Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 12-01-13, 21:53   #166
Addy_Gaman

Stage 5
 
Addy_Gaman's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 4,357
Default Re: Masina mea Astra Gsi C20LET WRC-ul

am auzit ceva ca ai masina lovita,dar nu ma asteptam chiar asa rau...cel mai bn e ca nu a fost in fata...sa dea in motor...ai luat-o u pe cea mata.ma batea gandut si pe mn.arata chiar foarte bn...bafta
Addy_Gaman is offline   Reply With Quote
Old 12-01-13, 21:55   #167
DaBotta

Stage 5
 
DaBotta's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,413
Member of:
[Opel]
[FORD]
[VW]
[Hyundai]
Default Re: Masina mea Astra Gsi C20LET WRC-ul

OMFG ! Deci baa de ce pwla mea tot timpul asa trebuie sa se intample ?

Tot timpul dupa ce te chinui o gramada de vreme sa iti faci / facem masinile cum ne place si numai noi stim cum tragem pt banii aia , vine un nenorocit si isi baga toata pwla in munca noastra !

Ba spor si multi nervi in recuperarea banilor si sper sa fie un sut in fund un pas inainte !
DaBotta is offline   Reply With Quote
Old 12-01-13, 22:24   #168
alinWRC


Stage 5
 
alinWRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 481
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Masina mea Astra Gsi C20LET WRC-ul

Da aia neagra am luat-o eu arata foarte bine pe dedesubt a fost facuta pe la pragururi si vopsita integral negru mat dar la prima revopsire totul va reveni la normal .... ma bucur ca nu are rugina si este inmatriculata si este chiar foarte inchegata ca masina...

cat despre ala care mi-a facut bucuria ce pot sa mai zic ..cuvintele nu isi au rostul l-am anuntat ca il voi actiona in instanta si omul plutea cica ...Da ?

omul e in lumea lui oricum de la asigurari ma astept sa am parte de multi nervi si asteptare dar nu am ce face asta e tara noastra de *** Romania .
__________________
Astra Gsi C20LET'93 / 6 speed manual /black
Omega Combi x20xev GPL
Golf MK5 GTI '08/ DSG /red - SOLD
X5 4.6IS V8 /2003/estorie blue
e46 Touring 320 d 150cp/2002/M pack/emolared 2
Vw MK6 R APR stage 2 + 2.0 TFSI 4 motion/ DSG/Silver
alinWRC is offline   Reply With Quote
Old 12-01-13, 23:56   #169
Alyn93

Stage 5
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 474
Default Re: Masina mea Astra Gsi C20LET WRC-ul

Salut! Il cunosc personal pe cel care a provocat accidentul..sii... doar banii ce sunt de el..pacat pentru atata munca depusa si pasiune am urmarit topicul de la inceput am vazut masina prima data la curse la Ianca 2010! Respect si succes in continuare cu ,,transplantul'' Numai bine!
Alyn93 is offline   Reply With Quote
Old 13-01-13, 02:26   #170
BBK.

Stage 3
 
BBK.'s Avatar
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 169
Member of:
[Opel]
Default Re: Masina mea Astra Gsi C20LET WRC-ul

Mare pacata si bateie de joc pentru munca care ai depus-o, mult succes in recuperarea banilor si forta de munca pentru masina si du-pa dai o mama de bataie aluia ca si-o merita! Bafta
__________________


-------------------------------------------
'Opel Astra GTC 1.6 16v' - BBK.

Vand Subwoofere&Amplificatoare-CLICK-
-------------------------------------------

BBK. is offline   Reply With Quote
Old 13-01-13, 18:57   #171
R1s3

Stage 5
 
R1s3's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 747
Default Re: Masina mea Astra Gsi C20LET WRC-ul

Imi pare rau aline pt ce ai patit, da nu mai fi suparat. Bine ca nu era nimeni in masina si ca nu a lovit-o in fata. O sa ai ceva bataie de cap cu aia de la asigurari dar in final o sa fi multumit. Parca ai mai avut o experienta dinasta profitabila cu asigurarile. Mult succes. Daca ai nevoie de ajutor, cu cea mai mare placere. Pe la sfarsitul lunii vin in buzau cateva zile. Bafta.
__________________
Ex: Opel Astra GSi
Ex: BMW 325i M Pack
Ex: Alfa Romeo 156 Sportwagon
Ex: Bmw 323iA :X
Bmw 320i - Under construction

R1s3 is offline   Reply With Quote
Old 14-01-13, 01:26   #172
marius3030

Stage 5
 
marius3030's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 3,061
Member of:
[Fiat]
[Opel]
[SKODA]
Default Re: Masina mea Astra Gsi C20LET WRC-ul

pacat ca a distrus asa o masina.
era beat,drogat?ce draq avea de a provocat stricaciunile astea?
cu euroins am avut si eu o experienta care s-a terminat cu bn,dar dupa vre-o 70-80 de zile si asta cu mari amenintari,pt ca intr-un eventual proces eram reprezentat de 3 avocati(am multe neamuri pe la barouri),le-am spus ca le aduc si bonurile de taxi si vreau si penalizarile legale,iar in urmatoarele 2 ore mi-a spus ca in urmatoarele 7 zile mii baga in cont si asa a fost.
sper ca tu sa nu trebuiasca sa recurgi la chestii destea si sa nu ai mari batai de cap cu ei.
__________________


/// E39


www.e39.ro
marius3030 is offline   Reply With Quote
Old 23-01-13, 19:06   #173
Commy

Stage 4
 
Commy's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 214
Default Re: Masina mea Astra Gsi C20LET WRC-ul

pacat de masina, de banutii si de nervii tai. dar vorba lui marius...bine ca nu a fost mai rau si esti bine. succes cu cea noua. sigur o sa iasa ceva bun
__________________
Burn rubber not your soul brother!!!
Commy is offline   Reply With Quote
Old 23-01-13, 20:50   #174
alinWRC


Stage 5
 
alinWRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 481
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Masina mea Astra Gsi C20LET WRC-ul

Din pacate proiectul se sisteaza pentru ca plec din tara ,daca este cineva doritor masina se vinde in starea in care este 3000 e discutabil.

Iar celalalt gsi care este 2.0 8 v trapa ,comp bord in rest mai nimic 1500 e
alinWRC is offline   Reply With Quote
Old 29-01-13, 07:50   #175
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Masina mea Astra Gsi C20LET WRC-ul

pacat de masina, am citit tot de la inceput! trebuia sa-i rupi picioarele in special ca are asigurare la euroins...am avut probleme nu mai vreau sa trec prin asa ceva si nu doresc la nimeni....wtf eu am reparat-o pe bani mei, am asteptat peste un an sa imi dea bani bulangii si din 11000ron cat a fost reparatiile fara bara, etc mi-au dat 3840ron, nu te astepta la prea mult din partea lor!....pacat de masina chiar era bestiala
__________________
Wir Lieben Autos
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 29-01-13, 21:02   #176
alinWRC


Stage 5
 
alinWRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 481
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Masina mea Astra Gsi C20LET WRC-ul

Din pacate ,deoarece plec din tara asta ar trebui sa fie din fericire ,masinile se vor parca si la revenire in tara se va muta letul in noul cotet si probabil ceva modificari gen interne ,turbina vor mai aparea pana atunci ,pana una alta de la asigurari am de luat 2 mii ,nu mai am timp de cearta cu ei e mai importanta plecarea afara.din pacate proiectul se sisteaza pe o lunga perioada .
alinWRC is offline   Reply With Quote
Old 02-02-13, 12:02   #177
TzuTzu77
MACS Member

Stage 5
 
TzuTzu77's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,264
Member of:
[MACS]
[Opel]
Default Re: Masina mea Astra Gsi C20LET WRC-ul

Cred ca-i rupeam capul aluia. Bine macar ca a fost in spate, asa poti recupera cam tot de pe WRC.
Vezi ca ti-am trimis si un PM.
TzuTzu77 is offline   Reply With Quote
Old 02-02-13, 12:51   #178
Raavi

Stage 2
 
Raavi's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 49
Default Re: Masina mea Astra Gsi C20LET WRC-ul

Pacat de masina aline.. Bine ca nu a fost nimeni in masina si nu ai patit ceva . In timp , o vei reface.. sau poate alt proiect :P
Raavi is offline   Reply With Quote
Old 03-05-13, 12:15   #179
alinWRC


Stage 5
 
alinWRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 481
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Masina mea Astra Gsi C20LET WRC-ul

Intr-un final dupa reclamatii si nervi ,au intrat banii azi dupa 5 luni de la accident ,si dupa 4 de la finalizarea dosarului ,mi s-a luat o mica piatra de pe inima .

din pacate nu am sa ma bucur prea curand de ei sau de refacerea masinii ,fiind in tarile calde ,dar ii va veni vremea cand voi reveni acasa ,si atunci va fi si mai nervoasa ,va sari pragul celor 300 cp .

dar pana atunci nu pot decat sa suspin cu gandul la ea ...

Oricum ar fi acum am ce este mai important motorul ,cutia ,toata mecanica ,si este in stare foarte buna ,o caroserie se va gasi oricand ,poate chiar una mai usoara ,daca corsa b let vad ca deja incearca cineva ,poate o corsa a let va fi unicat in ro .

Bafta ,sarbatori fericite ,si kilometri fara incidente.

Cu stima ,Alin WRC
alinWRC is offline   Reply With Quote
Old 03-05-13, 13:57   #180
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Masina mea Astra Gsi C20LET WRC-ul

ooo pai ai asteptam putin, eu am astepta 9 luni de la bulangii de la euroins, ti-a dat toata suma care era prevazuta la dosar? mie NU!...si ce se mai aude? te bagi sa o faci? sau recarosare?
bujuKYL is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -