Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 19-03-07, 20:16   #916
frozzen
BMW Driver

Stage 5
 
frozzen's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 409
Default Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

Quote:
Originally Posted by quick_5hifter View Post
mda....5 minutes...administrator&stuff....asta era poza 3, care initial nu era JPG...
sa stii ca bara asta arata bine!!si da bine pe tico...sper sa ii dai verde la baiat sa faca bara

gook luck!
frozzen is offline  
Old 20-03-07, 00:15   #917
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

Verde....adica iarba? sau dolari? sau bancnote noi de 1 leu?

kiddin'...
a ramas varianta asta, desenul e facut de protuning, deci el e de acord cu modelul (ca detalii), iar eu...pai eu bineinteles ca sunt de acord, ca pe asta l-am vrut de la inceput dar nu dispuneam de talentul necesar efectuarii schitelor!
quick_5hifter is offline  
Old 20-03-07, 01:03   #918
SHOGUN-A8

Stage 5
 
SHOGUN-A8's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,889
Default Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

Quote:
Originally Posted by quick_5hifter View Post
mda....5 minutes...administrator&stuff....asta era poza 3, care initial nu era JPG...
Am vazut si mai sus poza, dar num-am uitat atent la ea..
Acum ca ma uit mai bine observ ca arata destul de tare
Chiar frumos daca o sa iasa asa
__________________

Anyway....Chernobyl....here i come...I love Chernobyl!!!
SHOGUN-A8 is offline  
Old 20-03-07, 13:34   #919
LKS
Old School Cars

Stage 5
 
LKS's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,744
Member of:
[Moderators]
[Old School Cars]
[FOTO]
[DACIA]
Default Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

Quote:
Originally Posted by SHOGUN-A8 View Post
Am vazut si mai sus poza, dar num-am uitat atent la ea..
Acum ca ma uit mai bine observ ca arata destul de tare
Chiar frumos daca o sa iasa asa
da ..e o combinatie reusita ...a deviat ceva de la bara de skyline gtr ..dar pare sa se imbine superb cu designul tico`ului ...si nici kitsch nu poti sa zici ca e ...cine nu stie ca e de skyline ..n`o sa isi dea seama
numai bine
__________________



LKS is offline  
Old 20-03-07, 18:03   #920
Vialy

Vicepresedinte Insane Racers

Stage 5
 
Vialy's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 814
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[INSANE RACERS]
Default Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

Iti dau o parere sincera ... nu e destul de drept pt o masina atat de dreptunghiulara ! ma refer la spoilaru din fatza ! ... tre sa aiba mai multe unghiuri drepte " adica de 90 grade " !

Asa e frumos .... dar nu urmeaza linia masinii a plafonului .... a capotei !

Asta e parerea mea ! ...
in cateva zile am sa deschid un topic cu my tico-lino tunat ! ai sa vezi la ce ma refer ! Spoilaru meu de fatza seamana cu asta de la skyline la cateva portiuni !
__________________
NU MAI ESTE VALABIL
Vialy is offline  
Old 20-03-07, 22:26   #921
protuning

Stage 5
 
protuning's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,164
Default Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

Quote:
Originally Posted by Vialy View Post
Iti dau o parere sincera ... nu e destul de drept pt o masina atat de dreptunghiulara ! ma refer la spoilaru din fatza ! ... tre sa aiba mai multe unghiuri drepte " adica de 90 grade " !

Asa e frumos .... dar nu urmeaza linia masinii a plafonului .... a capotei !

Asta e parerea mea ! ...
in cateva zile am sa deschid un topic cu my tico-lino tunat ! ai sa vezi la ce ma refer ! Spoilaru meu de fatza seamana cu asta de la skyline la cateva portiuni !
sal domnu! am vazut ticoul tau deja!felicitari ca ai reusit sa termini!si felicitari pt usile aleachiar e caraghios sa vezi asaceva pe tico.
parerea mea despre ce ai vb in legatura cu rotunjiri si colturi pot sa-ti zic ca parerea mea ca spoilerele tale sunt un pic patratoase,nu zic sa le faci rotunde ci ca tre sa gasesti o armonie a liniilor acolo este secretul spoilerelor.sper sa pot sa-ti arat despre ce vb pe ticoul lui alex!
dealtfel e fainut ticoul schimbarea asta de look e binevenita pt ca anu trecut nu pot sa zic ca mi-a placut cum a aratat.e o schimbare in bine!
respect!
protuning is offline  
Old 20-03-07, 23:17   #922
Vialy

Vicepresedinte Insane Racers

Stage 5
 
Vialy's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 814
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[INSANE RACERS]
Default Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

Quote:
Originally Posted by protuning View Post
sal domnu! am vazut ticoul tau deja!felicitari ca ai reusit sa termini!si felicitari pt usile aleachiar e caraghios sa vezi asaceva pe tico.
parerea mea despre ce ai vb in legatura cu rotunjiri si colturi pot sa-ti zic ca parerea mea ca spoilerele tale sunt un pic patratoase,nu zic sa le faci rotunde ci ca tre sa gasesti o armonie a liniilor acolo este secretul spoilerelor.sper sa pot sa-ti arat despre ce vb pe ticoul lui alex!
dealtfel e fainut ticoul schimbarea asta de look e binevenita pt ca anu trecut nu pot sa zic ca mi-a placut cum a aratat.e o schimbare in bine!
respect!
Esti sigur ca vorbim de acceasi masina ? ... eu sunt din craiova si nu usile pe exterior sunt STOCK pe interior am piele neagra ! ..... cred ca ma confunzi cu tico alb de la Oradea !
Vialy is offline  
Old 20-03-07, 23:42   #923
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

@Roby (protuning): nu e vorba de baiatul cu lambo-doors, acela nu intra pe forum din cate stiu eu.
Masina lui vialy e in lucru inca.

@Vialy -> asteptam topicul! nu uita sa pui poze si la "tico modificate" pe sectiunea daewoo/tuning
In legatura cu spoilerul meu, eu zic ca o sa se incadreze bine cu liniile masinii, care se vor schimba si ele intr-o oarecare masura...ma refer la capota, aripi. Prea multe unghiuri de 90 grade o vor transforma intr-un "pachet de cuburi", de parca n-ar fi tico destul de...frigider (in cazul meu, termenul de "frigider" are mai multe explicatii ca in drum spre Baia Mare am gasit sticla de ceai inghetata - la propriu - langa mine in masina, din cauza ca nu baga caldura).
Cred ca stiu la ce te referi, ca asta am incercat si eu cu prima bara....dar nu-mi place stilul asta, e mai urat uneori decat cu masina stock.
Oricum, astept cu mare interes sa vad cum va iesi al tau! Multa bafta!
quick_5hifter is offline  
Old 21-03-07, 00:33   #924
Vialy

Vicepresedinte Insane Racers

Stage 5
 
Vialy's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 814
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[INSANE RACERS]
Default Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

Quote:
Originally Posted by quick_5hifter View Post
@Roby (protuning): nu e vorba de baiatul cu lambo-doors, acela nu intra pe forum din cate stiu eu.
Masina lui vialy e in lucru inca.

@Vialy -> asteptam topicul! nu uita sa pui poze si la "tico modificate" pe sectiunea daewoo/tuning
In legatura cu spoilerul meu, eu zic ca o sa se incadreze bine cu liniile masinii, care se vor schimba si ele intr-o oarecare masura...ma refer la capota, aripi. Prea multe unghiuri de 90 grade o vor transforma intr-un "pachet de cuburi", de parca n-ar fi tico destul de...frigider (in cazul meu, termenul de "frigider" are mai multe explicatii ca in drum spre Baia Mare am gasit sticla de ceai inghetata - la propriu - langa mine in masina, din cauza ca nu baga caldura).
Cred ca stiu la ce te referi, ca asta am incercat si eu cu prima bara....dar nu-mi place stilul asta, e mai urat uneori decat cu masina stock.
Oricum, astept cu mare interes sa vad cum va iesi al tau! Multa bafta!
Era cat pe aci sa fac topicul in seara asta .... sa pun poze cu masina in lucru ! Dar mai bine astept produsul final .. cateva zile nu mor eu ! ... crede-ma ca mor de nerabdare ... si am emotii ca nu stiu cum ii va sta cu toate puse ... pe masina ! sper sa vina bine ... iar kitul auto din spoilare sa nu sara asa repede !

ms mult .. in curand am sa deschid topicul cu poze cu detalii cu tot !
Vialy is offline  
Old 21-03-07, 02:21   #925
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

Vezi, aici e o mare diferenta....spoilerele mele nu vor avea chit pe ele.
Poate totusi pui pozele mai devreme, mai ales daca zici ca e vorba de cateva zile....nu de alta, dar sunt foarte nerabdator
quick_5hifter is offline  
Old 21-03-07, 14:44   #926
Vialy

Vicepresedinte Insane Racers

Stage 5
 
Vialy's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 814
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[INSANE RACERS]
Default Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

Quote:
Originally Posted by quick_5hifter View Post
Vezi, aici e o mare diferenta....spoilerele mele nu vor avea chit pe ele.
Poate totusi pui pozele mai devreme, mai ales daca zici ca e vorba de cateva zile....nu de alta, dar sunt foarte nerabdator
Am fost astazi mi-au vopsit si spoilarele ... pana maine se usuca si maine pot sa iau masina ! Problema e ca sunt la servici si cred ca o sa iau masina vineri !

Sunt oarecum dezamagit .... ai dreptate cu kitul ala .. , sunt anumite portiuni pe spoilare care nu sunt finisate asa cum trebuie ! ,,, ce sa fac ? asta e romanul nu face lucru k-lumea !
Vialy is offline  
Old 21-03-07, 19:23   #927
topser
Fiat Driver

Stage 5
 
topser's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 3,552
Member of:
[Fiat]
[DACIA]
[DAEWOO]
Default Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

face , da tre sa stai langa el cu sucu si tigarea si spaga..doar asa face treaba si nici atunci nu ft bine..deh...
topser is offline  
Old 23-03-07, 00:41   #928
protuning

Stage 5
 
protuning's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,164
Default Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

Quote:
Originally Posted by Vialy View Post
Esti sigur ca vorbim de acceasi masina ? ... eu sunt din craiova si nu usile pe exterior sunt STOCK pe interior am piele neagra ! ..... cred ca ma confunzi cu tico alb de la Oradea !
sal!scuze dar cred ca chiar te-am confundat.asteptam sa i-ti vedem ticoul suntem chiar curiosi de el.cu respect robert
protuning is offline  
Old 27-03-07, 03:45   #929
Vialy

Vicepresedinte Insane Racers

Stage 5
 
Vialy's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 814
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[INSANE RACERS]
Default Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

dai un click pe semnatura mea ... si ai sa vezi cateva poze , inca nu e terminat complet !
Vialy is offline  
Old 27-03-07, 16:40   #930
florentin84
Dacia Driver

Stage 5
 
florentin84's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 362
Member of:
[DACIA]
Default Re: CT-04-CPF - un Tico alb de Constanta

Quote:
Originally Posted by Vialy View Post
dai un click pe semnatura mea ... si ai sa vezi cateva poze , inca nu e terminat complet !
Frumos!
florentin84 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -