Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Volkswagen (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen.html)
-   -   Polo 9n3 - My polo (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen/194182-polo-9n3-my-polo.html)

emil.de 15-06-10 20:26

Polo 9n3 - My polo
 
1 Attachment(s)
in primul rand va salut pe toti.m-am hotarat sa va prezint si eu jucaria mea.nu e cine stie ce dar e draguta-n felul ei.
asa arata anul trecut in mai cand am luato:an 2008, 1.2benzina,70cp,30000km.

emil.de 15-06-10 21:00

Re: my polo 9n3
 
2 Attachment(s)
sa incep cu inceputul. momentul achizitionari ascutitoarei. dupa saptamani intregi de cautat pe net,prin parcuri auto si prin intersectii am gasito in sfarsit pe net.problema era ca oscilam intre polo si golf 4.in final am ales polo.lesne de inteles masina aproape noua,km putini,consum relativ mic,asigurare,impozit implicit mai mici.inclin sa cred ca am facut alegerea potrivita.
primul lucru care l-am schimbat la masina a fost sa-i lacuiesc stopurile.

JusT_SaY_BoBo 16-06-10 11:22

Re: my polo 9n3
 
Quote:

Originally Posted by emil.de (Post 3443767)
sa incep cu inceputul. momentul achizitionari ascutitoarei. dupa saptamani intregi de cautat pe net,prin parcuri auto si prin intersectii am gasito in sfarsit pe net.problema era ca oscilam intre polo si golf 4.in final am ales polo.lesne de inteles masina aproape noua,km putini,consum relativ mic,asigurare,impozit implicit mai mici.inclin sa cred ca am facut alegerea potrivita.
primul lucru care l-am schimbat la masina a fost sa-i lacuiesc stopurile.

foarte bine arata masinuta!desi sincer cred ca arata mai bine cu negru lucios,dar important e sa iti placa tie!pune-i jante!

D0ryN 16-06-10 12:36

Re: Polo 9n3 - My polo
 
Are si jante, dar nu sunt pozele de actualitate

DBZ16 16-06-10 12:47

Re: Polo 9n3 - My polo
 
salut...imi place rau de tot cum ii sta asa negru mat...e colantata sau vopsita?

Robert Coca 16-06-10 13:28

Re: Polo 9n3 - My polo
 
E carbon defapt. Deci colantata. Coada aia de rechin e cam in plus pe masina....

valyh 16-06-10 15:13

Re: Polo 9n3 - My polo
 
mie imi place cum da colantata..bafta cu ea in continuare

DBZ16 16-06-10 16:50

Re: Polo 9n3 - My polo
 
Quote:

Originally Posted by Robert Coca (Post 3445363)
E carbon defapt. Deci colantata. Coada aia de rechin e cam in plus pe masina....

e carbon hayonul nu toata masina...deci intrebarea mea ramane valida...

emil.de 16-06-10 17:47

Re: Polo 9n3 - My polo
 
3 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by DBZ16 (Post 3445872)
e carbon hayonul nu toata masina...deci intrebarea mea ramane valida...

salut si ms. masina e colantata in totalitate.capota,plafon,haion-carbon.restul masini inclusiv manere negru mat.

emil.de 16-06-10 17:51

Re: Polo 9n3 - My polo
 
Quote:

Originally Posted by emil.de (Post 3446001)
salut si ms. masina e colantata in totalitate.capota,plafon,haion-carbon.restul masini inclusiv manere negru mat.

la polo al tau i-ar fi stat si mai bine.arata smecher mai ales cu sistemul ala lambo.

emil.de 16-06-10 18:06

Re: my polo 9n3
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by JusT_SaY_BoBo (Post 3444981)
foarte bine arata masinuta!desi sincer cred ca arata mai bine cu negru lucios,dar important e sa iti placa tie!pune-i jante!

iti multumesc iar vizavi de ,mai bine arata cu negru lucios, crede-ma ca arata bine doar dupa ce o luam la lustruit cu diverse solutii de polish...si ma cam saturasem de lustruit.nici nu-ti inchipui cat de pretentioasa e culoarea neagra si cum se vad zgarieturile pe ea.

emil.de 16-06-10 18:10

Re: Polo 9n3 - My polo
 
Quote:

Originally Posted by D0ryN (Post 3445207)
Are si jante, dar nu sunt pozele de actualitate

salut doryn, hai ca pana la urma am pus-o.ms de sugestie.

D0ryN 16-06-10 18:15

Re: Polo 9n3 - My polo
 
Cu placere. Cu timpul o sa te obisnuiesti cu regulile forumului si o sa fie din ce in ce mai bine.

Sa mai postezi aici daca mai faci ceva modificari. Cat mai detaliat, ca nu se supara nimeni.

emil.de 16-06-10 18:41

Re: Polo 9n3 - My polo
 
7 Attachment(s)
revin la povestea mea. dupa ce i-am lacuit stopurile nu stiam ce sa mai schimb la ea.ma enerva faptul ca de fiecare data cand ieseam cu masina in cartier sau in oras cu diverse treburi din 10 polo care le vedeam 7 erau conduse de femei...nu mai zic sa vad vreuna tunata sau macar sa aiba cat de cat ceva schimbat la ea.eu sunt sofer profesionist de 12 ani ,conduc in cea mai mare parte a timpului masini de tonaj mare.cu polo merg in wekend si cateodata seara cand o iau pe nevasta-mea de la job.asa ca mi-am zis..frate mi-am lut masina de femeie dar trebuie s-o fac cumva sa-i dau alta infatisare.si uitea sa am facuto mata,au urmat jantele pe care acum vreau sa le schimb ca-mi trage greu si ultima grila.urmeaza xenoane si poate faruri noi.depinde de finante.
asta este rezultatul de pana acum. astept sugestii,sfaturi si nu ma supar pt eventualele posturi rautacioase.

DBZ16 16-06-10 20:17

Re: Polo 9n3 - My polo
 
Quote:

Originally Posted by emil.de (Post 3446010)
la polo al tau i-ar fi stat si mai bine.arata smecher mai ales cu sistemul ala lambo.

pey asta vreau si eu in doua saptamani cand ajung acasa sa o fac alb mat...doar ca inca nu m am decis daca sa o colantez sau sa o vopsesc...:-? u ai avut probleme ceva pana acum cu colantarea?


All times are GMT +2. The time now is 19:19.

- Copyright 2024 4Tuning