Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 12-09-08, 19:17   #106
CT-88-GRG

Stage 3
 
CT-88-GRG's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 150
Member of:
[Fiat]
[Inferno Motorsport]
Default Re: fiat bravo gt

poze noi cu italianca )
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_4568.JPG
Views:	65
Size:	1.20 MB
ID:	640342   Click image for larger version

Name:	IMG_4569.JPG
Views:	64
Size:	1.20 MB
ID:	640343   Click image for larger version

Name:	IMG_4570.JPG
Views:	70
Size:	1.17 MB
ID:	640344  

Click image for larger version

Name:	IMG_4571.JPG
Views:	91
Size:	1.18 MB
ID:	640345   Click image for larger version

Name:	IMG_4572.JPG
Views:	80
Size:	1.18 MB
ID:	640346   Click image for larger version

Name:	IMG_4573.JPG
Views:	77
Size:	1.19 MB
ID:	640347  

CT-88-GRG is offline   Reply With Quote
Old 13-09-08, 11:17   #107
tracky

Stage 5
 
tracky's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 852
Member of:
[VW]
Unhappy Re: fiat bravo gt

Tocmai am venit din oras si am luat masina de unde o parcasem.Am inghetat cand am vazut ca partea soferului , de la aripa fata la luneta spate , este zgariata toata , nu cu cheia , probabil cu un cui sau surubelnita.. Nu numai ca e zgariata pana la tabla, in plus e si indoita de la zgarietura . Nici nu stiu ce sa fac. Cand am vazut mi-au dat lacrimile .Simt ca innebunesc.Dati-mi va rog niste solutii.Nu merge cu polish ca am vorbit cu cineva si a zis ca trebuie chituit si revopsit.
Celui care mi-a facut asta ii doresc sa-i arda parintii intr-un incendiu si sa ii moara copiii si nepotii calcati de un TIR.
Mai bine ma zgaria pe mine decat sa-mi zgarie iubita .Sper sa nu vi se intample si voua asa niciodata.am avut atata grija de ea si acum un taran frustrat care conduce dacia 1300 a lu tacsu vine si ma ataca. Daca il aflu promit ca ii dau foc la casa.
R.I.P ..

Last edited by tracky; 13-09-08 at 11:19.
tracky is offline   Reply With Quote
Old 13-09-08, 12:02   #108
Fi@tz3l
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
Fi@tz3l's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 355
Member of:
[Fiat]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Smile Re: fiat bravo gt

Quote:
Originally Posted by tracky View Post
Tocmai am venit din oras si am luat masina de unde o parcasem.Am inghetat cand am vazut ca partea soferului , de la aripa fata la luneta spate , este zgariata toata , nu cu cheia , probabil cu un cui sau surubelnita.. Nu numai ca e zgariata pana la tabla, in plus e si indoita de la zgarietura . Nici nu stiu ce sa fac. Cand am vazut mi-au dat lacrimile .Simt ca innebunesc.Dati-mi va rog niste solutii.Nu merge cu polish ca am vorbit cu cineva si a zis ca trebuie chituit si revopsit.
Celui care mi-a facut asta ii doresc sa-i arda parintii intr-un incendiu si sa ii moara copiii si nepotii calcati de un TIR.
Mai bine ma zgaria pe mine decat sa-mi zgarie iubita .Sper sa nu vi se intample si voua asa niciodata.am avut atata grija de ea si acum un taran frustrat care conduce dacia 1300 a lu tacsu vine si ma ataca. Daca il aflu promit ca ii dau foc la casa.
R.I.P ..
Imi pare sincer rau Tracky Stiu exact cum e!! pt ca un handicapat mi-a zgariat si mie masina...de la aripa fata pana la aripa din spate din pacate trebuie sa o revopsesc( si no sa mai iasa aceesh noanta!!Eu nu l-am prins dar daca il prindeam direct la Ursi il duceam
Daca la zgarietura e si infundat un pic atunci crec era o masina..cu mana nu faci asa ceva La mine e cu surubelnita..sau ceva de genu
Fi@tz3l is offline   Reply With Quote
Old 13-09-08, 12:59   #109
tracky

Stage 5
 
tracky's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 852
Member of:
[VW]
Default Re: fiat bravo gt

e facuta cu un cui sau ceva ..nu e de masina..e infundata numai acolo unde e dat cu cuiu ..iti dai seama ca a impins oleak
sa fie sigur ca ii iese bine
tracky is offline   Reply With Quote
Old 13-09-08, 13:05   #110
Fi@tz3l
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
Fi@tz3l's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 355
Member of:
[Fiat]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Smile Re: fiat bravo gt

Quote:
Originally Posted by tracky View Post
e facuta cu un cui sau ceva ..nu e de masina..e infundata numai acolo unde e dat cu cuiu ..iti dai seama ca a impins oleak
sa fie sigur ca ii iese bine
Ce invidiosi...In fine.Eu ma bucur ca e Fiat si chiar si dupa 5 luni de cand mi s-a zgariat nu a iesit rugina-nu ca la alte masini!
Fi@tz3l is offline   Reply With Quote
Old 13-09-08, 14:11   #111
CT-88-GRG

Stage 3
 
CT-88-GRG's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 150
Member of:
[Fiat]
[Inferno Motorsport]
Default Re: fiat bravo gt

pare rau ptr iubita tah tracky ...dar vorba tah lumea e invidioasa .... si masina mea e zgariata pe capota numai k la mine e de vina matza .... pe care m`am abtzinut sa nu o omor ... norocu meu e k iese la polish .....sper sa iti faci masina cat mai repede si data viitoare mare grija unde parchezi ... si sa nu mai ai parte de incidente de *** ...vb tah un ofticat care conduce dacia 1300 din 1800 toamna
__________________
FIAT Bravo ...Il cuore sportivo ...
"Six milion ways to die so i chose , made it six milion and one with your eyes closed "
CT-88-GRG is offline   Reply With Quote
Old 13-09-08, 16:43   #112
CT 88 BAU
Fiat Driver

Stage 5
 
CT 88 BAU's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 424
Member of:
[VW]
[Fiat]
[Mitsubishi]
Talking Re: fiat bravo gt

Quote:
Originally Posted by tracky View Post
Stii cumva daca in afara sa o radiezi in italia mai trebuie facut ceva ? am radiat-o si acum tre` sa merg la rar cu ea ? Mai trebe facut ceva inainte de rar ? Nush cum e cu ITP .. Se face dupa rar sau la rar ? sau cum naiba ? ca m-am saturat

pss tracky...posturile de genu asta le poti face pe thread`ul tau....srry dar aici e prezentare "masina mea" nu "cum inmatriculez masina"
CT 88 BAU is offline   Reply With Quote
Old 13-09-08, 16:49   #113
CT 88 BAU
Fiat Driver

Stage 5
 
CT 88 BAU's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 424
Member of:
[VW]
[Fiat]
[Mitsubishi]
Talking Re: fiat bravo gt

Quote:
Originally Posted by Medox View Post
salut fiatisti va arat si eu bravo-ul meu.sper sa nu se supere ministry ca pun poza aici. mai revin cu poze, deocamdata doar astea le am.masina e din 2000, motor 1.6 , 16 valve, 103 cai Tot de italia.
nu se supara ) misto ficatzelul tau pare ingrijit bine la prima vedere felicitari pt achizitie si miliarde de km ) eram sa uit...fara accidente , zgarieturi k la tracky si prostii de genu
__________________
Preparing For Summer
Supravirarea este cand se sperie pasagerii. Subvirarea este cand se sperie soferul!!!
Orice Semafor Este O Posibila Liniutza :>
CT 88 BAU is offline   Reply With Quote
Old 13-09-08, 18:17   #114
Medox

Stage 5
 
Medox's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 386
Default Re: fiat bravo gt

salut la toata lumea.in primu rand imi pare rau tracky dar ti-am zis si azi pe mess..astia care faca din astea ar trebui prinsi, legati si trasi in urma masini..sa se zgarie si ei...asta e ce sa le faci la aia fara cultura...vorba aia unde nu e cap vai de picioare.speram sa o repari cat mai curand.si daca tot nu se supara nimeni va mai pun ceva poze cu "Azuro" al meu sa mai ziceti si voi cate ceva...de bine de rau..o zi placuta si asfalt uscat
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00046.JPG
Views:	76
Size:	883.7 KB
ID:	641177   Click image for larger version

Name:	DSC00048.JPG
Views:	83
Size:	818.1 KB
ID:	641178   Click image for larger version

Name:	DSC00049.JPG
Views:	81
Size:	876.6 KB
ID:	641179  

Click image for larger version

Name:	DSC00050.JPG
Views:	71
Size:	887.2 KB
ID:	641180  
Medox is offline   Reply With Quote
Old 13-09-08, 19:05   #115
CT-88-GRG

Stage 3
 
CT-88-GRG's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 150
Member of:
[Fiat]
[Inferno Motorsport]
Default Re: fiat bravo gt

imi place "Azuro" al tau arata bine de tot masina ) multzi km cu ea fara accidente
CT-88-GRG is offline   Reply With Quote
Old 13-09-08, 21:30   #116
Medox

Stage 5
 
Medox's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 386
Default Re: fiat bravo gt

salut.ma bucur ca iti place..si ms de urari..la fel si eu iti urez sa ai grija de masina si sa o feresti de incidente neplacute.Apropo i-am schimbat numele in Azureus ,vine de la culoarea masini numai bine
Medox is offline   Reply With Quote
Old 14-09-08, 00:17   #117
tracky

Stage 5
 
tracky's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 852
Member of:
[VW]
Default Re: fiat bravo gt

Medox , mi se pare mie sau portiera e schimbata ? pare alta nuanta de culoare.
tracky is offline   Reply With Quote
Old 14-09-08, 00:25   #118
Medox

Stage 5
 
Medox's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 386
Default Re: fiat bravo gt

sal...nush daca e alta nuanta, da am inteles ce vrei sa zici. oricum mie mi se pare ca portiera e la aceeasi culoare cu bara fata ..asa ca nush.zic ca e diferenta de luminozitate..dar cine stie
Medox is offline   Reply With Quote
Old 14-09-08, 10:58   #119
denver
Fiat Driver

Stage 5
 
denver's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,143
Member of:
[Fiat]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: fiat bravo gt

nu este schimbata , n-are nicio problema masina , asteptam o parere mai amanuntita dupa acest drum de 2200 km
denver is offline   Reply With Quote
Old 25-09-08, 16:25   #120
Robysado

Stage 1
 
Robysado's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 12
Default Re: fiat bravo gt

salut....sunt si eu propietar de fiat bravo gt 1.8 masina e din 96-97....aveti idee cat ma ajunge taxa aia de inmatriculare? tot din italia o am ....circul cu ea cu nr de italia dar as vrea sa o pun in regula....help !
Robysado is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -