Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 23-08-08, 19:46   #46
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]

Quote:
Originally Posted by buddy_lexx View Post
ioane...vezi k da mai bn o tenta mai deschisa la folie? ce ti`am zis eu..
medium black , daca nu au alte culori ...sa vad ce gasesc , trebuie sa vb cu Cartman :-s , nu dau de el ...
VaLeX is offline  
Old 24-08-08, 18:17   #47
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]

si si? scartaie cotiera?)
22VIN is offline  
Old 24-08-08, 18:30   #48
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
si si? scartaie cotiera?)
din cate mi`a zis fratemiu e confortabila la drum si nu scartie , o meritat banii

alte sugestii ?? ..astept pareri/critici
VaLeX is offline  
Old 24-08-08, 19:18   #49
Marson
4Tuning International Member


Stage 5
 
Marson's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 849
Member of:
[Observator 4tuning]
[4Tuning International]
[KATANA TEAM]
[Opel]
[RENAULT]
Default Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]

... parerea mea este sa stai linistit pana iti primesti masina.. nu va mai dura mult
...si sa iti iasa din cap.. stoboscoape, folii neautorizate si alte chestii mici "ilegale"... un "Bad Boy Look", o "nuca" sport am sa iti mai iau de aici si... mai vedem (mai am in plan o pereche de "angel eyes" si stopuri negre cromate)
Marson is offline  
Old 24-08-08, 19:45   #50
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]

Quote:
Originally Posted by Marson View Post
... parerea mea este sa stai linistit pana iti primesti masina.. nu va mai dura mult
...si sa iti iasa din cap.. stoboscoape, folii neautorizate si alte chestii mici "ilegale"... un "Bad Boy Look", o "nuca" sport am sa iti mai iau de aici si... mai vedem (mai am in plan o pereche de "angel eyes" si stopuri negre cromate)
nu merg negre cromate (pe masina asta crom = tiganie) asa ca inainte sa cumperi ceva poate te consulti si cu mine ok ? ..ca ti le dau de cap , astept " nu va dura mult" 'ul ala ...si dupa aia mai vad ce si cum ... :P

ps. VREAU BBL
VaLeX is offline  
Old 25-08-08, 12:52   #51
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]

o nuca sport momo superba am vrut eu sa cumpar de la un prieten... dar lipsa de bani...
iti recomand si eu sa inlocuiesti nuca schimbatorului, ca aia e destul de urata.
si in loc sa dai bani pe stroboscoape si alte lucruri de efect inutile, mai bine mai iei o janta, un filtru, o suspensie, un esapament si tot asa
22VIN is offline  
Old 25-08-08, 13:30   #52
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
o nuca sport momo superba am vrut eu sa cumpar de la un prieten... dar lipsa de bani...
iti recomand si eu sa inlocuiesti nuca schimbatorului, ca aia e destul de urata.
si in loc sa dai bani pe stroboscoape si alte lucruri de efect inutile, mai bine mai iei o janta, un filtru, o suspensie, un esapament si tot asa
la asta m`am gandit si eu , si cred ca vineri am sa achizitionez o finala in loc de maruntisurile pe care le vroiam ( o sa le fac si pe alea , da nu's chiar asa de importante) ...si nuca probabil daca gasesc una care sa`mi placa o sa fie schimbata ...
VaLeX is offline  
Old 25-08-08, 13:55   #53
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]

Quote:
Originally Posted by VaLeX View Post
nu merg negre cromate (pe masina asta crom = tiganie) asa ca inainte sa cumperi ceva poate te consulti si cu mine ok ? ..ca ti le dau de cap , astept " nu va dura mult" 'ul ala ...si dupa aia mai vad ce si cum ... :P

ps. VREAU BBL
cromu nu este = tiganie ba cap de creta... cromu da o nota de elegantza la masini..bn la unele... asa k nu`i mai sari lu fratetu la gat djeaba ! k si asa face multe pt u ... sa stii k are si el dreptate... asa k gandeste de 2 ori cand faci 1 lucru
__________________
ex car : OPEL Astra 1.4i
now : ff2 1.6 tdci 2007 :X
buddy_lexx is offline  
Old 25-08-08, 13:58   #54
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Exclamation Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]

Quote:
Originally Posted by buddy_lexx View Post
cromu nu este = tiganie ba cap de creta... cromu da o nota de elegantza la masini..bn la unele... asa k nu`i mai sari lu fratetu la gat djeaba ! k si asa face multe pt u ... sa stii k are si el dreptate... asa k gandeste de 2 ori cand faci 1 lucru
eu nu vreau masina eleganta fratica , incerc sa'o fac pe placu meu ca eu o sa'o conduc , si cromu' la stopuri ( de lexus black zice fratemiu ) nu dau bine pe masina asta mie nu'mi plac ...stiu ca a facut , o sa faca si mai multe ) ...si de asta il apreciez asa mult si'l iubesc:X
VaLeX is offline  
Old 25-08-08, 19:03   #55
ar88kos

Stage 5
 
ar88kos's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 451
Member of:
[Opel]
[BMW]
Default Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]

frumoasa masina !!! s-o conduci cati mai multi km fara incidente !!! si bafta in continoare !!! si fa-o cum iti place tie...k asa e cea mai faina...cum iti place tie !!!
ar88kos is offline  
Old 25-08-08, 19:39   #56
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]

Quote:
Originally Posted by ar88kos View Post
frumoasa masina !!! s-o conduci cati mai multi km fara incidente !!! si bafta in continoare !!! si fa-o cum iti place tie...k asa e cea mai faina...cum iti place tie !!!
ms de aprecieri , am sa`o fac cum stiu , insa niste sugestii nu ar strica + ca am sa vad ce e prioritar , am sa le montez mai intai ...
VaLeX is offline  
Old 25-08-08, 20:09   #57
claus77
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
claus77's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,063
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]

Salut! Faina tare jucaria. Sa o stapanesti sanatos fara evenimente neplacute...asteptam sa vedem ce iese...bafta la modificat...sa fie ceva finut parerea mea(nu stiu daca conteaza). BAFTA!!!
claus77 is offline  
Old 25-08-08, 22:50   #58
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]

Quote:
Originally Posted by claus77 View Post
Salut! Faina tare jucaria. Sa o stapanesti sanatos fara evenimente neplacute...asteptam sa vedem ce iese...bafta la modificat...sa fie ceva finut parerea mea(nu stiu daca conteaza). BAFTA!!!
Salut , pai ceva finut am si sa'i fac ...sunt student si nu am venit ca sa'i bag numa'n masina , pot sa spun ca am sa o inbunatatesc un pic , tunat e prea mult spus , am vazut ca si tu ai tot o Astra , am mai vazut'o si pe la intalniri , poate o sa ne intalnim toti cu Astre F sa mai vb una alta , schimburi de piese ..alea alea , ms de aprecieri
VaLeX is offline  
Old 25-08-08, 23:34   #59
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]

Quote:
Originally Posted by VaLeX View Post
Salut , pai ceva finut am si sa'i fac ...sunt student si nu am venit ca sa'i bag numa'n masina , pot sa spun ca am sa o inbunatatesc un pic , tunat e prea mult spus , am vazut ca si tu ai tot o Astra , am mai vazut'o si pe la intalniri , poate o sa ne intalnim toti cu Astre F sa mai vb una alta , schimburi de piese ..alea alea , ms de aprecieri
schimburi de idei ba nu de piese... doamne fereste de nevoie d piese..
buddy_lexx is offline  
Old 25-08-08, 23:49   #60
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]

Quote:
Originally Posted by buddy_lexx View Post
schimburi de idei ba nu de piese... doamne fereste de nevoie d piese..
in caz de nevoie , cine stie , poate se poate sa ne ajutam reciproc )
VaLeX is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -