Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Opel (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel.html)
-   -   Maşina mea: Vera.Tygrutza AZ 178 KX (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel/215071-masina-mea-vera-tygrutza-az-178-kx.html)

Vera.Tygrutza 18-10-10 21:37

Maşina mea: Vera.Tygrutza AZ 178 KX
 
In sfarsit i-am deschis si eu un mik topic pt viatza mea..Tigrutza....
Astept parerile voastre despre ea ..iar dak sunt proaste mai bine pastrati-le pt voi ca va bat :P..(glumesc)

Vera.Tygrutza 18-10-10 21:52

Re: .::`Vera.Tygrutza~ AZ 178 KX`::.
 
10 Attachment(s)
Salut baieti ... Ma prezint la voi cu un Opel Tigra din '99, motor 1.4 , 16valve... culoare galbena.. modificari inca nu am inceput sa-i fac prea multe. momentan i-am schimbat pozitiile si are un filtru de aer sport pilot... am un subwoofer cat porbagajul de 400w pioner...urmeaza sa-i atasez niste folii pe geam.. insa marea schimbare v-a fi dupa ce-o inmatriculez pe RO..... masina o fac de EXPO nu de curse pt ca tzin prea mult la ea sa o rup...insa am avut cateva provocari pe care nu le-am putut refuza..:P

OnY_SRS 18-10-10 21:56

Re: .::`Vera.Tygrutza~ AZ 178 KX`::.
 
Quote:

Originally Posted by Vera.Tygrutza (Post 3738575)
Salut baieti ... Ma prezint la voi cu un Opel Tigra din '99, motor 1.4 , 16valve... culoare galbena.. modificari inca nu am inceput sa-i fac prea multe. momentan i-am schimbat pozitiile si are un filtru de aer sport pilot... am un subwoofer cat porbagajul de 400w pioner...urmeaza sa-i atasez niste folii pe geam.. insa marea schimbare v-a fi dupa ce-o inmatriculez pe RO..... masina o fac de EXPO nu de curse pt ca tzin prea mult la ea sa o rup...insa am avut cateva provocari pe care nu le-am putut refuza..:P

marfa masinuta.. s'o pastezi sanatoasa si fara evenimente neplacute... sincer dupa parerea mea mi se pareau mai ok rotile care le'ai avut la inceput pe spate.. erau late..:D oricum frumos...ne mai auzim .. io unu bantui prin zona:))

Vera.Tygrutza 18-10-10 21:59

Quote:

Originally Posted by OnY_SRS (Post 3738588)
marfa masinuta.. s'o pastezi sanatoasa si fara evenimente neplacute... sincer dupa parerea mea mi se pareau mai ok rotile care le'ai avut la inceput pe spate.. erau late..:D oricum frumos...ne mai auzim .. io unu bantui prin zona:))

pai le-am schimbat pt ca nu intram pe camp acolo la voi la cornetu cand mergeam la balaceala..:)) ce vroiai sa-mi adun barile de pe jos..=)) lasa ca e ok si asa

Quote:

Originally Posted by NXdev (Post 3738547)
In sfarsit :D.Pentru inceput incarca ceva poze cu masina , dupa aceea ne spunem parerile .

Din cate stiu eu masina arata bine, doar ca ii lipsea un prag :D.

Da lipseste va e crapat pe jumatate trebuie lipit si merge pus la loc ...il am acasa

OnY_SRS 18-10-10 22:09

Re: .::`Vera.Tygrutza~ AZ 178 KX`::.
 
Quote:

Originally Posted by Vera.Tygrutza (Post 3738602)
Da lipseste va e crapat pe jumatate trebuie lipit si merge pus la loc ...il am acasa

si cu ce ai vrea sa'l lipesti?:D
e plastic?

ionutz_njd 18-10-10 22:15

Re: .::`Vera.Tygrutza~ AZ 178 KX`::.
 
Quote:

Originally Posted by OnY_SRS (Post 3738631)
si cu ce ai vrea sa'l lipesti?:D
e plastic?

felicitari pt masina ai grija de ea si bafta la tot ce iti propui sa ii faci si hai cu ea pe RO ....apoi o parte tehnica si dupaia un estetic simplu da bine pus la punct ...

ony plasticul ala se lipeste cu ce vrei u de la poxipol da odata lipit trebuie pus si sa nu se mai dea jos ca se crapa din nou iar a 2 metoda cu fibra

OnY_SRS 18-10-10 22:17

Re: .::`Vera.Tygrutza~ AZ 178 KX`::.
 
Quote:

Originally Posted by ionutz_njd (Post 3738651)
felicitari pt masina ai grija de ea si bafta la tot ce iti propui sa ii faci si hai cu ea pe RO ....apoi o parte tehnica si dupaia un estetic simplu da bine pus la punct ...

ony plasticul ala se lipeste cu ce vrei u de la poxipol da odata lipit trebuie pus si sa nu se mai dea jos ca se crapa din nou iar a 2 metoda cu fibra

la fibra m'am gandit si io sa tina:))

Vera.Tygrutza 18-10-10 22:45

Re: .::`Vera.Tygrutza~ AZ 178 KX`::.
 
Quote:

Originally Posted by OnY_SRS (Post 3738659)
la fibra m'am gandit si io sa tina:))

erau o gramada care se oferise sa ma ajute da niciunul nu a mai reusit intr-un final :))

Broxxx 18-10-10 23:23

Re: .::`Vera.Tygrutza~ AZ 178 KX`::.
 
F tare masinuta fara incidente si apucate de ea ca la anu avem treaba suntem pe cai mari take care...

Vera.Tygrutza 18-10-10 23:25

Re: .::`Vera.Tygrutza~ AZ 178 KX`::.
 
Quote:

Originally Posted by Broxxx (Post 3738850)
F tare masinuta fara incidente si apucate de ea ca la anu avem treaba suntem pe cai mari take care...

LA anu e Tigroaica, avanseaza si ea..nu o sa mai fie Tigrutza :))

Amun-RA 19-10-10 00:24

Re: Maşina mea: .::`Vera.Tygrutza~ AZ 178 KX`::.
 
OffT: faceti-i fetei un favor si nu mai faceti chat pentru ca moderatorii ii vor inchide topicul.

OnT: Frumoasa masinutza(ti-am mai spus) dar mai frumoasa e proprietara:lol:. Iar ca sfaturi pt viitor: tot ce e negru pe masina sa fie galben, fara embleme(clean) si niste jante tot pe 16 sau cat ai tu....dar mai late. In rest...sa ai grija de ea si ea de tine si multi km fara probleme. Poopic :*

ionutz_njd 19-10-10 00:31

Re: Maşina mea: .::`Vera.Tygrutza~ AZ 178 KX`::.
 
Quote:

Originally Posted by Amun-RA (Post 3738993)
OffT: faceti-i fetei un favor si nu mai faceti chat pentru ca moderatorii ii vor inchide topicul.

OnT: Frumoasa masinutza(ti-am mai spus) dar mai frumoasa e proprietara:lol:. Iar ca sfaturi pt viitor: tot ce e negru pe masina sa fie galben, fara embleme(clean) si niste jante tot pe 16 sau cat ai tu....dar mai late. In rest...sa ai grija de ea si ea de tine si multi km fara probleme. Poopic :*

:peace: uite o iedee ft buna ce ai ziso nu ca nasi fi zis si eu da poate daca ii zice mai multe lume o sa o faca asa
si nu ii merg jantele pe 16 la ea :D iti zic eu asta doarece nu cred ca o sa bage destui bani pe gume de 40 si mie ca o sa ii atinga cum sa mai patit in bara spate:( pe 15 ar fi de ajuns si lasata un pic pna la cauciuc :D gen ca a mea
si nu o fa rozzz credema cca nu se mai poarta si o dai in japan deja cu ea galbenu e o culoare destul de frumoasa doar ca ar trebui negru ala acoperit
iar daca vrei idee mai buna scapa de luneta ------ sti u despre ce e vb ----

Vera.Tygrutza 19-10-10 00:33

Quote:

Originally Posted by Amun-RA (Post 3738993)
OffT: faceti-i fetei un favor si nu mai faceti chat pentru ca moderatorii ii vor inchide topicul.

OnT: Frumoasa masinutza(ti-am mai spus) dar mai frumoasa e proprietara:lol:. Iar ca sfaturi pt viitor: tot ce e negru pe masina sa fie galben, fara embleme(clean) si niste jante tot pe 16 sau cat ai tu....dar mai late. In rest...sa ai grija de ea si ea de tine si multi km fara probleme. Poopic :*

O sa-i pun niste jante tot pe 15' dar cu buza...am vazut eu niste bbs-uri si cu guma subtire..:X sunt mortale..dar toate la timpul lor

Quote:

Originally Posted by ionutz_njd (Post 3739012)
:peace: uite o iedee ft buna ce ai ziso nu ca nasi fi zis si eu da poate daca ii zice mai multe lume o sa o faca asa
si nu ii merg jantele pe 16 la ea :D iti zic eu asta doarece nu cred ca o sa bage destui bani pe gume de 40 si mie ca o sa ii atinga cum sa mai patit in bara spate:( pe 15 ar fi de ajuns si lasata un pic pna la cauciuc :D gen ca a mea
si nu o fa rozzz credema cca nu se mai poarta si o dai in japan deja cu ea galbenu e o culoare destul de frumoasa doar ca ar trebui negru ala acoperit
iar daca vrei idee mai buna scapa de luneta ------ sti u despre ce e vb ----

ooo da..o fac cabrio...stai frate sa castig la loto =))

TaZzY E30 19-10-10 11:04

Re: Maşina mea: .::`Vera.Tygrutza~ AZ 178 KX`::.
 
ce mai din stanga in dreapta....:
-Rulmentii
-Inscrisa pe RO
-Lasata jos
-Niste BBS-uri cu buza
-Bad boy
mai vrei?am cam 1 milion de idei:))

daffy duck™ 19-10-10 11:21

Re: Maşina mea: .::`Vera.Tygrutza~ AZ 178 KX`::.
 
Quote:

Originally Posted by TaZzY E30 (Post 3739637)
ce mai din stanga in dreapta....:
-Rulmentii
-Inscrisa pe RO
-Lasata jos
-Niste BBS-uri cu buza
-Bad boy
mai vrei?am cam 1 milion de idei:))

pe rand mai baieti, pe rand....

parerea mea? mai bine o inscrii pe RO si dupa incepi sa o modifici. ca la romani, daca o modifici inainte de inscriere, cand o sa ajungi la rar cine stie cum se trezeste vreunu si te respinge si spre ex te pune sa dai folia jos k sa treci rar-u...nu mai dai odata bani sa o pui inapoi???

bafta cu masina si drive safe!

o zi buna,
daffy


All times are GMT +2. The time now is 17:26.

- Copyright 2024 4Tuning