Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 30-09-09, 21:05   #16
dan_stage28

Stage 5
 
dan_stage28's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 509
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Fiat Bravo Bellissimo

maine fac un drum in afara sa vad cum e la drum lung mi-am planificat un 300 si un pic de kilometri mai conduc eu mai conduce tata abia astept sa conduc
__________________


viata e plina de suisuri si coborasuri pentru mine ce e important e sa ma simt bine si sa imi traiesc viata la maxim
dan_stage28 is offline   Reply With Quote
Old 30-09-09, 21:24   #17
denver
Fiat Driver

Stage 5
 
denver's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,143
Member of:
[Fiat]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: Fiat Bravo Bellissimo

te asteptam cu pareri , chiar daca stiu deja ca vor fi de bine )
denver is offline   Reply With Quote
Old 02-10-09, 12:19   #18
dan_stage28

Stage 5
 
dan_stage28's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 509
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Fiat Bravo Bellissimo

Drumul a fost exceptional masina merge excellent nu am depasit 90 kilometri nu imi place viteza mare,cutia merge excellent cand cobor dealul imi tine motorul in turatie cam de 3 mii rotatii spre 3500 si imi vine sa o schimb sa nu se tureze motorul ca inca nu are 1000 km,cand urc dealul iara o tine turata in treapta a 3 mai mult,iar la depasiri mai intai are un punct mort in care schimba viteza si pe urma pleaca ca o racheta
dan_stage28 is offline   Reply With Quote
Old 02-10-09, 12:41   #19
Messerschmitt
Dacia Driver

Stage 5
 
Messerschmitt's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 669
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default Re: Fiat Bravo Bellissimo

) abtinete cu plecatu ca o racheta!masina ta este destul de slabuta...nu o ridica degeaba in SLAVI ..stiu e prima da masina(a lu taicatu din cate ai scris) da e o senzatie noua dar intai gandestete.
Messerschmitt is offline   Reply With Quote
Old 02-10-09, 20:28   #20
dan_stage28

Stage 5
 
dan_stage28's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 509
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Fiat Bravo Bellissimo

Masina e pe numele meu ,tata o conduce doar cand mergem la un drum lung si eu is obosit,stiu ca nu e chiar racheta comparativ cu opelul tau dar nu pun viata nimanui in pericol merg regulamentar si la 2 3 mii turati eu ca incepator am senzatia de racheta,am condus si masina mai puternica si demara altcumva
dan_stage28 is offline   Reply With Quote
Old 21-01-10, 20:36   #21
Alejandro
Ford Driver

Stage 5
 
Alejandro's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,522
Member of:
[DACIA]
[FORD]
Default Re: Fiat Bravo Bellissimo

Quote:
Originally Posted by Messerschmitt View Post
) abtinete cu plecatu ca o racheta!masina ta este destul de slabuta...nu o ridica degeaba in SLAVI ..stiu e prima da masina(a lu taicatu din cate ai scris) da e o senzatie noua dar intai gandestete.
aia ti-i se pare masina slaba? tu inseamna ca n-ai condus in viata ta masina pe benzina SI TURBO!!! vai mi-e rau ) auzi la el masina slaba la 152 de cai face totusi suta in 8.5 secunde la 1205 kg!!! Fara sa isc vreun flame - nu trebuie sa fie neaparat masina nemteasca ca sa dea "fufu" la cei care se nasc cu curu in deutsche autos!!! Opel - Wir Lieben Autos ) am auzit de zoofili, pedofili si de toate dar astia sunt fierofili ) tari opelistii astia

SA STAPANESTI SANATOS FIATU!!!!
__________________
Yamaha FZR 600R biker
ex - Kawasaki biker
Prowd OWNER of a FORD FOCUS MK1 Turnier GHIA
ex-Logan Driver
Pedal to the metal!!!
Alejandro is offline   Reply With Quote
Old 21-01-10, 20:49   #22
Slevin
Fiat Driver

Stage 2
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 70
Member of:
[Fiat]
Default Re: Fiat Bravo Bellissimo

Quote:
Originally Posted by Alejandro View Post
auzi la el masina slaba la 152 de cai face totusi suta in 8.5 secunde la 1205 kg!!!
SA STAPANESTI SANATOS FIATU!!!!
..mai scade 30 de cai...bravo, cutie automata, versiune dynamic are 120 de cai....in rest despre faza cu proprietarii de masini nemtesti si masinile nemtesti..iti dau dreptate..

..ps: oricum si la 120 de cai, merge de rupe
__________________
"You'll only get one finger
while I'm shifting gears"

Slevin is offline   Reply With Quote
Old 21-01-10, 21:39   #23
Alejandro
Ford Driver

Stage 5
 
Alejandro's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,522
Member of:
[DACIA]
[FORD]
Default Re: Bravo - Bellissimo

Slevin - in fine chiar la 120 de cai - (nu stiam daca are 152 sau 120) - face suta in 9.5 secunde! Nu e un timp de luat in deradere - mai ales ca e automata!
Alejandro is offline   Reply With Quote
Old 22-01-10, 20:03   #24
tito_punto

Stage 2
 
tito_punto's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 74
Member of:
[Fiat]
Default Re: Bravo - Bellissimo

felicitari pt masina, sa o stapanesti sanatos si bine ai venit printre noi posesorii de fiat...... in locul tau nu mi-as fi luat cu cutie automata ai un consum cu 1,5-2% mai mare decat cu cutia manuala, nu te speria ca sta turata e ceva normal la automata...am avut o fabia cu cutie automata in 4 rapoarte.....spuneai ca in a 3a se duce ca o sageata la 3000-3500 turatii, iarasi nu te speria ca motorul nu are nik...am un punto 1.2 8v si schimb vitezele la peste 3500 turatii , n`are nici pe draq.....pt un mandru pustan se merita una in 3 usi nu in 5 ca de babalac.....mai un golf 3 care si ala e in 3 usi...si chiar daca anul asta imi maresc familia (nevasta) tot nu o sa-mi iau masina cu 4-5 usi pt ca nu mai ai aerul sport...adik te-ai bosorogit..... in rest sa auzim de bine si fara neplaceri

http://ia-premiu.com/index.php?r=BbvF
tito_punto is offline   Reply With Quote
Old 22-01-10, 20:08   #25
tito_punto

Stage 2
 
tito_punto's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 74
Member of:
[Fiat]
Default Re: Bravo - Bellissimo

la 120 cp e mult 9,5 sa ia suta...n`am cronometrat dar sigur cu 60 de ponei ai mei scot mai putin.....intr-adevar mai e vorba si de experienta, si sa nu mai pun faptul ca pana la jumatatea lui 2009 am alergat cu un a8 de 3.8L pe benzina(criza m-a facut sa ma despart de el ...............ai dreptate ca transmisia automata e mai puturoasa, pierde mult intr-a 2 a si a 3 a
tito_punto is offline   Reply With Quote
Old 24-01-10, 23:05   #26
dan_stage28

Stage 5
 
dan_stage28's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 509
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Bravo - Bellissimo

Quote:
Originally Posted by Alejandro View Post
Slevin - in fine chiar la 120 de cai - (nu stiam daca are 152 sau 120) - face suta in 9.5 secunde! Nu e un timp de luat in deradere - mai ales ca e automata!
Quote:
Originally Posted by tito_punto View Post
la 120 cp e mult 9,5 sa ia suta...n`am cronometrat dar sigur cu 60 de ponei ai mei scot mai putin.....intr-adevar mai e vorba si de experienta, si sa nu mai pun faptul ca pana la jumatatea lui 2009 am alergat cu un a8 de 3.8L pe benzina(criza m-a facut sa ma despart de el ...............ai dreptate ca transmisia automata e mai puturoasa, pierde mult intr-a 2 a si a 3 a
Multumesc pentru aprecieri,de puturoasa nu e, e cutie automata cu ambreiaj si prinde repede viteza,tata odata a apasat mai tare pedala si sa dus la 5000 ture aproape,nu am incercat sa o cronometrez dar pana in 10 secunde prinde,la manuala era dat 9,6.nici consumul nu l-am calculat din ochi zicand iese cam 7 aproape
Cat despre numarul usi preferam si eu 2,dar mai car si familia uneori respectiv tata bunica nasa tot tribul

Last edited by dan_stage28; 24-01-10 at 23:08.
dan_stage28 is offline   Reply With Quote
Old 19-02-10, 15:39   #27
ZaNe94

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 725
Default Re: Bravo - Bellissimo

masina e superba, da nu cred ca alegeam rosu si cutie automata, dar e amsina ta, bafta cu ea, ador modelul

p.s.:misto mustata
ZaNe94 is offline   Reply With Quote
Old 19-02-10, 21:32   #28
MR.STILO

Stage 5
 
MR.STILO's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 396
Member of:
[Fiat]
[Colectionar Machete]
Default Re: Bravo - Bellissimo

salut! bine ai venit prinre noi! alegerea facuta e super! acum este era dezvoltarii motoarelor de cilindree mica turbo,puteri mari si consumuri mici!
s-a dus era dezvoltarii motoarelor turbo-diesel.
sa o stapanesti sanatos si pe viitor iti doresc sa ajungi sa o tunezi!
__________________
Stilo 1,8 16V,8X17" Azev type C wheels, red calipers, black front grill, borla exaust, custom made footrest+alloy pedals, painted plastics,carbon look covers ,painted cylinderhead cover, sport suspension,black mirror roof
MR.STILO is offline   Reply With Quote
Old 20-02-10, 01:25   #29
TheEnZo

Stage 5
 
TheEnZo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,248
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Bravo - Bellissimo

Sa o stapanesti sanatos ca ai o jucarie frumoasa, mai ciudat mi se pare cu chestia ca e automata ... in fine gusturile fiecaruia.

2 lucruri nu am inteles :
- care e faza ca nu are inca 1000 km ?!?! Banuiesc ca ti'au vandut gogoasa aia cu rodatu motorului ... la masinile astea chestia asta cu rodaju e facuta in fabrica.
- ai afirmat mai sus urmatoarele "e cutie automata cu ambreiaj si prinde repede viteza" , tu ai vazut cutie de viteze fara ambreiaj ?!?!?! Eu unul n'am vazut pana acuma .

in rest toate cele bune si fara incindente.
__________________
E36/5

Date de contact dezmembrari skoda :
0764 616 000 / adybadguy@yahoo.com

Schimb o multitudine de piese ramase in urma dezmembrari a trei skoda octavia 2 1.9tdi cu o masina de cilindrie mica . ( Gen Fiat Seicento, Punto, Opel Corsa B ... etc.)
TheEnZo is offline   Reply With Quote
Old 20-02-10, 01:29   #30
Alejandro
Ford Driver

Stage 5
 
Alejandro's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,522
Member of:
[DACIA]
[FORD]
Default Re: Bravo - Bellissimo

TheEnZo - eu am vazut cutie fara ambreiaj - era demontata de pe masina
Alejandro is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -