Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > TOYOTA - LEXUS > Masina mea Toyota - Lexus

Reply
 
Thread Tools
Old 16-10-06, 15:44   #61
nebundelegat

Stage 1
 
nebundelegat's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 13
Default Re: Celica La Tuning

vreau sa-ti zic ca masina ti-a iesit bestiala.sunt de acord cu tine ce la motor, nu prea las pe nimeni sa umble, ca nici macar la reprezentanta noastra din oradea, toyota are un service, vai si amar de capu lor.mi-e mi-a zis unul de aici ca el il desface fara probleme, dar de pus la loc nu garanteaza ca o poate face.spunea ca sunt o gramada de vacuumuri, care daca nu stii sa le reglezi, masina nu mai merge.in concluzie, masina ori merge perfect, ori nu merge deloc.asa ca am ramas la ideea ca poate gasesc pe afara vreun motor, il cumpar si il pun pe a mea.dar si aici, riscul e destul de mare!!! ce sa-i faci?ne-a trebuit masina d-asta, acum induram
nebundelegat is offline   Reply With Quote
Old 28-11-06, 17:41   #62
stroller 66nfs

Stock
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2
Default Re: Celica La Tuning

foarte reusita masina chiar imi place si as vrea sa fac si eu modificari asemanatoare pe a mea. am si eu o toyota celica 96 model k al tau k asta sa facut pana in 99 si te rog sa-mi spui dak pragurile sunt facute in service sau le-ai cumparat dak ai putea sa imi dai id-ul de mess sau un numar de telefon sa te intreb si eu mai multe detalii legate de tunningul pe care lai facut. si eu lucrez la reprezentanta in brasov si mi-ar prinde bine niste sfaturi sa nu fac de capu meu tunningul, nu are rost sa ma chinui. nu stiu dc vrei u sa vinzi masina eu unu sunt foarte multumit de ea nu am avut absolut nici o problema cu ea in afara de consumabile eu zic sa o mai ti k e foarte reusita. a mea e neagra nu as vrea sa-i schimb culuare ma gandesc sa-i trag doua dungi si c-am atat. dak ma poti ajuta cu ceva legat de tunning ti-as fi foarete recunascator. merci! sa ai parte de ea id-ulmeu de mess stroller_666
stroller 66nfs is offline   Reply With Quote
Old 07-12-06, 11:13   #63
nebundelegat

Stage 1
 
nebundelegat's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 13
Default Re: Celica La Tuning

in primul rand, salut.masina mea nu afost tunningata de loc.sunt adeptul ca o masina intretinuta, nu tunningata arata mult mai bine.vreau sa zic ca in loc de a pune pe el tunninguri ieftine, prefer sa dau un ban in plus, sa-i iau accesoriile originale, care sunt mult mai bune, si sa stii ca poti "tunninga " o cellica si cu piesele originale.am gasit de exemplu pe net, toate accesoriile pentru tunningare de motor, caroserie, interior, dar toate facute de TOYOTA. asa cum ai vazut, pragurile sunt facute tot de cellica, si atasate prin sudare de caroserie.sunt din tabla, cred, dar au costat vreo 50-60 Euro.desigur astea le poti si face si la un atelier, cu conditia sa fie in tinichigiu bun.eu caut de exemplu niste oglinzi laterale ca as vrea sa le schimb pe ale mele, dar am ajuns la concluzia ca iesi mult mai bine sa-ti aduci o masina pt. piese de schimb, te costa vreo 400-500 EURO.
nebundelegat is offline   Reply With Quote
Old 11-12-06, 22:15   #64
WhiteRaven
Toyota Driver

Stage 5
 
WhiteRaven's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 588
Member of:
[Toyota]
Default Re: Celica La Tuning

@80 LEU > unde ai vazut stopuri clare de celica 89-94 ? ma intereseaza pe viitor ca merg bine cu negru, dar daca nu .. o sa le lacuiesc ale mele negre oricum, inclusiv plasticele de la pozitii

Quote:
Originally Posted by nebundelegat
ce sa-i faci?ne-a trebuit masina d-asta, acum induram
asa e!
pt atata treaba, iti iei motorul de afara, il pui si pe asta vechi faci practica mai bine iti iese tie daca te documentezi decat sa il duci la risc la cine stie ce "priceputi"
Tin sa te contrazic apropo de "tuninguri ieftine", e drept ca poti sa faci lucruri de rahat sau sa iei prostii de tot felul de pe piata si sa iti ornezi masina cu fel de fel de chitzibusuri, dar aia e tziganeala.. Tuning printre altele inseamna personalizare.. si sincer nu e deloc ieftin daca faci ceva de calitate. mai ales la astea , acuma kiturile exterioare, se pot face din fibra, si lucrare frumoasa nu gluma. nu neaparat sa dai un sac de bani la cine stie ce firma si sa te incadrezi intre snobi.. "bah.. uite ce spoilere de firma am" si sa arate ca naiba.. toate la fel.. Acuma depinde si de cine iti face lucrarea .. sau cat suflet pui.

Last edited by WhiteRaven; 11-12-06 at 22:19.
WhiteRaven is offline   Reply With Quote
Old 11-12-06, 22:17   #65
WhiteRaven
Toyota Driver

Stage 5
 
WhiteRaven's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 588
Member of:
[Toyota]
Default Re: Celica La Tuning

hehe.. am uitat.. si eu tre sa apelez la aceeasi varianta pt piese de rezerva, doar ca la mine nu se incadreaza in 4-500 .. si nu prea gasesc ceva mai ieftin si sa fie totusi si in stare buna.
WhiteRaven is offline   Reply With Quote
Old 12-12-06, 19:22   #66
nebundelegat

Stage 1
 
nebundelegat's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 13
Default Re: Celica La Tuning

ma refeream si eu la tiganeli.nu ma refeream la lucruri facute ca la carte, pt ca sincer, am avut o gramada de dezamagiri.oricum, totusi, raman la ideea, ca masinile astea arata destul de bine din fabrica.ma refer la alea facute serie limitata, cum e a mea.GTS.dar as face tunning, sincer, in interior.daca m-ar tine buzunarele, as schimba toate in habitaclu cu orginale MOMO, iar restul, pe la motor, directie, frane, BRABUS.dar visez frumos.a, da, cea mai mare realizare a mea, cu ea, lasand la o parte viteze maxima, care nu o calculez, caci de multe ori, acul imi era in capat, iar viteza constructiva cica e de 225 mph, este ca in viteza a II i-am dat 9000 de turatii, si am ajuns cu ea la 120 kmh, iar motorul, pur si simplu, TORCEA.
nebundelegat is offline   Reply With Quote
Old 12-12-06, 19:24   #67
nebundelegat

Stage 1
 
nebundelegat's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 13
Default Re: Celica La Tuning

stopuri clare de celica nu am vazut.in schimb stiu pe cineva care face la comanda stopuri din alea lexus sau cum i se spun la alea transparente.
nebundelegat is offline   Reply With Quote
Old 13-12-06, 17:53   #68
3SGE


Stage 5
 
3SGE's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,077
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Celica La Tuning

e Brembo, nu brabus, , viteza maxima 225 kmh, nu 225 mph.
3SGE is offline   Reply With Quote
Old 13-12-06, 20:27   #69
adu89

Stage 5
 
adu89's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 958
Member of:
[VW]
Default Re: Celica La Tuning

salut.frate a ieshit mashina frumos tare.am vazuto p autovit parca... oricum mie imi place mai mult modelul ala 90-94 cu farurile escamobile (aja le zice parca...) ash vrea shi yo la anu sami iau ori o celica din asta ori o calibra... faza e k la calibra poate mai gaseshti piese da la celica modelul ala ... nu prea am auzit.shtiu k d afara cu 1500 d euro imi iau o celica destul d buna numai k t mai costa asigurarea dak nu e valabila cam mult... am intzeles k cea mai ieftina afara e 800 d euro,cam aja, shi dupa ce expira itpul shi asigurarea cum le prelungesc k sa raman cu ea neimatriculata in tara?k vad o gramada mashini neinscrise shi totzi zic ofer procura etc. dak shtie cineva cu exactitate il rog sami raspunda peace
adu89 is offline   Reply With Quote
Old 13-12-06, 20:41   #70
adu89

Stage 5
 
adu89's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 958
Member of:
[VW]
Default Re: Celica La Tuning

cateva poze cu o celica tunata frumos zic yo.dak ash avea shi yo una din asta ... 4x4,204 cai 2l motorul,avea destule p ea,era p mobile.de la 10mii,mashina fiind din 90 da zic yo k e f bine intretzinuta ... faza d ***.. cum pun pozele?=)))) )) nuj dak leam pus ...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	5ca4_27.JPG
Views:	210
Size:	43.8 KB
ID:	188505   Click image for larger version

Name:	65c1_27.JPG
Views:	193
Size:	46.4 KB
ID:	188506   Click image for larger version

Name:	67eb_27.JPG
Views:	165
Size:	42.8 KB
ID:	188507  

Click image for larger version

Name:	615b_27.JPG
Views:	174
Size:	48.9 KB
ID:	188508   Click image for larger version

Name:	6356_27.JPG
Views:	157
Size:	52.3 KB
ID:	188509  

Last edited by adu89; 13-12-06 at 20:44.
adu89 is offline   Reply With Quote
Old 13-12-06, 20:47   #71
adu89

Stage 5
 
adu89's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 958
Member of:
[VW]
Default Re: Celica La Tuning

sincer poate doar eleronul ala poate fi considerat cam aiurea da in rest ... nu prea cred k se poate spune k e ceva nasol la ea.d interior nu mai vb ... poate o sa am shi yo una la anu intretzinuta macar un pic ... sa nu pice piesele (prea rpd... )
adu89 is offline   Reply With Quote
Old 13-12-06, 20:54   #72
WhiteRaven
Toyota Driver

Stage 5
 
WhiteRaven's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 588
Member of:
[Toyota]
Default Re: Celica La Tuning

bhaaa nu te-ntinzi deloc.. ))) ma gandeam ca e a ta cea de la avatar. LOL mai comentezi de eleron? da-mi mie un 4runner turbo cu un eleron ca ala.. jur ca nu refuz si promit ca nu schimb nici eleronul
WhiteRaven is offline   Reply With Quote
Old 13-12-06, 21:56   #73
adu89

Stage 5
 
adu89's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 958
Member of:
[VW]
Default Re: Celica La Tuning

)) da nam zis k nash vrea mashina aia ziceam k "paysan"-ii pot comenta in legatura cu eleronul :P respekt
adu89 is offline   Reply With Quote
Old 13-12-06, 21:57   #74
adu89

Stage 5
 
adu89's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 958
Member of:
[VW]
Default Re: Celica La Tuning

e a ta celica aia d la avatar?dak da spunemi shi mie ceva date despre ea k ma cam intereseaza pls
adu89 is offline   Reply With Quote
Old 13-12-06, 22:11   #75
WhiteRaven
Toyota Driver

Stage 5
 
WhiteRaven's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 588
Member of:
[Toyota]
Default Re: Celica La Tuning

Quote:
Originally Posted by sido View Post
e a ta celica aia d la avatar?dak da spunemi shi mie ceva date despre ea k ma cam intereseaza pls
Da aia e celica mea .. din semnatura... si datele tot acolo, daca nu le-ai vazut. In avatar e fosta proprietate iar din ambele rezulta un fel de ... Cel-libra
WhiteRaven is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -