Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 25-07-11, 00:01   #61
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default Re: New Stage: OPEL GT

Quote:
Originally Posted by AndreiBanica View Post
Nu este vb ca la Arad timpii sunt mai corecti, sunt aceleasi celule. Diferenta este ca la Arad este suprafata mult mai aderenta iar in cazul in care o sa ai vreo replica gen "la Tulecea a fost lipici...." o sa-ti raspund ca degeaba a fost pt ca masinile echipate cu anvelope de strada, sunt ca pe zapada daca iau startul de pe lipici....singurul fapt relevant este ca suprafata de rulare (banda fara lipici) este mult mai aderenta la Arad.
Cat despre timpi....nu stiu ce ai auzit sau ce banuiesti dar te pot contrazice. Cel mai bun timp, si-ti subliniez ca pe pista de la Tulcea, a fost in optimi de 13.5/402m (un timp mai slab fata de timpul obtinut la Arad si in conditiile in care pista era "inundata" din cauza ploii.....dar sigur stii asta pt ca am fost rivali ). Cauta pe net ca sa nu mai pierd timp sa-ti fac un scan la bon si sa ti-l postez....oricum nu trebuie sa dovedesc ceva, sau in cazul in care vrei sa dovedesc ceva (dar numai inter noi) https://www.youtube.com/watch?v=Mk_4MKkQCpU
fara resentimente si suparari tot prieteni ramanem
bafa multa si sper sa am "concurenta" cat mai rapid
Poti pune de cite ori vrei filmuletu ala ca mai batut rau pentru mine nu conteaza eu aveam 500 km facuti cu masina aia si 0 pe ploaie si mai aveam si yokohama parada pentru cine stie ce inseamna asta pe ud si ca sati dai seama si u si altii pe tine tea batut sultanu si cu mine la fel nu? uitate la diferenta dintre mine si tine cu cit am pierdut cind am invatat si eu masina eu nu am plecat niciodata in fata ta de cite ori neam dat si nici tu in a lui si eu plecam cu 2 masini acum cind mam obisnuit cu masina dar nu ai mai vrut sa te dai cu mine de ce oare? sa refuzi o masina pe care stiai sigur ca o bati asa rau ca in filmuletu pus de le Arad pentru ca .............. nu mai erai sigur de victorie zic eu bafta si o sa ne mai intilnim masina ta merge dar nu asa de tare bafta prietene
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 25-07-11, 14:23   #62
AndreiBanica
Opel Driver

Stage 4
 
AndreiBanica's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 253
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: New Stage: OPEL GT

Quote:
Originally Posted by marutzu_vti View Post
Poti pune de cite ori vrei filmuletu ala ca mai batut rau pentru mine nu conteaza eu aveam 500 km facuti cu masina aia si 0 pe ploaie si mai aveam si yokohama parada pentru cine stie ce inseamna asta pe ud si ca sati dai seama si u si altii pe tine tea batut sultanu si cu mine la fel nu? uitate la diferenta dintre mine si tine cu cit am pierdut cind am invatat si eu masina eu nu am plecat niciodata in fata ta de cite ori neam dat si nici tu in a lui si eu plecam cu 2 masini acum cind mam obisnuit cu masina dar nu ai mai vrut sa te dai cu mine de ce oare? sa refuzi o masina pe care stiai sigur ca o bati asa rau ca in filmuletu pus de le Arad pentru ca .............. nu mai erai sigur de victorie zic eu bafta si o sa ne mai intilnim masina ta merge dar nu asa de tare bafta prietene
Realitatea este tot "realitate"
Pentru majoritatea, dorinta de "victorie" este relativa....pt tine este certa
Cand o sa ma plictisesc si de masina asta, o sa ai o mare victorie
Iti doresc mutla bafta cu noul proiect si daca in continuare mai trebuie sa afisam "monologuri", mai inteligent este sa purtam o discutie si o putem face fata in fata, pe la o cafea sau oricunde.....doar suntem "vecini" , nu tin mortis sa ne lafaim pe un forum ca sa nu se plictiseasca oamenii cu alte intentii
Inca o data si pt ultima oara, bafta si ne auzim....sau ne intrecem
__________________
-EaMoN -
EDS Powered

Strada NU este PISTA!!!!
Enjoy your life
AndreiBanica is offline   Reply With Quote
Old 25-07-11, 21:23   #63
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default

Quote:
Originally Posted by AndreiBanica View Post
Realitatea este tot "realitate"
Pentru majoritatea, dorinta de "victorie" este relativa....pt tine este certa
Cand o sa ma plictisesc si de masina asta, o sa ai o mare victorie
Iti doresc mutla bafta cu noul proiect si daca in continuare mai trebuie sa afisam "monologuri", mai inteligent este sa purtam o discutie si o putem face fata in fata, pe la o cafea sau oricunde.....doar suntem "vecini" , nu tin mortis sa ne lafaim pe un forum ca sa nu se plictiseasca oamenii cu alte intentii
Inca o data si pt ultima oara, bafta si ne auzim....sau ne intrecem
cind o sa te plictisesti si de asta o sai mai ceri bani lu tati sati ia alta?

Glumesc cu tine doar stii asta dar mie nacaz ca te iei de prieteni deai nostri si este urit ATITA TOT poate multi isi permit masini scumpe sau noi nu doar tu Andrei poate stii asta bafta si gata cu risurile am incheiat aici

Last edited by GJ 64 GAB; 26-07-11 at 00:50.
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 26-07-11, 00:38   #64
AndreiBanica
Opel Driver

Stage 4
 
AndreiBanica's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 253
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: New Stage: OPEL GT

Quote:
Originally Posted by marutzu_vti View Post
Glumesc cu tine doar stii asta dar mie nacaz ca te iei de prieteni deai nostri si este urit ATITA TOT poate multi isi permit masini scumpe sau noi nu doar tu Andrei poate stii asta bafta si gata cu risurile am incheiat aici
Nu ma iau de nimeni si garantat multi isi permit mult mai multe, doar nu am vreo masina de peste 100.000 sau inaccesibila ca si pret.
Vreau ca atunci cand altii afirma "te-am facut" cum a fost dilema cu kadetul, sa posteze si celelalte filmulete cand "m-a facut" atata tot, cand mi-o iau...bafta celui care reuseste dar si in caz contrar sa fie acelas lucru...lipsesc vreo 3-4 filmulete in cazul cu kadetul
That`s all....bafta
AndreiBanica is offline   Reply With Quote
Old 26-07-11, 21:52   #65
teddyb
Ford Driver

Stage 5
 
teddyb's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 907
Member of:
[FORD]
Default Re: New Stage: OPEL GT

in alta ordine de idei...cam ce raport greutate/putere ai andrei?!?sper sa vad si m-as bucura sa scoti sub 13.5 la arad!!! > bafta multa!!!
teddyb is offline   Reply With Quote
Old 27-07-11, 20:32   #66
TSC-Us

Stage 5
 
TSC-Us's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,697
Member of:
[RENAULT]
[Opel]
[VW]
[SUBARU]
Default Re: New Stage: OPEL GT

cu semi-slick-uri si vreme buna, nu are cum sa scoata peste 13.5 sec/402m.
TSC-Us is offline   Reply With Quote
Old 28-07-11, 02:58   #67
AndreiBanica
Opel Driver

Stage 4
 
AndreiBanica's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 253
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: New Stage: OPEL GT

Quote:
Originally Posted by OPC-UL View Post
cu semi-slick-uri si vreme buna, nu are cum sa scoata peste 13.5 sec/402m.
13.5 scot si asa fara probleme si asta pe o pista cu o aderenta nu tocmai super fata de alte suprafete de rulare
AndreiBanica is offline   Reply With Quote
Old 02-08-11, 01:13   #68
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default Re: New Stage: OPEL GT

Quote:
Originally Posted by AndreiBanica View Post
13.5 scot si asa fara probleme si asta pe o pista cu o aderenta nu tocmai super fata de alte suprafete de rulare
se pare ca nu scoti fara probleme asa ca nu mai minti ca sintem prieteni pune filmele cu ce ai patit acum ca vreau sa le vad si eu sub 13,7 este imposibil se pare bafta
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 02-08-11, 03:29   #69
AndreiBanica
Opel Driver

Stage 4
 
AndreiBanica's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 253
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default

Quote:
Originally Posted by marutzu_vti View Post
se pare ca nu scoti fara probleme asa ca nu mai minti ca sintem prieteni pune filmele cu ce ai patit acum ca vreau sa le vad si eu sub 13,7 este imposibil se pare bafta
Prietenul meu marutu, nu stiu ce probleme ai de vrei sa te vada toata lumea de pe forum. Treaba asta chiar ma deranjeaza putin si nu vreau sa intru singur in polemici.... din moment ce atunci cand eram pe drumul spre Craiova de la Arad, discutai cu mine la telefon despre ce s-a intamplat acolo....simti nevoia sa descarci vreo frustrare? Ce rost are postul tau??? Spui ceva relevant sau vreo noutate? Sigur sunt multi care stiau rezultatele nu de la telefon sau de pe forumuri...sunt multi care spre diferenta de tine, au fost acolo, deci.... Pe bune... Asta daca ne numim "prieteni" , ca doar te citez, da un "check spelling" ca eu nu te las de izbeliste.
Descurca-te si cauta timpii mei afisati de cei de la DRE (sunt afisati toti timpii tuturor concurentilor de la deschiderea campionatului) si o sa vezi ca cel mai bun timp al meu este sub ce iti spuneam ca scot dar sigur iti amintesti asta (aaaa....ca idee, ultimul de la Tulcea era 13.5, cauta....);
in al doi-lea rand, nu stiu exact care este frustrarea ta dar o presupun, iar in cazul asta, sigur o poti stinge numai si numai cand o sa ai tu, si repet "TU", o masina cu care sa ma bati
Asta este, sunt foarte rusinat ca m-a batut la Arad o masina de peste 500hp la roti si in jur de 900kg ))))) aaaa...ding!!! asta este, sunt masini mult mai puternice decat a mea....dar asta nu inseamna ca a ta se numara printre ele
Mersi frumos pentru urari, de putin mai mult decat "bafta" ai tu nevoie

PS: Bafta cu noul proiect, din nou. Iti doresc sa-l termini cat mai repede si cu succes ca sa postez filmuletul pe youtube

Quote:
Originally Posted by teddyb View Post
in alta ordine de idei...cam ce raport greutate/putere ai andrei?!?sper sa vad si m-as bucura sa scoti sub 13.5 la arad!!! > bafta multa!!!
mersi frumos am sperat si eu dar nu s-a putut

Quote:
Originally Posted by OPC-UL View Post
cu semi-slick-uri si vreme buna, nu are cum sa scoata peste 13.5 sec/402m.
eee...13.7 best la Arad. Nu are importanta de ce a fost timpul asta ca doar nu caut scuze, una peste alta, a fost o cursa reusita si admosfera placuta.
In lipsa unei cupe, ne-am delectat privirile cu super masini si bineinteles cu cateva ooooooooooooooo...omnisoare supeeeeeeeer
Nu trebuie sa castigi all the time, just be there
Pana cand imi dezvolt planul sub capota, nu vreau sa ma astept la ceva. Concurenta la S3 a devenit si o sa devina din ce in ce mai mare. Au fost timpi si de 12, asa ca pentru o cupa sigura, parerea mea, trebuie un timp putin peste 11. Mai am ceva drum pana acolo, dar nici nu-l privesc prin binoclu

Last edited by GJ 64 GAB; 02-08-11 at 11:48.
AndreiBanica is offline   Reply With Quote
Old 02-08-11, 23:27   #70
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default Re: New Stage: OPEL GT

Quote:
Originally Posted by AndreiBanica View Post
Prietenul meu marutu, nu stiu ce probleme ai de vrei sa te vada toata lumea de pe forum. Treaba asta chiar ma deranjeaza putin si nu vreau sa intru singur in polemici.... din moment ce atunci cand eram pe drumul spre Craiova de la Arad, discutai cu mine la telefon despre ce s-a intamplat acolo....simti nevoia sa descarci vreo frustrare? Ce rost are postul tau??? Spui ceva relevant sau vreo noutate? Sigur sunt multi care stiau rezultatele nu de la telefon sau de pe forumuri...sunt multi care spre diferenta de tine, au fost acolo, deci.... Pe bune... Asta daca ne numim "prieteni" , ca doar te citez, da un "check spelling" ca eu nu te las de izbeliste.
Descurca-te si cauta timpii mei afisati de cei de la DRE (sunt afisati toti timpii tuturor concurentilor de la deschiderea campionatului) si o sa vezi ca cel mai bun timp al meu este sub ce iti spuneam ca scot dar sigur iti amintesti asta (aaaa....ca idee, ultimul de la Tulcea era 13.5, cauta....);
in al doi-lea rand, nu stiu exact care este frustrarea ta dar o presupun, iar in cazul asta, sigur o poti stinge numai si numai cand o sa ai tu, si repet "TU", o masina cu care sa ma bati
Asta este, sunt foarte rusinat ca m-a batut la Arad o masina de peste 500hp la roti si in jur de 900kg ))))) aaaa...ding!!! asta este, sunt masini mult mai puternice decat a mea....dar asta nu inseamna ca a ta se numara printre ele
Mersi frumos pentru urari, de putin mai mult decat "bafta" ai tu nevoie

PS: Bafta cu noul proiect, din nou. Iti doresc sa-l termini cat mai repede si cu succes ca sa postez filmuletul pe youtube



mersi frumos am sperat si eu dar nu s-a putut



eee...13.7 best la Arad. Nu are importanta de ce a fost timpul asta ca doar nu caut scuze, una peste alta, a fost o cursa reusita si admosfera placuta.
In lipsa unei cupe, ne-am delectat privirile cu super masini si bineinteles cu cateva ooooooooooooooo...omnisoare supeeeeeeeer
Nu trebuie sa castigi all the time, just be there
Pana cand imi dezvolt planul sub capota, nu vreau sa ma astept la ceva. Concurenta la S3 a devenit si o sa devina din ce in ce mai mare. Au fost timpi si de 12, asa ca pentru o cupa sigura, parerea mea, trebuie un timp putin peste 11. Mai am ceva drum pana acolo, dar nici nu-l privesc prin binoclu

ba nu esti sanatos
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 03-08-11, 02:50   #71
AndreiBanica
Opel Driver

Stage 4
 
AndreiBanica's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 253
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: New Stage: OPEL GT

Quote:
Originally Posted by marutzu_vti View Post


ba nu esti sanatos
))))))))) tot eu??? )))))))
Hai ca am incheiat orice raspuns. Cand ai ceva de lamurit, ne vedem pe o pista unde suntem cronometrati ca sa avem si timpii pe hartie si ceva filmari
AndreiBanica is offline   Reply With Quote
Old 09-11-11, 15:18   #72
ss_seby

Stage 5
 
ss_seby's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 615
Default Re: New Stage: OPEL GT

Andrei , ceva nou pe la masina ? Cu ce ne mai incanti ? Sau nu sa schimbat nimic ?
ss_seby is offline   Reply With Quote
Old 06-02-12, 15:01   #73
AndreiBanica
Opel Driver

Stage 4
 
AndreiBanica's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 253
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: New Stage: OPEL GT

working......














AndreiBanica is offline   Reply With Quote
Old 06-02-12, 17:12   #74
AndreiBanica
Opel Driver

Stage 4
 
AndreiBanica's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 253
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: New Stage: OPEL GT

Modificari aduse:

ENGINE:
K&N Typhoon Air Filter Kit (3")
HKS SSQV V3
Intake Manifold Absolut Pressure Sensor 3bar
Cold IC Pipe Pressure Sensor 3bar
DDMWorks HP Tuner
DDMWorks OCC Kit
DDMWorks LNF Fuel Filter Kit
DDMWorks LNF Charge Tubes (2.5") + Throttle Body Pipe (3")
DDMWorks LNF Extruded Core Inercooler 27" x 8" x 3.375" inlet/outlet 2.5"
DDMWorks Valve Cover + Coil Cover
DDMWorks LNF T-Bolt Kit
DDMWorks Power Steering Relocation Kit
DDMWorks Garrett Turbo Bolt On Kit GT2871R
Samco Tape
Samco Silicone Hoses (Turbo+Vacum)
Solo Performance 3" Catless Downpipe
Custom Cat Back Double 3" + Double Magnaflow Silencers in/out 3"

BREAKS:
DDMWorks Brake Kit (J Zinc plated performance Rotors + Hawks Pads + Stainless Steel Brake Lines)

SUSPENSION:
DDMWorks Cross Bay Brace
DDMWorks Extreme Backbone Brace
DDMWorks Pro-Beam
Bilstein B8 with 35mm lowering springs

DRIVETRAIN:
SPEC Clutch Kit 3+
•High clamp pressure plate
•Carbon semi-metallic friction material
•High torque sprung hub and disc assembly
•Bearing and tool kit
SPEC Billet Light Flywheel

INTERIOR:
A Pillar Gauge Pod
Boost Gauge
AFR Gauge
Carbon Trims - 3M Foil

EXTERIOR:
Tomason TN4 20" Wheels (ET35 J10 - 255/30/20")
Black Head Lights
Black Tail Lights
Black Fog Lights
Eye Leads
Front Custom Grill
Rear Wing
Custom Paint

Deocamdata.....working











AndreiBanica is offline   Reply With Quote
Old 06-02-12, 21:14   #75
Esperache
Daewoo Driver

Stage 5
 
Esperache's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,643
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
Wink Re: New Stage: OPEL GT

Vrei sa iasa "State of the Art" ?
Esperache is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -