Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 28-11-10, 09:32   #31
rares_912

Stage 1
 
rares_912's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 15
Default Re: Maşina mea: Un astra F

Quote:
Originally Posted by Yonutzzz View Post
dar tu ai dat geamu jos ca sa le pui si pe cele din margine(ledurile)?
...asta daca le-ai schimbat tu ledurile la faruri..le ai exact ca ale mele numai ca is de alta culoare..si au beculetzecate 4 pe fiecare inel!
Eu am desfacut cu totul farul pentru ca se stransese foarte mult praf inauntru de la ala de la care le-am cumparat care nu le pusese capacul de la faza lunga (ala de cauciuc) adica am scos si sticla si lupe tot =)) si cu ocazia asta am schimbat si ledurile cu ajutorul unui prieten caruia i-am dat instalatiile pt ca altfel e chinul naibii sa bagi ledurile alea la loc acolo daca ai acelasi model de faruri stii ce inghesuite sunt .. probabil ca as fi reusit si fara sa desfac farul dar daca tot le aveam dezmembrate toate in fata am zis sa profit de ocazie
rares_912 is offline   Reply With Quote
Old 28-11-10, 10:12   #32
Yonutzzz

Stage 4
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 256
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: Un astra F

Quote:
Originally Posted by rares_912 View Post
Eu am desfacut cu totul farul pentru ca se stransese foarte mult praf inauntru de la ala de la care le-am cumparat care nu le pusese capacul de la faza lunga (ala de cauciuc) adica am scos si sticla si lupe tot =)) si cu ocazia asta am schimbat si ledurile cu ajutorul unui prieten caruia i-am dat instalatiile pt ca altfel e chinul naibii sa bagi ledurile alea la loc acolo daca ai acelasi model de faruri stii ce inghesuite sunt .. probabil ca as fi reusit si fara sa desfac farul dar daca tot le aveam dezmembrate toate in fata am zis sa profit de ocazie
stiu)eu le-am pus asa...doar 2 mi-au dat batai de cap...dar na...am reusit pana la urma...faza proasta e ca sunt preturile destul de piperate la niste leduri smd...oricum frumos..bafta in continuare!
Yonutzzz is offline   Reply With Quote
Old 28-11-10, 11:05   #33
rares_912

Stage 1
 
rares_912's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 15
Default Re: Maşina mea: Un astra F

am avut norocul de a le primi cadou
rares_912 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -