Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 26-05-11, 01:56   #226
marius3030

Stage 5
 
marius3030's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 3,061
Member of:
[Fiat]
[Opel]
[SKODA]
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

app de pusculitza...ea este defapt pt strans bani,numai ca pusculitza ta ii cam toaca



PS:am si eu o pusculitza deasta...inca cv mai tocatoare!:P
__________________


/// E39


www.e39.ro
marius3030 is offline   Reply With Quote
Old 26-05-11, 13:55   #227
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by marius3030 View Post
app de pusculitza...ea este defapt pt strans bani,numai ca pusculitza ta ii cam toaca



PS:am si eu o pusculitza deasta...inca cv mai tocatoare!:P


Salut marius,ii cam toaca sa stiii dar acuma na riscul meserie ,desii toata chestia asta cu pusculita a fost facuta pur si simplu in spirit de gluma .cine ma cunoaste stie ca am simtul umorului dezvoltat ,,,unii dintre ''fanii mei'' de aicii din oras au si inceput sa comenteze pe marginea acestui subiect spunand ceva de genu :Ca nu trebuia sa mai scriu pusculita pe masina ca se vede ca e pusculita (se referea idiotul ca e mica, )sunt convins ca citeste tot ce scriu si vreau sa ii zic doar atat ca eu : Cu prostu nu ma pun ca are mintea odihnita '


Te salut!
sike is offline   Reply With Quote
Old 27-05-11, 00:06   #228
Detman
Fiat Driver

Stage 5
 
Detman's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 3,228
Member of:
[Fiat]
[VW]
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

acum vad, ca tu ai zis ca e ideea mea sa lasi capacele gri ... :P gresit.. in poza care ai atasat-o eu am zis sa pui 195.45.15 fata.spate...

asta ca o mica precizare
__________________
Golf Mk1 - 1.8T 1978 Project!
Detman is offline   Reply With Quote
Old 27-05-11, 08:27   #229
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by Detman View Post
acum vad, ca tu ai zis ca e ideea mea sa lasi capacele gri ... :P gresit.. in poza care ai atasat-o eu am zis sa pui 195.45.15 fata.spate...

asta ca o mica precizare
Se pare ca nu vorbim aceeasi limba nu am zis ca mi-ai spus tu sa le fac gri am zis ca m-am inspirat dintr-o poza postata de tine la pagina 7 aici da nici de cum ca mi-ai zis tu sa le fac gri GRESIT ,oricum o sa le fac cum vreau eu ,si la faza cu cauciucurile nu vorbim aceeasi limba TOATE 4 CAUCIUCURILE SUNT 195.45.15 PE MASINA
sike is offline   Reply With Quote
Old 27-05-11, 18:06   #230
BogdanWRC

Stage 5
 
BogdanWRC's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 394
Member of:
[VW]
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

am vazut ca sunt polish, dar am zis ca ar fi fost ok asa daca era crom nu gri sau polish era o generalitate :P oricum simpatic puntakele
__________________
Das auto ...
BogdanWRC is offline   Reply With Quote
Old 29-05-11, 22:18   #231
NXdev

Stage 5
 
NXdev's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 3,273
Member of:
[Honda]
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

Bai baiatule, tu ma faci sa regret ca am vandut Fiatul .E geniala masina, jante pe masura, clean, evacuare, badboy ( scuze daca am omis ceva ) ... arata foarte bine. O sa urmaresc in continuare topicul, este un proiect promitator.
NXdev is offline   Reply With Quote
Old 30-05-11, 09:04   #232
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by NXdev View Post
Bai baiatule, tu ma faci sa regret ca am vandut Fiatul .E geniala masina, jante pe masura, clean, evacuare, badboy ( scuze daca am omis ceva ) ... arata foarte bine. O sa urmaresc in continuare topicul, este un proiect promitator.
Salut sincer cand am citit prima data BAI BAIATULE am zis doar atat : STOP ce i-am facut baiatului ,nu pot sa zic decat saruma'na mult intr-adevar am muncit ceva la ficatel si inca se munceste mai e ceva pana sa fie cum vreau eu cu adevarat ce e drept numai e mult ,nu pot sa zic decat Bai baiatule urmareste in continuare topicul

Te salut cu respect !
sike is offline   Reply With Quote
Old 30-05-11, 09:05   #233
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by BogdanWRC View Post
am vazut ca sunt polish, dar am zis ca ar fi fost ok asa daca era crom nu gri sau polish era o generalitate :P oricum simpatic puntakele
Am inteles akuma ce ai vrut sa zici ,scuzele mele ca am inteles gresit .

Te salut!
sike is offline   Reply With Quote
Old 30-05-11, 09:51   #234
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

On topic :

As putea incepe cam asa ziua de vinerii a inceput in ritmul urmator plecat de la servicii nu de alta dar am zis ca vreau neaparat toate patru jantele pe masina...pot sa zic ca ne-am apucat la 3 si am terminat la 8 ce e drept rezultatul ma multumeste pe deplin am muncit si mi-am tocit nerviii de numa numa dar a meritat ,dupa ziua de duminica i-am dedicat-o tot ficatului si m-am apucat sa spal tot interiorul am frecat la scaune am scos tot ce se putea scoate afara intr-un cuvant curatenie GENERALA ,dupa ce am terminat cu interiorul vruiam sa spal si exteriorul si dupa urma o sedinta photo profii dar din pacate a venit o furtuna de nu ma mai lasat sa fac nimica ,ce e bine ca mi-am rezolvat interiorul ,a iesit destul de ok .

O Sa incerc zilele astea sa fac niste poze profii ca sa se vada clar toata munca depusa ,pentru ca facand poze cu telefonul ies foarte aiurea

Urmeaza pe lista urmatoarele : -Rezolvat partea cu capacele de la roti (vopsite)

-o sa ii dau o ceara la toata masina (deja am cumparat)

-folie fata neavand ac ,macar ma protejeaza cat de cat o sa fie cam nasol cu politia dar ata e ...

- Inca astepttttttt suspensia azi s-au facut 60 de zile de cand o astept un singur lucru am invatat ca numai comand niciodata un produs pe net

-Placutele fata trebuie schimbate si ele

-2 boxe pentru fata

-geometria la roti .........apoi incet incet ma apropii de produsul finit mult asteptat
sike is offline   Reply With Quote
Old 31-05-11, 12:29   #235
Detman
Fiat Driver

Stage 5
 
Detman's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 3,228
Member of:
[Fiat]
[VW]
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

poti sa comanzi produse de pe net, dar se pare ca cei de la FK sunt niste idioti care nu prea stiu sa citeasca, sa primeasca comenzile... sa livreze marfa...
Detman is offline   Reply With Quote
Old 31-05-11, 12:35   #236
Jokerman170
Fiat Driver

Stage 5
 
Jokerman170's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,055
Member of:
[Fiat]
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

problema este ca ei au un mecanism automat de trimitere a pachetelor, si programul a trimis pachetul in Uruguay. La ora 2 vorbesc cu un director de la FK la tel. si voi rezolva problema sa ajunga pachetul cu urgenta.
__________________




Jokerman170 is offline   Reply With Quote
Old 31-05-11, 12:37   #237
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by Detman View Post
poti sa comanzi produse de pe net, dar se pare ca cei de la FK sunt niste idioti care nu prea stiu sa citeasca, sa primeasca comenzile... sa livreze marfa...
Asta ma surprinde si pe mine man ,cum e posibil ca la o firma asa de mare sa existe asemenea scapariii ,stii cum e ca astept de atat timp si sunt destul de dezamagit ,partea proasta e ca unul din telescoapele de fata necesita schimbare urgenta ,dar asta e daca ar fii venit toate odata si jantele si suspensia iesea prea bine : asa mai stau in suspans ,e bine cel putin ca am rezolvat cu jantele

Te salut!
sike is offline   Reply With Quote
Old 01-06-11, 11:45   #238
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by Jokerman170 View Post
problema este ca ei au un mecanism automat de trimitere a pachetelor, si programul a trimis pachetul in Uruguay. La ora 2 vorbesc cu un director de la FK la tel. si voi rezolva problema sa ajunga pachetul cu urgenta.
O scoatem noi la capat pana la urma ,multumesc frumos inca odata de help ,vezii ca am 2 difuzoare de 8 cm originale sa imi zici daca ai nevoie

Te salut!
sike is offline   Reply With Quote
Old 04-06-11, 16:28   #239
Dj_kyd

Stage 5
 
Dj_kyd's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 517
Member of:
[Fiat]
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

Astept niste poze mai profi sike!!! si sa termini o data cu jantele alea ca de cand astept sa le vad terminate si cu suspensia bineanteles. Spor la treaba in continuare!!!
__________________
Pareri impartite : https://forum.4tuning.ro/118-masina-m...punto-mk2.html
Dj_kyd is offline   Reply With Quote
Old 05-06-11, 21:19   #240
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

Si roadele muncii mele ca sa zic asa sper sa va placa numai cata munca si pasiune am depus si de asemenea marii eforturii financiare ,stiu m-ai lipseste ceva....da ....tipa dupa o suspensie sport reglabila sper sa ajunga cat mai repede .......


Va salut!!!!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCN1348.JPG
Views:	113
Size:	3.45 MB
ID:	2032728   Click image for larger version

Name:	DSCN1450.JPG
Views:	81
Size:	3.38 MB
ID:	2032729   Click image for larger version

Name:	DSCN1449.JPG
Views:	55
Size:	3.46 MB
ID:	2032730  

Click image for larger version

Name:	DSCN1448.JPG
Views:	34
Size:	3.45 MB
ID:	2032731   Click image for larger version

Name:	DSCN1447.JPG
Views:	52
Size:	3.36 MB
ID:	2032732   Click image for larger version

Name:	DSCN1446.JPG
Views:	59
Size:	3.36 MB
ID:	2032733  

Click image for larger version

Name:	DSCN1445.JPG
Views:	30
Size:	3.40 MB
ID:	2032734   Click image for larger version

Name:	DSCN1442.JPG
Views:	37
Size:	3.40 MB
ID:	2032735   Click image for larger version

Name:	DSCN1441.JPG
Views:	54
Size:	3.44 MB
ID:	2032736  

sike is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -