Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 21-09-10, 19:29   #151
xtazy

Stage 5
 
xtazy's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 352
Default Re: Maşina mea: Astra F PH-24-FLA

cu ce ti-ai innegrit stopurile,si de unde ai luat inelele cromate? mersi
xtazy is offline   Reply With Quote
Old 22-09-10, 07:53   #152
muntiu
Opel Driver

Stage 5
 
muntiu's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,389
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: Astra F PH-24-FLA

Quote:
Originally Posted by xtazy View Post
cu ce ti-ai innegrit stopurile,si de unde ai luat inelele cromate? mersi
sunt facute cu lac in care am pus putina vopsea neagra cu metal mic
inelele le gasesti pe bazar 4tuning
muntiu is offline   Reply With Quote
Old 26-10-10, 18:59   #153
muntiu
Opel Driver

Stage 5
 
muntiu's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,389
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: Astra F PH-24-FLA

am constatat ca toba IRMSCHER nu poate fi montata pe astra,este prea lata si bate in punte si un locasul rotii de rezerva,asa ca o voi vinde,daca este cineva interesat sa ma contacteze.

in schimb am anulat catalizatorul si am montat o toba intermediara de astra G din aia mai lunga, pentru ca zgomotul in interior era prea mare cu toba goala de inox in jumate
muntiu is offline   Reply With Quote
Old 27-10-10, 12:47   #154
muntiu
Opel Driver

Stage 5
 
muntiu's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,389
Member of:
[Opel]
Default

am pus led-uri albe in bord, peste tot unde era lumina,urmeaza sa mai pun si in portbagaj ca nu sunt multumit de sistemul original si sub bord sa vad cum da

Quote:
Originally Posted by muntiu View Post
am pus led-uri albe in bord, peste tot unde era lumina,urmeaza sa mai pun si in portbagaj ca nu sunt multumit de sistemul original si sub bord sa vad cum da


in poza asta un led nu functiona, de asta in partea de sus este cam palida lumina
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC04456.JPG
Views:	81
Size:	621.2 KB
ID:	1713719   Click image for larger version

Name:	DSC04458.JPG
Views:	80
Size:	684.0 KB
ID:	1713720   Click image for larger version

Name:	DSC04689.JPG
Views:	187
Size:	716.1 KB
ID:	1713721  

Click image for larger version

Name:	DSC04698.JPG
Views:	141
Size:	444.9 KB
ID:	1713722  

Last edited by GJ 64 GAB; 27-10-10 at 15:13.
muntiu is offline   Reply With Quote
Old 29-10-10, 04:18   #155
minimal.madness
Opel Driver

Stage 5
 
minimal.madness's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,604
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: Astra F PH-24-FLA

Quote:
Originally Posted by muntiu View Post
ce parere aveti de farurile astea?

ma gandesc sa imi fac si eu ceva de genul
Parerea mea e ca sunt oribile toate.un bot frumos de Astra F pentru mine e capota prelungita , o bara foarte putin modificata ( nu de GSI ) si faruri cu lupa.
Vreau sa cumpar si eu faruri cu lupa.Nu stiu sigur inca dar intentionez sa dau jos angel eyesurile si sa ramana clean .n'am vazut la niciun astra pana acum asa ceva.
minimal.madness is offline   Reply With Quote
Old 29-10-10, 08:46   #156
muntiu
Opel Driver

Stage 5
 
muntiu's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,389
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: Astra F PH-24-FLA

Quote:
Originally Posted by minimal.madness View Post
Parerea mea e ca sunt oribile toate.un bot frumos de Astra F pentru mine e capota prelungita , o bara foarte putin modificata ( nu de GSI ) si faruri cu lupa.
Vreau sa cumpar si eu faruri cu lupa.Nu stiu sigur inca dar intentionez sa dau jos angel eyesurile si sa ramana clean .n'am vazut la niciun astra pana acum asa ceva.
am incercat cu capota prelungita si da aspect de Cielo si nu imi place,singura cu bad Boy look reusit la noi mi se pare VPR-ul din bucuresti,care are grila prelungita nu capota.
Cu privire la bara GSI,am incercat mai multe variante de bara fata si singura care pot spune ca se potriveste perfect si are un aspect deosebit este bara de GSI,si chiar face masina sa arate f f bine. Capota prelungita mai mult incurca si nu e un compromis bun.
Tu vad ca ai adoptat evacuare japan style,nu stiu daca este tocmai potrivita cu masina si stilul pe care il are acum, plus ca zgomotul pe care il scoate iti va aduce multe premii de la prietenii reflectorizanti
Faruri doar cu lupa de astra F nu am vazut poate eventual sa le faci,din imaginile puse de de mine cu farurile alea sunt si faruri IRMSCHER care dau f f bine,in plus la ce vreau sa fac eu vor avea lupe reglabile si pe scurta si pe lunga plus xenon deci "sa fie lumina"

bafta cu masina si sa o faci frumoasa,daca tragi cu ochiul pe forum ai sa ai ce invata
muntiu is offline   Reply With Quote
Old 29-10-10, 16:06   #157
minimal.madness
Opel Driver

Stage 5
 
minimal.madness's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,604
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: Astra F PH-24-FLA

multumesc.toba am vandut'o.o sa ii pun probabil una mai mica tot asa sau una cu 2 iesiri ridicate in sus din inox
minimal.madness is offline   Reply With Quote
Old 05-11-10, 01:29   #158
minimal.madness
Opel Driver

Stage 5
 
minimal.madness's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,604
Member of:
[Opel]
Thumbs up Re: Maşina mea: Astra F PH-24-FLA

Am avut si eu acum timp sa ma uit peste toate paginile topicului tau.Am observat ca esti prieten bun si cu COX .De la el am cumparat jantele care sunt pe masina mea acum :P Baiat bun.

Dar nu despre asta vroiam sa vb.Ci despre farurile tale.Da arata ... ok dar daca te uiti bine,farurile stock au multe striatii care distorsioneaza lumina ..nu stiu...se observa prea mlt ca sunt puse ledurile alea + parerea mea e ca niciodata la far cu bec H4 nu ii poti pune angel eyes.nu are cum sa fie ok )

CAT DESPRE MODIFICARILE ADUSE,CHIAR ARATA FOARTE BINE MASINUTA.SUPERBA VOPSEA.SINGURELE MODIFICARI BINE VENITE AR FI : faruri angel eyes , suspensie sport si jante ceva mai late.

Va atasez aici o poza luata de pe 4tuning dar credeti'ma ca nici nu stiu a cui e masina ,am uitat userul ... sa vedeti cum da cu angel eyes si capota prelungita.
A 2a poza pe mine ma omoara . e bestiala.si cum capota mea e ceva mai prelungita decat a lui la faruri,e si mai si.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	194.88.148..jpg
Views:	150
Size:	76.8 KB
ID:	1725553   Click image for larger version

Name:	asdas.jpg
Views:	111
Size:	959.5 KB
ID:	1725554   Click image for larger version

Name:	SP_A0101.jpg
Views:	137
Size:	198.8 KB
ID:	1725555  


Last edited by minimal.madness; 05-11-10 at 01:31.
minimal.madness is offline   Reply With Quote
Old 05-11-10, 08:49   #159
Yonutzzz

Stage 4
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 256
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: Astra F PH-24-FLA

Quote:
Originally Posted by minimal.madness View Post
Am avut si eu acum timp sa ma uit peste toate paginile topicului tau.Am observat ca esti prieten bun si cu COX .De la el am cumparat jantele care sunt pe masina mea acum :P Baiat bun.

Dar nu despre asta vroiam sa vb.Ci despre farurile tale.Da arata ... ok dar daca te uiti bine,farurile stock au multe striatii care distorsioneaza lumina ..nu stiu...se observa prea mlt ca sunt puse ledurile alea + parerea mea e ca niciodata la far cu bec H4 nu ii poti pune angel eyes.nu are cum sa fie ok )

CAT DESPRE MODIFICARILE ADUSE,CHIAR ARATA FOARTE BINE MASINUTA.SUPERBA VOPSEA.SINGURELE MODIFICARI BINE VENITE AR FI : faruri angel eyes , suspensie sport si jante ceva mai late.

Va atasez aici o poza luata de pe 4tuning dar credeti'ma ca nici nu stiu a cui e masina ,am uitat userul ... sa vedeti cum da cu angel eyes si capota prelungita.
A 2a poza pe mine ma omoara . e bestiala.si cum capota mea e ceva mai prelungita decat a lui la faruri,e si mai si.
Da...asta este partea care o ador si eu la opeluri...intradevar e ceva foarte frumos si da foarte bine pe masina...iar lui daca nu ii place nu poti sa ii zici sa isi faca sau sa isi puna:P..asta este fiecare cu placerea lui...bafta la modificat...
Yonutzzz is offline   Reply With Quote
Old 05-11-10, 09:36   #160
minimal.madness
Opel Driver

Stage 5
 
minimal.madness's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,604
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: Astra F PH-24-FLA

Ms . Si daca stiti pe cineva care are de vanzare faruri angel eyes , dati'mi un link va rog.Pe net sunt destul de scumpe....am zis ca mai astept putin poate gasesc ceva.Daca nu,...am gasit pe http://www.kitxenon.ro/index.php?xenon=faruri si din cate am inteles de la alinWRC sunt ok .
minimal.madness is offline   Reply With Quote
Old 05-11-10, 10:50   #161
muntiu
Opel Driver

Stage 5
 
muntiu's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,389
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: Astra F PH-24-FLA

Quote:
Originally Posted by minimal.madness View Post
Am avut si eu acum timp sa ma uit peste toate paginile topicului tau.Am observat ca esti prieten bun si cu COX .De la el am cumparat jantele care sunt pe masina mea acum :P Baiat bun.

Dar nu despre asta vroiam sa vb.Ci despre farurile tale.Da arata ... ok dar daca te uiti bine,farurile stock au multe striatii care distorsioneaza lumina ..nu stiu...se observa prea mlt ca sunt puse ledurile alea + parerea mea e ca niciodata la far cu bec H4 nu ii poti pune angel eyes.nu are cum sa fie ok )

CAT DESPRE MODIFICARILE ADUSE,CHIAR ARATA FOARTE BINE MASINUTA.SUPERBA VOPSEA.SINGURELE MODIFICARI BINE VENITE AR FI : faruri angel eyes , suspensie sport si jante ceva mai late.

Va atasez aici o poza luata de pe 4tuning dar credeti'ma ca nici nu stiu a cui e masina ,am uitat userul ... sa vedeti cum da cu angel eyes si capota prelungita.
A 2a poza pe mine ma omoara . e bestiala.si cum capota mea e ceva mai prelungita decat a lui la faruri,e si mai si.
nu o sa pun faruri din astea pe masina,singurele care imi plac sunt cele FK care au semnalul separat si din pacate nu sunt pentru tipul asta de grila ci doar pt. grila de facelift dupa 94, iar la botul GSi nu renunt niciodata,acum lucrez la faruri cu lupe pentru ambele faze pe care vreau sa le adaptez in farul standard plus geam clar la far ,partea cu bad boy-ul pt mine aduce numai complicatii si belele,nu vreau sa vad capota crapata asa ca raman pe standard,adica in primavara capota fata GSI de care sigur nu ma ating.jantele sunt pe drum iar suspensia deocamdata nu am gand de asa ceva,masina e deja rigida datorita amortizoarelor pe care le am
muntiu is offline   Reply With Quote
Old 06-11-10, 09:07   #162
muntiu
Opel Driver

Stage 5
 
muntiu's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,389
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: Astra F PH-24-FLA

Va atasez aici o poza luata de pe 4tuning dar credeti'ma ca nici nu stiu a cui e masina ,am uitat userul ... sa vedeti cum da cu angel eyes si capota prelungita.
A 2a poza pe mine ma omoara . e bestiala.si cum capota mea e ceva mai prelungita decat a lui la faruri,e si mai si.[/QUOTE]



cred ca este o greseala aici,stiu foarte bine cum arata un bot de astra cu angel si bad-boy,in plus daca te mai documentai aflai ca am cea mai mare colectie de fotografii cu astra f modificate si asta insemnand undeva la peste 12 mii de poze,am colindat sute de forumuri si am urmarit pas cu pas modificarile multor F-uri pe net.
ce imi arati tu nu e chiar deloc impresionant,mai ales daca nu ai facut singur
cauta pe aici https://forum.4tuning.ro/136-opel-tun...ra-tuning.html
muntiu is offline   Reply With Quote
Old 06-11-10, 09:18   #163
muntiu
Opel Driver

Stage 5
 
muntiu's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,389
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: Astra F PH-24-FLA

cea poze noi...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC04945.JPG
Views:	58
Size:	139.6 KB
ID:	1727159   Click image for larger version

Name:	DSC04946.JPG
Views:	43
Size:	130.9 KB
ID:	1727160   Click image for larger version

Name:	DSC04950.JPG
Views:	72
Size:	127.7 KB
ID:	1727161  

Click image for larger version

Name:	DSC04954.JPG
Views:	53
Size:	124.3 KB
ID:	1727162   Click image for larger version

Name:	DSC04955.JPG
Views:	52
Size:	137.4 KB
ID:	1727163   Click image for larger version

Name:	DSC04958.JPG
Views:	74
Size:	145.6 KB
ID:	1727164  

Click image for larger version

Name:	DSC04963.JPG
Views:	43
Size:	148.0 KB
ID:	1727165   Click image for larger version

Name:	DSC04965.JPG
Views:	66
Size:	151.2 KB
ID:	1727166   Click image for larger version

Name:	DSC04966.JPG
Views:	66
Size:	136.9 KB
ID:	1727167  

Click image for larger version

Name:	DSC04967.JPG
Views:	103
Size:	137.3 KB
ID:	1727168  
muntiu is offline   Reply With Quote
Old 10-11-10, 10:08   #164
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: Maşina mea: Astra F PH-24-FLA

Foarte frumoasa masina ta. Astept cu interes sa iti modifici farurile din H4 in 2 faze + lupe, si apoi poate ma ajuti si pe mine cu ce am vorbit pe privat.
__________________


SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 10-11-10, 10:13   #165
valitataye


Stage 5
 
valitataye's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 3,465
Member of:
[Competitor CNCA]
[SEAT]
[4Tuning International]
Default Re: Maşina mea: Astra F PH-24-FLA

frumoasa masina si culoarea e SUPERBA
valitataye is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -