Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 01-05-08, 15:30   #16
Fi@tz3l
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
Fi@tz3l's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 355
Member of:
[Fiat]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Smile Re: Buburuza mea micuta F.I.A.T 600D

Super tare fratica. Iti doresc Succes in reconditionarea Buburuzei, si sunt foarte curios cum o sa iasa, abia astept sa gasesti loc unde sa te apuci si sa vad cei mai faci..sper ca o sa ne tii la curent cu lucrarile. Precis o sa iasa Frumoasa foc, esti pasionat si o sa se vada in fiecare coltulet.
Muult Succes
Fi@tz3l is offline   Reply With Quote
Old 01-05-08, 15:32   #17
denver
Fiat Driver

Stage 5
 
denver's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,143
Member of:
[Fiat]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: Buburuza mea micuta F.I.A.T 600D

multumesc frumos , show scrie pe ea spatiu , timp si bani sa am
denver is offline   Reply With Quote
Old 05-05-08, 22:25   #18
alex_S

Stage 5
 
alex_S's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 419
Post Re: Buburuza mea micuta F.I.A.T 600D

super masinutza..sa ai mare grija de ea...si sa ne vedem cu bine la show-uri
alex_S is offline   Reply With Quote
Old 06-05-08, 15:04   #19
alexdenapoca

Stage 1
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 12
Default Re: Buburuza mea micuta F.I.A.T 600D

Dragii mei eu sunt nevoit sa il vand pe al meu .... la 10 mil lei ... cei interesati... pot sa ma suna la 0765266537 de preferat seara!
alexdenapoca is offline   Reply With Quote
Old 08-05-08, 09:01   #20
denver
Fiat Driver

Stage 5
 
denver's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,143
Member of:
[Fiat]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: Buburuza mea micuta F.I.A.T 600D

acum aproximativ jumatate de ora mi-am mutat masinuta pentru ca schimba astia bordurile alea aduse din china la pret redus in leasing pe bonuri de masa :P , dupa masa cred , am sa-i fac niste poze mai bune ca nu mai este la umbra sub copaci ca in pozele anterioare , eu o am destul de intreaga si originala alex_s daca vrei sa pozez ceva sa vezi ca model sa imi spui , nu conteaza azi sau maine dar daca vrei vezi ceva anume :P

numai bine tuturor si iubiti-va mult
__________________
1962 Fiat 600D
1981 Fiat 131 (1991-2000/2009-prezent)
1987 Lancia Delta HF 1.6
Fiat Coupe 20VT Plus
2005 Iveco Daily

Carpe noctem
denver is offline   Reply With Quote
Old 08-05-08, 09:47   #21
denver
Fiat Driver

Stage 5
 
denver's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,143
Member of:
[Fiat]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: Buburuza mea micuta F.I.A.T 600D

PS: masina a fost impinsa si vreau sa spun ca nu am avut probleme si a stat un an mai mult sau mai putin in parcare , directia beton cu toate ca aveam janta de 131 pe stanga fata pe 13 si cauciuc destul de mare , nu roti blocate nu nimic , a stat foarte mult , a trecut si prin iarna si masina s-a mentinut foarte bine , asta inseamna masina adevarata , ma mir cum de nu a luat-o rugina , dar nimic nimic , totul este OK , fiat-u tot fiat ramane strict cunoscatorilor
denver is offline   Reply With Quote
Old 08-05-08, 15:58   #22
denver
Fiat Driver

Stage 5
 
denver's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,143
Member of:
[Fiat]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: Buburuza mea micuta F.I.A.T 600D

am promis poze dar am fost plecat si nu ma simt bine deloc , in scurt timp trec la somn , poze maine sau poate si in seara asta depinde cum ma simt
denver is offline   Reply With Quote
Old 11-05-08, 02:07   #23
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Buburuza mea micuta F.I.A.T 600D

Denver succes in reconditionarea buburuzei!!! Poate iesi foarte misto surioara asta mai mica a masinutei mele )
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 11-05-08, 02:23   #24
denver
Fiat Driver

Stage 5
 
denver's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,143
Member of:
[Fiat]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: Buburuza mea micuta F.I.A.T 600D

mersi morph , dar nu prea este surioara ) si mai mica in niciun caz , este cam o strabunica a masinutei tale , momentan incerc sa strang bani sa-i cumpar treptat piele pt scaune si bancheta , le fac negru cu rosu , niste jenti mai deosebite si cauciucuri pe masura , filtru sport pentru carburator (ii ajuta motorasul asta batranel) si poate daca gasesc si am bani o cutie in 5 trepte ca sa nu o mai chinui ca tre s-o turez la maxim sa merg cu 100 , poate un paintjob (gargarita) si in rest ramane cat mai originala , daca imi bag nasu mai adanc o stric , aveam in gand aripile spate sa le fac gen abarth dar arata mai frumos asa , tre sa caut alta de piese cu caroseria intreaga sa-i schimb aripa din dreapta , care din pacate era foarte mancata de rugina... cel de la care am luat-o isi cara materialele de constructie cu ea si era destul de obosita masinuta....neingrijita
denver is offline   Reply With Quote
Old 11-05-08, 02:29   #25
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Buburuza mea micuta F.I.A.T 600D

Da...e strabunica Dar e acelasi sange Oricum...ai de lucru la ea nu gluma!!! Si sa faci tot ceea ce tiai propus.
Imi place cand vad pe forum oameni de 17-19 ani care sunt pasionati de masini si se baga la restaurarea, modificarea si intretinerea lor. Chiar pot spune ca ai curaj sa te bagi la asa o treaba BRAVO!!! Sa lucrezi odata si bine!!! (si frumos ) MULT MULT SUCCES si sa stii ca raman pe frecventa
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 11-05-08, 02:56   #26
denver
Fiat Driver

Stage 5
 
denver's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,143
Member of:
[Fiat]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: Buburuza mea micuta F.I.A.T 600D

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Da...e strabunica Dar e acelasi sange Oricum...ai de lucru la ea nu gluma!!! Si sa faci tot ceea ce tiai propus.
Imi place cand vad pe forum oameni de 17-19 ani care sunt pasionati de masini si se baga la restaurarea, modificarea si intretinerea lor. Chiar pot spune ca ai curaj sa te bagi la asa o treaba BRAVO!!! Sa lucrezi odata si bine!!! (si frumos ) MULT MULT SUCCES si sa stii ca raman pe frecventa

multumesc frumos , masina a fost reconditionata o data dar din pacate era o perioada destul de nasoala pentru mine si parintii mei , bani lipsa ca de obicei si timp foarte putin , eu eram destul de mic (13 ani) eram cu scoala.. tata cu serviciul si era cam greu , a durat ceva dar a meritat fiecare secunda , cand am vazut masina pe picioare eram ca un copil caruia i se indeplinise visul de-o viata , practic acum nu mai este foarte multa munca , ma ocupam de ea dar intre 14 si 16 ani am facut sport si am fost mai mereu plecat... si acum astept sa iau vacanta sa ma pot apuca de ea , mai e si scoala de soferi... tre sa le impart , dar merita din plin sa ma chinui , satisfactia pe care mi-o ofera masinuta asta este nepretuita , vreau sa ma interesez sa vad ce pot sa-i pun de la fiat-uri mai noi , de ex nu mai stiu ce la frane am de uno si piese pe la motor sa vad ce pot sa adaptez sau ce se potriveste direct... si de data asta vreau sa iasa totul ok , vreau sa-i duc caroseria la sablat , sa refac absolut tot , sa schimb aripa aia cu buba si sa o fac impecabila , nu conteaza cat dureaza sau cat ma costa am s-o fac de nota 10 , masina a stat un an de zile intr-o vama unde lucra tata... de acolo am luat-o si a facut explozie cauciucul a lasat-o in pantelimon la un prieten de acolo au incercat unii sa mi-o fure , au tras de ea si mi-au crapat vopseaua de pe aripa fata dreapta , cand am fost cu tata sa o iau erau niste persoane mai dubioase intr-o masina care asteptau ceva si cand au vazut ca ne-am dus la ea s-au indepartat , inainte de asta era unu care se tot plimba pe langa ea inainte sa aparem , bine ca am luat-o ca doamne fereste ramaneam fara ea , aici in parcare s-au urcat niste copii supraponderali pe ea si mi-au indoit plafonul l-am indreptat la loc dar i-a sarit vopseaua in unele locuri.... saraca masinuta a trecut prin multe si asta pentru ca nu ne-am permis un garaj... dar se schimba lucrurile dupa ce o fac o tin doar de week-end , de plimbari de alte alea , am tot zis ca-i mai fac niste poze dar nu prea am avut timp maine mai pe seara sper sa-i fac niste poze , off uneori imi puneam ceasul sa sune dupa jumatate de ora sa ma ridic sa ma uit la ea , a starnit multa invidie la mine in cartier...
denver is offline   Reply With Quote
Old 11-05-08, 18:32   #27
denver
Fiat Driver

Stage 5
 
denver's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,143
Member of:
[Fiat]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: Buburuza mea micuta F.I.A.T 600D

lol , cat am scris aseara , se vede ca eram obosit ) , 2 poze mai bunicele din pacate s-a incapatanat iubita sa le faca ea si este o artista... probabil vroia sa prinda stalpul da langa masina lol si cealalta este facuta in ziua in care am mutat-o :P , sa vad ce timp am maine sa-i fac niste poze mai "explicite" , sa vedem ce se intampla cu jegosii astia de vor sa scoata masinile non-euro , daca e asa o fac si o tin doar pt ralliuri retro la acr si show-uri dar tot o tin costa si e nevoie de timp dar am sa-i redau stralucirea
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Imag014.jpg
Views:	131
Size:	235.0 KB
ID:	533907   Click image for larger version

Name:	Image(065).jpg
Views:	149
Size:	25.0 KB
ID:	533909  

Last edited by lascarica; 30-06-08 at 12:50.
denver is offline   Reply With Quote
Old 11-05-08, 18:44   #28
denver
Fiat Driver

Stage 5
 
denver's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,143
Member of:
[Fiat]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: Buburuza mea micuta F.I.A.T 600D

aaa si am uitat mai erau si niste "persoane" la cativa metri de masina care faceau gratar si nu vroiau sa fie pozati.... si sincer m-am si ferit sa-i includ in poze , mai ascultau si manele langa masinuta mea
denver is offline   Reply With Quote
Old 12-05-08, 22:01   #29
alex_S

Stage 5
 
alex_S's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 419
Smile Re: Buburuza mea micuta F.I.A.T 600D

uite ce vreau sa te intreb.....u ai radio in el ?????....stiu k suna prosteste..dar yo am si nust ce sa fac cu el....SIGUR nu e original..si mai presus de toate e de pe vremea lui Pazvante chioru....si....cred k doar Radio Romania prinde.....u ce ai zice sa fac..sa il tin sau sa il dau jos ?
__________________
Get low...no matter howe
My car:Audi A3 8L 1.8i 20v
alex_S is offline   Reply With Quote
Old 12-05-08, 22:06   #30
denver
Fiat Driver

Stage 5
 
denver's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,143
Member of:
[Fiat]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: Buburuza mea micuta F.I.A.T 600D

Quote:
Originally Posted by alex_S View Post
uite ce vreau sa te intreb.....u ai radio in el ?????....stiu k suna prosteste..dar yo am si nust ce sa fac cu el....SIGUR nu e original..si mai presus de toate e de pe vremea lui Pazvante chioru....si....cred k doar Radio Romania prinde.....u ce ai zice sa fac..sa il tin sau sa il dau jos ?

pff , radio ? ) nush lol , practic nu face parte din masina , nu se merita sa tii un radio pe ea , daca era vb de scaune de ceva piese le tineai dar asta nu are rost... eu pe a mea am avut un casetofon de pe o alfa romeo pe care a dezmembrat-o tata acum cativa ani buni dar habar nu am ce alfa... si cand o fac ii caut ceva beton nu ma stric aiurea... radio , casetofon etc. nu fac parte din farmecul masinii cu toate ca un casetofon ceva specific retro poate cu fata nichelata ar da mai bine , parerea mea , nush faci cum crezi
denver is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -