Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 09-04-07, 20:24   #271
GL91ANB

Stage 5
 
GL91ANB's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,254
Default Re: vw golf 2... in progres

Salutare!
In primu rand Sarbatori Fericite tie si tuturor ce acceseaza acest topic
Intradevar masina arata foarte bine cu suspensia asa cum e dar parearea mea e ca ar arata mai bine cu o idee mai coborata cat despre interior nu prea ma pot pronunta .. depinde de gustul fiecaruia .Tot ce pot sa iti spun e sa il pastrezi cat mai curat
Salutari si succes in continuare cu masina
PS: ai putea sa postezi niste poze cu interiorul in momentul actual
__________________
2001 Seat Leon 1.8 20vT AUQ
1993 VW Corrado 53i ex 2.0 16v 9A - 1.8 20vT AEB
ex 1996 BMW 316i E36
GL91ANB is offline  
Old 09-04-07, 23:13   #272
geo2002
VW Driver

Stage 5
 
geo2002's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 464
Member of:
[VW]
Default Re: vw golf 2... in progres

Frumos dom'ne frumos.Intradevar o schimba total suspensia.Mi-a trebuit un an sa-mi fac curaj sa cumpar arcuri sport dar am ajuns la concluzia ca merita fiecare banut.Si tu la fel cred
__________________
If your not a hemoroid GETT OFF MY ASSS
geo2002 is offline  
Old 11-04-07, 11:26   #273
Mihaitza_tdi

Stage 5
 
Mihaitza_tdi's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,233
Default Re: vw golf 2... in progres

Felicitari pt suspensie ii schimba aspectul! pai la int poti sa-i schimbi unele accesorii, pedale maneta schimbator ce am mai vazut fain la golf manivela de la care se lasa jos geamul schimbata pe una din aluminiu si arata super bine! o sa caut ceva poze sa-ti arat!
__________________
Mihaitza_tdi is offline  
Old 12-04-07, 21:09   #274
dubmaniacks

Stage 5
 
dubmaniacks's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,457
Default Re: vw golf 2... in progres

MS baietzilor . momentan masina odihneste in garaj !motivul:[footbal pe viatza] ... Cat despre interior o sa postez poze!

P.S. telescoapele sunt Kony iar arcurile KV !

Last edited by dubmaniacks; 12-04-07 at 21:13.
dubmaniacks is offline  
Old 21-04-07, 11:35   #275
dubmaniacks

Stage 5
 
dubmaniacks's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,457
Default Re: vw golf 2... in progres

masina hiberneaza ... am avut proble`me cu pompa de motorina ... dar am fost la reparat cu ea ... 50 ron ... si acuma merge ca noua ... + am schimbat toate consumabile`le (ulei 10 W 40 MOBIL ... garnitura de la saxofon ... filtru aer ... filtru motorina ... garnitura capac culbutori ...) ...

p.s. am avut proble`me cu distributia ... pompa nu era trasa la linie si imi facea urat motoru trancanea de numa numa ... si am depistat problema ca era in urma cu un dinte pompa de motorina ... so am adus un mecanic care se pricepe la golfuri si uite minune dupa o ora de lucru ... masina merge finutz fara sa mai faca asa urat ... ... ce sa zic intr`un fel sunt asa dezamagit de masinutza ... cum si de mine ... sunt asa fara chef cand vad atatia carpari care numai isi bat joc ... si ... pfuu deci moralu e scazut rau de tot ...

P.S. sa aveti o zi buna ! si aveti grija de masinute`le voastre ... !



apropo ! nu ma puteti ajuta cu ceva? am punte spate de gti pe o caroserie din 84 ... si frana de mana nu potriveste nici decum ... ce ziceti? trebe cablu de pe puntea de gti? sau ce tre` sa fac? daca puteti va rog ajutati`ma ! ms
__________________
EPIC FAIL!!!
Quote:
soosy wrote :
caut pleoapa gen clasica...adevarul este ca am gasit nou la 20 eu dar deocamdata fara fonduri si prioritar ar ramane chederele
sa vad cum intra ce si mai intra
dubmaniacks is offline  
Old 22-04-07, 05:24   #276
Nicknamed_13


Stage 5
 
Nicknamed_13's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 921
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: vw golf 2... in progres

Mai arunc cate o privire pe threadul tau din cand in cand si tin sa spun ca ai facut un progress foarte frumos. De la cum era inainte si cum ai dus-o pana in starea actuala. Asa ca lasa-i pe toti rablagitii sa vorbeasca si sa se plimbe in masinutele luate de taticu si mamica si sa se ia la "liniute" pana se satura. Tu ai muncit din greu la masina asta si nu poti spune ca este o masina rea.
Parca imi aduc aminte ca tu tineai mortish sa ai motor diesel....ma rog ...alegerea ta cu toate ca eu as fi mers pe un 1.8 benzina sau chiar 2.0. Dar ce te-as sfatui este sa schimbi jentile....daca ai incerca ceva mai sport....ar da super pe masina (vizual). Nu se potrivesc cele pe care le ai....parerea mea.
Oricum...capu sus si dai inainte.
__________________
"WARNING!!!! Objects seen in the mirror appear to be losing!"

"Let's try it again from a roll"

Honda Prelude H22A JDM Spec
https://forum.4tuning.ro/127-masina-mea-honda-acura/56205-93-prelude-type-jdm-2-2i-vtec-h22a.html
Nicknamed_13 is offline  
Old 22-04-07, 22:17   #277
toyoman

Stage 5
 
toyoman's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 359
Member of:
[No Limits racing team]
Default Re: vw golf 2... in progres

Salutari, e fain golful tau si dupa parerea mea rosul si albul se potrivesc cel mai bine pe golf 2. Pun niste poze cu un golf 2 facut de mine, inca nefinisat.Daca proprietarul se hotaraste o sa ii fac si interiorul(complet: fete usi, bord, consola, cotiera, muzica in portbagaj, etc.) si o sa-ti trimit poze poate te inspir. In rest spor la munca si numai bine!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	S2020562.JPG
Views:	162
Size:	274.1 KB
ID:	255671   Click image for larger version

Name:	S2020564.JPG
Views:	154
Size:	310.9 KB
ID:	255672   Click image for larger version

Name:	S2020566.JPG
Views:	109
Size:	290.8 KB
ID:	255673  

Click image for larger version

Name:	S2020567.JPG
Views:	95
Size:	288.0 KB
ID:	255674  
toyoman is offline  
Old 23-04-07, 09:52   #278
razak

Stage 5
 
razak's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,277
Member of:
[VW]
Default Re: vw golf 2... in progres

pei tu ce crezi tata , trebuie cablu sau nu? eu zic ca da

PS : si a mea o sa coboare cativa centimetri lejer > am cumparat ceva in sensul asta
__________________

Airbag-uri VW/Seat/Renault/Ford. ORICE MARCA! Daca nu am in stoc aduc la comanda! + Suspensii, faruri, stopuri, orice element tuning!

Telefon : 0731.200.767 - Razvan
razak is offline  
Old 24-04-07, 00:21   #279
dubmaniacks

Stage 5
 
dubmaniacks's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,457
Default Re: vw golf 2... in progres

Quote:
Originally Posted by Nicknamed_13 View Post
Mai arunc cate o privire pe threadul tau din cand in cand si tin sa spun ca ai facut un progress foarte frumos. De la cum era inainte si cum ai dus-o pana in starea actuala. Asa ca lasa-i pe toti rablagitii sa vorbeasca si sa se plimbe in masinutele luate de taticu si mamica si sa se ia la "liniute" pana se satura. Tu ai muncit din greu la masina asta si nu poti spune ca este o masina rea.
Parca imi aduc aminte ca tu tineai mortish sa ai motor diesel....ma rog ...alegerea ta cu toate ca eu as fi mers pe un 1.8 benzina sau chiar 2.0. Dar ce te-as sfatui este sa schimbi jentile....daca ai incerca ceva mai sport....ar da super pe masina (vizual). Nu se potrivesc cele pe care le ai....parerea mea.
Oricum...capu sus si dai inainte.
MS dude jante`le sunt doar pt moment ... decat cele din tabla dau mai bine ... :P evident ca vor urma borbet`uri ... dar toti din zona au preturi prea mari pt buzunaru`meu ... sa zic asa le aduc direkt din germania la jumat` de pret dar asta va fi doar in vara ...

Astazi am dat jos baia de ulei ... l`am indreptat ... sudat ... vopsit ... si pus inapoi cu garnitura noua ...

Facut frana de mana ... cu cablu de gti

Miercurea viitoare merg la RAR pt transcriere si omologare motor ... cu relatii evident :P

AVETI GRIJA DE VOI !
dubmaniacks is offline  
Old 24-04-07, 00:39   #280
dubmaniacks

Stage 5
 
dubmaniacks's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,457
Default Re: vw golf 2... in progres

ce ulei sa folosesc pt motorul meu ? MOBIL 10w40 e bun oare? sau ARAL ??? NEEED HELP !!!
dubmaniacks is offline  
Old 26-04-07, 00:04   #281
D3ATH

Stage 2
 
D3ATH's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 42
Member of:
[Midnight Racers]
Default Re: vw golf 2... in progres

Frate....Tot respectul pt tine!!!Eu tocmai am achizitonat un G2 1.6Diesel(din 87) si vreau sa zic ca dupa ce am citit topicul tau m-am hotarat sa ma apuc sa il fac si eu pe al meu.O sa fie cam greu pt ca lipseste malaiul momentan....dar cu timpul de rezolva Pt inceput as avea o mica intrebare:credeti ca ar renta sa il fac TD??in stadiul in care se afla acum mi se pare foarte puturoasa........ma umple de draci.Nu vreau sa schimb motorul(lipseste malaiul si nici nu am chef sa alerg sa il omologhez) si as vrea sa stiu daca se poate, cam cat m-ar costa(cu apozx), si alte chestii de genul.

Va multumesc anticipat si inca odata MULT RESPECT PT ZBIER!!!!!
D3ATH is offline  
Old 26-04-07, 08:29   #282
dubmaniacks

Stage 5
 
dubmaniacks's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,457
Default Re: vw golf 2... in progres

Quote:
Originally Posted by D3ATH View Post
Frate....Tot respectul pt tine!!!Eu tocmai am achizitonat un G2 1.6Diesel(din 87) si vreau sa zic ca dupa ce am citit topicul tau m-am hotarat sa ma apuc sa il fac si eu pe al meu.O sa fie cam greu pt ca lipseste malaiul momentan....dar cu timpul de rezolva Pt inceput as avea o mica intrebare:credeti ca ar renta sa il fac TD??in stadiul in care se afla acum mi se pare foarte puturoasa........ma umple de draci.Nu vreau sa schimb motorul(lipseste malaiul si nici nu am chef sa alerg sa il omologhez) si as vrea sa stiu daca se poate, cam cat m-ar costa(cu apozx), si alte chestii de genul.

Va multumesc anticipat si inca odata MULT RESPECT PT ZBIER!!!!!
ms DEATH ... sa stii ca e o lucrare f.grea ... tinand cont ca are deja masina o varsta ... prima problema a fost rugina ... si in al doilea rand masina mea era praf ... l`am cumparat cu 1.5k de euro ... deci gandeste-te tuh ... + avea un motor de 1.3 benzol(care mergea super) ... si treaba asta nu pot sa spun despre restu masinii ... btw ... daca ai cat de cat ceva bani ... reconditioneaz`o ... fara sa pui prea multe prostii pe ea ... e o masina veche dar cu un caracter f.puternic eu sunt f.mare fan VW ... deci golfu e un vis implinit ...!!! so go ahead si bafta

-> motor 1.6 simplu sau 1.6 T ... motoru turbo de la golf2 nu e prea puternic ... dar tre` sa te intreb ! vrei consum de 5kg pe % "TRACTOR"? sau vrei 10++ kg/% "AVION" ... deci tu alegi ... eu umblu mult cu masina ... si crede`ma ca daca as avea vreun gti ... as da toti banii pe benzina ... si crede`ma ca daca motoru diesel e facut cum scrie la carte ... crede`ma ca trage satisfacator ... ahh inka ceva ... debitu din pompa de motorina se poate modifica !!! so mergi la un mecanic care se pricepe la pompe de motorina si ii spui ca vrei ca debuitu sa fie pt un passat 2 ... si crede`ma ca o sa simti diferenta ... ! fiindca motoru meu e de pe un passat 2 ... si passatu 2 e mai greu cu circa 300-250 de kg ...!!! so treaba asta inca poti sa o faci ... !!! in rest nu prea ai ce sa`i faci ... eu zic ca un diesel e mai accesil daca umbli mult cu masina ... benzolu e daca circuli doar in oras ... in rest ....... ulei bun sa fie motorina si da`i blana !!!


RESPECT !!! and take care !!! .

P.S. CINE POATE SA`mi SPUNA CE ULEI SA FOLOSESC PT MOTORU MEU DIESEL>???
dubmaniacks is offline  
Old 26-04-07, 11:06   #283
D3ATH

Stage 2
 
D3ATH's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 42
Member of:
[Midnight Racers]
Default Re: vw golf 2... in progres

Thks de sfaturi man Cred ca o sa merg pe varianta 10++% "AVION" +smecheria aia de care ziceai tu la pompa pt ca de "zeama" ma descurc .In legatura cu uleiul ...eu i-am pus Mobil1 10W40 si vreau sa iti spun ca e ok si din pc de vedere al fiabilitatii dar si din pc de vedere al pretului(4L m-au costat 64RON)

Take care all &keep in touch!
D3ATH is offline  
Old 26-04-07, 11:39   #284
dubmaniacks

Stage 5
 
dubmaniacks's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,457
Default Re: vw golf 2... in progres

Quote:
Originally Posted by D3ATH View Post
Thks de sfaturi man Cred ca o sa merg pe varianta 10++% "AVION" +smecheria aia de care ziceai tu la pompa pt ca de "zeama" ma descurc .In legatura cu uleiul ...eu i-am pus Mobil1 10W40 si vreau sa iti spun ca e ok si din pc de vedere al fiabilitatii dar si din pc de vedere al pretului(4L m-au costat 64RON)

Take care all &keep in touch!
death ... cand am spus sa maresti debitu in pompa de motorina ma refeream la diesel power ...

passatu 2 e mai greu ca golfu cu circa 300 de kg ... dar motoru e aceeasi ... doar debitu difera ...

bafta la masina si ai facut alegerea potrivita ca ai ramas in familie (SA`o stapanesti sanatos )

o sa merg si eu pe mobil 10w40 ...
dubmaniacks is offline  
Old 27-04-07, 18:10   #285
dubmaniacks

Stage 5
 
dubmaniacks's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,457
Default Re: vw golf 2... in progres

manere`le sunt de vanzare ... urmeaza shaved doors ...
dubmaniacks is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -