Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 11-05-10, 17:22   #91
GyGy
Banned

Stage 4
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 181
Member of:
[Unknown Racers]
Default

Quote:
Originally Posted by tito_punto View Post
plafonul are vopsea...cred ca mergea mai bine un colant negru mat...parerea mea
plafonul este cu vopsea .. nu am optat pentru colant .. k unu la mana era mai scump cea ce este aiurea , 2 la mana nu ma inteleg bine cu colantul dak va aducetzi aminte cum era masina mai acum cateva luni ...

Quote:
Originally Posted by tito_punto View Post
o sa incep lucrarea, dar ma tot gandesc la un Abarth si nu stiu cum sa fac sa iau motorul si cutia sau toata masina si sa o aduc in tara...scumpa nu e...bafta in continuare
scump nu este dar este mult de lucru .. dar dak itzi doresti cu adevarat o sa realizezi ...

Last edited by vlad_VSV; 21-06-10 at 09:19.
GyGy is offline   Reply With Quote
Old 12-05-10, 16:40   #92
tito_punto

Stage 2
 
tito_punto's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 74
Member of:
[Fiat]
Default Re: Punto - PH 12 GIG

Quote:
Originally Posted by GyGy View Post
scump nu este dar este mult de lucru .. dar dak itzi doresti cu adevarat o sa realizezi ...
multumesc de incurajare...bafta in continuare la tunarit
tito_punto is offline   Reply With Quote
Old 17-06-10, 12:42   #93
GyGy
Banned

Stage 4
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 181
Member of:
[Unknown Racers]
Default

bara spate custom ghetto style .. .. .. vedem ce va iesi .. poze cand va fii gata evacuarea , bara vopsita si plasele puse la bara

am uitat sa specific k pozele nu sunt cu bara finisata ..... sunt din timpul lucrari .. nu am poze cu bara finisata si gata de vopsit .. sa nu creada lumea k e asa urata
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	PICT0266.JPG
Views:	88
Size:	1.93 MB
ID:	1522327   Click image for larger version

Name:	PICT0267.JPG
Views:	78
Size:	1.91 MB
ID:	1522328  

Last edited by vlad_VSV; 21-06-10 at 09:09.
GyGy is offline   Reply With Quote
Old 17-06-10, 14:42   #94
Detman
Fiat Driver

Stage 5
 
Detman's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 3,228
Member of:
[Fiat]
[VW]
Default Re: Punto - PH 12 GIG

bara cred ca e lucrata bine... dar ... nu cred ca isi are locul pe Punto. mai ales cu gurile alea mari...
Detman is offline   Reply With Quote
Old 17-06-10, 14:47   #95
kos_YRC
Banned

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 801
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[CHEVROLET]
[Unknown Racers]
Default Re: Punto - PH 12 GIG

daca ai vedea cum se integreaza pe masina ai ramane uimit
kos_YRC is offline   Reply With Quote
Old 17-06-10, 14:58   #96
GyGy
Banned

Stage 4
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 181
Member of:
[Unknown Racers]
Default

Quote:
Originally Posted by Detman View Post
bara cred ca e lucrata bine... dar ... nu cred ca isi are locul pe Punto. mai ales cu gurile alea mari...
esentzial bara venea fara guri de aer .. dar modelul care o sal fac pe fatza are tot asa niste guri mari de aer .. si venea cam naspha pa fatza cu guri de aer si spate clean .. .. aia e sper sa iasa bine la final ...

km in genu la asta as vrea sa fac spate fatza ... acum sa vedem ce iese ...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	2198812873_cac2bf4645_o.jpg
Views:	106
Size:	83.3 KB
ID:	1522514   Click image for larger version

Name:	2681683005_7046d5d9d0_o.jpg
Views:	85
Size:	208.6 KB
ID:	1522515  

Last edited by vlad_VSV; 21-06-10 at 09:13.
GyGy is offline   Reply With Quote
Old 17-06-10, 21:10   #97
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Punto - PH 12 GIG

Quote:
Originally Posted by Jokerman170 View Post
vai de capu meu....
Quote:
Originally Posted by Detman View Post
bara cred ca e lucrata bine... dar ... nu cred ca isi are locul pe Punto. mai ales cu gurile alea mari...
Salutari prieteni (Clujeni). Ce nu va place voua mai la spoilerasul ala? Incercati sa treceti putin peste stilul propriu, incercati sa iesiti din apele in care va scaldati de obicei si sa priviti la rece o lucrare. Vb. cu GyGy pe mess si iam zis sa puna si pozele dupa care s'a inspirat si neam consultat. Mie imi plac, daca monteaza spoilerul si evacuarea ca in "proiect" o sa fie bine. In schimb daca baga tipsuri in "prize" o sa iasa kitch...sau daca face alte artificii la sugestii. Spoilerul e altfel, masina se vrea defapt altfel. Ma uit la pozele de model si nu cred ca o sa iasa deloc urat...si nici prost facut, vb. de Ghetto Tuning.

In alta ordine de idei, automat prizele vin "astupate" sa zic asa...cu plasa tip fagure cu gaurele inchise (da Gygy?) si nu plasa de aia ieftina si deasa.

Repet, incercati sa priviti putin dincolo de "clean"...dincolo de "aia umplut aia umplut, bandouri scoase, steme scoase, portiere shaved, badboy>>> GATA TUNINGU"

Mult succes Gygy cu puntachele!!! Nu te grabi, nu te zgarci si o sa iasa bine! (asta este sfatul meu)

Va salut
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 17-06-10, 21:36   #98
babone
Honda Driver

Stage 5
 
babone's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 918
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Punto - PH 12 GIG

FELICITARI GyGy pentru spoiler,cand l-am vazut la ghetto pe topic am crezut ca-i pentru punto MK1 si m-am cam speriat sincer sa fiu.personal si mie imi place cum este cel galben si vine chiar bine bara,dar ai de gand sa faci si fata la fel ca cea galbena?morph in sfarsit am gasit pe cineva care gandeste ca mine la capitolul styling,trebuia sa-mi spui mai devreme intentiile tale,nu ar mai fi durat atata timp pana sa-ti cer mana.
babone is offline   Reply With Quote
Old 17-06-10, 21:41   #99
mba

Stage 5
 
mba's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,658
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Virtual Tuning 3D]
[Fiat]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Punto - PH 12 GIG

singura problema ar fi ca cea galbena are niste linii mult mai rotunjite.. si cred ca si o linie care pe bara de la ghetto nu se vede

nu zic ca e urata... e doar un pic prea patratoasa
__________________


Build the car you want, not the car the internet wants.
mba is offline   Reply With Quote
Old 17-06-10, 22:08   #100
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Punto - PH 12 GIG

Quote:
Originally Posted by babone View Post
FELICITARI GyGy pentru spoiler,cand l-am vazut la ghetto pe topic am crezut ca-i pentru punto MK1 si m-am cam speriat sincer sa fiu.personal si mie imi place cum este cel galben si vine chiar bine bara,dar ai de gand sa faci si fata la fel ca cea galbena?morph in sfarsit am gasit pe cineva care gandeste ca mine la capitolul styling,trebuia sa-mi spui mai devreme intentiile tale,nu ar mai fi durat atata timp pana sa-ti cer mana.
Is luat dud, din pacate is luat. Ma cerut masina inaintea ta si am zis DA =)) (maaaaare prostie, nu?) ) hai ca am ras teribil cu postu tau ...daca'i fi fata sa moara bibi daca n'ai fi perfecta (da sa si arati ca o fata )) nu doar genitalia ) haha)

Quote:
Originally Posted by mba View Post
singura problema ar fi ca cea galbena are niste linii mult mai rotunjite.. si cred ca si o linie care pe bara de la ghetto nu se vede

nu zic ca e urata... e doar un pic prea patratoasa
Are si mba dreptate! Se mai scot liniile oricum...asa'i inceputul.

...........
In alta ordine de idei: cand am sa vad si eu o lucrare pe forumul asta, tara asta, care sa nu fie carcotita? (aici nu ma refer la MBA sau Detman sau Joker, vorbesc pur general, ei unii ca tot iam mentionat chiar sunt in masura sa'si dea cu parerea) Cand oare? Orice ai face nu e bun...lumea in loc de incurajari primeste sutzi'n oua...nu bun...nu bun fratilor

L.E. Nu "noi" suntem de vina...ci noi...ca romani, ca gen de oameni...asa suntem noi ca natzie..."is acrii strugurii la care nu ajungi", "sa moara si capra vecinului" is zicale care le aven inscriptionate in subconstient din nastere...ma uit la englezi/polonezi/germani pe unde mai citesc forumuri straine (fiat)...bai aia se aplauda si incurajeaza si daca'si schimba valvele la jante...la noi...off off. Nu mai zic nimic, tac. Dar asa sa fie oare??? prefer sa ma insel...

Last edited by morpheusmaster; 17-06-10 at 22:16.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 18-06-10, 00:47   #101
GyGy
Banned

Stage 4
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 181
Member of:
[Unknown Racers]
Default

Ms ptr ajutor morph... lumea se mai da aiurea cu parerea . sa se dea la sfarsit cand o fii gata ... lu joker de ex nu ii place nimic .. nici badboy nici nimic nu ia placut ... asa k il rog frumos sa-si vada el de "masina lui tunata " si sa nu mai intre pe sectziunea masini mele

Quote:
Originally Posted by babone View Post
FELICITARI GyGy pentru spoiler,cand l-am vazut la ghetto pe topic am crezut ca-i pentru punto MK1 si m-am cam speriat sincer sa fiu.personal si mie imi place cum este cel galben si vine chiar bine bara,dar ai de gand sa faci si fata la fel ca cea galbena?morph in sfarsit am gasit pe cineva care gandeste ca mine la capitolul styling,trebuia sa-mi spui mai devreme intentiile tale,nu ar mai fi durat atata timp pana sa-ti cer mana.
ms babone da .. asta e si ideea pentru kre am facut gurile alea de aer k sa se asorteze cat de cat cu bara dupa fatza

Last edited by vlad_VSV; 21-06-10 at 09:20.
GyGy is offline   Reply With Quote
Old 18-06-10, 14:57   #102
ALEX_BZN

Stage 5
 
ALEX_BZN's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,456
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
Default Re: Punto - PH 12 GIG

Mie unu imi place.....oricum cand o sa fie gata o sa fie si mai si...indiferent de model parerile erau pro si contra..nu se poate sa avem toti aceleasi gusturi.
ALEX_BZN is offline   Reply With Quote
Old 19-06-10, 10:09   #103
marius3030

Stage 5
 
marius3030's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 3,061
Member of:
[Fiat]
[Opel]
[SKODA]
Default Re: Punto - PH 12 GIG

Gygy...ca si fost posesor de punto(ca doar stiu liniile masini),imi place mult modelul barii...si io cred ca se potriveste bn cu masina.tineo tot asa.
app daca mai vrei vreun VT sa-mi spui k?
iar pt acei carcotasi care nu le plac decat masinile lor.....GUSTURILE NU SE DISCUUTA...
__________________


/// E39


www.e39.ro
marius3030 is offline   Reply With Quote
Old 19-06-10, 10:59   #104
Jokerman170
Fiat Driver

Stage 5
 
Jokerman170's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,055
Member of:
[Fiat]
Default Re: Punto - PH 12 GIG

Quote:
Originally Posted by GyGy View Post
Ms ptr ajutor morph... lumea se mai da aiurea cu parerea . sa se dea la sfarsit cand o fii gata ... lu joker de ex nu ii place nimic .. nici badboy nici nimic nu ia placut ... asa k il rog frumos sa-si vada el de "masina lui tunata " si sa nu mai intre pe sectziunea masini mele
Eu intru unde vreau eu cand vreau eu, nu-mi spui tu ce sa fac, daca nu-ti place critica de ce ai thread pe forum? Daca vrei audienta care sa-ti spuna bravo toata ziua du-te la parinti si zi-le sa te bata pe umeri si sa-ti zica "bravo fiule, esti cel mai bun tiuner" toata ziua, poate te vei simti la fel de bine.

Acum trecand la bari si styling... nu este doar despre preferintele mele sau al lui detman in stil, sunt masini care nu sunt "clean" si arata bine, imi plac si le zic ca imi plac, insa nu si in cazul asta. Incepand cu inceputul bara aia nu este nici pe aprope de cea galbena, care oricum este expirata rau de tot, toata masina defapt, cu stopuri lexass style si bari phaser care n-au nimic de-a face cu masina ca stil sau linie. Iar cu celebrul tau badboy, il critic fiindca nu-i vad rostul sa-ti elimini faza lunga iar dupa aceea sa te dai mare ca xenoanele de pe faza scurta ti-s mai tari decat faza lunga, ceea ce e cea mai mare cocalareala din lume. Te simti bun cu ilegalitatile tale facute fara pic de contributie de neuroni sau sa te gandesti la cei pe care ii vei orbi in viitor. Forma badboyului in sine nu m-a afectat, sincer chiar ma doar-n cot cum ai facut-o, insa cand cineva imi raspunde cu stilul "si ce, ca asa am vrut eu" dupa ce il intreb daca stie ca e ilegal, aia nu mai suport.
__________________





Last edited by vlad_VSV; 21-06-10 at 09:18.
Jokerman170 is offline   Reply With Quote
Old 19-06-10, 12:57   #105
Detman
Fiat Driver

Stage 5
 
Detman's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 3,228
Member of:
[Fiat]
[VW]
Default Re: Punto - PH 12 GIG

eu am lucrat pe masina mea, cu mana mea, timp de 3 luni. nu se vede, ca doar nu are cine sa observe mici detalii, dar ar cam trebui sa intelegi, ca exista perioade, ca la moda... adik la haine. mai revine moda, mai trece... etc. eu zic ca a trecut moda masinilor cu guri mari si chestii de genu... dar poate o sa revina...

iti dau un forum, uita-te ce e pe acolo.

http://forums.puntomk2.co.uk/forumdi...1-Car-Profiles

aici e forumul, si te duce direct la Car Profiles. sper sa iti placa. e doar cu Punto Mk2 .. mk2a sau mk2b.

bafta .
__________________
Golf Mk1 - 1.8T 1978 Project!

Last edited by Detman; 19-06-10 at 13:14.
Detman is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -