Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > TOYOTA - LEXUS > Masina mea Toyota - Lexus

Reply
 
Thread Tools
Old 05-01-12, 21:50   #46
!41!
Banned

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,397
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Honda]
Default Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte

Cam asa zic si eu . Stock e cel mai bine la un Coupe in special . Unele mici modificari sunt necesare sau dau bine cateodata totusi.
Daca treci vreodata prin Arad poti sa dai un semn daca vrei . Tare mi-ar placea sa vad o Supra de aproape
!41! is offline   Reply With Quote
Old 06-01-12, 10:44   #47
Supra_Guy
Toyota Driver

Stage 5
 
Supra_Guy's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 669
Member of:
[Toyota]
Default Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte

Daca ma gandesc bine masina a trecut de vreo 5 ori prin zona Aradului

Intre timp am renuntat la ideea de a-mi lua jante BBS LM. Si am pus ochii pe altceva.

__________________
BBC : Of the cars you've owned, which was your favourite?

The Stig : My Toyota Supra [Mk IV, 1992-2002, with three-litre, straight-six twin-turbo engine]. It was berserk fast, with hardened suspension and all the bells and whistles. I think in a track test with a Ferrari it would win. It was incredibly quick and it kept my attention the whole time.
Supra_Guy is offline   Reply With Quote
Old 06-01-12, 20:27   #48
meister_raul

Stage 3
 
meister_raul's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 157
Member of:
[Mitsubishi]
[2 Roti]
Default Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte

foarte tari jantele
meister_raul is offline   Reply With Quote
Old 07-01-12, 08:30   #49
balauruwrx

Stage 2
 
balauruwrx's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 55
Default Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte

Superba masina,sa o stapanesti sanatos sau mai bine zis sa te stapaneasca sanatoasa.Jante pt supra poti gasi si pe customwheels.ro,eu am innebunit cand am vazut ce au acolo.
__________________
now:Hyundai Coupe GK
ex:Alfa GT 1.9mJTD
ex:BMW 530d Mpachet
ex:Alfa GT 1.9mJTD
balauruwrx is offline   Reply With Quote
Old 07-01-12, 13:12   #50
Supra_Guy
Toyota Driver

Stage 5
 
Supra_Guy's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 669
Member of:
[Toyota]
Default Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte

Quote:
Originally Posted by balauruwrx View Post
Superba masina,sa o stapanesti sanatos sau mai bine zis sa te stapaneasca sanatoasa.Jante pt supra poti gasi si pe customwheels.ro,eu am innebunit cand am vazut ce au acolo.
Multumesc

Ii stiu pe baietii de la customwheels, sunt foarte de treaba iar oferta de jante este imensa. Doua jante Pro Race 1.3 au fost luate prin ei.

Chiar daca jantele actuale sunt grozave, se pare ca Supra are nevoie de jante ceva mai late si cu design mai agresiv, eventual cu buza.
Supra_Guy is offline   Reply With Quote
Old 09-01-12, 19:19   #51
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,952
Default Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte

Quote:
Originally Posted by Supra_Guy View Post
Intre timp am renuntat la ideea de a-mi lua jante BBS LM. Si am pus ochii pe altceva.
Am avut un set de BBS LM si pot sa zic ca sunt printre cele mai bune jante pt japoneze. Daca te uiti, foarte multi tuneri japonezi le folosesc pt modelel lor. Sunt foarte rezistente la gropi si foarte usoare. Au aproape aceasi greutate cu Ultraleggera dar sunt cu mult mai rezistente. Eu am renuntat la ele pt un set Ultraleggera dar am facut o mare prostie.
300zxtt is offline   Reply With Quote
Old 09-01-12, 19:50   #52
Supra_Guy
Toyota Driver

Stage 5
 
Supra_Guy's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 669
Member of:
[Toyota]
Default Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte

Quote:
Originally Posted by 300zxtt View Post
Am avut un set de BBS LM si pot sa zic ca sunt printre cele mai bune jante pt japoneze. Daca te uiti, foarte multi tuneri japonezi le folosesc pt modelel lor. Sunt foarte rezistente la gropi si foarte usoare. Au aproape aceasi greutate cu Ultraleggera dar sunt cu mult mai rezistente. Eu am renuntat la ele pt un set Ultraleggera dar am facut o mare prostie.
Asa este, sunt niste jante extraordinare. Am dat inapoi de la aceasta idee doar din motive financiare ( peste 1500E SH, 4000E NOI). Exista o replica excelenta la aceste jante, produsa de Rota (GTLM), dar din pacate au fost scoase din productie.
Supra_Guy is offline   Reply With Quote
Old 09-01-12, 20:06   #53
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,952
Default Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte

Quote:
Originally Posted by Supra_Guy View Post
Asa este, sunt niste jante extraordinare. Am dat inapoi de la aceasta idee doar din motive financiare ( peste 1500E SH, 4000E NOI). Exista o replica excelenta la aceste jante, produsa de Rota (GTLM), dar din pacate au fost scoase din productie.
Eu le-am dat la 700e. Si pe cantar erau cu 400 si respectiv 600grame mai grele decat Ultraleggera.
300zxtt is offline   Reply With Quote
Old 09-01-12, 20:39   #54
Supra_Guy
Toyota Driver

Stage 5
 
Supra_Guy's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 669
Member of:
[Toyota]
Default Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte

Quote:
Originally Posted by 300zxtt View Post
Eu le-am dat la 700e. Si pe cantar erau cu 400 si respectiv 600grame mai grele decat Ultraleggera.
Le-ai dat destul de ieftin. Acum depinde si in ce stare erau si ce dimensiuni. Eu ma gandeam pentru mine la 18 x 9J pentru fata si 18 x 10J spate.

Ultraleggera am vrut sa imi iau si eu la un moment dat dar erau prea mici. Trebuia sa folosesc 18 x 8J si 18 x 9J si nici nu se fabricau nici Negru mat cu specificatiile care vroiam eu. Asa am ajuns a iau TD Pro Race 1.3, care si ele sunt destul de usoare ( doar 11.75 kg pentru 18 x 10J ).
Supra_Guy is offline   Reply With Quote
Old 10-01-12, 11:45   #55
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,952
Default Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte

Chiar daca nu se fabricau negru mat, le puteai vopsi dupa. Mie mi-a mai atras atentia si cei de la https://www.facebook.com/varrstoen .Trage si tu un ochi aici.....
300zxtt is offline   Reply With Quote
Old 10-01-12, 19:53   #56
Supra_Guy
Toyota Driver

Stage 5
 
Supra_Guy's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 669
Member of:
[Toyota]
Default Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte

Quote:
Originally Posted by 300zxtt View Post
Chiar daca nu se fabricau negru mat, le puteai vopsi dupa. Mie mi-a mai atras atentia si cei de la https://www.facebook.com/varrstoen .Trage si tu un ochi aici.....
Foarte tari jantele lor. M-am uitat un pic pe Ebay dar offset-urile sunt prea agresive pentru mine. Sunt mai mult pentru stance. Offset-ul minim pe care il pot folosi este +35, preferabil +40.

E destul sa gasesti jantele ideale. Sa se incadreze in buget, sa arate cum vrei si sa aiba offset-urile de care ai nevoie. E cum ai cauta un ac in carul cu fan
Supra_Guy is offline   Reply With Quote
Old 13-01-12, 01:52   #57
EviLRemiX

Stage 2
 
EviLRemiX's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 57
Post Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte

Super tare masina! Ma bucur ca ti-ai implinit visul... si eu ma gandesc de la vro 15 ani asa la o Supra MKIV sper sa-mi pot lua si eu una.. Bafta in continuare!
EviLRemiX is offline   Reply With Quote
Old 16-01-12, 11:13   #58
Supra_Guy
Toyota Driver

Stage 5
 
Supra_Guy's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 669
Member of:
[Toyota]
Default Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte

Am scos un pic la aer masina in weekend pentru ca fost vremea frumoasa. Am mai facut si cateva poze.





Dupa ce termin ce mai am de facut la exterior ( jante noi cu buza, coilovers, posibil buza fata, TRD carbon wing sau carbon boot lid etc etc ), vor urma niste poze mai de calitate, in niste locatii mai interesante

O sa adaug probabil si asa ceva, asa sa fie.

https://www.youtube.com/watch?v=sH1be...layer_embedded
Supra_Guy is offline   Reply With Quote
Old 16-01-12, 11:23   #59
bogo4all

Stage 5
 
bogo4all's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,392
Default Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte

Foarte frumoasa masina, uite are un prieten de al meu daca te intereseaza...

https://forum.4tuning.ro/442-zona-com...a-dreapta.html
__________________
bogo4all is offline   Reply With Quote
Old 16-01-12, 11:30   #60
Supra_Guy
Toyota Driver

Stage 5
 
Supra_Guy's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 669
Member of:
[Toyota]
Default Re: Toyota Supra MKIV '97, Getrag 6+1 trepte

Quote:
Originally Posted by bogo4all View Post
Foarte frumoasa masina, uite are un prieten de al meu daca te intereseaza...

https://forum.4tuning.ro/442-zona-com...a-dreapta.html
Mersi mult. Cu ocazia asta am scapat de comanda in Rusia

Last edited by Supra_Guy; 16-01-12 at 11:48.
Supra_Guy is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -