Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 20-03-10, 09:50   #181
Korne

Stage 5
 
Korne's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,045
Member of:
[VW]
Default Re: Bolf 4 - My candy white machine

asa e...si imi pare foarte rau ca nu am facut aia din start...dar acum esti constient ca nu imi convine nici bara asta, ca nu sta perfect...si ma roade sa o schimb
Korne is offline   Reply With Quote
Old 20-03-10, 10:37   #182
Speedball_tm

Stage 5
 
Speedball_tm's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 886
Member of:
[VW]
Default Re: Bolf 4 - My candy white machine

man ce tare ar fi sa o faci clean look COPY/PASTE??? chiar iti plac chestiile astea?
Speedball_tm is offline   Reply With Quote
Old 20-03-10, 10:54   #183
jock
VW Driver

Stage 5
 
jock's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,182
Member of:
[VW]
Default Re: Bolf 4 - My candy white machine

..toti ne "inspiram" de la altii ...deja sunt "fumate" cam toate modificarile aduse unui golf ....chill
jock is offline   Reply With Quote
Old 20-03-10, 13:30   #184
zaetz

Stage 3
 
zaetz's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 99
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Bolf 4 - My candy white machine

e cam urat....bolful acesta....
nu va ofensati....
dar a lui speed ball_tm nici nu se compara...
zaetz is offline   Reply With Quote
Old 20-03-10, 13:39   #185
Speedball_tm

Stage 5
 
Speedball_tm's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 886
Member of:
[VW]
Default Re: Bolf 4 - My candy white machine

Quote:
Originally Posted by jock View Post
..toti ne "inspiram" de la altii ...deja sunt "fumate" cam toate modificarile aduse unui golf ....chill
Inspiratie ii UNA dar copy/paste ii cu totul si cu totul altceva.
Si masina mea are elemente IMPRUMUTATE de pe masini de dincolo dar sunt ELEMENTE, nu ii toata masina , dar na....spor la clean look
Speedball_tm is offline   Reply With Quote
Old 20-03-10, 15:02   #186
jock
VW Driver

Stage 5
 
jock's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,182
Member of:
[VW]
Default Re: Bolf 4 - My candy white machine

Quote:
Originally Posted by zaetz View Post
e cam urat....bolful acesta....
nu va ofensati....
dar a lui speed ball_tm nici nu se compara...
...nu compara nimeni masinutele .

Speedball ,crezi ca daca tu ti-ai facut clean look esti unic sau ce?....nu mai are voie nimeni sa isi faca ., sau culoarea alba ? ....o da-i in "penibil" si nu iti sta bine ,prea il ataci" pe omuletu asta ...esti invidios?

Korne, bafta cu "proiectu"....sigur va iesi ceva frumos

Last edited by jock; 20-03-10 at 15:07.
jock is offline   Reply With Quote
Old 20-03-10, 15:13   #187
Korne

Stage 5
 
Korne's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,045
Member of:
[VW]
Default Re: Bolf 4 - My candy white machine

ce ti se pare copiat dupa masina ta tudore? drept sa spun nu am nici macar o poza cu masina ta. Plus ca hai sa fim seriosi ca pt orice modificare ce o ai tu sau o am eu pe masina mai sunt inca n persoane care au facut asta inaintea noastra. Felicitari pt masina dar ma repet...nu imi pasa de ea. Si hai sa mai si revenim cu picioarele pe pamant ca altii au avut si ideea de bolf si de clean look si sa lasam acel nas mai jos pt ca pe unii chiar nu intereseaza asemenea dume.
@zaetz: tocmai, ca nici nu se compara, tudor si-a facut masina dupa ideile lui, eu am facut-o pe a mea dupa ale mele.
@jock: relax...nu face asta stres, fiecare sa spuna ce vrea. Poate intr-o zi si eu ma simt asa important sa spun ca ma copiaza cineva
O zi buna
Korne is offline   Reply With Quote
Old 20-03-10, 15:52   #188
Speedball_tm

Stage 5
 
Speedball_tm's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 886
Member of:
[VW]
Default Re: Bolf 4 - My candy white machine

Mda, nu ii vb ca ma simt important dar poate ca daca o sa ajungeti si voi sa bagatati atatia bani, nervi si timp intr-o masina o sa realizati ce vorbesc
Numa bine si sper sa vad cat mai multe modificari
Speedball_tm is offline   Reply With Quote
Old 20-03-10, 15:58   #189
zaetz

Stage 3
 
zaetz's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 99
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Bolf 4 - My candy white machine

bine bine..domnu jock...dar te rog nu te mai baga...ca nu esti pe post de angajat...sau ceva de genu....

de la simpla parere...incepem cearta ca esti tu ofensat ))
zaetz is offline   Reply With Quote
Old 20-03-10, 18:53   #190
Korne

Stage 5
 
Korne's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,045
Member of:
[VW]
Default Re: Bolf 4 - My candy white machine

Quote:
Originally Posted by zaetz View Post
bine bine..domnu jock...dar te rog nu te mai baga...ca nu esti pe post de angajat...sau ceva de genu....

de la simpla parere...incepem cearta ca esti tu ofensat ))
in primul rand ar trebui sa judeci ca cearta incepe de la tine, si te rog nu te mai lua de jock ca useri care se poarta asa ca tine s-au fumat gramada. Deci te rog frumos ori sa te porti ca oricare altu si sa nu judeci useri de pe forum sau sa ii dai drumul de aici ca nu vrem sa te retinem. si imi cer scuze de la moderator pt tonul pe care l-am adoptat...
Korne is offline   Reply With Quote
Old 20-03-10, 19:04   #191
razvyrulz

Stage 5
 
razvyrulz's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,285
Member of:
[VW]
Default Re: Bolf 4 - My candy white machine

O gramada de defecti...
zaetz - sa mor daca pricep ce te'a deranjat in postul lui Jock, care tie ti'a spus doar "...nu compara nimeni masinutele ."

Speedball_tm - daca ai o masina lucrata bine nu e necesar sa fi arogant, ideea de simplu nu ai inventat'o tu, sunt o gramada care au clean look, sunt o gramada care au bagat bani in masini. Fie 100 E, fie 10.000 E, toti inteleg ce vrei sa spui si NU iti dau dreptate.

Masina lui Korne nu e un proiect finalizat... mult succes in continuare, iar pe "aplaudici" incearca sa ii ignori, toata lumea are drept la opinie si replica insa iti dai seama foarte usor care vorbesc doar sa adune posturi...

Last edited by razvyrulz; 20-03-10 at 19:07.
razvyrulz is offline   Reply With Quote
Old 20-03-10, 19:10   #192
Speedball_tm

Stage 5
 
Speedball_tm's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 886
Member of:
[VW]
Default Re: Bolf 4 - My candy white machine

Quote:
Originally Posted by razvyrulz View Post
O gramada de defecti...
zaetz - sa mor daca pricep ce te'a deranjat in postul lui Jock, car tie ti'a spus doar "...nu compara nimeni masinutele ."

Speedball_tm - daca ai o masina lucrata nu e necesar sa fi arogant, ideea de simplu nu ai inventat'o tu, sunt o gramada care au clean look, sunt o gramada care au bagat bani in masini. Fie 100 E, fie 10.000 E, toti inteleg ce vrei sa spui si NU iti dau dreptate.

Masina lui Korne nu e un proiect finalizat...
Bine, se pare ca voi ati inteles gresit ceea ce am vrut sa spun.Nu vreau sa stric topicul omului, fiecare cu treaba lui, de aia am zis ca uit de tuningu din romania, pentru ca nimeni nu se chinuie sa fie putin mai "original" chiar daca a fi original poate insemna sa te inspiri de la masini de DINCOLO.
Imi cer scuze pentru cei care nu inteleg, tuningul dupa parerea mea este o arta, nu niste jante, folii si am terminat cu smecheria.
Daca va modificati masiniile strict pentru a zice lumea WOW, atunci este o problema.
Din pacate destul de putini din Romania au inteles acest lucru, dar poate cu timpul o sa deschidetii cu totii ochii si o sa va si informati asupra anumitor stiluri de tuning, anumite proiecte, DYI .

Bafta tuturor la ceea ce v-ati propus.Iar Korne rezolva grila aia ca sta aiurea rau
Speedball_tm is offline   Reply With Quote
Old 20-03-10, 19:14   #193
razvyrulz

Stage 5
 
razvyrulz's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,285
Member of:
[VW]
Default Re: Bolf 4 - My candy white machine

nu am inteles gresit, stai relaxat ca toti de aici lucram pe masini dupa cate un DYI, citim forumuri straine si nu facem masinile pentru ca sa zica Ghitza si Marioara WOW. Sa nu ma intelegi gresit, eu nu ma cert cu tine, eu doar mi'am expus punctul de vedere.
razvyrulz is offline   Reply With Quote
Old 20-03-10, 19:16   #194
Speedball_tm

Stage 5
 
Speedball_tm's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 886
Member of:
[VW]
Default Re: Bolf 4 - My candy white machine

Oki, cum am mai spus bafta tuturor si la cati mai multi bani ca aia conteaza in tuning pana la urma
Speedball_tm is offline   Reply With Quote
Old 20-03-10, 20:16   #195
B 98 WEC

Stage 3
 
B 98 WEC's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 123
Default Re: Bolf 4 - My candy white machine

eu cred ca tuning-ul masinii proprii este in primul rand pt. placerea personala.tie trebuie sa-ti placa masina inainte s ale placa celorlalti.daca ''aranjezi'' o masina astfel incat tie nu-ti place,dar gandesti ca trebuie sa le placa altora,inseamna ca nu ai nici un pic de caracter.tuning-ul este o pasiune nu o fala.fiecare masina in parte are istoria ei,a fost pus suflet pt. ea,eforturi,sacrificii.acest lucru o face unica,chiar daca mai sunt ''n'' ca ea.sper ca nu am suparat pe nimeni,dar urasc mentalitatea unor:''tunez masina,sa vezi ce o sa se uite dupa ea''
B 98 WEC is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -