpl.Unde imi montasem instalatia la jeep ma programa abia peste o saptamana ca era full...deci va da-ti seama cati trec pe GPL.
Gti_edition is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -