Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 24-02-11, 19:34   #196
marty88

Stage 5
 
marty88's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 507
Member of:
[VW]
Default Re: Maşina mea: .::`Vera.Tygrutza~ AZ 178 KX`::.

Quote:
Originally Posted by green_e30 View Post
Niste jante frumusele pe 16" cu o buza mica polisata eu zic ca ar da genial pe masinuta asta marty...si cu un talon mic la cauciucuri sau de exemplu niste BBS pe 16" ar da genial!



Verutooo ai mai avut tu probleme mici cu maseluta si nu aveai suspensiile astea...de maine incolo o sa te vad ca stai cu punga cu gheata pe obraz?!
masina asta e mik green ...maxim maxim pe 15 jantele cu un 7j maxim ...maxim am spus....e cel mai bn 16 sunt deja mari crede-ma 15 7j si un model frumos ar fi speedline course modelu mai vechi putin ...sau keskin iar jante kalumea
marty88 is offline   Reply With Quote
Old 24-02-11, 19:48   #197
green_e30

Stage 5
 
green_e30's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 962
Default Re: Maşina mea: .::`Vera.Tygrutza~ AZ 178 KX`::.

gresesti marty scuze ca te contrazic o fi masina mica dar si 15 sunt mici sincer...un 16 ar arata demential 17 sunt mari iti arat tigre cu 16 ca dau super bine dar acuma depinde de vera stiu ca ii plac jantele astea si nu le da noi ne contrazicem ca intre prieteni acuma si facem prea mult off-topic asa ca gata eu raman ca ar da bine 16" pe ea tu cu 15"!
Multa Bafta Vera mai comentez la urmatoarea modificare sau prima spalare!
Te pupa varatu!
P.S.> Vera uite interior aici cum ar arata foarte frumos sa o faci la interior!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	31.jpg
Views:	69
Size:	93.7 KB
ID:	1889829   Click image for larger version

Name:	32.jpg
Views:	55
Size:	41.2 KB
ID:	1889830   Click image for larger version

Name:	33.jpg
Views:	78
Size:	33.3 KB
ID:	1889831  

__________________
B 94 DDP (My Ride)

Last edited by green_e30; 24-02-11 at 19:51.
green_e30 is offline   Reply With Quote
Old 24-02-11, 19:52   #198
bogdy.ghetto

Stage 5
 
bogdy.ghetto's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,199
Member of:
[Ghetto Cult]
Default Re: Maşina mea: .::`Vera.Tygrutza~ AZ 178 KX`::.

Din cate vad eu ea nu e hotarata si e influentata de cineva nu cunosc persoana dar cel care o sfatuesti nu prea o sfatueste bine...
Merge incercat si ce zice Green cu 16 de la cineva de proba sa vada cum sta.Daca vrei si frumusete si comfort nu prea se pupa. Talon mic la anvelope devine si mai rigida.Am vazut ca ai zis ceva cu viteza...de unde atata viteza la masina ta si in acest oras sau tara?Astazi de dim in drum spre munca am vazut o Tigra galbena,cu stopuri de asa zis tuning foarte urate si cu multi fluturasi pe ea...masina era oribila chiar de fata si m-am dus cu gandul la tine si imi doream sa iti arat un exemplu rau.
__________________
Modificari Fibra =>www.GheTToTuninG.ro
bogdy.ghetto is offline   Reply With Quote
Old 24-02-11, 20:05   #199
green_e30

Stage 5
 
green_e30's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 962
Default Re: Maşina mea: .::`Vera.Tygrutza~ AZ 178 KX`::.

Quote:
Originally Posted by bogdy.ghetto View Post
Din cate vad eu ea nu e hotarata si e influentata de cineva nu cunosc persoana dar cel care o sfatuesti nu prea o sfatueste bine...
Merge incercat si ce zice Green cu 16 de la cineva de proba sa vada cum sta.Daca vrei si frumusete si comfort nu prea se pupa. Talon mic la anvelope devine si mai rigida.Am vazut ca ai zis ceva cu viteza...de unde atata viteza la masina ta si in acest oras sau tara?Astazi de dim in drum spre munca am vazut o Tigra galbena,cu stopuri de asa zis tuning foarte urate si cu multi fluturasi pe ea...masina era oribila chiar de fata si m-am dus cu gandul la tine si imi doream sa iti arat un exemplu rau.
Bogdy sa inteleg ca era una din renumitele masini Flower Power...Jantele pe 16" ii stau foarte bine unei Tigre o las pe Vera daca vrea sa puna poza cu janta lui YLI acele OZuri pe 16" sa vezi cat de bine i-ar fi stat!
PUNCT.
green_e30 is offline   Reply With Quote
Old 24-02-11, 20:10   #200
ionutz_njd

Stage 5
 
ionutz_njd's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 552
Member of:
[VW]
Default Re: Maşina mea: .::`Vera.Tygrutza~ AZ 178 KX`::.

Quote:
Originally Posted by bogdy.ghetto View Post
Din cate vad eu ea nu e hotarata si e influentata de cineva nu cunosc persoana dar cel care o sfatuesti nu prea o sfatueste bine...
Merge incercat si ce zice Green cu 16 de la cineva de proba sa vada cum sta.Daca vrei si frumusete si comfort nu prea se pupa. Talon mic la anvelope devine si mai rigida.Am vazut ca ai zis ceva cu viteza...de unde atata viteza la masina ta si in acest oras sau tara?Astazi de dim in drum spre munca am vazut o Tigra galbena,cu stopuri de asa zis tuning foarte urate si cu multi fluturasi pe ea...masina era oribila chiar de fata si m-am dus cu gandul la tine si imi doream sa iti arat un exemplu rau.
nu e vb ca e influentata prost ..sa o luam un pic logic ... jante mari pe 16 17 deja nu o mai poate lasa atinge la 16 tre talon de 45- 40 cea ce costa foarte mult in caz de doamne fereste.... da ce sa mai zicem de 17 ca ii tre de 30 35...
una la mana trebuie umflate aripile un pic ...
cu jante pe 15 talon 50 si lasata ii da alt aspect....
nu mai sariti ca trebiesc jante marii navem drumuri de jante mari si talon mic ...ce zice articulatiile alea ...
grin mama daca tie iti rupe rinichi cu ficati suspensia ei "rigida" ce sa zici de a mea ... ai iei inca topaie la un bumper deci e elastica nu rigida .. cum cade asa sa ramana .... eu zic ca era mai simplu de compresat cu cleme si intarite amortizoarele
__________________
BMW E 46
ionutz_njd is offline   Reply With Quote
Old 24-02-11, 20:14   #201
Vera.Tygrutza

Stage 4
 
Vera.Tygrutza's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 239
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: .::`Vera.Tygrutza~ AZ 178 KX`::.

Quote:
Originally Posted by bogdy.ghetto View Post
Din cate vad eu ea nu e hotarata si e influentata de cineva nu cunosc persoana dar cel care o sfatuesti nu prea o sfatueste bine...
Merge incercat si ce zice Green cu 16 de la cineva de proba sa vada cum sta.Daca vrei si frumusete si comfort nu prea se pupa. Talon mic la anvelope devine si mai rigida.Am vazut ca ai zis ceva cu viteza...de unde atata viteza la masina ta si in acest oras sau tara?Astazi de dim in drum spre munca am vazut o Tigra galbena,cu stopuri de asa zis tuning foarte urate si cu multi fluturasi pe ea...masina era oribila chiar de fata si m-am dus cu gandul la tine si imi doream sa iti arat un exemplu rau.
nu sunt eu cu flowerpower =))... eu cam asa vreau s-o fac sa arate
marty am vazut pe tigra si de 17 jante asa ca nu-i o problema asta...stie green ce zice acolo... deja dak le pun mai mari imi ia si din viteza...dar momentan nu le schimb oricum...eu sunt pasionata si de viteaza...cu tigrutza am prins 210 in drum spre bolintin...multi nu ma cred si chiar nu ma intereseaza asta...insa vreau s-o fac diferita de celelalte tigre...
am vorbit deja cu domnu bosorog si maine sau sambata o lasa mai jos ))
in poza e tigrutza modificata in photoshop
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	tigra_proj_A_C.jpg
Views:	72
Size:	355.5 KB
ID:	1889858  
Vera.Tygrutza is offline   Reply With Quote
Old 24-02-11, 20:15   #202
green_e30

Stage 5
 
green_e30's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 962
Default Re: Maşina mea: .::`Vera.Tygrutza~ AZ 178 KX`::.

Quote:
Originally Posted by ionutz_njd View Post
nu e vb ca e influentata prost ..sa o luam un pic logic ... jante mari pe 16 17 deja nu o mai poate lasa atinge la 16 tre talon de 45- 40 cea ce costa foarte mult in caz de doamne fereste.... da ce sa mai zicem de 17 ca ii tre de 30 35...
una la mana trebuie umflate aripile un pic ...
cu jante pe 15 talon 50 si lasata ii da alt aspect....
nu mai sariti ca trebiesc jante marii navem drumuri de jante mari si talon mic ...ce zice articulatiile alea ...
grin mama daca tie iti rupe rinichi cu ficati suspensia ei "rigida" ce sa zici de a mea ... ai iei inca topaie la un bumper deci e elastica nu rigida .. cum cade asa sa ramana .... eu zic ca era mai simplu de compresat cu cleme si intarite amortizoarele
Ioane...na jante pe 17" cum dau jantele pe 17" sunt muuult prea mari chiar daca au un aspect placut jantele pe 16" se potrivesc perfect am pus si poze ca sa dau exemplu...drumuri avem stai tu linistit cum veruta merge doar pe magheru ce sa ii facem acolo e drumu bun momentan si da este elastica dar si foarte rigida a ta este ok a ta nu are nimic dar astazi cand am mers cu tigrutza me-a rupt rinichii de ce sa umfle aripile? nu are niciun rost poate sa le roluiasca ca sa intre bine jantele de 9j sau alte chestii jante pe 15 cu talon 50 sincer nu stiu ar arata la fel ca astea...!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	647d20f78e1c3610410dd7b457e92f4d.jpg
Views:	112
Size:	91.4 KB
ID:	1889885  
green_e30 is offline   Reply With Quote
Old 24-02-11, 20:22   #203
ionutz_njd

Stage 5
 
ionutz_njd's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 552
Member of:
[VW]
Default Re: Maşina mea: .::`Vera.Tygrutza~ AZ 178 KX`::.

Quote:
Originally Posted by green_e30 View Post
Ioane...na jante pe 17" cum dau jantele pe 17" sunt muuult prea mari chiar daca au un aspect placut jantele pe 16" se potrivesc perfect am pus si poze ca sa dau exemplu...drumuri avem stai tu linistit cum veruta merge doar pe magheru ce sa ii facem acolo e drumu bun momentan si da este elastica dar si foarte rigida a ta este ok a ta nu are nimic dar astazi cand am mers cu tigrutza me-a rupt rinichii de ce sa umfle aripile? nu are niciun rost poate sa le roluiasca ca sa intre bine jantele de 9j sau alte chestii jante pe 15 cu talon 50 sincer nu stiu ar arata la fel ca astea...!
u vezi cat de ridicata e masina asta ... parctic nui lasata credema ca stiu ce zic ..ai vazut cum arata a mea cu jante pe 15 si cum sunt pe 16 facem proba pe a mea si o lasam cat vrei u punem de 17 punem 16 de 15 ..si ai sa vezi ..ca sa fie pe burta ii tre jante mai mici si ceva spitat pt a da iluzia ca are jante mari
vera nu pune gume de 55 ca nu faci nimik minim 50 credema ca e mai bine
ionutz_njd is offline   Reply With Quote
Old 24-02-11, 20:26   #204
green_e30

Stage 5
 
green_e30's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 962
Default Re: Maşina mea: .::`Vera.Tygrutza~ AZ 178 KX`::.

Quote:
Originally Posted by ionutz_njd View Post
u vezi cat de ridicata e masina asta ... parctic nui lasata credema ca stiu ce zic ..ai vazut cum arata a mea cu jante pe 15 si cum sunt pe 16 facem proba pe a mea si o lasam cat vrei u punem de 17 punem 16 de 15 ..si ai sa vezi ..ca sa fie pe burta ii tre jante mai mici si ceva spitat pt a da iluzia ca are jante mari
vera nu pune gume de 55 ca nu faci nimik minim 50 credema ca e mai bine
16 este dimensiunea ideeala Ionut tu daca vrei puneti 15" pe golf puneti-va toti 15" pe masini vorba lui Tank:Astia cu loganele si-au pus pe 15 ca sa pastreze gumele vechi!
Glumesc normal dar pe 16" arata si mai bine ocupa tot spatiul intre janta si aripi...vera daca gasesti niste jante usoare pe 16" nu ti-o ingreuneaza deloc sincer...+multe alte calitati si ia mai lasti-i lu' vera jantele in pace...ca deja m-am plictisit de cat am scris!
green_e30 is offline   Reply With Quote
Old 24-02-11, 20:28   #205
GJ 64 GAB

Stage 5
 
GJ 64 GAB's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 6,033
Member of:
[Moderators]
[Hyundai]
[Opel]
Default Re: Maşina mea: .::`Vera.Tygrutza~ AZ 178 KX`::.

Sunt curios câţi dintre voi aţi posta dacă ar fi thread-ul unui băiat
GJ 64 GAB is offline   Reply With Quote
Old 24-02-11, 20:29   #206
green_e30

Stage 5
 
green_e30's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 962
Default Re: Maşina mea: .::`Vera.Tygrutza~ AZ 178 KX`::.

Quote:
Originally Posted by GJ 64 GAB View Post
Sunt curios câţi dintre voi aţi posta dacă ar fi thread-ul unui băiat
Din moment ce imi este verisoara daca me-ar fi verisor tot as comenta!
green_e30 is offline   Reply With Quote
Old 24-02-11, 20:31   #207
GJ 64 GAB

Stage 5
 
GJ 64 GAB's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 6,033
Member of:
[Moderators]
[Hyundai]
[Opel]
Default Re: Maşina mea: .::`Vera.Tygrutza~ AZ 178 KX`::.

Quote:
Originally Posted by green_e30 View Post
Din moment ce imi este verisoara daca me-ar fi verisor tot as comenta!
Nu mă refeream doar la tine ..
GJ 64 GAB is offline   Reply With Quote
Old 24-02-11, 20:37   #208
Vera.Tygrutza

Stage 4
 
Vera.Tygrutza's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 239
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: .::`Vera.Tygrutza~ AZ 178 KX`::.

stiu si mai mergea...dar se bagase fraieru ala in fata mea...
uite green jantele care le vroiai
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	18082010854.jpg
Views:	181
Size:	470.8 KB
ID:	1889896   Click image for larger version

Name:	18082010859.jpg
Views:	140
Size:	334.9 KB
ID:	1889897   Click image for larger version

Name:	18082010857.jpg
Views:	128
Size:	547.3 KB
ID:	1889898  

Vera.Tygrutza is offline   Reply With Quote
Old 24-02-11, 20:39   #209
green_e30

Stage 5
 
green_e30's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 962
Default Re: Maşina mea: .::`Vera.Tygrutza~ AZ 178 KX`::.

Quote:
Originally Posted by Vera.Tygrutza View Post
stiu si mai mergea...dar se bagase fraieru ala in fata mea...
uite green jantele care le vroiai
16" cu talon mic TADAAAA....Miracol ce frumos dau?!
green_e30 is offline   Reply With Quote
Old 24-02-11, 23:07   #210
daffy duck™
Inferno Motorsport Member

Stage 5
 
daffy duck™'s Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,951
Member of:
[Inferno Motorsport]
Default Re: Maşina mea: .::`Vera.Tygrutza~ AZ 178 KX`::.

sunteti niste nebuni dupa parerea mea

hai sa va zic eu niste lucruri fff simple si scurte

1. Grin sa taci ...pozele care le pui tu cu acele tigre sunt din germanica style, deci nu are legatura cu draga noastra romanie de rahat.
2. dintre toti care au postat aici pe ultimele 2-3 pagini, doar de ionut si de bogdy ai putea sa "asculti"! De ce? simplu, ionut a mers in marea parte a vietii lui cu jante pe 16 cu talon mic si bogdy a plecat de la niste roti de 14 de fabrica....a avut chiar si 17 pe masina si acum merge pe 16 cu 7.5 si 9j ( sa ma corecteze bogdy daca gresesc)
3. pe degeaba dati si puneti poze cu jante si jante...pana cand vera nu va avea niste bani acolo sa isi ia ceva, va agitati aiurea ! + ca fata a zis clar ca vrea sa ramana pe 15, dar si la talonul care il vrea ea....nu stiu cum o sa fie !
4. intra si jante 7,5X16 pe tigra cu ET 34 , o sa caut eu niste poze cu tigra unui tovaras care avea combinatia asta si la el atingea pentru ca avea 215 si nu 205....

sper ca nu sare careva de c*r-n sus acum ca mi-am exprimat si eu parerea! in rest, va doresc spor la tuning!

Daffy
daffy duck™ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -