Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 07-07-08, 15:08   #46
strik3ru

Stage 5
 
strik3ru's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 594
Default Re: Furia mea rosie

Foarte tare masinuta. Spor in continuare.
strik3ru is offline   Reply With Quote
Old 07-07-08, 17:05   #47
chybryt
Fiat Driver

Stage 3
 
chybryt's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 133
Member of:
[Fiat]
Default Re: Furia mea rosie

Multumesc colegii...LucianF mai am pana te ajung pe tine teava de inox am facut-o la pilotauto.ro si costa in jur de 200 ron depinde cat de lung este traseul.
Urmeaza Xenon faza scurta si basi in portbagaj
chybryt is offline   Reply With Quote
Old 08-07-08, 10:07   #48
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Furia mea rosie

@Chybryt...avem amandoi acelasi motor de 1.1 injectie MPI am impresia....deci cum ai zis si tu singura diferenta dintre grohaitori ar putea i traseul nimic altcva...
2) cum tu teai inspirat cu filtrul cred ca am sa ma inspir si eu cu toba caci imi place tare cum suna...de unde ai luato??? (la 180 lei se aude fain tare)...si cum la mine e problematic spatiul de toba...cred ca una ca a ta pusa pe mijloc ar arata foarte bine ...astept mesajul tau si mult spor la tunarit!!!

P.S. ce nu am inteles...toba ai luato fara tips si iai pus tu ce tips ai vrut??? (daca e asa e si mai stas...iti spun eu dc...dami un add pe m_orpheu_smaster )
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 08-07-08, 10:29   #49
DarkSun

Stage 5
 
DarkSun's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 770
Default Re: Furia mea rosie

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
@Chybryt...avem amandoi acelasi motor de 1.1 injectie MPI am impresia...
Nu exista motor de 1.1 pe Punto asta Mk2. El are 1.2 8V 60 CP. Exact cat am avut si eu pe fiat

Parerea mea ca daca tot vrei sa schimbi toba morph e sa iei traseu complet pana in capat. Eu mi-am pus pana in catalizator si crede-ma se simte destul de grav.
__________________
~ Dacia 1310 cu motor pe folie! ~
DarkSun is offline   Reply With Quote
Old 08-07-08, 13:39   #50
LucianF

Stage 5
 
LucianF's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 801
Member of:
[Fiat]
Default Re: Furia mea rosie

Quote:
Originally Posted by chybryt View Post
Multumesc colegii...LucianF mai am pana te ajung pe tine teava de inox am facut-o la pilotauto.ro si costa in jur de 200 ron depinde cat de lung este traseul.
Urmeaza Xenon faza scurta si basi in portbagaj
Mersi frumos pentru apreciere si pentru informatie.Cat despre masina nu trebuie sa fii suparat,cu munca si rabdare poate vei ajunge sa ai masina mai tare ca a mea.Bafta si poate ne vedem prin Bucuresti.
LucianF is offline   Reply With Quote
Old 08-07-08, 18:57   #51
chybryt
Fiat Driver

Stage 3
 
chybryt's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 133
Member of:
[Fiat]
Default Re: Furia mea rosie

Morph motorul este 1242 cm3 mai exact (dupa cum zice si darksun) cat despre toba daca te uiti mai atent ti-am pus si poza cu ea, este cu tot cu tips inox si poti s-o montezi si pe mijloc dar la mine este roata de rezerva si atarna pe jos...uite aici pe forum vinde cineva tobe yed https://forum.4tuning.ro/showthread.p...ed#post1495901
LucianF poate facem si noi o intalnire cu puntourile...vreau sa-ti vad bijuteria mai de-aproape, bafta
chybryt is offline   Reply With Quote
Old 08-07-08, 21:52   #52
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Furia mea rosie

@ Lucian F: ai dreptate...el are motoru de 1.2...sunt si puntouri cu motor de 1.1...dar nu asta...sry...my bad...no biggy...Si ai dreptate...alta viata e un traseu...dar 1.8 mil e o treaba...si 10 mil e alta treaba (eu am in cap un traseu cat back cu toba cu iesire dubla...ceva...borla...sa ma duc sa mio fac custom...caci la mine e afurisita tare treaba cu evacuarea...pe laterale trebuie pusa oblig....si nu prea e loc de bratu puntii...pe mijloc e roata de rezerva si atarna...etc etc...nasol...oi vedea)

@chybrit: da, ai dreptate...nu am fost eu atent daca se poate spune asa...toba ai luato cu tot cu tips...DUUHH ca in poza...dar eu vreau sa imi iau ceva...sa o pun oblig...cum e cea originala...si sa imi fac tipsu in asa fel incat sa iasa perpendicular pe masina...mai complicat...de asta caut o toba fara tips...si ulterior sa vad cum montez un tips...sa dea bine... (solutie de moment si de buget...caci nu imi permit acum ce imi doresc...)

Ms de info's si keep in touch
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 12-07-08, 23:18   #53
chybryt
Fiat Driver

Stage 3
 
chybryt's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 133
Member of:
[Fiat]
Default Re: Furia mea rosie

Au aparut si xenoanele (H1 TypeR 6000k)...nu credeam ca 2 lupe asa de mici pot face atata lumina super multumit, diferenta mare de la halogene la xenoane...le-am luat de la https://forum.4tuning.ro/235-promotii-4tuningro/81417-promo-instalatii-xenon-philips-typer.html super de treaba baiatu' da garantie 1 an si le-am montat singur, pozele spun totul.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Picture 002.jpg
Views:	80
Size:	500.7 KB
ID:	588886   Click image for larger version

Name:	Picture 003.jpg
Views:	90
Size:	672.8 KB
ID:	588887   Click image for larger version

Name:	Picture 010.jpg
Views:	83
Size:	702.7 KB
ID:	588888  

Click image for larger version

Name:	Picture 020.jpg
Views:	81
Size:	778.2 KB
ID:	588889  
chybryt is offline   Reply With Quote
Old 12-07-08, 23:23   #54
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Furia mea rosie

BRAVO!!! Si la mine xenoanele au schimbat mult!!! Keep up the good work!!! ce urmeaza coane?
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 13-07-08, 01:53   #55
DarkSun

Stage 5
 
DarkSun's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 770
Default Re: Furia mea rosie

chybryt ti le-a trimis din cluj ?
DarkSun is offline   Reply With Quote
Old 13-07-08, 02:02   #56
chybryt
Fiat Driver

Stage 3
 
chybryt's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 133
Member of:
[Fiat]
Default Re: Furia mea rosie

da DarkSun tocmai din cluj + leduri pozitie cadou in bucuresti nu am gasit decat chinezarii la banii astia.
chybryt is offline   Reply With Quote
Old 13-07-08, 18:20   #57
DarkSun

Stage 5
 
DarkSun's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 770
Default Re: Furia mea rosie

Quote:
Originally Posted by chybryt View Post
da DarkSun tocmai din cluj + leduri pozitie cadou in bucuresti nu am gasit decat chinezarii la banii astia.
Pai si e greu de montat ? Ca as vrea si eu, misto de tine ca ai lupa!
DarkSun is offline   Reply With Quote
Old 13-07-08, 23:21   #58
chybryt
Fiat Driver

Stage 3
 
chybryt's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 133
Member of:
[Fiat]
Default Re: Furia mea rosie

Sunt simplu de montat: scoti papucii din becul tau normal si ii bagi in balast(un fel de droser) si din ala iti ies firele pentru becul xenon care se potriveste in farul tau...daca ai capac din plastic cu garnitura in spatele farului trebuie sa faci o gaura de 25 mm(in capac)si pui garnitura din pachet pe unde iti intra cablurile in far, in mare cam asta este...cumpara kitul si daca mai ai intrebari te ajut cu placere. BAFTA
chybryt is offline   Reply With Quote
Old 14-07-08, 11:50   #59
DarkSun

Stage 5
 
DarkSun's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 770
Default Re: Furia mea rosie

Ms chybryt pt info, ce am eu dubi este cum prind balastul ala de ceva ? Capota mea se ridica cu tot cu faruri, e mai dubios
DarkSun is offline   Reply With Quote
Old 14-07-08, 12:01   #60
chybryt
Fiat Driver

Stage 3
 
chybryt's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 133
Member of:
[Fiat]
Default Re: Furia mea rosie

Balastul are un suport de metal cu mai multe gauri pentru prindere pe surub (daca ai pe-acolo) daca nu le prinzi cu bride de plastic cum am facut eu...gasesti tu un loc pentru 2 cutiute
chybryt is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -