Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 30-08-07, 19:01   #46
denver
Fiat Driver

Stage 5
 
denver's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,143
Member of:
[Fiat]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: Fiat Punto HGT

fiat punto rugina ? adica nu aveam eu rugina pe fiat 600 din `62 si are punto O.o si inainte sa o cumpar nu era ingrijita deloc rugina e cam certata cu fiaturile in general nu prea se intalnesc decat dak o ia cnv sa care cu ea si sa o ingrijeasca cat mai putin la cum sunt tratate niste masini in romania nici nu ma mira....
denver is offline   Reply With Quote
Old 12-12-07, 23:21   #47
george04

Stage 2
 
george04's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 43
Default Re: Fiat Punto HGT

sal
am si eu un punto HGT, dar de putin timp (2 luni), si are doar 30 000km asa ca probleme nu am...faza cu marsarierul care nu intra la rece am patit-o si eu de 2 ori, nu stiu despre ce e vb...poate-i vina soferului....
de tras, trage motorul cu muuult entuziasm, are cuplu mare, iar 130CP la 1050 kg...., iti trebuie minim 200CP la o masina de familie de care se conduce pe la noi (A4, A6) ca sa compari. mi-s amator, si tot m-am tinut dupa BMW-uri usor, chiar depasit. vrei masina f fiabila, uite in japonia, germanii nu mai sint ce-au fost, fiabilitatea e data de marja de eroare acceptata pe linia de productie...., iar nemtii nu mai stau bine la asta, iar cineva spunea ca punto a scos fiatul din c... prin fiabilitate, si e adevarat, chiar daca nu se cheama honda sau toyota. consuma 10l/100km in oras, si nu pustiu, autostrada 120km/h 8l/100km. singura problema pe care-o vad eu, centrul de greutate prea ridicat si-n fata, dar e din clasa mica, n-ai ce-i face...., sau ai, ca eu ma gindesc la arcuri mai scurte si mai tari. ia-ti HGT, are suflet mare masina asta, iar eu nu-s artist de felul meu, ai sa te indragostesti de ea
george04 is offline   Reply With Quote
Old 10-01-17, 18:53   #48
Dumitrache Valeriu

Stock
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 2
Default Re: Fiat Punto HGT

Salut am si eu un fiat punto hgt,motor 18 tunning si vreau sa l vand deoarece plec din România.Este o mașina deosebită dar nu îmi mai folosește.De aceea m am înscris pe acest site poate dorește cineva sa o cumpere.Dacă este cineva interesat sa o cumpere ma poate contacta la 0737986911 sau pe whatsapp pot trimite poze.
Dumitrache Valeriu is offline   Reply With Quote
Old 10-01-17, 19:22   #49
Dumitrache Valeriu

Stock
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 2
Default Re: Fiat Punto HGT

Quote:
Originally Posted by iosala View Post
Va salut.
Sunt un fan al italienelor si as vrea sa-mi achizitonez un Fiat Punto HGT si eram curios ce parere aveti despre aceasta masinuta.
Este o mașina deosebită dacă te interesează am de vânzare un punto HGT este un tanc de Masina dacă ai grija de ea dacă te interesează pot trimite niște poze pe whatsapp 0737986911 crede-mă nu ai mai văzut tunning asa frumos
Dumitrache Valeriu is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -