Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Fiat (https://forum.4tuning.ro/118-masina-mea-fiat.html)
-   -   Punto - PH 12 GIG (https://forum.4tuning.ro/118-masina-mea-fiat/159831-punto-ph-12-gig.html)

GyGy 20-12-09 14:22

Punto - PH 12 GIG
 
10 Attachment(s)
Am inceput ca fiecare persoana de la 0 si am incercat sa realizez ceva placut.
Cateva poze cu masina si stadiul in care am adus-o

Modificari aduse pana acum:
- jante 15" DOTZ cu pneuri 195/45 R 15 7 j
- distantiere aluminiu spate
- folie Lumar Black fata si spate
- toba finala dubla inox
- filtru sport
- stopuri clare Fk
- xenon
- stickere spate , fatza si lateral personalizate
- toate emblemele din fabrica indepartate
- lumini bord si interior albastru intens
- linie audio ALPINE 500 W RMS
- altele la interior

Cam atat pana acum , o sa mai urmeze si altele, astept propuneri , comentarii cu ce va place si ce nu va place la ea

vlad_VSV 20-12-09 21:49

Re: Punto- Ph 12 GIG
 
Salut , arata ok masina , e intretinuta !
Sfaturi : eu as da jos stickerul cu semn chinezesc de pe lateral , cel cu "sound pro" de pe luneta si as schimba suportii de numere cu altii negri , se vor asorta mai bine cu alte elemente negre de pe masina ;)

PS: Ai putea sa faci pe zi niste poze clare la consola centrala , sa prinzi oarecum si frana de mana ? Te roog https://forum.4tuning.ro/signaturepics/sigpic7366_7.gif

Detman 20-12-09 22:36

Re: Punto- Ph 12 GIG
 
toba e cam scoasa inafara. chiar, ce motorizare e? :)

GyGy 21-12-09 01:42

`1.2 16 v detman

Ms ptr sfaturi vlad .. o sa incerc sa fac poza ..

Danny_slick 21-12-09 19:10

Re: Punto- Ph 12 GIG
 
Dragutza, dar se poate mai bine. Am incredere in tine ;)

ALEX_BZN 23-12-09 09:17

Re: Punto- Ph 12 GIG
 
eu ti-am zis si intre 4 ochi cand ne-am intalnit si o sa postez si aici ..daca e cineva de acord cu propunerea mea sa ma sustina...eu as vrea sa ii puna niste suspensii sport..la jantele alea ar da foarte bine o masina mai LOW asa:)...in rest imi place mult masina..

GyGy 07-01-10 19:34

Re: Punto - PH 12 GIG
 
eu as pune frate , dar imi atinge si acum sa nu mai vorbesc ce o sa se intample dupa ....

tm89sir 15-01-10 00:23

Re: Punto - PH 12 GIG
 
arata ok masina dar as vrea sa detaliezi chestia cu linie audio Alpine 500w . . . . adica ii doar un woofer de 500w sau mai sunt si boxe si mp3 si statii etc. . .. . si te-as sfatui sa urmezi sfaturile lu vlad si a lu detman. . . . . iar ca rugaminte daca tu ai schimbat luminile din bord te-as ruga sa vi cu mai multe detalii gen pret leduri cate trebuie cum se demonteaza bordu etc etc etc tot procesul de scimbare al luminii in bord si ce implica el . . .. .bafta in continuare si multi km fara probleme

GyGy 15-01-10 13:21

Re: Punto - PH 12 GIG
 
La linia audio am un cd-player alpine 4x50 , 2 subwoofere , unu alpine de 350 rms cu statzie alpine 400w si un SAL de 150 rms cu statie incorporata . Cat pentru luminile din bord ma costat in jur de 100 Ron , ledurile le gasiti pe internet sau la magazinile specializate electronice gen "densitron" , si am desfacut bordul am luat de acolo ceasurile din mufa si lam desfacut in casa carcasa , acele de ceas ies foarte greu dar ies in cele din urma , apoi am lipit led-urile cu pistol cu varf ascutit , e un pic migalos dar merita ... Spor la treaba !! Daca mai ai vreo nelamurire intreba-ma

tm89sir 15-01-10 16:07

Re: Punto - PH 12 GIG
 
ms fain . . .. . iar ca sfat scoate wooferul ala sal ca nu face deca sa iti consume din putere aiurea ;)) alpine ii de ajuns :X

GyGy 15-01-10 19:25

Re: Punto - PH 12 GIG
 
nu neaparat .... sa stii ca ajuta cat de cat k se simte cand ii dau drumu si la al 2 :D

B.v.L 24-01-10 12:10

Re: Punto- Ph 12 GIG
 
Quote:

Originally Posted by ALEX_BZN (Post 2916127)
eu ti-am zis si intre 4 ochi cand ne-am intalnit si o sa postez si aici ..daca e cineva de acord cu propunerea mea sa ma sustina...eu as vrea sa ii puna niste suspensii sport..la jantele alea ar da foarte bine o masina mai LOW asa:)...in rest imi place mult masina..

eu m-as gandi de 2 ori in locul lui inainte sa pun suspensii sport in cazu in care masina ii de zi cu zi . nu ii comod absolut deloc .

Detman 25-01-10 00:20

Re: Punto - PH 12 GIG
 
eu am suspensii sport de aproximativ 7 luni. masina scutura putin mai mult ( inainte am avut suspensii varianta semisport de fabrica ) . un alt dezavantaj sunt bordurile care le poti urca si cobora doar cu f mare atentie .

conteaza ce vrei de la masina... eu as zice sa ii pui suspensii sport.

GyGy 25-01-10 08:49

Re: Punto - PH 12 GIG
 
Hmm.. . cred ca nu imi pun pentru ca deja imi atinge asa cand urc unele borduri , si nu vreau sa las jumate de masina prin borduri , mersi pentru sfat oricum baieti .

GyGy 25-01-10 08:50

Re: Punto - PH 12 GIG
 
Vreau sa imi fac si eu capota neagra are cineva vreun exemplu ?


All times are GMT +2. The time now is 03:02.

- Copyright 2024 4Tuning