Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 16-07-09, 09:54   #46
spyro-gti
VW Driver

Stage 1
 
spyro-gti's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 23
Member of:
[VW]
Default Re: Dragostea mea...Golf 4 Candy White

foarte frumoasa masina dar schimba si u grila si baga pleoape parca ar fi masina de "batran"
spyro-gti is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 09:55   #47
razvyrulz

Stage 5
 
razvyrulz's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,285
Member of:
[VW]
Default Re: Dragostea mea...Golf 4 Candy White

Quote:
Originally Posted by Korne View Post
pai stai putin ca nu e chiar atat de simplu...la urma urmei nu e o problema mecanica precum una electronica...bun, elimini EGR, masina nu mai indeplineste noxele limita, sondele lambda dau eroare, se ard, consuma mai mult,nu mai am nici admisia necesara, masina intra in avarie(bradul pe bord), si din ultima cauza nu mai trage cum ar trebui...deci?
Pai, singura problema e cea cu noxele, bradu de craciun de pe bord si restul pot fi mintite, de tras, trage mai bine. Anyway, eu am EGR, insa iti spun din ce am citit aici:

http://vwforum.vwforum.ro/index.php?showtopic=34029

Si .. altfel arata cu suspensia noua :P
razvyrulz is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 14:03   #48
KTA87
BMW Driver

Stage 5
 
KTA87's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,331
Member of:
[VW]
[Opel]
[BMW]
Default Re: Dragostea mea...Golf 4 Candy White

Quote:
Originally Posted by spyro-gti View Post
foarte frumoasa masina dar schimba si u grila si baga pleoape parca ar fi masina de "batran"
Pleoapele sigur ar schimba-o...

OT: Vezi ca s-a innecat cu muste masina! Sper sa mentii aspectul "clean" al masinii. Cred ca ar arata bine cu grila neagra si farurile pe fundal negru
__________________
By the way are you watching, how the world says goodbye?
KTA87 is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 21:10   #49
*-_Speed_-*
VW Driver

Stage 5
 
*-_Speed_-*'s Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,194
Member of:
[VW]
Default Re: Dragostea mea...Golf 4 Candy White

Quote:
Originally Posted by spyro-gti View Post
foarte frumoasa masina dar schimba si u grila si baga pleoape parca ar fi masina de "batran"
De ce nu iti vezi tu de masina ta ?.
*-_Speed_-* is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 23:59   #50
Korne

Stage 5
 
Korne's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,045
Member of:
[VW]
Default Re: Dragostea mea...Golf 4 Candy White

fiecare e cu gustul lui, pt mine pleopele sunt tuning ieftin...nu imi plac...si grila nu vreau sa o schimb pe motiv ca imi place asta...nu sunt prieten cu grile badgeless(mai ales ca la golf ramane semiluna de la sigla pe capota). hai sa fim seriosi ca dupa parerea mea daca vrei sa iti faci ceva la masina grila si pleoapele sunt absolut cea mai mica problema(financiar vorbind, plus ca e vorba de 5 minute montaj)
Korne is offline   Reply With Quote
Old 17-07-09, 17:03   #51
GopPo

Stage 5
 
GopPo's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,678
Member of:
[VW]
[Opel]
Default Re: Dragostea mea...Golf 4 Candy White

Quote:
Originally Posted by *-_Speed_-* View Post
De ce nu iti vezi tu de masina ta ?.
acelasi lucru te pot intreba si eu pe tine ....asta e parerea omului....daca consideri ca ai alte gusturi o poti demonstra cu modificarile masinii tale

on-topic
ca sa-mi exprim si eu parerea si sa-ti dau o idee de tuning pt masina...ai putea sa mergi pe idea de clean...adica fara bandouri, fara sigle, fara stergator pe spate...o suspensie joasa + niste jante mai "prezentabile"
GopPo is offline   Reply With Quote
Old 17-07-09, 19:39   #52
*-_Speed_-*
VW Driver

Stage 5
 
*-_Speed_-*'s Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,194
Member of:
[VW]
Default Re: Dragostea mea...Golf 4 Candy White

Quote:
Originally Posted by GopPo View Post
acelasi lucru te pot intreba si eu pe tine ....asta e parerea omului....daca consideri ca ai alte gusturi o poti demonstra cu modificarile masinii tale

on-topic
ca sa-mi exprim si eu parerea si sa-ti dau o idee de tuning pt masina...ai putea sa mergi pe idea de clean...adica fara bandouri, fara sigle, fara stergator pe spate...o suspensie joasa + niste jante mai "prezentabile"
Zmeiilor mai cititi si voi topicul in primul rand si dupaia comentati......eu personal sunt un mare fan OEM, sunt de parere ca nu sunt mai destept decat un nr de n ingineri si designeri de la VW foarte bine platiti care probabil au de 2 ori mai multa scoala decat mine, asa ca...facem sa fie cat mai simplu.
Eu nu va inteleg de ce mai veniti cu ideii daca omul a spus ca vrea masina cat mai originala [-(.
*-_Speed_-* is offline   Reply With Quote
Old 18-07-09, 03:48   #53
Korne

Stage 5
 
Korne's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,045
Member of:
[VW]
Default Re: Dragostea mea...Golf 4 Candy White

goppo, ideea de clean nu e rea deloc...dar pt mine e prea extrem(nu ma pot lipsi de masina pt a face asa ceva, nu imi pot permite o vopsire integrala, nu pot sa stau langa masina sa ma chinui sa deschid usa din telecomanda fara sa pot sa fac nimic si tot asa). eu am pata pusa pe US-look. deci tot ce e negru de fabrica vopsit alb(cu exceptie triunghiuri de oglinda...care vor fi vopsite negru, la fel si bandourile de pe plafon), numar de motocicleta pe fata(vine imediat dupa bandoul japonez cu pozitii laterale), semnalizari duble ca la xenon oem, alte jante(mai nou m-am indragostit de OZ BOTTICELLI) si cam asta ar fi
Korne is offline   Reply With Quote
Old 18-07-09, 10:15   #54
GopPo

Stage 5
 
GopPo's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,678
Member of:
[VW]
[Opel]
Default Re: Dragostea mea...Golf 4 Candy White

Quote:
Originally Posted by *-_Speed_-* View Post
eu personal sunt un mare fan OEM, sunt de parere ca nu sunt mai destept decat un nr de n ingineri si designeri de la VW foarte bine platiti care probabil au de 2 ori mai multa scoala decat mine, asa ca....
.

asa ca....daca esti fan oem....ce mai cauti pe un forum de tuning???

on_topic
cand am spus clean...nu m-am gandit la manerele de la usi....ma refeream la un "produs finit" cat mai simplu/curat si cat mai jos
GopPo is offline   Reply With Quote
Old 18-07-09, 19:53   #55
*-_Speed_-*
VW Driver

Stage 5
 
*-_Speed_-*'s Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,194
Member of:
[VW]
Default Re: Dragostea mea...Golf 4 Candy White

Quote:
Originally Posted by GopPo View Post

asa ca....daca esti fan oem....ce mai cauti pe un forum de tuning???

on_topic
cand am spus clean...nu m-am gandit la manerele de la usi....ma refeream la un "produs finit" cat mai simplu/curat si cat mai jos
Mai uitate putin pe prima pagina si ai sa vezi la ce m-am referit. Eu nu degeaba am spus ca nu citesti topicul. Korne scuze de off-topic, bafta cu masina in continuare.
*-_Speed_-* is offline   Reply With Quote
Old 28-07-09, 00:16   #56
Korne

Stage 5
 
Korne's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,045
Member of:
[VW]
Default Re: Dragostea mea...Golf 4 Candy White

hai ca am lucrat iar ceva...asa ieftin, ca nuntile si concediu costa bani...dar totusi, un pas bun dupa parerea mea. Dupa faptul ca am facut noaptea pozele cu telefonul se poate deduce si ca a durat ceva, si ca nu mai am rabdare pana maine sa pun pozele
parca are o privire mai agresiva...oricum, in ultimul timp cam suparata Lili saraca...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	28072009.jpg
Views:	414
Size:	263.6 KB
ID:	1023628   Click image for larger version

Name:	28072009(002).jpg
Views:	473
Size:	440.3 KB
ID:	1023629  
Korne is offline   Reply With Quote
Old 28-07-09, 13:50   #57
Korne

Stage 5
 
Korne's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,045
Member of:
[VW]
Default Re: Dragostea mea...Golf 4 Candy White

si una pe zi...desigur tot cu telefonul
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	28072009(003).jpg
Views:	497
Size:	251.2 KB
ID:	1024255  
Korne is offline   Reply With Quote
Old 28-07-09, 21:09   #58
tzutzu.2009

Stage 5
 
tzutzu.2009's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,189
Member of:
[Colectionar Machete]
[VW]
Default Re: Dragostea mea...Golf 4 Candy White

OooooooooO.....ti-au iesit f bine! Vad ca pana la urma le-ai lasat pe lucios.....imi plac......
tzutzu.2009 is offline   Reply With Quote
Old 28-07-09, 22:02   #59
dragos_rsp

Stage 5
 
dragos_rsp's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,099
Default Re: Dragostea mea...Golf 4 Candy White

Chiar foarte bine a iesit.......am avut si eu o astfel de incercare dar.......nu am reusit, de fapt am reusit sa crap farul.... Bafta in continuare..
dragos_rsp is offline   Reply With Quote
Old 28-07-09, 22:10   #60
KTA87
BMW Driver

Stage 5
 
KTA87's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,331
Member of:
[VW]
[Opel]
[BMW]
Default Re: Dragostea mea...Golf 4 Candy White

Excelent!Ai mana buna! Farurile astea cer parca si o grila neagra! Poate te inspira varianta din poza...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Picture 156.jpg
Views:	193
Size:	120.5 KB
ID:	1024835  
KTA87 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -