Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 04-04-07, 14:55   #631
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default Re: Opel Astra F 2.0 16v TURBO

Quote:
Originally Posted by vali-tgm View Post
poate vorbesc prostii dar .... stiam ca mai este inca o astra F turbo in constanta.... poate gresesc dar.... asa am auzit. zicea cineva cand am fost la salonul auto.
Astra GSI cu turbo montat pe ea ...
A mea este C20LET curat ...
X-Ray-Eyes is offline   Reply With Quote
Old 05-04-07, 09:52   #632
UGA

Stage 5
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 558
Default Re: Opel Astra F 2.0 16v TURBO

Din pacate aceea astra "turbo" nu a fcaut nimik spectaculos ..atat dar ca era foarte reusita ca estetica...dar inca odata nu vb de styling...ci de tuning...doua chestii destul de diferite..
UGA is offline   Reply With Quote
Old 05-04-07, 19:48   #633
sandrin

Stage 5
 
sandrin's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,303
Member of:
[SEAT]
Default Re: Opel Astra F 2.0 16v TURBO

astra ca astra, dar nici bmw-ul nu sta mai prejos . Te-am vazut azi pe la butelii ... super tare bravo
sandrin is offline   Reply With Quote
Old 05-04-07, 21:47   #634
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Opel Astra F 2.0 16v TURBO

Skyline frate .... auzi .... am auzit o gramada de varante .. exakt cum ziceai si tu .. logan cielo ... si de toate ...
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 06-04-07, 00:26   #635
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Opel Astra F 2.0 16v TURBO

Felicitari pt masina X-ray , mare fel
apropo dc topicul nu e la sectiunea nissan ?
shantzu is offline   Reply With Quote
Old 07-04-07, 13:18   #636
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: Opel Astra F 2.0 16v TURBO

am vazut si eu la buc mashina .. de mult vroiam sa o vad live e superba doar 2 chestii care nu au ce cauta pe mashina dupa parerea mea,, emblema GTR care ma bucur ca am auzit ca ai pus la misto si al doilea ar fi chestiile alea de la stergatoare....
__________________
00 Alfa Romeo 166 (Sold)
03 Renault Laguna (For sale)
04 Mercedes CLK (Sold)
07 Yamaha Gryzzli 700
09 BMW X6
10 Mercedes E coupe
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 07-04-07, 13:21   #637
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Opel Astra F 2.0 16v TURBO

chestiile de la stergatoare din cate stiu au si alt rol nu numai de design ! curentul apasa pe ele astfel tinand stergatorul lipit de parbriz la curatare.... nu gresesc nu?
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 07-04-07, 13:42   #638
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: Opel Astra F 2.0 16v TURBO

Quote:
Originally Posted by TuningBoy View Post
chestiile de la stergatoare din cate stiu au si alt rol nu numai de design ! curentul apasa pe ele astfel tinand stergatorul lipit de parbriz la curatare.... nu gresesc nu?
o fi asa... da chestii din alea la mine in bazar gasesti de mult si nu cred ca chiar au un rol asa important,,, nu vreau sa imi pun lumea pe cap nu critic aceasta mashina mi`am spus o parere
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 07-04-07, 13:56   #639
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Opel Astra F 2.0 16v TURBO

Indeed, nu dau ele bine pe masina, da'... facand o comparatie intre minusuri si plusuri... cu siguranta masina nu retrogradeaza.
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 07-04-07, 14:02   #640
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: Opel Astra F 2.0 16v TURBO

Quote:
Originally Posted by Gabi View Post
Indeed, nu dau ele bine pe masina, da'... facand o comparatie intre minusuri si plusuri... cu siguranta masina nu retrogradeaza.
foarte bine spus de fapt aceste sunt singurele minusuri vazute de mine cum am mai spus mashina e superba si cine e mai vechi pe forum stie cum arata acum vreo 3-4 ani am poze cu ea da pe alt calculator
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 07-04-07, 14:03   #641
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Opel Astra F 2.0 16v TURBO

Quote:
Originally Posted by ESPinoza View Post
o fi asa... da chestii din alea la mine in bazar gasesti de mult si nu cred ca chiar au un rol asa important,,, nu vreau sa imi pun lumea pe cap nu critic aceasta mashina mi`am spus o parere

multe chestii se gasesc in bazar si totusi si pe unele masini dar asta nu inseamna ca n-au un rol n-au ce cauta! un alt exemplu ar fi si "paravanturile" (alea de la geam) care iar se gasesc in bazar dar totusi cand ai geamul deschis nu fac curent ca si cum ar lipsi ! in fine fiecare cu ce-l doare
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 07-04-07, 14:03   #642
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re: Opel Astra F 2.0 16v TURBO

Adevarul este urmatorul...(sper sa nu se supere SADu ca dezavlui secretu..)...la aceasta masina s-a muncit intr-un ritm infernal in ultimul timp....dar pe partea de mecanica....unde s-a schimbat cam tot....Partea exterioara a ramas in principiu aceeasi....pana acum....De acum incolo...masina va intra intr-un proces grav de transfomare.... unde Andrei mi-a spus in princiupiu ce o sa fie....si credeti-ma ...o sa fie.....beeeton.
__________________
ERY is offline   Reply With Quote
Old 07-04-07, 14:16   #643
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default Re: Opel Astra F 2.0 16v TURBO

Quote:
Originally Posted by CT-81-ERY View Post
Adevarul este urmatorul...(sper sa nu se supere SADu ca dezavlui secretu..)...la aceasta masina s-a muncit intr-un ritm infernal in ultimul timp....dar pe partea de mecanica....unde s-a schimbat cam tot....Partea exterioara a ramas in principiu aceeasi....pana acum....De acum incolo...masina va intra intr-un proces grav de transfomare.... unde Andrei mi-a spus in princiupiu ce o sa fie....si credeti-ma ...o sa fie.....beeeton.
Nu se supara ...
M-am bazat pe partea mecanica ... am lasat la o parte exteriorul ptr ca nu m-a interesat ... este tp si ptr asta si nu puteam sa fac 100 de lucruri o data ...
Paravanturile , "limbile" de la stergatoare si sigla cu GTR o sa fie scoase ... dar tinand cont ca masina a fost echipata in interior pana la ora 3:00 dimineatza in Constantza ca sa pot pleca la drum ca un om normal si la ora 8:00 eram la Bucuresti in hala va datzi seama ca numai la ele nu mi-a stat mintea ...
La partea exterioara se va lucra in toamna-iarna-primavara asta ... ideile exista , sunt puse pe foaie ...
Tot ce pot sa spun momentam este ca deocamdata se lucreaza inca la partea mecanica ... la siguranta ... si ptr asta tin sa ii multumesc lui Andrei UGA ,Mario si Ilie.


Paste Fericit !
X-Ray-Eyes is offline   Reply With Quote
Old 07-04-07, 16:52   #644
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Opel Astra F 2.0 16v TURBO

Quote:
Originally Posted by ESPinoza View Post
foarte bine spus de fapt aceste sunt singurele minusuri vazute de mine cum am mai spus mashina e superba si cine e mai vechi pe forum stie cum arata acum vreo 3-4 ani am poze cu ea da pe alt calculator
aveam si eu nishte poze cuea plina de chit si fara motor si fara geamuri da nush p unde sunt ....
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 08-04-07, 02:50   #645
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Opel Astra F 2.0 16v TURBO

Sarbatori fericite Andrei si multa sanatate tie si celor apropiati tie !

Bafta cu masina aia cu jante mici, capac de la motor vopsit cu pensula si cu sigla de GT-R . Poate pentru la anu o faci si tu mai "a la NFS" sa "moara toti dusmanii" ! ) Glumeam....nu mai lua in seama ce abereaza toti retardatii pe la topicul ala cu kitch-uri de la salon ! Cand si-or cumpara si ei macar un set de jante dinalea "mici" ca ale tale din banii lor atunci sa vorbeasca !

Hristos a inviat si toate cele bune de la Craiova !
__________________
Many Hearts But One Soul - ACS Ghost Racing Team !
Al3xius is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -