Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 28-11-10, 14:45   #16
GJ 64 GAB

Stage 5
 
GJ 64 GAB's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 6,033
Member of:
[Moderators]
[Hyundai]
[Opel]
Default Re: Maşina mea: opel astra f

Părerea mea este că nu trebuia să umbli la aripile de pe faţă . Se vede urāt... rău !
GJ 64 GAB is offline   Reply With Quote
Old 28-11-10, 14:55   #17
NXdev

Stage 5
 
NXdev's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 3,273
Member of:
[Honda]
Default Re: Maşina mea: opel astra f

Quote:
Originally Posted by kosmin55 View Post
intr-un final am pus toate vacumurile pe la locul lor si ce mai era de pus si deja isi schimbase mersul, mai am nevoie de debitmetru o pompa de benzina k a mea baga doar un bar si imi trebui alta si puntea pe spate trebui sa o schimb sa imi pun cu discuri am tamburi, mi am montat suspensi sport pe fata urmeaza si spatele o data cu puntea, acum botul masinii coborand se vad mai bn aripile asa cu roata intrata sub voi reveni q poze

si ca sa ajung la zi cu povestea, aveam probleme cu carbunii de la electromotor ma indreptam spre service si in intersectie la toporasi am fost implicat intr un accident, opel corsa nu a mai putut opri la culoarea rosie a semaforului lovindu ma in aripa dreapta spate si usa m am rasucit am lovit o bordura uriasa si am intrat intr un ghiveci de flori indoind capota aripa far spart cu ocazia asta alta capota si punte q discuri
Arata bine lasata de fata.Acuma am obervat ca ai toate 4 jantele la fel.
NXdev is offline   Reply With Quote
Old 28-11-10, 14:56   #18
kosmin55

Stage 4
 
kosmin55's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 299
Default

Quote:
Originally Posted by GJ 64 GAB View Post
Părerea mea este că nu trebuia să umbli la aripile de pe faţă . Se vede urāt... rău !
asa de urate sunt? in realitate nu se vad chiar asa de rau, si au iesit asa pt k le am facut eu personal fara ajutor de la vre unu care se pricepe, practic am indreptat buza aia care vine in jos

Quote:
Originally Posted by NXdev View Post
Arata bine lasata de fata.Acuma am obervat ca ai toate 4 jantele la fel.
cand va iesi de la tinichigerie,o sa ii schimb si puntea pe spate si schimb atunci si suspensiea pe spate, e fixa si nu e foarte rigida

Quote:
Originally Posted by NXdev View Post
Am vorbit pe p.m de treaba asta , imi pare rau...cand incarci pozele, ai drija sa fie "drepte", nu asa..ca ne chinuim sa le vedem .
ups! scuze pe poze chiar k iti rupi gatu acum am vazut si eu:d le am descarcat direct d pe tel si nu am verificat scuze inca o data

Last edited by GJ 64 GAB; 28-11-10 at 15:05.
kosmin55 is offline   Reply With Quote
Old 28-11-10, 15:02   #19
NXdev

Stage 5
 
NXdev's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 3,273
Member of:
[Honda]
Default Re: Maşina mea: opel astra f

Quote:
Originally Posted by kosmin55 View Post
cand va iesi de la tinichigerie,o sa ii schimb si puntea pe spate si schimb atunci si suspensiea pe spate, e fixa si nu e foarte rigida
Nu are nimic ca e fixa...si nici ca nu e rigida, conteaza cat de mult coboara garda la sol .
NXdev is offline   Reply With Quote
Old 28-11-10, 15:08   #20
kosmin55

Stage 4
 
kosmin55's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 299
Default Re: Maşina mea: opel astra f

Quote:
Originally Posted by NXdev View Post
Nu are nimic ca e fixa...si nici ca nu e rigida, conteaza cat de mult coboara garda la sol .
da, dar pe fata la unele gropi imi ating pe fata si cand l oi pune si pe spate nu o sa fie asa bine, am auzit discutii ca se pot face si astea mai rigide, sunt portocali si au tijele ffooarte groase fata de altele sport care le am vazut, cu astea a venit prima mea masina din germania era mai rigida at sau mi se parea mie fiind la inceput
kosmin55 is offline   Reply With Quote
Old 28-11-10, 15:11   #21
NXdev

Stage 5
 
NXdev's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 3,273
Member of:
[Honda]
Default Re: Maşina mea: opel astra f

Quote:
Originally Posted by kosmin55 View Post
da, dar pe fata la unele gropi imi ating pe fata si cand l oi pune si pe spate nu o sa fie asa bine, am auzit discutii ca se pot face si astea mai rigide, sunt portocali si au tijele ffooarte groase fata de altele sport care le am vazut, cu astea a venit prima mea masina din germania era mai rigida at sau mi se parea mie fiind la inceput
Desigur, se pot intarii amortizoarele.
NXdev is offline   Reply With Quote
Old 28-11-10, 15:22   #22
kosmin55

Stage 4
 
kosmin55's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 299
Default Re: Maşina mea: opel astra f

Quote:
Originally Posted by NXdev View Post
Desigur, se pot intarii amortizoarele.
cred k le voi da jos si sa le duc, ai idee daca amortizoarele de astra f merg pe calibra, adica sa fiu mai explicit eu mi am luat amortizoarele de la calibra cu tot cu disc fuzete etc si am modificat flansele sa vina la prinderi, acum intrebarea e daca ii pun de astra f mai vin pe fuzete ?
kosmin55 is offline   Reply With Quote
Old 01-12-10, 16:27   #23
kosmin55

Stage 4
 
kosmin55's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 299
Default Re: Maşina mea: opel astra f

cateva poze cu masina la tinichigerie, urmeaza puntea cu discuri, eleron , bara spate si grila de gsi am facut rost, mai am nevoie de bara fata capota gsi si niste faruri mai dragute
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_0265.JPG
Views:	227
Size:	638.7 KB
ID:	1764331   Click image for larger version

Name:	IMG_0263.JPG
Views:	163
Size:	733.6 KB
ID:	1764332  
kosmin55 is offline   Reply With Quote
Old 01-12-10, 20:14   #24
NXdev

Stage 5
 
NXdev's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 3,273
Member of:
[Honda]
Default Re: Maşina mea: opel astra f

Incepe sa prinda forma .
NXdev is offline   Reply With Quote
Old 04-12-10, 09:56   #25
Yonutzzz

Stage 4
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 256
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: opel astra f

Frumos...frumos..vezi cum prinzi grila aia....in rest Bafta!!!
Yonutzzz is offline   Reply With Quote
Old 08-01-11, 02:04   #26
dRR-XWX

Stage 5
 
dRR-XWX's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
[FORD]
[2 Roti]
[Opel]
Default Re: Maşina mea: opel astra f

fa aripile dupa ce pui puntea cu discuri. cu puntea cu discuri o sa iasa rotile mai in exterior ~2 cm...
dRR-XWX is offline   Reply With Quote
Old 08-01-11, 02:08   #27
kosmin55

Stage 4
 
kosmin55's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 299
Default Re: Maşina mea: opel astra f

Quote:
Originally Posted by dRR-XWX View Post
fa aripile dupa ce pui puntea cu discuri. cu puntea cu discuri o sa iasa rotile mai in exterior ~2 cm...
da am obesrvat asta, pe puntea veche aveam distantiere iar cand le am mutat imi ating cauciucurile la primavara ma voi apunca din nou de ea si le voi face altfel,u ce ai facut cu masina vad k tot vinzi unele lucruri de pe ea
kosmin55 is offline   Reply With Quote
Old 08-01-11, 02:11   #28
dRR-XWX

Stage 5
 
dRR-XWX's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
[FORD]
[2 Roti]
[Opel]
Default Re: Maşina mea: opel astra f

trebuie sa ma apuc iar de exterior, a 4-a oara in 2 ani ( sper ca ultima data ) si interiorul curatat si montat mocheta. in rest... ce se mai poate scoate din motor...
__________________

dRR-XWX is offline   Reply With Quote
Old 09-01-11, 15:27   #29
Aleks.

Stage 4
 
Aleks.'s Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 257
Default Re: Maşina mea: opel astra f

Ce pot sa zic...felicitari in primul rand ca te'ai apucat singur de ea...chiar daca nu a iesit prea bine din prima..dar lasa ca e tabla si se repara.Imi place cum da negru mat....iar jantele sunt foarte foarte frumoase. Bafta in continuare...asteptam rezultatu final
__________________
Low Astra F Sedan - https://forum.4tuning.ro/116-masina-m...t/page-15.html
Aleks. is offline   Reply With Quote
Old 17-01-11, 00:05   #30
Detman
Fiat Driver

Stage 5
 
Detman's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 3,228
Member of:
[Fiat]
[VW]
Default Re: Maşina mea: opel astra f

eu zic ca e un inceput bun, mai ales masina e una cu multe posibilitati de a o modifica dupa placul tau. daca tot esti in stadiul de tinichigerie, eu ti-as recomanda sa ii schimbi culoarea cu una lucioasa, prea mult mat e in ziua de azi.

bafta in continuare.
Detman is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -