Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Volkswagen (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen.html)
-   -   Golf 2 - Old school 85' , 1.6 Turbo Diesel + Intercooler (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen/21279-golf-2-old-school-85-1-6-turbo-diesel-intercooler.html)

dubmaniacks 31-07-06 08:49

Golf 2 - Old school 85' , 1.6 Turbo Diesel + Intercooler
 
Masina este un golf2 an fabr. 1984 ... motorizare 1.3 benzina carburator dublu corp ... ambreiaj defect ... tabla varza ... vopsea arsa ... MASINA TREBUIE REFACUTA DE LA 0 ... Lista incepe : Treaba cu tabla facuta ... antifonata , vopsea rosu rubin , schimbat cutie 5+1 , suspensie sport "H&R", scaune recaro , frane fata spate ventilate "BREMBO",bari late original+prelungire original , praguri mk3 style, manere scoase, usi schimbate,jenti = poate dati voi cu parerea :) , si multe maruntisuri ... :) Astept sfaturi si sugestii de la voi :)

balann_jointt 31-07-06 15:15

Re: vw golf 2... in progres
 
salut! spor la treaba si punene niste poze cu masina in stadiul in care e! sunt multi care o a iti sara in ajutor! trebuie doar sa intrebi! bafta si spor la treaba!

dubmaniacks 31-07-06 16:38

Re: vw golf 2... in progres
 
4 Attachment(s)
masina e intr`o stare nashpa ... azi am demontat`o aproape in totalitate ... va tin la curent cu poze noi ... maine promit

cristivw 31-07-06 22:35

Re: vw golf 2... in progres
 
eee hai ca nu arata asa rau! vointa sa fie, si iese frumoasa foc :-)

dubmaniacks 31-07-06 22:42

Re: vw golf 2... in progres
 
4 Attachment(s)
cristi ce zici de asta? :))

Andre3y 31-07-06 22:53

Re: vw golf 2... in progres
 
9 Attachment(s)
Pot sa iti arat un Interior ;) stil blue line tuning ;)
Ce ziki ii frumos..?;)

dubmaniacks 31-07-06 22:57

Re: vw golf 2... in progres
 
Andrey ... bordu faci in diferite culori? e marfa... ... "culoarea nu prea`mi place ..."

cristivw 31-07-06 23:23

Re: vw golf 2... in progres
 
totusi... nu-i nimic imposibil :D
ps> poate reusesti sa pui poze mai mari, ar fi ok. asa se intelege prea putin :-)
ps2> munca si perseverenta...8)

dubmaniacks 31-07-06 23:26

Re: vw golf 2... in progres
 
as vrea sa va rog sa`mi dati niste sfaturi pt exterior ... ce s-ar potrivi in ton cu masina ... praguri ... bari fata spate late + prelungire ... de unde pot sa le cumpar ... dau o bere :P pt info :D

Nicknamed_13 01-08-06 05:47

Re: vw golf 2... in progres
 
1 Attachment(s)
Misto pt un project car! Uite aici un site de cumparare online! E din uk dar are o larga varietate de kituri! www.body-kit.co.uk Macar sa iti faci o ideie de cam ce vrei!

Asta e un golf mistocutz...poate nu ai vrea sa il lasi asa jos k il rupi in gropi da ma rog negru arata super!

dubmaniacks 01-08-06 07:31

Re: vw golf 2... in progres
 
Quote:

Originally Posted by Nicknamed_13
Misto pt un project car! Uite aici un site de cumparare online! E din uk dar are o larga varietate de kituri! www.body-kit.co.uk Macar sa iti faci o ideie de cam ce vrei!

Asta e un golf mistocutz...poate nu ai vrea sa il lasi asa jos k il rupi in gropi da ma rog negru arata super!


Mersi ... stii cum e ... craterele din tara ... nu se merita ... si cat despre culoare ... m`am gandit la rosu rubin ... sau un "ferrari rosso corsa" (daca am scris corect) :P

geo2002 01-08-06 10:50

Re: vw golf 2... in progres
 
Ce culoare ii dai?

dubmaniacks 01-08-06 10:55

Re: vw golf 2... in progres
 
Quote:

Originally Posted by geo2002
Ce culoare ii dai?


rosu ... dar inca nu m`am decis ... sau poate un galben criminal ... ramane de vazut :) astept pareri si sugestii de la voi ...

dubmaniacks 01-08-06 11:04

Re: vw golf 2... in progres
 
cristi vw lasa un id de mess sa mai vb ...

broncos emx 01-08-06 11:04

Re: vw golf 2... in progres
 
Quote:

Originally Posted by zib3r
Mersi ... stii cum e ... craterele din tara ... nu se merita ... si cat despre culoare ... m`am gandit la rosu rubin ... sau un "ferrari rosso corsa" (daca am scris corect) :P

rosso corsa e culoarea pe care am ales-o eu....si se potriveste de minune...
https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen/17931-etapele-golf-2-perfectiune/page-9.html
cat de astepctul la inceput.....e boboc pe langa ce-a fost a mea.....si nu-ti face inca planuri cu ce osa pui pe ea asteapta sa scapi de tinichigerie si vopsitorie,ca te rupe....


All times are GMT +2. The time now is 14:23.

- Copyright 2024 4Tuning