Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 13-05-11, 00:44   #211
marius3030

Stage 5
 
marius3030's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 3,061
Member of:
[Fiat]
[Opel]
[SKODA]
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

ceream parerea lor,pt ca ei sunt mai exigenti,datorita unor anumite forumuri.stiu ei care!
toba e foarte buna si mai ales ca e MagnaFlow!mie imi place cum se vede si asa,desi parca e prea joasa!
oricum,mie imi place ce a iesit.chiar e Clean Look
__________________


/// E39


www.e39.ro
marius3030 is offline   Reply With Quote
Old 15-05-11, 23:59   #212
Dj_kyd

Stage 5
 
Dj_kyd's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 517
Member of:
[Fiat]
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

Parerea altora nu prea conteaza intotdeauna acuma fiecare isi face masina dupa gusturile lui
Dj_kyd is offline   Reply With Quote
Old 16-05-11, 00:32   #213
Jokerman170
Fiat Driver

Stage 5
 
Jokerman170's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,055
Member of:
[Fiat]
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by marius3030 View Post
hai ca a iesit super
abia astept s-o vad cu toate jantele si ii astept pe detman si jokerman sa-si dea cu parerea!stiu eu de ce!
Parerea mea e ca esti un bou.


sike de iti vin suspensiile o sa-ti rupa rotile alea aripile, is prea mari cauciucurile sau flansele, dupa parerea mea te-ai complicat mult prea mult cu treceri din 5 prezoane in 4 etc, in loc sa-ti cumperi jante cu 4x100

p.s. le-am mai trimis un e-mail si tot nu-mi raspund, scrie-mi pe messenger cand esti
__________________




Jokerman170 is offline   Reply With Quote
Old 16-05-11, 08:54   #214
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by marius3030 View Post
ceream parerea lor,pt ca ei sunt mai exigenti,datorita unor anumite forumuri.stiu ei care!
toba e foarte buna si mai ales ca e MagnaFlow!mie imi place cum se vede si asa,desi parca e prea joasa!
oricum,mie imi place ce a iesit.chiar e Clean Look
Baietii stiu ca tot timpul le-am cerut o parere si cu toba se va rezolva dupa ce se va pune suspensia sus deocamdata nu schimb nimic pana nu pun suspensia sa imi fac o idee...

Multumesc frumos de cuvinte ..

Te salut!
sike is offline   Reply With Quote
Old 16-05-11, 09:32   #215
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by Dj_kyd View Post
Parerea altora nu prea conteaza intotdeauna acuma fiecare isi face masina dupa gusturile lui
Ai si tu dreptatea ta stii cum e ca e usor sa privestii lucrurile din afara ,si probabil tu ti-ai dat seama de felul meu de a fii adica asta iarna am zis ca vreau sa fac anumite lucrurii la masina si eu zic ca nu am fost numai de vorbe plus ca de un lucru potii sa iti dai cu parerea numai cand e gata eu in postarile mele anterioare am specificat ca nici jumate din ceea ce vreau nu e gata ,ca pana la urma am pus doua jante aiurite si mici chestii la niste spoilere ,mai e ceva pana sa fie gata deocamdata saptamana trecuta si saptamana asta nu pot sa fac nimic ca sunt plecat la un expo auto-moto la timisoara ,dar revin in forta dupa deocamdata muncesc ca sa fac baniii ....

Te salut!!

Si multa bafta cu masinuta ta..
sike is offline   Reply With Quote
Old 16-05-11, 09:41   #216
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by Jokerman170 View Post
Parerea mea e ca esti un bou.


sike de iti vin suspensiile o sa-ti rupa rotile alea aripile, is prea mari cauciucurile sau flansele, dupa parerea mea te-ai complicat mult prea mult cu treceri din 5 prezoane in 4 etc, in loc sa-ti cumperi jante cu 4x100

p.s. le-am mai trimis un e-mail si tot nu-mi raspund, scrie-mi pe messenger cand esti
Salut,numai cand o sa pun suspensia pot sa imi dau seama cu adevarat cum sta treaba cu aripiile ,si chestia cu jantele in mare m-am cam complicat dar mi-au placut mult ca model si imi place si cum dau pe masina ,si plus ca odata ce le-am luat mi-am facut si eu un calcul cat ma duce toata treaba eu de obicei sunt destul de calculat in ceea ce fac si am iesit ff bine ca banii.. o sa iti zic in privat cat m-a dus toata treaba ,si m-ai e o chestie la noi aicii fiind orasul mic nu prea ai de unde sa alegii in domeniul jantelor si de pe net nu comand numai daca le vad personal ..


O scoatem noi la capat si cu suspensia ,o sa intru zilele astea ca am mai mult timp...

[QUOTE=Jokerman170;4327574]Parerea mea e ca esti un bou.:-se supara omul pe tine ...
sike is offline   Reply With Quote
Old 17-05-11, 11:10   #217
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

Si ca sa fie treaba in treaba ,ierii m-am ocupat din nou de traseul de evacuare practic pur si simplu l-am terminat pe baiatul care mi l-a modificat pana acuma vorba lui ca de nu l-am intors pe toate partile ,a fost ceva de munca ca sa iese bine,am optat ca toba sa nu se mai vada deloc sa fie un spate cu adevarat perfect clean mai clean de atat nu se poate

O sa fac ceva poze azii pentru o mica impresie optica...

Decii am lamurit-o si cu toba

Va salut!
sike is offline   Reply With Quote
Old 19-05-11, 12:59   #218
marius3030

Stage 5
 
marius3030's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 3,061
Member of:
[Fiat]
[Opel]
[SKODA]
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by sike View Post
Baietii stiu ca tot timpul le-am cerut o parere si cu toba se va rezolva dupa ce se va pune suspensia sus deocamdata nu schimb nimic pana nu pun suspensia sa imi fac o idee...

Multumesc frumos de cuvinte ..

Te salut!

se pare ca jokerman a interpretat altfel decat trebuia intrebarea mea!
sper ca Detman a intels cum trebuie!intrebarea nu era ironica ci chiar la subiect!
anyway..scz de offtopic sike!
...sa ne pui un video cv cu sunetul evacuarii,ca sa ne incantam si noi urchea!
marius3030 is offline   Reply With Quote
Old 19-05-11, 13:10   #219
Detman
Fiat Driver

Stage 5
 
Detman's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 3,228
Member of:
[Fiat]
[VW]
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

pe bine daca ma intreaba cineva un lucru, ii raspund sincer... ca si cum ar fi masina mea...

nu cred ca am destula experienta ... adik mai mult ca unele persoane de pe acest forum, sau altele...

eu sunt invatat, astfel incat, sa ma documentez inainte sa fac un lucru ... asa ar trebui sa faca toata lumea, si sa puna intrebari... inca ceva... cei care nu stiu deloc mecanica, sa se documenteze profund, ca sa aiba minim niste baze... ( asta nu iti suna tie, sike )\

si acum ontopic ... evacuarea, ma gandesc ca ai orientat-o in jos... nu bat gazele de evacuare in bara spate...
__________________
Golf Mk1 - 1.8T 1978 Project!
Detman is offline   Reply With Quote
Old 20-05-11, 14:59   #220
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by marius3030 View Post
se pare ca jokerman a interpretat altfel decat trebuia intrebarea mea!
sper ca Detman a intels cum trebuie!intrebarea nu era ironica ci chiar la subiect!
anyway..scz de offtopic sike!
...sa ne pui un video cv cu sunetul evacuarii,ca sa ne incantam si noi urchea!
O sa urmeze si un filmulet cu sunetul..

Te salut
sike is offline   Reply With Quote
Old 25-05-11, 14:28   #221
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

Pozele promise cu spatele complet clean (fara toba),si o mica joaca a unui prieten din autocolant ne mai si distram ,nu numai munca munca ,in alta ordine de ideii sau echilibrat toate patru jantele urmeaza ca cele 2 de pe fata sa fie puse cat de curand posibil ...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Imagine1363.jpg
Views:	54
Size:	64.2 KB
ID:	2018149   Click image for larger version

Name:	Imagine1358.jpg
Views:	55
Size:	41.2 KB
ID:	2018150   Click image for larger version

Name:	Imagine1361.jpg
Views:	84
Size:	54.0 KB
ID:	2018151  

Click image for larger version

Name:	Imagine1364.jpg
Views:	75
Size:	74.1 KB
ID:	2018152   Click image for larger version

Name:	Imagine1360.jpg
Views:	73
Size:	54.2 KB
ID:	2018153  
sike is offline   Reply With Quote
Old 25-05-11, 17:43   #222
BogdanWRC

Stage 5
 
BogdanWRC's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 394
Member of:
[VW]
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

par ieftine jantele cu capacu facut asa argintiu..si dau ca nuca in perete pe o masina in culoare stridenta.Erau bine asa daca era buza crom nu gri..sau polish..sa fie si centru crom..sa se vada contrastu.Parere mea e ca ar merge mai bine buzele in culoarea masinii cum ti-am atasat poza. bafta
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	cobra rs.jpg
Views:	122
Size:	306.0 KB
ID:	2018355  
__________________
Das auto ...
BogdanWRC is offline   Reply With Quote
Old 25-05-11, 17:52   #223
Jokerman170
Fiat Driver

Stage 5
 
Jokerman170's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,055
Member of:
[Fiat]
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

jantele pe mercu ala arata ca fanu dupa parerea mea, nici macar culoarea nu e aceeasi cu caroseria, dar despre capacle argintii sunt si eu de acord
Jokerman170 is offline   Reply With Quote
Old 25-05-11, 19:49   #224
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by BogdanWRC View Post
par ieftine jantele cu capacu facut asa argintiu..si dau ca nuca in perete pe o masina in culoare stridenta.Erau bine asa daca era buza crom nu gri..sau polish..sa fie si centru crom..sa se vada contrastu.Parere mea e ca ar merge mai bine buzele in culoarea masinii cum ti-am atasat poza. bafta
Salut bogdan ,capacul de la janta nu va ramane culoarea aceea ,buza de la janta daca citeai in posturile anterioare este polishata numai ca in pozele care le-am facut eu masina si jantele sunt murdare + ca sunt poze facute cu telefonul ,si buza sa o fac in culoarea masini nu e genul meu..dar precisez ca,capacul nu va ramane asa ,iti multumesc frumos de sfat.

Te salut
sike is offline   Reply With Quote
Old 25-05-11, 19:51   #225
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by Jokerman170 View Post
jantele pe mercu ala arata ca fanu dupa parerea mea, nici macar culoarea nu e aceeasi cu caroseria, dar despre capacle argintii sunt si eu de acord
Capacele nu vor ramane asa ,de asemenea vor disparea si stickerele ,au fost puse la 'caterinca' pe masina

Te salut
sike is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -