Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 04-10-08, 16:30   #151
Marson
4Tuning International Member


Stage 5
 
Marson's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 849
Member of:
[Observator 4tuning]
[4Tuning International]
[KATANA TEAM]
[Opel]
[RENAULT]
Default Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]

Cred ca as putea eu sa iti raspund la intrebarea asta, fratele meu avand un stil mai sportiv de condus schimba cam in 4.000 - ii place sa faca vacuum in rezervor ... cu schimbare in 2.000-2.500 mi-a luat cam 7-8% pe o medie de 1.500 km rulati in Berlin.
Marson is offline  
Old 04-10-08, 18:57   #152
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]

ok, multumesc frumos, eu am aceelasi motor pe o astra g si imi ia chiar si 10 in oras la 2500 ture maxim si un oras nu foarte aglomerat
trafy-vr6 is offline  
Old 04-10-08, 19:11   #153
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]

acu ca am schimbat orasul, in Iasington nu stiu cat imi ia, insa nu o scot dupa amiaza ca e infernal traficul pe aici, astept sa se linisteasca putin, seara si in weekend e putin mai liber trafy , vre-o 8 imi ia la cum merg cam asa ..multumit deocamdata, poate odata cu studentia o sa'mi ia mai putin datorita bugetului redus , am sa'o calc si eu mai rar


ps . >< br0
VaLeX is offline  
Old 04-10-08, 19:17   #154
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]

ai idee ce marime avem la difuzoarele din fatza ?
trafy-vr6 is offline  
Old 04-10-08, 19:37   #155
Marson
4Tuning International Member


Stage 5
 
Marson's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 849
Member of:
[Observator 4tuning]
[4Tuning International]
[KATANA TEAM]
[Opel]
[RENAULT]
Default Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]

Quote:
Originally Posted by VaLeX View Post
acu ca am schimbat orasul, in Iasington nu stiu cat imi ia, insa nu o scot dupa amiaza ca e infernal traficul pe aici, astept sa se linisteasca putin, seara si in weekend e putin mai liber trafy , vre-o 8 imi ia la cum merg cam asa ..multumit deocamdata, poate odata cu studentia o sa'mi ia mai putin datorita bugetului redus , am sa'o calc si eu mai rar


ps . >< br0
...bro nu uita ca am mers cu tine timp de cateva zile si stiu stilul tau de condus... nu iti ia 8% nici daca opresti motorul si o lasi sa alunece singura pe strada ... zii mai degraba un 10-13%
...poate ca o data pe luna iti sponsorizez eu un plin si ai sa ai loc si de ceva "liniute"

Take care.
Marson is offline  
Old 04-10-08, 19:50   #156
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]

ce mi`as dori un frate ca tine)))))
trafy-vr6 is offline  
Old 05-10-08, 00:36   #157
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]

Quote:
Originally Posted by Marson View Post
...bro nu uita ca am mers cu tine timp de cateva zile si stiu stilul tau de condus... nu iti ia 8% nici daca opresti motorul si o lasi sa alunece singura pe strada ... zii mai degraba un 10-13%
...poate ca o data pe luna iti sponsorizez eu un plin si ai sa ai loc si de ceva "liniute"

Take care.
mare greseala faci)) l`ai invatzat cu benzina mai mariuse!!
asta ii ziceam si eu k poate ii ia in ext 8 ) la mers mai sportiv...!stii cum se duce acu ..valeuu)))
mor d ras..parca`mi aduc aminte cum zicea "eh...acu ca o plecat frate`miu...merg kalm...fara viteza..."))))))))))))))
__________________
ex car : OPEL Astra 1.4i
now : ff2 1.6 tdci 2007 :X
buddy_lexx is offline  
Old 05-10-08, 12:57   #158
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Talking Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]

Quote:
Originally Posted by trafy-vr6 View Post
ai idee ce marime avem la difuzoarele din fatza ?
stiam insa am un "lapsus",buddy lexx stie si el are F
Quote:
Originally Posted by Marson View Post
...bro nu uitam mers cu tine timp de cateva zile si stiu stilul tau de condus... nu iti 8% nici daca opresti motorul si o lasi sa alunece singura pe strada ... zii mai degraba un 10-13%
...poate ca o data pe luna iti spoorizez eu un plin si ai sa ai loc si de ceva "liniute"

Take care.
mi-am schimbat stilul de mers, intreaba-i pe pod si buddy cum mergeam dupa ce ai plecat, ca o mai forjam la o intersectie , asta e altceva + ca ziua e full iasu' si nu ma indur sa o scot pe strada, aseara am fost pana in tudor cu niste colege sa mergem intr-un club si la intoarcere i'am dat un pic ca erau foarte stresante ...si le-am calmat instant
astept sponsorizarea ai contul meu pe PM :*
Quote:
Originally Posted by trafy-vr6 View Post
ce mi`as dori un frate ca tine)))))
cred trafy ... cate a facut pt mine , multi si-ar dori
Quote:
Originally Posted by buddy_lexx View Post
mare greseala faci)) l`ai invatzat cu benzina mai mariuse!!
asta ii ziceam si eu k poate ii ia in ext 8 ) la mers mai sportiv...!stii cum se duce acu ..valeuu)))
mor d ras..parca`mi aduc aminte cum zicea "eh...acu ca o plecat frate`miu...merg kalm...fara viteza..."))))))))))))))
si chiar asta fac bai cap de stiuca, cand am mers in ultima noapte ...n-am mers linistit ? ..atunci cand te credeai u soprana si faceai duet cu mp3'ul ?

ps. sunt pe rosu' , tre sa'i bag gaz
VaLeX is offline  
Old 05-10-08, 13:06   #159
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]

lol, acul meu s`a innrosit de la cat a mers pe rosu )))) chiar daca i`as face plinu nu cred ca ar urca de rosu)
trafy-vr6 is offline  
Old 08-10-08, 21:25   #160
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Talking Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]

Quote:
Originally Posted by trafy-vr6 View Post
lol, acul meu s`a innrosit de la cat a mers pe rosu )))) chiar daca i`as face plinu nu cred ca ar urca de rosu)
da, de cand a plecat fratele meu..si la mine se cam inroseste destul de des acul, dar na ..iti trebuie masina cand esti student ..te sacrifici

ps. daca e frigut afara , parca tuseste insa cand se incalzeste masina isi revine la normal, nu sunt probleme nu? adica e ceva normal ...aa..si aseara am incalzit-o rau ) mi-am speriat prietenele ; buddy pod , stiu de ce

in rest e oke masina, fara probleme ; POD (iar se aude aia la intermediara, cand vin o urcam iar pe rampa , pisda masii ) ...
VaLeX is offline  
Old 09-10-08, 10:20   #161
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]

vezi si bujiile
trafy-vr6 is offline  
Old 09-10-08, 15:30   #162
=Virus=

Stage 5
 
=Virus='s Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 857
Default Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]

Quote:
Originally Posted by VaLeX View Post
acu ca am schimbat orasul, in Iasington nu stiu cat imi ia, insa nu o scot dupa amiaza ca e infernal traficul pe aici, astept sa se linisteasca putin, seara si in weekend e putin mai liber
Puteam sa jur ca tu esti, ti-am vazut masina pe forum! Daca vezi o astra f albastru inchis putin perlata cu mov ca iti face din faruri... well, that's me
__________________
=Virus= is offline  
Old 09-10-08, 16:58   #163
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]

Quote:
Originally Posted by =Virus= View Post
Puteam sa jur ca tu esti, ti-am vazut masina pe forum! Daca vezi o astra f albastru inchis putin perlata cu mov ca iti face din faruri... well, that's me
hmm..eu mai mult prin copou o ard , daca treci pe aici ..poate dam o tura (daca am benzina) ...ne auzim p-aici daca e ceva...astept flash-ul tau
VaLeX is offline  
Old 09-10-08, 20:57   #164
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]

Quote:
Originally Posted by VaLeX View Post
hmm..eu mai mult prin copou o ard , daca treci pe aici ..poate dam o tura (daca am benzina) ...ne auzim p-aici daca e ceva...astept flash-ul tau
ba da u ce faci ..iti strangi brigazi de curse prin copou?))) ne tradezi clubul? =)))) vezi poate agati vreo racer`itza
buddy_lexx is offline  
Old 09-10-08, 21:01   #165
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Talking Re: Masina mea : My ECOtec 1.6 [16v]

Quote:
Originally Posted by buddy_lexx View Post
ba da u ce faci ..iti strangi brigazi de curse prin copou?))) ne tradezi clubul? =)))) vezi poate agati vreo racer`itza
stai linistit ca raman fanul vostru ) e fain p'aici , pacat ca sunt multe cocoase d'alea pe la treceri si ziua e ca in Bucuresti , dar seara e lejer + ca sunt multe masinuti modificate de prin alte orase ..

ps. ne vedem peste 2 sapt prepare , the Boss's coming
VaLeX is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -