Salut. Tocmai am luat un OLTCIT TRS din 2004.
Am si eu nevoie de niste informtii
in legatura cu articulatiile si cutia de viteza

ma poate ajuta cineva?
l-am luat de intai mai la 43 de mii de km
am facut cu el 2000 km ... si deja au aparut ceva probleme
au crapat toate bucsele la articulatia din fata
inca o lamurire va rog din suflet
nu am inteles cum se schimba rolele de la bara de torsiune?
daca nu pun cric sub bascula inferioara ce se intimpla??
am o propunere pt toti proprietarii de oltciit
vati gandit la montarea unui ventil pentru decalimitruu la rolele de la axele din fata pt a gresa mai usor si ori cand este nevoie ... ???
prima masina a fost un VW 22 Dubita
Avea suspensia asemanatoare cu cea de Oltcit
avea sistemul de grsare intre rolele de la axul din fata
scotea mizeria afara ramanand vasilina inauntru
faceam treaba asta cam la 3 saptamani
m-am interesat despre gosimea lagarului rolelor la suspensia fata de OLTCIT
am aflat este desul de groasa incat sa permita montarea unui ventil pentru decalimitru
daca daca montezi si cate 2 role in loc de unao sa aiba efect indelungat .... pe incercate