Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > TOYOTA - LEXUS > Masina mea Toyota - Lexus

Reply
 
Thread Tools
Old 13-12-06, 22:34   #76
adu89

Stage 5
 
adu89's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 958
Member of:
[VW]
Default Re: Celica La Tuning

)) shi pana la urma tu care spui k e mai buna dintre cele 2 ? shi am shi yo o intrebare: cat consuma ambele?SINCER k am auzit shi d consumuri mari shi f mici shi nuj c sa mai cred.spune anul la celica shi calibra pls shi dak shtii faza cu calibra din c an a inceput sa ai catalizator la modelul d serie,am citit aja ceva p net, da nu mai shtiu unde.vreau sa aflu cat mai multe d la o varsta frageda la anu sa am experientza ... cred :P
adu89 is offline   Reply With Quote
Old 13-12-06, 22:36   #77
adu89

Stage 5
 
adu89's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 958
Member of:
[VW]
Default Re: Celica La Tuning

ps: spune shi pretzul cu care leai luat dak nu cer prea mult shi dak sunt inmatriculate
adu89 is offline   Reply With Quote
Old 14-12-06, 11:02   #78
80LEU

Stage 5
 
80LEU's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 628
Member of:
[FullSpeed Racing]
Default Re: Celica La Tuning

uitati aici un site tare
http://www.trc-tuning.com/ cu de toate pt CELICA.
80LEU is offline   Reply With Quote
Old 14-12-06, 12:48   #79
nebundelegat

Stage 1
 
nebundelegat's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 13
Default Re: Celica La Tuning

de exemplu, consumul la al meu, este de 11-12 l.dar am un prieten care are o celica supra cu o gramada de bi... biturbo, sau asa ceva, cu dublu ax cu came, sincer nu stiu ce-i aia dar ideea e ca papa cam 15-16 l.si imi cer scuze, viteza o calculam im kilometri, nu mile.eroare.dar sunt si frane brabus, nu numiai brambo, ca am auzit si io de alea.este de exemplu mercedesul ala cu aproape toate componentele brabus.a aparut si in revista MAXIM.iar o ideea buna pentru cei care isi vor lua masina faina la anu, dar mai veche si le e frica de taxe.nu o transcrieti!eu de exemplu am sa-mi iau la anu o toyota tot celica, dar model mai nou, dar o voi transcrie pe o ruda de a mea din austria, si imi va face o procura sa circul cu ea, iar asigurarea o voi plati aici in tara.
nebundelegat is offline   Reply With Quote
Old 14-12-06, 18:26   #80
WhiteRaven
Toyota Driver

Stage 5
 
WhiteRaven's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 588
Member of:
[Toyota]
Default Re: Celica La Tuning

da daca ai rude.. ceilalti? nu au cum sa o tina. Altfel poate nu ajungeam la celica, cu toate ca mi-e f draga, dar sunt calibrist si doream sa imi aduc o cali 4x4 turbo. oricum, daca ma intrebati acuma, care e mai buna... nu stiu ce sa zic, pt ca imi plac ambele cam la fel de mult. Daaarrr.. japoneza mi se pare mai buna.. oricum depinde din ce unghi privesti totul, ca daca ne raportam la preturi si piese.. Am mai spus si prietenilor... pt ca mi-e defecta acum celica, dar nu ma leg de fiabilitate pt ca a cam mancat omor masina inainte, daca as fi avut cali si era cum e celica acum, poate ii faceam demult vant, dar pe asta nu o mai dau :P o sa incerc sa imi fac rost de una de afara si sa o rezolv
@sido - faci statistici?? calibra 1991, 2,0 8v 115 cp .. consum direct proportional cu marimea la papuc .. la fel si la celica. am scos consum si intre 7-8, dar in general peste 10. oras cam 12. Celica fiind 16v, consuma putin mai mult, dar nesmnificativ. oricum nu am scazut sub 10, chair daca am mers omeneste si in oras intre 12-14 imi ia mediu. ambele sunt inmatriculate, iar in leg cu cat-uri nu ma intreba pt ca nu m-au interesat modelele alea. in afara de tipicele 2,0 8v - 115 cp, 2,0 16v - 150 cp, 2,0 16v turbo - 204 cp, 2,5 24v - 170 cp... cu cat erau parca de 134 cp ceva.. dar am sarit peste alea. e bun asa? acuma sa ne limitam la celici mai multe detalii legate de opel gasesti la sectiunea corespunzatoare
WhiteRaven is offline   Reply With Quote
Old 14-12-06, 23:23   #81
adu89

Stage 5
 
adu89's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 958
Member of:
[VW]
Default Re: Celica La Tuning

ba fratzilor am shi yo o intrebare aja ... cat d retardat potzi sa fii sa pui INSTALATIE GPL pe o celica? http://www.***********/html/5/8/0/2/455802.php uitatzi shi va minunatzi k miam facut cruce knd am vazut ... oameni din ajtia yo zic k ar trebui impushcatzi pentru c au facut... ps:am mai vazut o calibra cu nr d italia tot cu instalatzie gpl... knd sau dus sa o puna cred k trebuia sa le zica : ERROR!YOU ARE A RETARD!!!!
adu89 is offline   Reply With Quote
Old 14-12-06, 23:24   #82
adu89

Stage 5
 
adu89's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 958
Member of:
[VW]
Default Re: Celica La Tuning

shi cum celica la noi sunt cam rare,vindea unu din suceava o celica ptr piese k el o bulise shi vad acuma k a facuto da nu zice nik d accident http://www.***********/html/6/6/9/8/456698.php va garantez yo:nu o luatzi! decat dak vretzi o mashina bulita ... nuj dak mai gasesc linkul in care o vindea... macar d ii skimba numaru da... c sa le faci ...
adu89 is offline   Reply With Quote
Old 15-12-06, 03:33   #83
WhiteRaven
Toyota Driver

Stage 5
 
WhiteRaven's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 588
Member of:
[Toyota]
Default Re: Celica La Tuning

ei si?? si eu am luat-o varza sa zic asa .. care-i treaba ? daca la om ii tre celica celica isi ia! eu crezi ca nu am vazut ce are?? la aia crezi ca nu se vede? lol si merge masina nu gluma!
la aia de 1,6.. ma intereseaza si pe mine de unde naiba are ala volan si butuc. sa potriveasca.. probabil asa era de afara...
WhiteRaven is offline   Reply With Quote
Old 16-12-06, 08:11   #84
3SGE


Stage 5
 
3SGE's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,077
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Celica La Tuning

Zici de mine? Eu am pus pe aia de 2.0 alt butuc pt volan aici in tara. Facut la comanda butucul la strung. Cea de 1.6 e lovita si e de vanzare.
__________________
3SGE is offline   Reply With Quote
Old 16-12-06, 08:13   #85
3SGE


Stage 5
 
3SGE's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,077
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Celica La Tuning

Quote:
Originally Posted by sido View Post
shi cum celica la noi sunt cam rare,vindea unu din suceava o celica ptr piese k el o bulise shi vad acuma k a facuto da nu zice nik d accident http://www.***********/html/6/6/9/8/456698.php va garantez yo:nu o luatzi! decat dak vretzi o mashina bulita ... nuj dak mai gasesc linkul in care o vindea... macar d ii skimba numaru da... c sa le faci ...
Vezi ca proprietarul e aici pe forum si te inseli amarnic, pt ca a zis ca a avut accident. Deci mai bine nu vorbi daca nu stii.
3SGE is offline   Reply With Quote
Old 16-12-06, 08:57   #86
adu89

Stage 5
 
adu89's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 958
Member of:
[VW]
Default Re: Celica La Tuning

Pret: 6,500 EURO An fabricatie: 1991 Carburant: Benzina
Rulaj: 209,000 km Capacitate: 1,998 cmc Putere: 170 CP
Locatie:SUCEAVA Inmatriculata RO
Dotari:
CUTIE MANUALA 5+1; GEAMURI ELECTRICE FATA; OGLINZI ELECTRICE INCALZITE; SERVO-DIRECTIE; JANTE ALIAJ; PROIECTOARE; INCHIDERE CENTRALIZATA;
STARE OPTICA SI TEHNICA FOARTE BUNA, SUSPENSIE FATA, DISCURI SI PLACUTE DE FRANA NOI, VOPSITA INTEGRAL ACUM 2 LUNI, CAUCIUCURI DE IARNA NOI SI DE VARA CU UZURA 30%

nu prea vad unde scrie k a fost lovita ... vopsita integral inseamna asta?in fine yo vroiam sa zic k pretzurile la amandoua mi se par cam piperate shi in al doilea rand nuj cum potzi sa pui gpl p o celica ... nam zis k nu sunt bune mashinile ... cn shtie... poate intre timp a putut sa o recaroseze.cn vrea sa o cumpere
adu89 is offline   Reply With Quote
Old 16-12-06, 13:08   #87
3SGE


Stage 5
 
3SGE's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,077
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Celica La Tuning

aici pe forum a scris!!! Cauta si ai sa gasesti!
https://forum.4tuning.ro/114-masina-mea-toyota-lexus/20096-toyota-celica-2000-16-twin/page-3.html
3SGE is offline   Reply With Quote
Old 16-12-06, 13:55   #88
WhiteRaven
Toyota Driver

Stage 5
 
WhiteRaven's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 588
Member of:
[Toyota]
Talking Re: Celica La Tuning

Quote:
Originally Posted by 3SGE View Post
Zici de mine? Eu am pus pe aia de 2.0 alt butuc pt volan aici in tara. Facut la comanda butucul la strung. Cea de 1.6 e lovita si e de vanzare.
nu. mai era un anunt pe autovit, de aia ziceam.. am vb deja cu el
WhiteRaven is offline   Reply With Quote
Old 16-01-07, 14:43   #89
nebundelegat

Stage 1
 
nebundelegat's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 13
Default Re: Celica La Tuning

Fratilor, eu vand masina, daca va intereseaza.E din anul 1986, model american, 2000 cmc, cu o gramada de dotari.2500 euro.asta pentru ca plec in Anglia, si as avea nevoie de bani, daca intelegeti.Daca va place, sunati-ma.0724780099
nebundelegat is offline   Reply With Quote
Old 17-01-07, 12:48   #90
80LEU

Stage 5
 
80LEU's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 628
Member of:
[FullSpeed Racing]
Default Re: Celica La Tuning

Pleci La Lucru In Anglia?
80LEU is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -