Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Trs (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/41879-trs.html)

Cristian_TRS 22-05-07 09:15

Trs
 
Salut. Tocmai am luat un OLTCIT TRS din 2004.
Am si eu nevoie de niste informtii

in legatura cu articulatiile si cutia de viteza :rolleyes2
ma poate ajuta cineva?
l-am luat de intai mai la 43 de mii de km
am facut cu el 2000 km ... si deja au aparut ceva probleme
au crapat toate bucsele la articulatia din fata
inca o lamurire va rog din suflet
nu am inteles cum se schimba rolele de la bara de torsiune?
daca nu pun cric sub bascula inferioara ce se intimpla??
am o propunere pt toti proprietarii de oltciit
vati gandit la montarea unui ventil pentru decalimitruu la rolele de la axele din fata pt a gresa mai usor si ori cand este nevoie ... ???
prima masina a fost un VW 22 Dubita
Avea suspensia asemanatoare cu cea de Oltcit
avea sistemul de grsare intre rolele de la axul din fata
scotea mizeria afara ramanand vasilina inauntru
faceam treaba asta cam la 3 saptamani
m-am interesat despre gosimea lagarului rolelor la suspensia fata de OLTCIT
am aflat este desul de groasa incat sa permita montarea unui ventil pentru decalimitru
daca daca montezi si cate 2 role in loc de unao sa aiba efect indelungat .... pe incercate

Danutz Bratosin 22-05-07 13:15

Re: Trs
 
loooool....cum dreaq mah din 2004? poate din 94 sau 84...nu are cum din 2004 mai uita-te o data

26WRC 22-05-07 15:03

Re: Trs
 
mah la cumparat in 2004 nu e din 2004:))

Danutz Bratosin 22-05-07 15:33

Re: Trs
 
Quote:

Originally Posted by 26WRC™ (Post 913901)
mah la cumparat in 2004 nu e din 2004:))

asa mai merge...el a zis k a cumparat un oltcit din 2004..nu prea se intelege ceea ce vrea propietaru sa zik

Magos 22-05-07 21:25

Re: Trs
 
am si eu o rugaminte la tine... incearca sa scrii totul intr-un SINGUR post... Nu de alta, dar deja ai 2 pagini cu fraze scrise la distante de 2 min intre ele... Daca iti amintesti intre timp ceva, exista optiunea EDIT..
Nu am nimic cu tine, dar asta nu e chat sa dai enter si post dupa fiecare frraza!! ;)

Bafta cu olteanul... :P

Ja_Rule 24-05-07 02:16

Re: Trs
 
poze vrem :)

Magos 12-06-07 21:39

Re: Trs
 
si cu dorinta am ramas...................

Cristian_TRS 12-06-07 22:53

Re: Trs
 
curand si pozele. am fost plecat o vreme... mai tre sa si muncim...

Cristian_TRS 12-06-07 23:04

Re: Trs
 
am schimbat de curand si bucsaraia pe fata si am mai lasat-o un dinte. a disparut troncanitu, dar e ceva mai rigida. daca stie cineva cum reusesc sa scurtez amortizoarele sau ce amortizoare mai scurte sar potrivi pe fata, ca in momentul cand dau in hop ajung pana la capat:sad:

bogdanlascu 14-06-07 00:26

Re: Trs
 
amortizoare de spate

Cristian_TRS 14-06-07 07:54

Re: Trs
 
mersi bogdane pt sfat :D

Cristian_TRS 21-06-07 21:06

Re: Trs
 
salu pe toata lumea.
am promis niste poze.
in sfarsit am avut si eu ceva timp sa pun cateva poze:shock:

Cristian_TRS 21-06-07 21:28

Re: Trs
 
2 Attachment(s)
salu pe toata lumea.
am promis niste poze.
in sfarsit am avut si eu ceva timp sa pun cateva poze:shock:[/QUOTE]

Laure2fast 22-06-07 01:13

Re: Trs
 
vopsea originala???arata super bine

Cristian_TRS 22-06-07 11:09

Re: Trs
 
da...este vopseaua originala. Am luato la 43000 km acum are 46000
singura modificare pe care am facut-o sunt jantele de dacie model canada super balon 175/70/13 pe fata (cu flanse de RM) si vreau sa pun si pe spate dar 175 ating. asa ca o sa las 165 (e la limita). si ar mai fi CV e rom cu 5 raport scurt. as vrea s-o schimb tot cu una in 5 dar raport mai lung daca exista:?: si in loc de carb sai montez o injectie monopunct (cea dupa dacia nova 1600 GTI)


All times are GMT +2. The time now is 02:14.

- Copyright 2026 4Tuning