Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 26-08-10, 22:55   #46
D0ryN

Stage 5
 
D0ryN's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,679
Member of:
[VW]
Default Re: Polo 9n3 - My polo

Nu arata rau, dar arcuri/suspesie nu ai in plan?
D0ryN is offline   Reply With Quote
Old 27-08-10, 00:18   #47
emil.de

Stage 3
 
emil.de's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 115
Default Re: Polo 9n3 - My polo

Quote:
Originally Posted by D0ryN View Post
Nu arata rau, dar arcuri/suspesie nu ai in plan?
am sa fiu sincer cu tine.nu sunt un pusti care primeste bani de buzunar de la parinti. modificarile aduse masini au insemnat niste cheltuieli semnificative pt mine.mi-as dori nu doar suspensii...as vrea si un kit cup edition,poate si ceva caluti dar pentru mine aceasta pasiune se dovedeste destul de costisitoare...cel putin in acest moment familia si cheltuelile casei sunt prioritare.pe de alta parte cred ca oricum am adus ceva modificari si sper sa nu ma opresc aici chiar daca cateodata imi vine sa renunt stiind ca totusi e o masina mica cu posibilitati limitate.
emil.de is offline   Reply With Quote
Old 25-04-12, 20:06   #48
emil.de

Stage 3
 
emil.de's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 115
Default Re: Polo 9n3 - My polo

cateva poze mai recente.....sper in curand sa-i achizitionez bara spate de cup edition...o toba si poate suspensii.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	2012-04-13 19.57.20.jpg
Views:	133
Size:	635.6 KB
ID:	2412180   Click image for larger version

Name:	uiiiiiiiiiiiiiiiiiitg.JPG
Views:	183
Size:	5.74 MB
ID:	2412195   Click image for larger version

Name:	DSCF3055.JPG
Views:	108
Size:	2.29 MB
ID:	2412196  

Click image for larger version

Name:	ihhhhhhhhhhhhhhhhhhl.JPG
Views:	89
Size:	1.71 MB
ID:	2412197  

Last edited by emil.de; 25-04-12 at 20:25.
emil.de is offline   Reply With Quote
Old 25-04-12, 21:50   #49
NTZ03

Stage 5
 
NTZ03's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 1,115
Member of:
[VW]
[BMW]
Default Re: Polo 9n3 - My polo

Numai cuvinte de lauda.Arata de nota 10.Suspensie sport si ai aranjat-o la exterior.
NTZ03 is offline   Reply With Quote
Old 29-04-12, 11:26   #50
ViseZZZ

Stage 5
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 301
Default Re: Polo 9n3 - My polo

hai cu ea pe burta
ViseZZZ is offline   Reply With Quote
Old 06-05-12, 17:53   #51
emil.de

Stage 3
 
emil.de's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 115
Default Re: Polo 9n3 - My polo

Quote:
Originally Posted by NTZ03 View Post
Numai cuvinte de lauda.Arata de nota 10.Suspensie sport si ai aranjat-o la exterior.
ms,inainte de suspensii i-am luat bara spate noua,urmeaza cea de fata si finala....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	gti cup.jpg
Views:	67
Size:	1.28 MB
ID:	2422994  
emil.de is offline   Reply With Quote
Old 06-05-12, 19:03   #52
goshy

Stage 5
 
goshy's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,249
Default Re: Polo 9n3 - My polo

total aiurea toate porcariile astea cu negru mat, carbon, angel eyes, lampi pe led... jantele mici, gumele mari...

cati bani ai bagat in toate astea iti luai niste jante pe masura si o suspensie si era de nspe mii de ori mai calumea, cat mai oem, dar deh... masina ta si gusturile tale
__________________

VolksWagen Bora variant 1.9 TDI
https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...-bora-tdi.html


Reconditionez jante, polish, sablat, indreptat, vopsit... Materiale profesionale!
https://www.facebook.com/pages/Recond...09226669120009
goshy is offline   Reply With Quote
Old 06-05-12, 19:09   #53
Sevastian_Vr6
VW Driver

Stage 5
 
Sevastian_Vr6's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 572
Member of:
[VW]
Default Re: Polo 9n3 - My polo

Quote:
Originally Posted by goshy View Post
total aiurea toate porcariile astea cu negru mat, carbon, angel eyes, lampi pe led... jantele mici, gumele mari...

cati bani ai bagat in toate astea iti luai niste jante pe masura si o suspensie si era de nspe mii de ori mai calumea, cat mai oem, dar deh... masina ta si gusturile tale
Sunt de aceeasi parere. Si chiar daca nu ai fi vrut sa o lasi OEM cred ca ordinea achiziti pieselor trebuia sa vina altfel si in orice caz sa inceapa cu jante si suspensie si dupa aia restul. Cum a zis si colegul, masina ta gusturile tale ca daca doar am fi avut toti aceleasi gusturi ar fi fost monotonie.
Sevastian_Vr6 is offline   Reply With Quote
Old 06-05-12, 19:52   #54
emil.de

Stage 3
 
emil.de's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 115
Default Re: Polo 9n3 - My polo

Quote:
Originally Posted by Sevastian_Vr6 View Post
Sunt de aceeasi parere. Si chiar daca nu ai fi vrut sa o lasi OEM cred ca ordinea achiziti pieselor trebuia sa vina altfel si in orice caz sa inceapa cu jante si suspensie si dupa aia restul. Cum a zis si colegul, masina ta gusturile tale ca daca doar am fi avut toti aceleasi gusturi ar fi fost monotonie.
nu ma deranjaza observatiile voastre,problema e ca eu nu fac o pasiune din asta si nici nu-l consider un proiect....tot ce a primit masina au fost piese de ocazie cumparate in timp, destul de subtire si neplanificate. eu va admir pe multi dintre voi pt ceea ce faceti si ca puneti suflet,dar cum ar fi ca eu sa-i pun la un polo 1.2 jante de 1000e?!?! ca sa ce? probabil ca or sa vina si suspensii, dar atunci cand imi voi permite si cu siguranta la un pret rezonabil.
emil.de is offline   Reply With Quote
Old 06-05-12, 20:34   #55
Sevastian_Vr6
VW Driver

Stage 5
 
Sevastian_Vr6's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 572
Member of:
[VW]
Default Re: Polo 9n3 - My polo

Quote:
Originally Posted by emil.de View Post
nu ma deranjaza observatiile voastre,problema e ca eu nu fac o pasiune din asta si nici nu-l consider un proiect....tot ce a primit masina au fost piese de ocazie cumparate in timp, destul de subtire si neplanificate. eu va admir pe multi dintre voi pt ceea ce faceti si ca puneti suflet,dar cum ar fi ca eu sa-i pun la un polo 1.2 jante de 1000e?!?! ca sa ce? probabil ca or sa vina si suspensii, dar atunci cand imi voi permite si cu siguranta la un pret rezonabil.
In primul rand imi place ca stii sa accepti si critici si laude, in al doilea rand este de apreciat faptul ce nu faci kitch tuning (mai era un pusti pe aici cu un fiat panda care se suparase ca lumea sa luat de el pt ca facuse aerografii cu spray-ul pe toata masina si in rest era stock) si in al 3-lea rand este de apreciat faptul ca bagi bani in masina ta. Deci te felicit din nou si tine-o tot asa.
Sevastian_Vr6 is offline   Reply With Quote
Old 19-05-12, 22:09   #56
emil.de

Stage 3
 
emil.de's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 115
Default Re: Polo 9n3 - My polo

aseara am avut putina treaba...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	cd.jpg
Views:	136
Size:	3.01 MB
ID:	2438229   Click image for larger version

Name:	21.jpg
Views:	125
Size:	2.56 MB
ID:	2438230   Click image for larger version

Name:	2012-05-18 20.31.40.jpg
Views:	71
Size:	1.08 MB
ID:	2438234  


Last edited by emil.de; 19-05-12 at 22:12.
emil.de is offline   Reply With Quote
Old 19-05-12, 22:12   #57
Devu
Honda Driver

Stage 5
 
Devu's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 1,668
Member of:
[Honda]
Default Re: Polo 9n3 - My polo

Arata bine!
Devu is offline   Reply With Quote
Old 19-05-12, 23:06   #58
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Polo 9n3 - My polo

In afara de faruri si jante...masina este foarte ok !
Ai putea incerca cu niste faruri de GTI, sau farurile stock, daca le mai ai, le-ai putea face joey mode.
Multa bafta cu masina in continuare !
vinyl is offline   Reply With Quote
Old 19-05-12, 23:41   #59
emil.de

Stage 3
 
emil.de's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 115
Default Re: Polo 9n3 - My polo

Quote:
Originally Posted by vinyl View Post
In afara de faruri si jante...masina este foarte ok !
Ai putea incerca cu niste faruri de GTI, sau farurile stock, daca le mai ai, le-ai putea face joey mode.
Multa bafta cu masina in continuare !
cu farurile sunt oarecum de acord...dar asa de curiozitate,nu-ti plac jantele sau dimensiunea lor? te intreb pt ca un baietel mai sus imi facea observatie vizavi de dimensiunea lor...jante mici,gume mari...de ce nu invers...sau de ce nu o las pe burta. si mie imi place cand vad o masina asezata frumos pe sosea si jantele mari intotdeauna iti fura ochii,dar eu nu ma risc...nu pe soselele noastre si nu la masina asta.poate daca aveam altceva mai mare si mai puternic priveam altfel perspectiva.
oricum iti multumesc pt apreciere si o sa iau in considerare sfatul tau in legatura cu farurile..

Last edited by emil.de; 19-05-12 at 23:48.
emil.de is offline   Reply With Quote
Old 20-05-12, 00:25   #60
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Polo 9n3 - My polo

Quote:
Originally Posted by emil.de View Post
cu farurile sunt oarecum de acord...dar asa de curiozitate,nu-ti plac jantele sau dimensiunea lor? te intreb pt ca un baietel mai sus imi facea observatie vizavi de dimensiunea lor...jante mici,gume mari...de ce nu invers...sau de ce nu o las pe burta. si mie imi place cand vad o masina asezata frumos pe sosea si jantele mari intotdeauna iti fura ochii,dar eu nu ma risc...nu pe soselele noastre si nu la masina asta.poate daca aveam altceva mai mare si mai puternic priveam altfel perspectiva.
oricum iti multumesc pt apreciere si o sa iau in considerare sfatul tau in legatura cu farurile..
Cu mare placere !
vinyl is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -