Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Opel (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel.html)
-   -   Masina mea - Opel Astra F ( NT 23 VLX ) (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel/86711-masina-mea-opel-astra-nt-23-vlx.html)

VaLeX 06-08-08 22:22

Masina mea - Opel Astra F ( NT 23 VLX )
 
27 Attachment(s)
Astazi am primit vestea ca voi fi posesor de Opel Astra 1.6 16v
Masina a fost achizitionata din Germania (BERLIN) prin AutoTrading Berlin
Sa fac o scurta descriere a masinii :

Motor 1.6 16v ECOTEC
101hp
clima, servo, jante de 15, abs, airbaguri sofer si pasager, geamuri si oglinzi electrice, trapa ,bancheta rabatabila, proiectoare , radio cass .

Momentan masina e'n Germania , dar va fi "livrata" cat de curand


si niste poze cu ea :arrow::arrow:

buddy_lexx 06-08-08 22:26

Re: My ECOtec 1.6 [16v]
 
ma bucur in sf ca ti`a fost indeplinita dorinta bro`! cu totii am asteptat momentul asta ...o stii bine! masina e o bijuterie... arata frumos..e o masina care nu te va lasa la greu..o masina usor de intretinut...o masina care la vremea ei a rupt stilu...si inca nu si`a pierdut din frumusete! ai sa vezi k nu vei regreta ca ai cumparat`o... felicitari...si asteptam botezul!!:D fetita mea a mai primit o surioara :D:D:D iuhuuu

trafy-vr6 06-08-08 22:30

Re: My ECOtec 1.6 [16v]
 
bv deshtept:D
sa o stapanesti sanatos si fara incidente:D

bafta la tunat:D

keemo 07-08-08 00:40

Re: My ECOtec 1.6 [16v]
 
felicitari ptr achizitie....
arata bine rau masina , imi place mult ! sa o stapanesti sanatos si multi km fara incidente !!!

VaLeX 07-08-08 13:45

Re: My ECOtec 1.6 [16v]
 
Quote:

Originally Posted by trafy-vr6 (Post 1683098)
bv deshtept:D
sa o stapanesti sanatos si fara incidente:D

bafta la tunat:D

Quote:

Originally Posted by keemo (Post 1683344)
felicitari ptr achizitie....
arata bine rau masina , imi place mult ! sa o stapanesti sanatos si multi km fara incidente !!!

multam :) sper sa fie asa ...

GL91ANB 07-08-08 14:12

Re: My ECOtec 1.6 [16v]
 
Foarte tare masina.Ce an este?
Si te rog daca imi poti spune si cat a costat?Eventual prin PM.
Sa o stapanesti sanatos fara evenimente neplacute si bafta la tunat! :-)

procos 07-08-08 14:20

Re: My ECOtec 1.6 [16v]
 
Salut ! Felicitări pentru maşină. şi să o stăpâneşti sănătos. Văd că ai ales motorul pe care l-am avut şi eu, este un motor foarte bun, nu prea vei avea probleme cu el, atât timp cât îi vei oferi minimum de atenţie necesară. Acei 101 c.p. îşi fac treaba, şi pentru oraş sunt suficienţi zic eu. Câţi km are maşina?

buddy_lexx 07-08-08 14:27

Re: My ECOtec 1.6 [16v]
 
Quote:

Originally Posted by procos (Post 1684122)
Salut ! Felicitări pentru maşină. şi să o stăpâneşti sănătos. Văd că ai ales motorul pe care l-am avut şi eu, este un motor foarte bun, nu prea vei avea probleme cu el, atât timp cât îi vei oferi minimum de atenţie necesară. Acei 101 c.p. îşi fac treaba, şi pentru oraş sunt suficienţi zic eu. Câţi km are maşina?

uita`te la poze k este una cu kilometrajul ;)

187197 km

VaLeX 07-08-08 14:27

Re: My ECOtec 1.6 [16v]
 
O sa am grija de masina , pentru ca stiu cum e sa investesti in piese , doar pt ca te'ai distrat intr'o seara sau mai stiu eu. Sper sa nu am probleme , mi'a zis fratele meu ca merge foarte bine, insa trebuie schimbat uleiu , atat. Masina are ceva km , 187Tkm ,insa toti sunt in Germania si nu cred ca se compara cu drumurile din Romania. Astept sa ajunga acasa si o testez si sa'o fac pe placul meu (nu ca acum n'ar fi).

Daca tot ziceai ca ai avut acelasi motor , cat iti lua in oras ? afara ? :)

trafy-vr6 07-08-08 14:33

Re: My ECOtec 1.6 [16v]
 
frate a mea are 227.000 si nu a cazut deloc, doar trebuie sa ii schimb garnitura de la chiuloasa ! sunt motoare tzava astea de 1.6 si tzine minte ca al meu e simplu 8v si nu e ecotec:)

procos 07-08-08 15:02

Re: My ECOtec 1.6 [16v]
 
Quote:

Originally Posted by VaLeX (Post 1684133)
O sa am grija de masina , pentru ca stiu cum e sa investesti in piese , doar pt ca te'ai distrat intr'o seara sau mai stiu eu. Sper sa nu am probleme , mi'a zis fratele meu ca merge foarte bine, insa trebuie schimbat uleiu , atat. Masina are ceva km , 187Tkm ,insa toti sunt in Germania si nu cred ca se compara cu drumurile din Romania. Astept sa ajunga acasa si o testez si sa'o fac pe placul meu (nu ca acum n'ar fi).

Daca tot ziceai ca ai avut acelasi motor , cat iti lua in oras ? afara ? :)

Scuze, nu m-am uitat la poza cu interiorul.

În oraş 9% la mers normal, şi la mers "animal style" :D cam 11-12 %. Consum făcut pe hârtie, eu mergeam cam 100 km pe zi în oraş. În prima zi când i-am făcut consumul, am băgat plinul de benzină, şi la sfârşitul zilei, cănd aveam 100km făcuţi în regim normal, am mers din nou la benzinărie să umplu rezervorul. La fel am făcut şi a 2-a zi, doar am schimbat stilul de condus.
Afară cam 6,5 % la 140 km/h mers constant, mie atât mi-a luat când am adus-o.
Acum depinde de stilul tău de condus.

VaLeX 07-08-08 15:34

Re: My ECOtec 1.6 [16v]
 
Aham , mersi de informatii , probabil am sa'i fac si eu un test sa fiu sigur ce si cum. Oricum am sa fiu linistit , insa e bine sa ai caii acolo sub capota ca la o depasire , o iesire din intersectie s'ar putea sa ai nevoie de ei. In general , am un mers destul de "crazy" , prietenii mei nu mai vor sa mearga cu mine'n masina :| nu stiu de ce , ca l'am aruncat de pe un drum pe altul ? ca am tras frana de mana in intersectie ? sau poate ca am intrat cu fata masinii pe trotuar ? ...ce'ti sunt si prietenii astia , no fun at all :(

dragos002 07-08-08 18:12

Re: My ECOtec 1.6 [16v]
 
Sa o sapanesti sanatos si fara evenimente neplacute ! Cat te-a ajuns in Germania ?

Sonny 07-08-08 20:20

Re: My ECOtec 1.6 [16v]
 
S-o stapanesti sanatos! Felicitari! :D

buddy_lexx 07-08-08 20:23

Re: My ECOtec 1.6 [16v]
 
Quote:

Originally Posted by VaLeX (Post 1684271)
Aham , mersi de informatii , probabil am sa'i fac si eu un test sa fiu sigur ce si cum. Oricum am sa fiu linistit , insa e bine sa ai caii acolo sub capota ca la o depasire , o iesire din intersectie s'ar putea sa ai nevoie de ei. In general , am un mers destul de "crazy" , prietenii mei nu mai vor sa mearga cu mine'n masina :| nu stiu de ce , ca l'am aruncat de pe un drum pe altul ? ca am tras frana de mana in intersectie ? sau poate ca am intrat cu fata masinii pe trotuar ? ...ce'ti sunt si prietenii astia , no fun at all :(

ba mie-mi place ....si o sa-mi cam lipseasca aventurile noastre cu dacia :(( ...numa noi 2 stim c distractie a fost! ;)


All times are GMT +2. The time now is 08:21.

- Copyright 2024 4Tuning