Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 22-09-10, 14:19   #76
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Punto GT - (babone)

Asta'i nebun, nu'i mai cititi topicul fratilor ca va molipsiti de pasiune.

Ba da serios acu, ce drq sa faci cu al 3lea punto? Dormitor?

Eu acu pe bune, sincer...mam pierdut. Deci...1 de show, ala alb. Corect? corect... Ala verde ii pui motor de 2000cmc...dar ala e de pe un coupe...deci de unde pui mei si al 3lea punto...si cu ala ce mai faci? drift?
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 22-09-10, 14:22   #77
NXdev

Stage 5
 
NXdev's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 3,273
Member of:
[Honda]
Default Re: Punto GT - (babone)

Eu propun sa-l faca cabrio ) ( joking ).Cred ca isi face unul pentru daily driving.
NXdev is offline   Reply With Quote
Old 22-09-10, 14:25   #78
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Punto GT - (babone)

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Asta'i nebun, nu'i mai cititi topicul fratilor ca va molipsiti de pasiune.

Ba da serios acu, ce drq sa faci cu al 3lea punto? Dormitor?

Eu acu pe bune, sincer...mam pierdut. Deci...1 de show, ala alb. Corect? corect... Ala verde ii pui motor de 2000cmc...dar ala e de pe un coupe...deci de unde pui mei si al 3lea punto...si cu ala ce mai faci? drift?
Bai morph era sa cad de pe scaun de atata ras Cum sa faci drift cu fiatu in puii mei ))) =)) Sa inteleg ca daca ma mai uit pe aici mult o sa umplu strada la mine de Ticozauri

@Babone: chiar sunt curios ce faci cu atatea masini... Auzi, macar pe aia de show n-o mai baga la impozit, ca platesti degeaba pt ea O radiezi cand e gata si dupaia ai grija sa nu iei amenzi cu ea, in rest n-are cum sa te prinda
__________________
Ex: '98 Daewoo Tico SX -> sold!
Ex: '00 Daewoo Cielo Hatchback -> sold!

Now: '01 VW Golf variant -> no topic
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
Old 22-09-10, 14:30   #79
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Punto GT - (babone)

Eu zic sa'si faca acte doar pe una...sa mearga pe sistemul "ups...am luat actele de la cealalta" =))

Cum sa faci drift cu fiatu? Pai simplu...la cat de nebun e asta de vrea 2.0 e asa greu sa'i puna un motor dp busa pe puntea spate?

stati chill ca mai trec 2/3 luni si vrea si al 5lea fiat...nu'i ajung lui 2...ce sa faca cu 3? 4 e prea putin...5 e magic number!

E bine ca are unde le parca ) cred ca sia facut o supraetajata de aia ca'n Tokyo Drift )
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 22-09-10, 15:36   #80
marius3030

Stage 5
 
marius3030's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 3,061
Member of:
[Fiat]
[Opel]
[SKODA]
Default Re: Punto GT - (babone)

Quote:
Originally Posted by babone View Post
B-99-SAA si eu abia astept sa vina primavara
Marius un GT am vazut ca e pe autovit inmatriculat in RO dar e cam scump,alta varianta este BG,eu de acolo l-am adus dar la cum zic astia ca sar preturile la inmatriculare e cam naspa



pe ala de pe autovit l-am vazut si eu,dar intradevar e scump.
oricum ...eu m-as bucura sa fie neinmatriculat sau inmatriculat pe BG ca tot acolo ajunge.nu mai inmatriculez eu neam masina pe romania de acum.
uite....id-ul meu este trance_marius2004.baga-ma in lista p mess la tn si cand vezi ceva imi trimiti si mie link-ul + ca putem vb mai mult acolo despre masini..
__________________


/// E39


www.e39.ro
marius3030 is offline   Reply With Quote
Old 26-09-10, 10:28   #81
babone
Honda Driver

Stage 5
 
babone's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 918
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Punto GT - (babone)

dar ce aveti ma voi cu pasiunea omului ),initial planul ar decurge cam asa sau cel putin asa am dedus pana acum ca ar fi cea mai buna varianta,deci cea verde 402 project cu 2.0 16VT,cea alba as vrea sa o las stock si cu motorul de 1.1 sa fie pentru daily driving,iar cabrio sa cumpar unul cu motor de 1.2 sa-l pot inmatricula la noi apoi sa-i pun motorul de 1.4T si sa-i mut jantele,bara spate,scaunele de pe coupe...sa-l fac un pic clean sa fie pentru mine ca sa zic asa.cu cea alba pentru show m-am cam razgandit din motivul ca intotdeuna trebuie sa mai aduci ceva nou la o masina de show,sa zic ca o termin o duc la 2-3-4 expo sa zicem dar deja e invechita asa ca trebuie altceva pus pe ea=alti bani si nu o voi putea tine asa la nesfarsit.eu pana acum zic ca asta ar fi cea mai buna varianta dintre toate avand in vedere ca dupa ce voi pune 2.0 imi va ramane si cel de 1.4 care merge ceas...
babone is offline   Reply With Quote
Old 26-09-10, 10:37   #82
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Punto GT - (babone)

Quote:
Originally Posted by babone View Post
dar ce aveti ma voi cu pasiunea omului ),initial planul ar decurge cam asa sau cel putin asa am dedus pana acum ca ar fi cea mai buna varianta,deci cea verde 402 project cu 2.0 16VT,cea alba as vrea sa o las stock si cu motorul de 1.1 sa fie pentru daily driving,iar cabrio sa cumpar unul cu motor de 1.2 sa-l pot inmatricula la noi apoi sa-i pun motorul de 1.4T si sa-i mut jantele,bara spate,scaunele de pe coupe...sa-l fac un pic clean sa fie pentru mine ca sa zic asa.cu cea alba pentru show m-am cam razgandit din motivul ca intotdeuna trebuie sa mai aduci ceva nou la o masina de show,sa zic ca o termin o duc la 2-3-4 expo sa zicem dar deja e invechita asa ca trebuie altceva pus pe ea=alti bani si nu o voi putea tine asa la nesfarsit.eu pana acum zic ca asta ar fi cea mai buna varianta dintre toate avand in vedere ca dupa ce voi pune 2.0 imi va ramane si cel de 1.4 care merge ceas...
La Socola ai incercat as vezi daca mai au locuri libere?

Lasand la o parte zecile de motive care as putea sa le invoc (nu vad rostul la a 3a masina )...tu, aceiasi femeie...tiai clonao de 3x? La una sa'i faci sanii mai asa....cu fundu mai asa...alta sa o faci la bucatarie de 11+ si tot asa...dar de 3x?

Is si alti pesti in mare si parerea mea e ca 2 din acelasi model is de ajuns. Tine puntache alb de street&show. Show la nivelul street> Daily Driven si fa puntache verde de 402+decolare )...dar eu zic, presupun...ca o sa vina momentul cand ai sa regreti daca o incepi si pe a 3a. (asta daca treci peste toate hopurile si greutatile).

...e parerea mea.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 26-09-10, 22:40   #83
denver
Fiat Driver

Stage 5
 
denver's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,143
Member of:
[Fiat]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: Punto GT - (babone)

Eu zic go for it , you can do it ) dar te asteapta vremuri grele , iti zic din proprie experienta , trebuie sa faci cate una si pe cealalta sa o duci cu zaharelul pana te apuci de ea )
__________________
1962 Fiat 600D
1981 Fiat 131 (1991-2000/2009-prezent)
1987 Lancia Delta HF 1.6
Fiat Coupe 20VT Plus
2005 Iveco Daily

Carpe noctem
denver is offline   Reply With Quote
Old 27-09-10, 08:39   #84
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Punto GT - (babone)

Eu zic ca ajung doua masini la fel.... Mai bine ia-ti un urs ca a lu Morph, ca si la trebuie bani, deci ai ce investi Sau daca nu, ia ceva mai... unic... sa nu vezi pe toate strazile...
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
Old 17-10-10, 21:32   #85
Tweety_rzw
VW Driver

Stage 5
 
Tweety_rzw's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,554
Member of:
[VW]
[Opel]
Default Re: Punto GT - (babone)

Stai pe la piaţa reşiţa?Ca mereu văd unul parcat pe colţ acolo ! Un fiat alb cu negru...
Tweety_rzw is offline   Reply With Quote
Old 17-10-10, 21:37   #86
babone
Honda Driver

Stage 5
 
babone's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 918
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Punto GT - (babone)

hai sa raspund si eu ca am cam lasat thread-u mort ca si masina :
bogdane daca m-as duce la socola stai chill ca mi-ai fi coleg de celula ) am eu fluturii mei in cap si va aparea si al 3-lea fiat,sper ca pana la sfarsitul anului sa-l am acasa ce-l putin.
denver stiu bro ce ma asteapta dar si rezultatul va fi pe masura si va fi my dream came true asa ca merita absolut TOT
SAA man credema ca mi-ar place un urs enorm dar chiar ar fi prea mult,adica nu as avea ce sa fac cu el dar pe viitor...nu se stie niciodata
tweety da,stau pe langa piata resita,daca l-ai vazut pe cel alb cu negru inseamna ca eu is
babone is offline   Reply With Quote
Old 22-10-10, 20:42   #87
CRC'ul
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRC'ul's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 987
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Fiat]
Default Re: Punto GT - (babone)

da un semn cand e gata GT-ul ..poate vb mai multe..
CRC'ul is offline   Reply With Quote
Old 23-10-10, 20:06   #88
babone
Honda Driver

Stage 5
 
babone's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 918
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Punto GT - (babone)

sal colegu,astazi am dus GT-u la doctor,sambata e posibil sa fie gata si poate chiar apar la Ploiesti cu el,dar nu e nimic inca 100%
babone is offline   Reply With Quote
Old 24-10-10, 04:01   #89
marius3030

Stage 5
 
marius3030's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 3,061
Member of:
[Fiat]
[Opel]
[SKODA]
Default Re: Punto GT - (babone)

il "vindeci" mai devreme?..)
abia astept sa-l vad pe ecran!
hai....spor la lucru!
marius3030 is offline   Reply With Quote
Old 26-10-10, 00:19   #90
rzn_vl

Stage 5
 
rzn_vl's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 491
Member of:
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Punto GT - (babone)

Quote:
Originally Posted by marius3030 View Post
il "vindeci" mai devreme?..)
abia astept sa-l vad pe ecran!
hai....spor la lucru!
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...7&pageNumber=1

uite aici fiat punto GT nu e bun la 1650???
rzn_vl is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -