Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 04-10-10, 22:49   #826
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Masina mea - Opel Astra F ( NT 23 VLX )

Ce's cu capacele alea de bere fratioru meu? Offff offf offff...ma doare sufletelul cand ma uit ce a fost (jante) si ce a ajuns. Nu e chiar asa cum zic eu (exagerez) dar dintre toate alea cel mai bine da roz (usdm style).

Ti se pare de cacat sau nu, totusi raspunsul meu (la jantele astea e NU)...ca's prea MICI!
morpheusmaster is offline  
Old 04-10-10, 23:27   #827
NXdev

Stage 5
 
NXdev's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 3,273
Member of:
[Honda]
Default Re: Masina mea - Opel Astra F ( NT 23 VLX )

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Ce's cu capacele alea de bere fratioru meu? Offff offf offff...ma doare sufletelul cand ma uit ce a fost (jante) si ce a ajuns. Nu e chiar asa cum zic eu (exagerez) dar dintre toate alea cel mai bine da roz (usdm style).

Ti se pare de cacat sau nu, totusi raspunsul meu (la jantele astea e NU)...ca's prea MICI!
Subscriu pentru roz .Daca nu...verdele mai e interesant.
NXdev is offline  
Old 05-10-10, 00:18   #828
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: Masina mea - Opel Astra F ( NT 23 VLX )

+1 pt roz.
Cum de te-ai hotarat la jante mai mici pana la urma ?
SV25MBN is offline  
Old 05-10-10, 00:22   #829
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Masina mea - Opel Astra F ( NT 23 VLX )

Quote:
Originally Posted by SV25MBN View Post
+1 pt roz.
Cum de te-ai hotarat la jante mai mici pana la urma ?
Asa lau sfatuit niste baieti imbracati in albastru ca ar fi mai indicat. Prima data nu a ascultat si resfatuirea la costat ceva $ si talonul...povestea sa repetat...acum e dispus sa le incerce sfatul.

...eu zic ca se inseala baietii aia albastrui la uniforme si verzui la reflectorizant da saracu VLX e mai incapatzanat asa...
morpheusmaster is offline  
Old 05-10-10, 08:06   #830
pheerya

Stage 5
 
pheerya's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
[VW]
[BMW]
Default Re: Masina mea - Opel Astra F ( NT 23 VLX )

negru sau roz?(???)
daca imi puneam eu asa ceva pe masina sareati in capul meu ca sunt pitzi
daca-ti place tie roz, fa-ti-le roz bro'
eu optez pentru negru... si contrar opiniilor de pe aici...negrul ala nu micsoreaza, culoarea micsoreaza si mai alea albul pentru ca delimiteaza zonele si da impresia de mai mic
__________________
Don't take life too seriously...You won't get out alive!!!

prezent: BMW E36 316i Coupe Individual, 1996, 102cp
ex: Honda Civic FK3 5D, 2007, 2.2 i-CTDi, 140cp
VW New Beetle, 2002, 1.6 SR, 102cp
pheerya is offline  
Old 05-10-10, 08:09   #831
RDss

Stage 3
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 120
Default Re: Masina mea - Opel Astra F ( NT 23 VLX )

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Asa lau sfatuit niste baieti imbracati in albastru ca ar fi mai indicat. Prima data nu a ascultat si resfatuirea la costat ceva $ si talonul...povestea sa repetat...acum e dispus sa le incerce sfatul.

...eu zic ca se inseala baietii aia albastrui la uniforme si verzui la reflectorizant da saracu VLX e mai incapatzanat asa...
Tare asta )
RDss is offline  
Old 05-10-10, 09:13   #832
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Masina mea - Opel Astra F ( NT 23 VLX )

Quote:
Originally Posted by VaLeX View Post
Jante noi la VLX , insa problema in primavara o sa fie culoarea "miezului" ...in proportie vreau sa`l fac alb ...dar as vrea si alte pareri.
Am mai montat scaune recaro ..insa momentan nu am poze ...Nu prea s-a mai lucrat la masina ..lipsa de fonduri ...
+1 alb, nu ai japan sa iti faci culori traznite ...
Ali_ump is offline  
Old 05-10-10, 09:54   #833
stefan_88
Peugeot Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,634
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Masina mea - Opel Astra F ( NT 23 VLX )

Si eu sunt tot pentru alb
stefan_88 is offline  
Old 05-10-10, 10:36   #834
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Masina mea - Opel Astra F ( NT 23 VLX )

Quote:
Originally Posted by EclipseTM View Post
Aceias parere Alb!
se potriveste cel mai bine din toate variantele puse...

Quote:
Originally Posted by GJ 64 GAB View Post
Alb, zic eu !
Şi negre ar fi drăguţe... dar parcă le micşorează .

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
Nu alb, alege o culoare sa contrasteze cu restul masinii si sa "mearga" cu stickerele de pe spate. Mie mi-ar placea s-o vad cu miez verde sau mov deschis
sa vad cum arata masina terminata ...si apoi
Quote:
Originally Posted by ovidiu89 View Post
sunt sigur ca o sa imi sariti in cap, dar acel roz chiar da bine
am vazut masini albe cu miezul roz sau verde ..de asta am si facut VT
Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Ce's cu capacele alea de bere fratioru meu? Offff offf offff...ma doare sufletelul cand ma uit ce a fost (jante) si ce a ajuns. Nu e chiar asa cum zic eu (exagerez) dar dintre toate alea cel mai bine da roz (usdm style).

Ti se pare de cacat sau nu, totusi raspunsul meu (la jantele astea e NU)...ca's prea MICI!
ti se par mici , am 45 pe fatza ...aveam 50 era altceva ...mie chiar imi plac jantele , reconditionate frumos la primavara ..ai sa vezi nici eu nu dadeam 2 bani pe ele din poze ..in realitate is mai dragute.
Quote:
Originally Posted by NXdev View Post
Subscriu pentru roz .Daca nu...verdele mai e interesant.
10x
Quote:
Originally Posted by SV25MBN View Post
+1 pt roz.
Cum de te-ai hotarat la jante mai mici pana la urma ?
ti`a raspuns morph in urmatorul post ....
Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Asa lau sfatuit niste baieti imbracati in albastru ca ar fi mai indicat. Prima data nu a ascultat si resfatuirea la costat ceva $ si talonul...povestea sa repetat...acum e dispus sa le incerce sfatul.

...eu zic ca se inseala baietii aia albastrui la uniforme si verzui la reflectorizant da saracu VLX e mai incapatzanat asa...
sincer m-am saturat de ei cred ca am poza mea la intrarea in sediul militiei ...in fine
Quote:
Originally Posted by pheerya View Post
negru sau roz?(???)
daca imi puneam eu asa ceva pe masina sareati in capul meu ca sunt pitzi
daca-ti place tie roz, fa-ti-le roz bro'
eu optez pentru negru... si contrar opiniilor de pe aici...negrul ala nu micsoreaza, culoarea micsoreaza si mai alea albul pentru ca delimiteaza zonele si da impresia de mai mic
pt tine le fac roz :"> ...sa vad, oricum am vazut un roz strident de-ti cad ochii...will see
Quote:
Originally Posted by RDss View Post
Tare asta )
Quote:
Originally Posted by Ali_ump View Post
+1 alb, nu ai japan sa iti faci culori traznite ...
am white shit ..probabil ca alb va fi
Quote:
Originally Posted by stefan_88 View Post
Si eu sunt tot pentru alb
si eu ...
VaLeX is offline  
Old 05-10-10, 11:12   #835
R1s3

Stage 5
 
R1s3's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 747
Default Re: Masina mea - Opel Astra F ( NT 23 VLX )

Pacat de masina asta. Fara suparare da' ti-ai cam batut joc de ea. Cand ai cumparato era tzipla. Greu mai gasesti una in starea aia. Imi dau seama ca tu ai vrut sa o faci cat mai misto da nu ti-a iesit deloc. Cat despre culoare... Arata oribil.Albul nu da deloc bine la astra f. Parerea mea e ca la cum arata masina cand ai luat-o era suficienta o suspensie sport, jante cu buza lata, o folie pe geamuri si arata perfect. Cel putin asta e parerea mea si gusturile nu se discuta pana la urma. Pacat...
__________________
Ex: Opel Astra GSi
Ex: BMW 325i M Pack
Ex: Alfa Romeo 156 Sportwagon
Ex: Bmw 323iA :X
Bmw 320i - Under construction

R1s3 is offline  
Old 05-10-10, 11:20   #836
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Masina mea - Opel Astra F ( NT 23 VLX )

Quote:
Originally Posted by R1s3 View Post
Pacat de masina asta. Fara suparare da' ti-ai cam batut joc de ea. Cand ai cumparato era tzipla. Greu mai gasesti una in starea aia. Imi dau seama ca tu ai vrut sa o faci cat mai misto da nu ti-a iesit deloc. Cat despre culoare... Arata oribil.Albul nu da deloc bine la astra f. Parerea mea e ca la cum arata masina cand ai luat-o era suficienta o suspensie sport, jante cu buza lata, o folie pe geamuri si arata perfect. Cel putin asta e parerea mea si gusturile nu se discuta pana la urma. Pacat...
Da , pacat asta e , acum nu pot sa dau timpul inapoi ..as fi facut in mare parte la fel. Esti printre acele persoane care o folie , o janta si o suspensie si gata masina...eh eu nu vroiam sa doar cele mentionate mai sus , am facut experimente ..m-am sucit , m-am razgandit ...iar m-am sucit si tot asa pana cand o sa iasa cum o sa vreau ..momentan nu se lucreaza la masina ...vreau o parere de-a ta dupa ce-o termin , final product. Dar stiu ca nu o sa-ti placa , pentru ca n-are kid de gsi pe motor de 1.6 , ca nu are folie pe geamuri si ca e alba ...si astrele albe sunt urate. Sunt parerile tale ...dar fiecare isi face masina dupa propriul gust ..niciodata nu o sa placa tuturor , asta e scris ...

Mersi de parere !
VaLeX is offline  
Old 05-10-10, 11:37   #837
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Masina mea - Opel Astra F ( NT 23 VLX )

Quote:
Originally Posted by R1s3 View Post
Pacat de masina asta. Fara suparare da' ti-ai cam batut joc de ea. Cand ai cumparato era tzipla. Greu mai gasesti una in starea aia. Imi dau seama ca tu ai vrut sa o faci cat mai misto da nu ti-a iesit deloc. Cat despre culoare... Arata oribil.Albul nu da deloc bine la astra f. Parerea mea e ca la cum arata masina cand ai luat-o era suficienta o suspensie sport, jante cu buza lata, o folie pe geamuri si arata perfect. Cel putin asta e parerea mea si gusturile nu se discuta pana la urma. Pacat...
E parerea ta si cam atat...

Quote:
Originally Posted by VaLeX View Post
Da , pacat asta e , acum nu pot sa dau timpul inapoi ..as fi facut in mare parte la fel. Esti printre acele persoane care o folie , o janta si o suspensie si gata masina...eh eu nu vroiam sa doar cele mentionate mai sus , am facut experimente ..m-am sucit , m-am razgandit ...iar m-am sucit si tot asa pana cand o sa iasa cum o sa vreau ..momentan nu se lucreaza la masina ...vreau o parere de-a ta dupa ce-o termin , final product. Dar stiu ca nu o sa-ti placa , pentru ca n-are kid de gsi pe motor de 1.6 , ca nu are folie pe geamuri si ca e alba ...si astrele albe sunt urate. Sunt parerile tale ...dar fiecare isi face masina dupa propriul gust ..niciodata nu o sa placa tuturor , asta e scris ...

Mersi de parere !
Mai adaug ca masina este un "statement" si sincer asa cum este mie masina imi place. Nu sa vrut niciodata (sau probabil ca sa vrut) sa fie bomboana, bibelou dar arata ca o masina modificata care este "daily driven"...mofo asta umbla de rupe strazile cu ea n'o iarta n'o nimic si a incercat 1000 lucruri pe ea, cu ea. Si sincer, bine zice...daca ar mai fi sa o faca odata...cred ca la fel ar face...pentru ca dupa ce am facut eu...imi pare rau ca nu am facut si eu ca el (oarecum)

Quote:
sincer m-am saturat de ei cred ca am poza mea la intrarea in sediul militiei ...in fine
Poza ta si a masinii mele =))

Profiulul racerului: si acolo esti tu, fata ta, poze de pe facebook, tot tot tot
Profilul masinii folosite: ursuletul meu

=))))


Lasand caterincareala...un alb sau negru (negru no way, gri sobo poate) mi se par banale...duno. La cate ai incercat si la cate am vazut pe masina ta...si directia care a luato...nu cred ca trebuie sa fie japan powa ca sa fie pink'd wheels. Vazut masini din state care nu erau japan si adoptau usdm style, clean, jante ROOOZ (check'd) & all that shit...

...da dupa mai dai de o problema =))...iar te trag baietii pe dreapta sa te sfatuiasca ca jantele tale masturba ochiul participantului la trafic si iar ai probleme ) (doar tie ti sar putea intampla)

No mult succeees ma!!!

P.S. Puneti sticla la faruri ca a venit frigu
morpheusmaster is offline  
Old 05-10-10, 12:11   #838
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Masina mea - Opel Astra F ( NT 23 VLX )

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
E parerea ta si cam atat...



Mai adaug ca masina este un "statement" si sincer asa cum este mie masina imi place. Nu sa vrut niciodata (sau probabil ca sa vrut) sa fie bomboana, bibelou dar arata ca o masina modificata care este "daily driven"...mofo asta umbla de rupe strazile cu ea n'o iarta n'o nimic si a incercat 1000 lucruri pe ea, cu ea. Si sincer, bine zice...daca ar mai fi sa o faca odata...cred ca la fel ar face...pentru ca dupa ce am facut eu...imi pare rau ca nu am facut si eu ca el (oarecum)



Poza ta si a masinii mele =))

Profiulul racerului: si acolo esti tu, fata ta, poze de pe facebook, tot tot tot
Profilul masinii folosite: ursuletul meu

=))))


Lasand caterincareala...un alb sau negru (negru no way, gri sobo poate) mi se par banale...duno. La cate ai incercat si la cate am vazut pe masina ta...si directia care a luato...nu cred ca trebuie sa fie japan powa ca sa fie pink'd wheels. Vazut masini din state care nu erau japan si adoptau usdm style, clean, jante ROOOZ (check'd) & all that shit...

...da dupa mai dai de o problema =))...iar te trag baietii pe dreapta sa te sfatuiasca ca jantele tale masturba ochiul participantului la trafic si iar ai probleme ) (doar tie ti sar putea intampla)

No mult succeees ma!!!

P.S. Puneti sticla la faruri ca a venit frigu
S-a vrut sa fie bombonica , cum zici tu Morph , a iesit si de la vopsitor 75% bombonica , insa nu a rezistat mult ..pentru ca nu era ce-mi doream ..spoilerele erau de pe alta masina parca , linia masinii era ca la muscle cars , ceea ce nu mi-a placut deloc. E masina de zi cu zi ....si prin oras " LOW & SLOW " nici nu-mi mai permite bara fatza , ca o crap de tot ...
Pana la urma ma voi decide in primavara cum vor fi jantele ...oricum buza va fi polish ..dupa ce e gata masina ..atunci ma voi decide.

ps. Morph , nu o sa le fie frig la becuri ..au primit alte faruri
ps2. Morph , daca scoti pinguinul ..si te plimbi putin pe la noi ...cred ca pleci in pwla goala =)) ...sau cine stie ce noroc ai

TOATE LA TIMPUL LOR
VaLeX is offline  
Old 05-10-10, 13:28   #839
R1s3

Stage 5
 
R1s3's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 747
Default Re: Masina mea - Opel Astra F ( NT 23 VLX )

Cand am spus de jante, folie si suspensie a fost ceva generalist si simplu care dupa mine schimba orice masina si o fac sa arate mult mai bine. Bineinteles ca sunt foarte multe modificari/imbunatatiri pe care le poti aduce unei masini ca sa-ti fie pe plac. Pe mine in primul rand ma intereseaza ce e sub capota si pe urma, bineinteles, modificarile simple dar de efect. Fiecare cu pasiunile lui. Atat am avut de spus. Bafta in continuare si sper sa iasa asa cum iti doresti. Good luck
R1s3 is offline  
Old 05-10-10, 15:27   #840
Kahn
Opel Driver

Stage 5
 
Kahn's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 657
Member of:
[Opel]
Default Re: Masina mea - Opel Astra F ( NT 23 VLX )

mie per total imi place masina, dar parca dadea mult mai bine cu jantele de tabla dublate. De ce nu ai incercat sa-ti intaresti amortizoarele ca sa nu mai ai probleme? Eu de exemplu mi-am luat niste borbeturi bs de 9j pe 16 si a trebuit sa-mi interesc amortizoarele 50% ca sa nu mai am (mari) probleme.
Kahn is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -